Magnepan για 85 "σκληρα "τμ


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Παθαίνω ψυχολογικά με τα μονά νούμερα. Άλλαξέ το παρακαλώ σε 6 ή 8.

Στο ραδιόφωνο δεν ακούω σταθμούς με μονή υποδιαστολή, και στο climate βάζω ολόκληρα νούμερα μόνο (μονά σπάνια, αν είναι ανάγκη). :D
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.558
Reaction score
30.817
Πρισόνους και φιούζιον. 2 τεμάχια έκαστο.

Πιο φτηνά, δε ξέρω.

Για πιο φθηνά, βγάζει και η Behringer σαμπ. Και με class-d ενισχυτές.
ΠΧ
Καλά μη θεωρηθεί ότι κάνω τον έξυπνο και κομίζω γλαύκας εις τας Αθήνας, έτσι;
[DOUBLEPOST=1550238961][/DOUBLEPOST]
Παθαίνω ψυχολογικά με τα μονά νούμερα. Άλλαξέ το παρακαλώ σε 6 ή 8.

Στο ραδιόφωνο δεν ακούω σταθμούς με μονή υποδιαστολή, και στο climate βάζω ολόκληρα νούμερα μόνο (μονά σπάνια, αν είναι ανάγκη). :D

Το αντίθετο από τους ανθοπώλες με τα ζυγά τριαντάφυλλα δλδ :p
 


Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
Δεν έχει νόημα..

Φίλε μαγκνεπανίστα μου, πάρε 2 πρισόνους όπως ο αδελφός μου, Βάλτα κολλητά πίσω από τα ηχεία να μη τα βλέπεις, και στα ηχεία φόρεσε ένα φιούζιον σε κάθε πλάτη για διενίσχυση και κροσάρισμα με τα σαμπ, με ταυτόχρονη αφαίρεση - αποσύνδεση του εσωτερικού κρος.
5' δουλειά είναι για κάποιον που ξέρει τι κάνει.

Και τα έχεις τερματίσει τα μαγκ.

Εύκολα, απλά κι ανέξοδα.

Στα περί τοποθέτησης, έδωσα τις βασικές αρχές, αν υλοποιηθούν, σημαντικά θέματα δεν θα έχεις.
Γιατί δε του έλεγες αυτό από την αρχη; Ήμουν έτοιμος να του το πω εγώ αλλά δεν ήθελα να στο σποιλαρω. Ηθελες να τον ψήσεις λίγο έτσι; ;):D
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.800
Reaction score
11.043
θα στραφω στην απαντηση του costa Ear ειναι οτι πιο κοντα σ αυτο που ζηταω...
Ευχαριστω..
Έξοχα! Ε, μια που η πρόταση εαρ είναι απολύτως οικονομική, δώσε και κάτι π..χ. στον acoustics για την ακουστική του χώρου. Α, και τα φιούσον από τον Α. Ζαπάντη, έτσι; Είναι επίσημος συνεργάτης τους και πολύ οικονομικός.
 

salysf

Μπασοπέδιο
Μηνύματα
84
Reaction score
60
μια ιδεα και μερικες ιδεες πηρα παιδια..εχω εναν δυσκολο χωρο γιατι περα απο αυτο που βλεπετε υπαρχει ενα χαμηλοτερο επιπεδο με 4 σκαλια και γυρω γυρω τζαμαρια αριστερα οπως φαινεται στις φωτο..την οποια προτιθεμαι να μετατρεψω σε αιθριο..εξ ου και το 4.37 μ..αυτες που ανεβασα ηταν ο κυριος χωρος ο οποιος συνεχιζεται και μετα το τζακι δεξια...
Α η tv ειναι 78 ιντσες ...
Ευχαριστω και παλι
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.883
Reaction score
34.285
Ξερει τι κανει ο κουφαλας ο ΕΑΡ...

Τον ζοριζει τον παιδευει τον ανθρωπο , τον τρελλαινει, λεει τα δικα του, διαβαζει, παθαινει ενα κοκομπλοκο με τα 24 σαμπ τα 45 ηχεια και τις 12 διαφορετικες τοποθετησεις στο χωρο , οποτε μετα να βολευεται ευκολα με τα μολισ 2 νεα σαμπ και τους μολις 2 ενισχυτες, σου λεει καλα ειμαι μια χαρα τη βγαλαμε!!

