LUXURY HOME CINEMA

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Δεν έχουν καλή εικόνα λένε, σε σχέση με την "κανονική". Έτσι μου είπαν στο event της Trinnov.
Trinnov με Krix Αudio demo room κτλ μόνο ηχοπερατή χρησιμοποιούν πάντως.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Trinnov με Krix Αudio demo room κτλ μόνο ηχοπερατή χρησιμοποιούν πάντως.
Το ξέρω μας το είπε. Δεν ανέφερα ότι μου το είπε ο Τom.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Trinnov με Krix Αudio demo room κτλ μόνο ηχοπερατή χρησιμοποιούν πάντως.
Αν ξαναδιαβάσεις την πρόταση σου Στάθη, θα δεις ότι αναφέρεις εταιρείες με "audio" προσανατολισμό.
Σίγουρα η οπτική εμπειρία είναι χειρότερη με ηχοπερατή. Η ακουστική είναι ωστόσο καλύτερη. Οπότε διαλέγεις τι θα θυσιάσεις...
 

Μηνύματα
19
Reaction score
91
Ευχαριστώ ολους για τα καλα σας λόγια. Δυστυχώς η ανάπτυξη του συστήματος έχει σταματήσει γιατί τα χρηματα τα έχει φάει η κόρη μου με τις σπουδές της. Επειδή όμως κοντευει black Friday, θα ήθελα να ακούσω εισηγησεις για μπροστινα μεγάφωνα και κεντρικο κάθως και 4K projector, ακόμα και eshift, αφού δεν σκοπευω να δώσω πολλά.
 


Μηνύματα
19
Reaction score
91
Και ναι, τα υλικά είναι Vicoustic. H οθόνη δεν μπορεί να πάει πιο πάνω γιατί είναι το ταβάνι. Δυστυχώς οι μετρησεις ητανε σε σκληρό δίσκο που εχει φάει νερά από την πλημμυρα. Το ταβάνι και τα πλάινα έχουν ντυθει με γυψοσανιδα για να καλυφθουν τα καλωδια. Το subwoofer είναι Nurbert και με έχει εκπληξει θετικά.
Post automatically merged:

Φτιάξε πρωτα τα λάθη που διορθώνονται φτηνά
Τι βάση για το κεντρικο?
 




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.869
Reaction score
20.360
Ευχαριστώ ολους για τα καλα σας λόγια. Δυστυχώς η ανάπτυξη του συστήματος έχει σταματήσει γιατί τα χρηματα τα έχει φάει η κόρη μου με τις σπουδές της. Επειδή όμως κοντευει black Friday, θα ήθελα να ακούσω εισηγησεις για μπροστινα μεγάφωνα και κεντρικο κάθως και 4K projector, ακόμα και eshift, αφού δεν σκοπευω να δώσω πολλά.
Μένεις Λεμεσό;
 


A

AKARL

Guest
Κύπριος είναι ο άνθρωπος βρε βλαμμένε!!
Το aelara αφορά την Αθλητική Ένωση Λεμεσού, όχι τα τυριά του θεσσαλικου κάμπου!!
:headbang::roflmao::cry::roflmao:

Θυμήθηκα ένα ωραίο του RD:

Εγώ έχω όνειρο να δω τσόντα κυπριακή. Να είναι ο διάλογος "Ίντα κάμω σου, μάναν μου?" "$%^#(&^ τον σhίστον μου με την βίλλλλαν σου" και soundtrack χαλάκι τα "Ριάλια", διασκευασμένα ("Τζι' αν είσαι τζι' αν δεν είσαι του Δήμαρχουν παιδίν, εγώ θα σε &#@^%$! τζι' ας κάμω φυλατσήν"). :lol:
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Και ναι, τα υλικά είναι Vicoustic. H οθόνη δεν μπορεί να πάει πιο πάνω γιατί είναι το ταβάνι. Δυστυχώς οι μετρησεις ητανε σε σκληρό δίσκο που εχει φάει νερά από την πλημμυρα. Το ταβάνι και τα πλάινα έχουν ντυθει με γυψοσανιδα για να καλυφθουν τα καλωδια. Το subwoofer είναι Nurbert και με έχει εκπληξει θετικά.
Post automatically merged:


Τι βάση για το κεντρικο?
Βλέπω black list αυτήν την περίοδο και με πιάνει το πρακτορικο μου:
Έφτιαξες τον χώρο μετά την πλημμύρα, πως γίνεται να έχεις μετρήσεις πριν και μετά την επισκευή σε δίσκο που καταστράφηκε σε πρότερο χρόνο;
 

Μηνύματα
19
Reaction score
91
Φίλε, το project είχε ξεκινήσει πριν την πλημμύρα. Μετά σταμάτησε. Οι μετρήσεις εννοώ οι ηλεκτρονικές από την εταιρεία που θα έκανε το project. Μετά τα '' τσουγκρίσαμε'' .Τώρα όταν τελειώσουν όλα θα πρέπει να βρω κάποιον ειδικό να ασχοληθούμε με τον ήχο, αφού σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω τα τρία μπροστά μεγάφωνα. Τα Dali τι λένε?
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Διαστάσεις χώρου,κάτοψη,απόσταση ακρόασης και μετά ψάχνουμε ηχεία.
 

Μηνύματα
19
Reaction score
91
Διαστασεις περιπου - απόσταση θέασης 4,50 μ , πλάτος 3,70 μ και ύψος το πιο χαμηλό 1,70 και το ψηλότερο 2,10 μ,
Και για τον φίλο που θέλει τις μετρήσεις νομίζω τις βρήκα. Θυμάμαι ότι μου ειχαν σταλει στο εμαιλ της δουλειας. Θα κοιτάξω από Δευτέρας και θα σας πω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Όλα τα ηχεία πρέπει να ειναι ίδιας εταιρίας-ίδιας σειράς
Η απόσταση είναι πολυ μεγάλη. Χρειάζονται τεράστια ηχεία ή μικρότερη αποσταση
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Διαστασεις περιπου - απόσταση θέασης 4,50 μ , πλάτος 3,70 μ και ύψος το πιο χαμηλό 1,70 και το ψηλότερο 2,10 μ,
Και για τον φίλο που θέλει τις μετρήσεις νομίζω τις βρήκα. Θυμάμαι ότι μου ειχαν σταλει στο εμαιλ της δουλειας. Θα κοιτάξω από Δευτέρας και θα σας πω.
1-1,5μ πιο κοντα στην οθονη να πας...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top