Kii Audio



Μηνύματα
27.206
Reaction score
25.181
Κόγια σύνελθε σε περικαλώ πολύς .
Δεν χώνεις γκάζια και με στενοχωρεί αυτό. :cry:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Το γρέζι είναι με το τσουβάλι έτσι κι αληώς. Μη κσεχνάς ότι μιλάμε για πσιφηακά, που π έρνουν τη μουσηκηκαι τη κανου ν 1000 κοματακηα ..
τουλάχιστον τα περισσότερα από αυτά τα κομματάκια να φτάνουν στον ακροατή:D
[DOUBLEPOST=1525447510][/DOUBLEPOST]
Ναι αλλἀ ἐτσι το γρἐζι πἀει σὐννεφο, δεν θα ματσἀρει και οπτικἀ, και βἐβαια ετοὐτο εἰναι πουτσοαπροὐβντ.
αν είναι να πλερώνεις πουτσοαπρούβς όσο ένα νεφρό να μένει...
προτιμώ γρέζι και db :D
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Τα ισοπέδωσε όλα:D

Τόσες δεκαετίες στα θρανία με αντικραδασμικα ρακ ,γραφιτες,στηρίξεις,πιατάκια,ποτηράκια και όλα τα αλλα πήγαν στράφι :headbang:


δεν περιγράφω άλλο :(
μην κάνεις έτσι..σαν να ακούστηκε ήχος από μαγνητάκι στο τέλος :p:roflmao::roflmao:
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
τα καλωδια, οι κυριοι της Kii , δεν γνωριζουν οτι τα ακουμπαμε ευλαβικα σε αντικραδασμικες βασεις και δεν τα κολλαμε στο πατωμα με ταινια?
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
τα καλωδια, οι κυριοι της Kii , δεν γνωριζουν οτι τα ακουμπαμε ευλαβικα σε αντικραδασμικες βασεις και δεν τα κολλαμε στο πατωμα με ταινια?
Επίσης καλό θα ήταν να μάθουμε το κόστος αυτών των καλωδίων, ώστε να βρούμε και το λόγο τιμή ηχείων/τιμή καλωδίων.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.324
Να μάθουμε και το φωτιστικό στη βάση του ηχείου πόσο κοστίζει.
Πολύ μου άρεσε.
Θέλω 10 τέτχια, χωρίς τα κιι.:p


(να τα βάλω κάτω από τα μαγκνεπαν, κάτω από τα Άνταμ, κάτω από όλα τα ηχεία)
 
Last edited:

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359

T

Tadakis

Guest
Έχω ακούσει το μικρότερο σε τρεις διαφορετικούς χώρους. Ποτέ δε με κέρδισε. Το μεγάλο είναι πιο ώριμο. Γρήγορο, φαινομενικά σωστό, του λειπει λιιιγο η έκταση ψηλά χωρίς να ενοχλεί. Φοβερή ροη και πλήρη έλλειψη ψηφιακών caveats - κάτι που και πολύ ακριβά dac ακόμα έχουν (πχ TotalDAC που άκουσα πριν και μετά τα ΚΙΙ). Το δωμάτιο κλασσικο ξενοδοχείου. Το ηχείο έχανε κατά πολύ σε αληθοφάνεια. Ότι και να έπαιζε Ακουγόταν ψεύτικο. Μπαίνοντας στ δωμάτιο δεν έπαιζε το σύστημα. Μέτρησα τις μονάδες (μπρος, πίσω, στα πλαγιά) και λέω θα μπουμαρει. Αντιθέτως ακούστηκε στεγνό. Πολυ στεγνό με μαζεμένα σώματα σε όλο το φάσμα. Το μεγαλύτερο κακό είναι πως δεν ένοιωσα soundstage. Το κάθε ηχείο έπαιζε μεμονωμένα χωρίς να συμπληρώνει μεγάλη σκηνή (η έστω μικρή). Σε κομμάτια που ζήτησε ο κόσμος να ακούσει με περάσματα από αριστερά στα δεξιά το έκανε αυτό εμφανές. Ξεκίναγε από αριστερά - παύση - συνέχιζε δεξιά. Σε κλασικό σύστημα θα έπαιζες με απόσταση μεταξύ των ηχείων και ίσως με το toe-in. Ερωτήθηκαν οι ιθύνοντες και απάντησαν πως είναι optimally ρυθμισμένο.

Μποτομ λαιν, είναι σε καλο δρόμο αλλά έχουν δρόμο ακόμα.
[DOUBLEPOST=1525971268][/DOUBLEPOST]Και για τους μερακλήδες. Που τους αρεσει το φωτιστικό η το φουτουριστικό fractal βάψιμο.

8EA844A0-6CC6-463E-BCD1-386E0606AC8A.jpeg


Εγω προς το παρών θα επενδύσω στο.....αυτοκόλλητο της εταιρίας.
3AACDF2F-8F5A-427D-A736-C15AFC0D04BE.jpeg
 


P

PMC

Guest
Υπάρχει περ8πτωση να βάλεις και άλλες φωτογραφίες γενικά από την έκθεση ?
Υπάρχει κάποια σελίδα σχετικά με αυτό?
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.214
Reaction score
26.972
Να μάθουμε και το φωτιστικό στη βάση του ηχείου πόσο κοστίζει.
Πολύ μου άρεσε.
Θέλω 10 τέτχια, χωρίς τα κιι.:p


(να τα βάλω κάτω από τα μαγκνεπαν, κάτω από τα Άνταμ, κάτω από όλα τα ηχεία)
Πωλούνται πακέτο. Αγοράστε τα εσείς και ξεφορτωθείτε τα Κιι στην καμπούρα μου. Προσφέρομαι να θυσιαστώ. :party:
[DOUBLEPOST=1525983831][/DOUBLEPOST]
Ότι και να έπαιζε Ακουγόταν ψεύτικο. Μπαίνοντας στ δωμάτιο δεν έπαιζε το σύστημα. Μέτρησα τις μονάδες (μπρος, πίσω, στα πλαγιά) και λέω θα μπουμαρει. Αντιθέτως ακούστηκε στεγνό. Πολυ στεγνό με μαζεμένα σώματα σε όλο το φάσμα. Το μεγαλύτερο κακό είναι πως δεν ένοιωσα soundstage. Το κάθε ηχείο έπαιζε μεμονωμένα χωρίς να συμπληρώνει μεγάλη σκηνή (η έστω μικρή). Σε κομμάτια που ζήτησε ο κόσμος να ακούσει με περάσματα από αριστερά στα δεξιά το έκανε αυτό εμφανές. Ξεκίναγε από αριστερά - παύση - συνέχιζε δεξιά. Σε κλασικό σύστημα θα έπαιζες με απόσταση μεταξύ των ηχείων και ίσως με το toe-in. Ερωτήθηκαν οι ιθύνοντες και απάντησαν πως είναι optimally ρυθμισμένο.
Με Innuos έπαιζαν?
 

T

Tadakis

Guest
Με Innuos έπαιζαν?
Ναι.

Σαφής επισης η τοποθέτηση της εταιρείας ότι κοιτάει πιο πολύ upper class consumer αγορά (devialet, b & O) παρά ‘audiophiles’. Σε ένα briefing που έγινε και μικρές κουβέντες η σύγκριση ήταν το κύριο θέμα.
 






Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.552
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top