Klipsch Greek club

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
Καλησπέρα φίλε κλιπσάκια, κάποιοι λένε ένα σαμπ ίσον κανένα από δύο και πάνω το συζητάμε, άρα η προσθήκη ενός ακόμα θα είναι μια καλή κίνηση, το θέμα είναι η σωστή του τοποθέτηση.
Από τη στιγμή που έχεις το ένα τοποθέτησέ το πίσω από τον καναπέ να δεις πως παίζει.
Μία πρόταση για βάλτο και δίπλα από το τζάκι ?
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Θα πρότεινα επίσης να έκανες μια δοκιμή και:

1ο sub στο σημείο που βρίσκονται τώρα τα εργαλεία του τζακιού
2ο sub μπροστά ή πίσω απο το Left Surround.

Ή και τα 2 εκατέρωθεν του καναπέ μαζι με τα surround
 

Μηνύματα
67
Reaction score
43
Δοκιμάζοντας το υπάρχων sub στο σημείο που θελω να βαλω το δεύτερο παρατήρησα πως παίζει αρκετά καλά με φορά όμως να βλεπει τζακι.
οριστε και μια μέτρηση με το app.
 

Attachments


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
Καλημέρα φίλε Νίκο,
Πρώτα απ' όλα θα ήθελα να σε συγχαρώ για τον απλό και ζεστό σου περιβάλλον και την επιλογή ενισχυτή -ηχείων.
Μετά το τεστ που έκανες με τη τοποθέτηση του σαμπ σου τα αποτελέσματα είναι νομίζω πολύ ικανοποιητικά.
Μακάρι να μπορούσες να κάνεις και άλλες δοκιμές αλλά καταλαβαίνω ίσως δε βοηθάει και ο χώρος σου.
Προχώρα τότε άφοβα σε αυτό που ήδη έχεις σκεφτεί.
Φιλικά.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μια χαρά ειναι εκεί.
Βάλτο και μια απέναντι στην ακριβώς ίδια θέση, θα σου δώσει μια ιδέα για να μπει το δεύτερο εκεί...
 

Μηνύματα
67
Reaction score
43
Μια χαρά ειναι εκεί.
Βάλτο και μια απέναντι στην ακριβώς ίδια θέση, θα σου δώσει μια ιδέα για να μπει το δεύτερο εκεί...
Αυτη η θέση προορίζεται για το 2ο sub.
To πρώτο ειναι γωνία τοίχο 2.5 m πίσω απο τπν καναπε!
Και επί την ευκαιρία για πειτε γνωμες.
Monolith by monoprice thx 12 ή
arendal 1723 sub 1.5???
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Η θα πάρεις άλλο ένα ίδιο ή θα πουλήσεις αυτό να πας σε 2 άλλα ίδια πάντα. .
Είναι η βέλτιστη λύση.

Φυσικά μπορείς να βάλεις διαφορετικά Sub αλλά δεν προτείνετε.
Όχι ότι θα κάνεις λάθος αν επιλέξεις αυτό το δρόμο.

Θα προτεινα καλύτερα Arendal αφού ο αντιπρόσωπος της Monoproce στο ανάλογο νήμα είναι το λιγότερο "περίεργος"..

Τα πουλάει ανα 6αδες..η αυτό αφορά τα 15αρια?
Εχω μπερδευτεί κι εγώ..

Διάβασε για το group buy και θα καταλάβεις.
 

Μηνύματα
67
Reaction score
43
Η θα πάρεις άλλο ένα ίδιο ή θα πουλήσεις αυτό να πας σε 2 άλλα ίδια πάντα. .
Είναι η βέλτιστη λύση.

Φυσικά μπορείς να βάλεις διαφορετικά Sub αλλά δεν προτείνετε.
Όχι ότι θα κάνεις λάθος αν επιλέξεις αυτό το δρόμο.

Θα προτεινα καλύτερα Arendal αφού ο αντιπρόσωπος της Monoproce στο ανάλογο νήμα είναι το λιγότερο "περίεργος"..

Τα πουλάει ανα 6αδες..η αυτό αφορά τα 15αρια?
Εχω μπερδευτεί κι εγώ..

Διάβασε για το group buy και θα καταλάβεις.
Εννοείται οτι θα παω σε 2 ίδια απλά έχοντας το υπάρχον θα πάρω 1 για αρχή να δω τι παίζει και έπειτα θα πουλησω το παλιό για να πάρω όμοιο με το καινούργιο.
Το group buy ισχύει για τα 15αρια και πανε 6αδα,τα 12 αρια πάνε και μονα τους!
Κι εγω προς arendal κλείνω η τιμη τους ομως παει 30%πανω σε σχέση με το monoprice και αυτο στην παλια σειρα που εχει προσφορά,
Στην καινούργια σειρα (1723 1v) η τιμη ξεφεύγει χ2 σχεδον!
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Θα προτεινα καλύτερα Arendal αφού ο αντιπρόσωπος της Monoproce στο ανάλογο νήμα είναι το λιγότερο "περίεργος"..

