La Casa de Papel - Money Heist (2017)




Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Είδα 5 επεισόδια σήμερα.
Βαράω το κεφάλι μου στον τοίχο.
Ακολουθεί φουλ το μοτίβο του νετφλιξ πια.
Gay, γυναίκες έτοιμες για όλα,gay,άντρες με περίοδο που κάνουν πέρα και αναλαμβάνουν οι τολμηρές ακούραστες badass γυναικες,και λίγο gay ακόμα.
Φτάνει πια δεν αντέχω άλλο .
Όχι άλλο gay φτάνει.
WelltodoOldfashionedHarpseal-size_restricted.gif

Βιώνω bulling και φασισμό από τις lotrbghdgf κοινοτητες και τις φεμινίστριες.
 

Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Εγώ είδα και τα 8 επεισόδια και πρέπει να σας πω οτί έχει και συνέχεια.
Πέρα από τους gay που έχει καταντήσει αηδία γιατί βαρέθηκα να βλέπω να τους διαφημίζουν πρέπει να πω οτί και ο τρίτος κύκλος έχει ένα πανέξυπνο σενάριο που σε καθηλώνει.Απρόβλεπτο.Δεν το περιμενα
Επίσης έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιό είναι το κομμάτι που ακούγεται στο πιάνο στην αρχή του 5ου επεισοδίου!Είναι πολύ γνωστό αλλά δεν...:idk:
Αν κάποιος το προσέξει ας μου πει και μένα:)
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Επίσης έχω σπάσει το κεφάλι μου να θυμηθώ ποιό είναι το κομμάτι που ακούγεται στο πιάνο στην αρχή του 5ου επεισοδίου!Είναι πολύ γνωστό αλλά δεν...:idk:
Αν κάποιος το προσέξει ας μου πει και μένα:)
https://www.youtube.com/watch?v=PLFVGwGQcB0
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.732
Reaction score
83.487
Έχω δει τρία επεισόδια μέχρι τώρα. Θα μπορούσε να λέγεται "Πώς κάνεις ένα φεμινιστή μισογύνη."
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Το έχω πει πολλές φορές σε φίλους. Καλή σειρά, ευχάριστη, μέχρι εκεί. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος. Μάλλον επειδή είναι εύπεπτη. Δεν είναι και κανένα αριστούργημα.
 

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
Έχω δει τρία επεισόδια μέχρι τώρα. Θα μπορούσε να λέγεται "Πώς κάνεις ένα φεμινιστή μισογύνη."
Dito.

Είχα πάρει φορα και μου την έκοψαν μερικοί,πιο πάνω,με τα σπόιλερ τους.Απαραδεκτο!


Γράψε την υποκειμενική σου άποψη γενικά και μη μας περιγραφεις με λεπτομέρειες το λόγο .Αφορα εσένα και μόνο εσένα προσωπικά.

Το έχω πει πολλές φορές σε φίλους. Καλή σειρά, ευχάριστη, μέχρι εκεί. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τόσος ντόρος. Μάλλον επειδή είναι εύπεπτη. Δεν είναι και κανένα αριστούργημα.
Ναι,Ευχάριστο στην παρακολούθηση είναι .
Εσυ μόνο αριστουργήματα βλέπεις?Κι αν ναι,πες μας ένα από αυτά Lemarchand,να δούμε τι χαρακτηρίζεις εσυ ως αριστούργημα.
 

Μηνύματα
950
Reaction score
495
Ναι,Ευχάριστο στην παρακολούθηση είναι .
Εσυ μόνο αριστουργήματα βλέπεις?Κι αν ναι,πες μας ένα από αυτά Lemarchand,να δούμε τι χαρακτηρίζεις εσυ ως αριστούργημα.
Όχι φίλε μου, δεν βλέπω μόνο αριστουργήματα. Αλλά έχω δει πάρα πολλές σειρές και πιστεύω πως μπορώ να ξεχωρίσω τί είναι πραγματικά καλό και τί όχι. Ενδεικτικά θα σου πω πως για μένα η καλύτερη σειρά που έχει βγει ποτέ είναι το "The Wire". Φυσικά η άποψή μου μπορεί να μην σημαίνει τίποτα απολύτως, άποψη είναι.

Απλά, δεν μπορώ να καταλάβω όπως έγραψα γιατί τόσος ντόρος. Δεν είπα πως δεν είναι καλή. Απεναντίας, ο Ισπανικός κινηματογράφος ανεβαίνει χρόνο με τον χρόνο πολύ θεαματικά κατά την γνώμη μου, την οποία δεν χρειάζεται φυσικά να την ασπαστείς.

Φιλικά πάντα.
 

Μηνύματα
13.642
Reaction score
6.607
Eιδα χθες δυο επεισοδια στο netflix και απογοητευηκα......οι δυο πρωτοι κυκλοι ειχαν ενδιαφερον,κυριως λογω του πρωτοτυπου σεναριου αλλα και της διαφορετικης "υπερβολης" της σειρας. Νομιζω ομως οτι τωρα το παρατραβηξαν και μαλλον ηταν λαθος η κινηση. Απο τα δυο επεισοδια παντως,ενα πραγμα μου εμεινε,το κωλαρακι της Tokyo στην παραλια.
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Εσεις τα λιγουρια γιατι δε βαζετε να δειτε καμια τσοντα και χανετε το χρονα σας με βλακειες, λεγοντας και τη γνωμη σας;:D
 



Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Ειναι λιγο κουραστικο το κοπυ πειστ του προηγουμενου κυκλου και μαλιστα με βαρβατες σεναριακες τρυπες , η μαλλον ελλειψη τρυπων (εκτος αν την υψυκαμινο και τις στολες δυτη τις ειχαν κρυψει στην κωλοτσεπη ) :D .Και επειδη καθε κυκλος οφειλει να εχει και τα εξτραδακια του, εδω εχουμε εκβαθυνση στους χαρακτηρες, δηλαδη στα γκομενικα , κατι που δινει ποντους ρεαλισμου (αναλογου με αυτου που λεει οτι οι περικοπες φερνουν επενδυτες :roflmao: )
, με τζουρες καρικατουρας , λαικιστι ταπεραμεντου.
Παρολα αυτα κυλησε η σειρα νερο, τρανη αποδειξη ποσο μακρια βρισκεται ακομη και τωρα, απο τις αμερικλανικες σειρες με υπερηρωες , εξαφανισμενους και υπερπρακτορες της cia.Τυχαιο εξαλλου οτι οι δυο κορυφαιες, σε θεαματικοτητα και οχι μονο, σειρες εχουν στον πυρηνα τους την αμφισβητηση του συστηματος , ειτε με την μορφη του Καθηγητη, ειτε με την μορφη της απελευθερωτριας Ντανερις :D

Εν ολιγοις , υπαρχουν ολες οι αμερικανικες παπαριτσες σειρες..και υπαρχει και η Τοκιο :D
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.901
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top