Klipsch Greek club


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.045
Reaction score
8.065
Μια διευκρίνηση που χρήζει συζήτησης.... ίσως.

Μάλλον ήρθε η ώρα να αναθεωρήσω κάποια από τα γραφόμενά μου εδώ μέσα.
Όταν δοκιμάσεις το καλύτερο, αρχίζεις να αναθεωρείς τις σκέψεις σου!

Καλή η klipsch λοιπόν (συμπεριλαμβανομένης της σειράς ref), αλλά μόνο για τα δυναμικά της. Εκεί το συζητάμε περί υπεροχής ή όχι.

Κάποιος όμως που θέλει τα ηχεία του για ακρόαση μουσικής, με όσον το δυνατόν καλύτερη προσομοίωση της πιστότητας υπάρχουν καλύτερες υλοποιήσεις, ακόμη και στον ανταγωνισμό! Δηλαδή στην κατηγορία που κινούνται από απόψεως κόστους οι προτάσεις της!

Για home cinema .... μια χαρά, για τα υπόλοιπα όμως !!!!! Μάλλον όχι!
 






Μηνύματα
29
Reaction score
2
Καλησπέρα παιδια. Έκανα μια ερευνα για τα ηχεια Klipsch RP-6000F Walnut. Εδώ τα δίνουν γυρω στα 1200 ενώ στο Akustik Project μου βγαινει 915 ευρω με χρεωση καρτας. Πως προκύπτει μια τόσο μεγάλη διαφορα. Να το ρισκάρω να αγοράσω από το Akustik ; Επίσης τι ενισχυτή θα προτείνατε για τα συγκεκριμένα ηχεια ;
 


Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Καλησπέρα παιδια. Έκανα μια ερευνα για τα ηχεια Klipsch RP-6000F Walnut. Εδώ τα δίνουν γυρω στα 1200 ενώ στο Akustik Project μου βγαινει 915 ευρω με χρεωση καρτας. Πως προκύπτει μια τόσο μεγάλη διαφορα. Να το ρισκάρω να αγοράσω από το Akustik ; Επίσης τι ενισχυτή θα προτείνατε για τα συγκεκριμένα ηχεια ;
Απο Akustik Project πήρα εγώ και ο @ankokdog
Προχωρα άφοβα, επαγγελματίες, όχι αστεία.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
2
Ευχαριστω για το feedback. Τώρα όσον αφορα για ενισχυτή έλεγα να συνδυάσω τα Klipsch RP-6000F η τα RP-5000 με τον DENON AVR-X2600 με μελοντικό στησιμο ενος 5.1 . Με αυτόν τον ενισχυτή θα αποδωσουν τα παραπάνω ηχεία ή να πάω σε ένα στερεοφωνικό ενισχυτή που θα δώσει μια ποιο ολοκληρωμένη ισχύ ;
 

Μηνύματα
36
Reaction score
38
Ευχαριστω για το feedback. Τώρα όσον αφορα για ενισχυτή έλεγα να συνδυάσω τα Klipsch RP-6000F η τα RP-5000 με τον DENON AVR-X2600 με μελοντικό στησιμο ενος 5.1 . Με αυτόν τον ενισχυτή θα αποδωσουν τα παραπάνω ηχεία ή να πάω σε ένα στερεοφωνικό ενισχυτή που θα δώσει μια ποιο ολοκληρωμένη ισχύ ;
Είχα στην κατοχή μου τον συγκεκριμένο ενισχυτή με το προηγούμενο μοντέλο των RP-8000F, τα RP-280F (μεγαλύτερα από τα RP-6000F δηλαδή). Απέδιδαν μια χαρά σε ταινίες & μουσική (για τα δικά μου γούστα) σε λογικές εντάσεις. Το μόνο κακό που είχε ο ενισχυτής αυτός ήταν ότι δεν είχε έξοδο προενίσχυσης αν ήθελα να συνδέσω τελικό ενισχυτή μελλοντικά.
Στερεοφωνικός ενισχυτής με πολυκάναλο είναι δυο διαφορετικά πράγματα. Κρίνε ανάλογα τις ανάγκες σου αν χρειάζεσαι Home cinema ή θες μόνο μουσική να ακούς και έτσι θα καταλήξεις ποιος ενισχυτής σου χρειάζεται.
 
Last edited:

Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Εχω τον 7012 μαραντζ. Χωρίς τελικούς, στο 0, όταν γινόταν χαμός (εκρήξεις κοκ) παραμόρφωναν.... Εξαρτάται απο τις εντάσεις στις οποίες αρέσκεσαι (εσύ κι οι γείτονες). Ότι πάρεις, κοίτα να έχει έξοδο προενισχυσης (για τελικό), ούτως ώστε αν σου λείψει η ισχύς, παίρνεις τελικούς κι είσαι οκ.
 


Μηνύματα
64
Reaction score
3
Καλησπέρα σε όλους ! Μου κάηκε το subwoofer της klipsch..το είχα πάρει πριν 1 χρόνο από Γερμανία..ξέρετε αν καλύπτει την εγγύηση η εδώ αντιπροσωπεία ;;
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Καλησπέρα σε όλους ! Μου κάηκε το subwoofer της klipsch..το είχα πάρει πριν 1 χρόνο από Γερμανία..ξέρετε αν καλύπτει την εγγύηση η εδώ αντιπροσωπεία ;;

"OXI''

Μην ασχοληθείς, είναι πολιτική

Στείλε στο Γερμανό να σου στείλει ενισχυτή
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
Χρόνια τώρα πραγματικά δεν έχουν σταματημό οι καμμένοι ενισχυτές στα υπογούφερ της Klipsch, τόσο καιρό δε μπορούν να βρουν τι συμβαίνει; Επιτρέπεται ενός χρόνου μηχάνημα να καίγεται;
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Χρόνια τώρα πραγματικά δεν έχουν σταματημό οι καμμένοι ενισχυτές στα υπογούφερ της Klipsch, τόσο καιρό δε μπορούν να βρουν τι συμβαίνει; Επιτρέπεται ενός χρόνου μηχάνημα να καίγεται;
και πολύ κράτησε, τα καινούρια λέει είναι οκ (spl - 120 - 150) δλδ δεν καίγονται αμέσως, σε βάθος χρόνου θα δείξει....
 

Μηνύματα
1.407
Reaction score
2.820
και πολύ κράτησε, τα καινούρια λέει είναι οκ (spl - 120 - 150) δλδ δεν καίγονται αμέσως, σε βάθος χρόνου θα δείξει....
Το θέμα είναι να μη καίγονται καθόλου κι όχι το αμέσως, αξιοπιστία μικρή στα υπογούφερ της δυστυχώς.
 

Μηνύματα
2.408
Reaction score
3.624
Τα έχουμε πει πολλές φορές κι εδώ.
Μακριά από την προηγούμενη σειρά Klipsch sub.

Εγώ βέβαια θα πω, μακριά από Sub klipsch γενικά, δώστε τα χρήματα σας σε μάρκες εγνωσμένης αξίας σε Sub.

Ο φίλος πρέπει να μιλήσει με τον Γερμανό που το πήρε και θα βρει ακρη, δεν υπάρχει περίπτωση περί του αντίθετου.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.897
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top