Τα πουλάει ανα 6αδες..η αυτό αφορά τα 15αρια?
Το group buy ισχύει για τα 15αρια και πανε 6αδα,τα 12 αρια πάνε και μονα τους!
Μα τι γράφετε καλέ;
Όλα πωλούνται μόνα τους, η συγκεκριμένη περίπτωση αφορά αγορά χονδρικής.

Πήρα ένα κι αν δεν είχα 3 SVS θα έπαιρνα κι άλλα.
 

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Μα τι γράφετε καλέ;
Όλα πωλούνται μόνα τους, η συγκεκριμένη περίπτωση αφορά αγορά χονδρικής.

Πήρα ένα κι αν δεν είχα 3 SVS θα έπαιρνα κι άλλα.
Λάθος μου τότε, δεν κατάλαβα σωστά..

Με το καλό λοιπόν αν και προβλέπω στο τέλος να ζητάει να του στείλετε δική σας νταλίκα να τα φέρει.. :roflmao:
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα σε όλους. Εχω ένα 5.1 σύστημα και το εχω βάλει προς πώληση. Ο λόγος είναι ότι άκουσα έναν Cambridge Audio CX81 σε φίλο μαζί με τα RP-600M και μου αρεσαν πολυ. Εγώ βέβαια εχω τον Marantz SR6003 και σκέφτομαι για 2.1. Τα ηχεία αυτά θα ταιριάξουν με τον ενισχυτή μου; Ακουώ από όλα τα είδη πηγών (streaming, pickup, CD, tapes) και όλα τα είδη εκτός από μοντέρνα εμπορικά εγχώρια και μη. Επίσης στο internet έχω διαβάσει μικτές απόψεις για το εν λόγω ηχείο που στα αυτιά μου με τον Cambridge κελάϊδαγε.
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
Για να καταλάβω ....
Έχεις ένα σύστημα ηχείων 5καναλο που το πουλάς για να πάρεις τα Klipsch με τον Cambrdge που άκουσες και σου άρεσε.
Τον marantz τι θα τον κάνεις, θα ακούς μόνο δικάναλο ήχο ?
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Για να καταλάβω ....
Έχεις ένα σύστημα ηχείων 5καναλο που το πουλάς για να πάρεις τα Klipsch με τον Cambrdge που άκουσες και σου άρεσε.
Τον marantz τι θα τον κάνεις, θα ακούς μόνο δικάναλο ήχο ?
Όχι ρωτούσα για να τα πάρω για τον marantz. Οστοσο πήγα σε άλλη αγορά σε ενεργά (Tannoy Gold 8) οπότε ο Marantz θα παιξει ως προ μαζί τους. Όσο αναφορά τον cambridge πολύ καλός αλλά ακριβός.
 



billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
youthman :D
Από τα πιο τραγικά δωμάτια δήθεν "reviewer".

Το μάρκετινγκ και τις catchy εκφράσεις και κραυγές στα βίντεο τα κατέχει, στα υπόλοιπα... :D
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.847
Μια απλή ενημέρωση,
τα ηχεία Klipsch είναι ιδανικά αν ακούτε μουσική Heavy Metal 🤟 και Hard Rock ........
Headbanger's Ball :headbang: ετοιμαστείτε ......
 


Μηνύματα
28
Reaction score
25
Klipsch-άκηδες, καλησπέρα.
Θα ήθελα να με καλωσορίσω στην οικογένεια :D σαν πρόσφατο μέλος, καθώς μόλις απέκτησα τα μπροστινά μου, RP-8000F. Το πρώτο μέρος του project έκλεισε. Ακόμα δεν έχω αρκετά ικανό ενισχυτή να τα οδηγήσει οπότε παίζω χαμηλά για πολλές όμως ώρες ώστε να τα στρώσω (αν τελικά ο όρος στρώσιμο ισχύει).
Ακολουθώ το νήμα αρκετό καιρό για να καταλάβω ότι η επόμενη αγορά μου θα πρέπει είναι ένας τελικός crown 1502.
Ωραία μέχρι εδώ. Το επόμενο βήμα είναι ένα σετ RP-600M με άλλον έναν crown, φαντάζομαι.
Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, το κεντρικό που θα μπει στο πλάνο (RP-504C) αργότερα, θα χρειαστεί κι αυτό τελικό?
Η δεν θα χρειαστεί μιας και θα παίζει μόνο σε σινε-προβολές.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και θα τα λέμε συχνότερα.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.049
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top