:D:p8-)
 

Μηνύματα
1.733
Reaction score
1.008
Ξερει τι κανει ο κουφαλας ο ΕΑΡ...

Τον ζοριζει τον παιδευει τον ανθρωπο , τον τρελλαινει, λεει τα δικα του, διαβαζει, παθαινει ενα κοκομπλοκο με τα 24 σαμπ τα 45 ηχεια και τις 12 διαφορετικες τοποθετησεις στο χωρο , οποτε μετα να βολευεται ευκολα με τα μολισ 2 νεα σαμπ και τους μολις 2 ενισχυτες, σου λεει καλα ειμαι μια χαρα τη βγαλαμε!!

:D:p8-)
... εγω παλι νομιζω οτι εφυγε οπως οπως απο το παραθυρο ( .....χωρις να το ανοιξει ) !
 

salysf

Μπασοπέδιο
Μηνύματα
84
Reaction score
60
Γιατί δε του έλεγες αυτό από την αρχη; Ήμουν έτοιμος να του το πω εγώ αλλά δεν ήθελα να στο σποιλαρω. Ηθελες να τον ψήσεις λίγο έτσι; ;):D
μα απαντησα ηδη..η θεση ΓΔ πληρει τις αυτες προυποθεσεις...το θεμα μου δεν ειναι να βρεθει το σημειο G εεε συγνωμη το σημειο ακροασης αλλα το πως θα γεμισει ο χωρος με εναν Αξιοπρεπη ηχο Συνολικα..με αποκορυφωμα το σημειο ακροασης...
[DOUBLEPOST=1550230398][/DOUBLEPOST]
η αποσταση στις θεσεις ΓΔ απο πλαινους τοιχους ειναι σχεδον και πανω απο 4 μετρα απο καθε πλευρα...δηλ δεξια αρ.της τλεορασης αν δεις τις φωτο..συγχωρεσε μου την προχειροτητα του σχεδιου..δες τις φωτο
Ξερει τι κανει ο κουφαλας ο ΕΑΡ...

Τον ζοριζει τον παιδευει τον ανθρωπο , τον τρελλαινει, λεει τα δικα του, διαβαζει, παθαινει ενα κοκομπλοκο με τα 24 σαμπ τα 45 ηχεια και τις 12 διαφορετικες τοποθετησεις στο χωρο , οποτε μετα να βολευεται ευκολα με τα μολισ 2 νεα σαμπ και τους μολις 2 ενισχυτες, σου λεει καλα ειμαι μια χαρα τη βγαλαμε!!

:D:p8-)
α δεν ειμαι και τοσο ανιδεος....ουτε νεος ωστε να τρομαξω φιλε μου....καποτε που εμενα στο εξωτερικο αλλαζα ηχεια καθε βδομαδα παραγγελνοντας τα μεσω τηλ και επιστρεφοντας τα διχως καθολου χρηματα...εν ετη 1991 παρακαλω ...μετα καθε μηνα και μετα καθε χρονο..
αν τα υπολογισω θαναι πανω απο 50 -60 ζευγαρια...δεν τρομαζω δηλ ..απλα βαριεμαι ευκολα...και λογω συχνων μετακομισεων μετρουσα βασικα το μεγεθος και μετα ολα τα αλλα...
 








Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.722
Πώς πιστεύετε πως φαίνεται στα μέλη και τους τρίτους χρήστες η προώθηση προϊόντων φίλων, κορίτσια; ;)

Όσο ειλικρινείς κι αν είστε, κάτι που δεν αμφισβητώ, τέτοια προώθηση εκθέτει το forum μας.
 


salysf

Μπασοπέδιο
Μηνύματα
84
Reaction score
60
χμ...crown η fusion ? παντως οχι behringer...ο ηχος του δεν μ αρεσε καθολου...αν ο crown η οι fusion ακουστικα "μοιαζουν" στους Behringer αποριπτονται χωρις συζητηση...
 
Last edited:


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top