Marantz AV receivers


Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Αυτό που δεν έκανα ήταν να πειράξω τις καμπύλες καθώς δεν είχα το app. Άιντε πες....
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
[DOUBLEPOST=1531426797][/DOUBLEPOST]το μόνο αρνητικό είναι ότι και μόνο που είναι αναμμένος ψήνεται.
αν επαιρνες τον 7703 η 7704 που ελεγα, δεν θαχες τετοια θεματα και θα τον ειχες μια 10ετια ;)
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
αν επαιρνες τον 7703 η 7704 που ελεγα, δεν θαχες τετοια θεματα και θα τον ειχες μια 10ετια ;)
μα δεν δουλεύουν καν τα ενισχυτικά του. Σαν pro τον έχω. Σε αυτό το κομμάτι να λέμε και του στραβού το δίκιο ο yami δεν πύρωνε καθόλου.
[DOUBLEPOST=1531431369][/DOUBLEPOST]
μα δεν δουλεύουν καν τα ενισχυτικά του. Σαν pro τον έχω. Σε αυτό το κομμάτι να λέμε και του στραβού το δίκιο ο yami δεν πύρωνε καθόλου.
δε νομίζω έτσι κι αλλιώς να κρατήσω κάτι πάνω από 4-5 χρόνια και να μην το αναβαθμίσω
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.199
Παίρνει αέρα εκεί που τον εχεις;
Ο δικός μου γιατί δεν ψήνεται; (μάλλον παίζετε στην τσίτα συνέχεια :oops:)
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Αυτό που δεν έκανα ήταν να πειράξω τις καμπύλες καθώς δεν είχα το app. Άιντε πες....
αντε ας το παρει το ποταμι...:D

οτι μετρησεις κανεις να τις κανεις με volume στο 0 και να παιζεις σε εντασεις με ρυθμιση απο rew
...αν το dynamic eq ειναι on η off θα παρεις την ιδια μετρηση .....

εσυ απλα επαιζες με αλλο νουμερο σε volume και εβλεπες αλλο διαγραμμα,
μου χρωστας ενα 50νταρικο :roflmao:
[DOUBLEPOST=1531431561][/DOUBLEPOST]
μα δεν δουλεύουν καν τα ενισχυτικά του. Σαν pro τον έχω. Σε αυτό το κομμάτι να λέμε και του στραβού το δίκιο ο yami δεν πύρωνε καθόλου.
[DOUBLEPOST=1531431369][/DOUBLEPOST]

δε νομίζω έτσι κι αλλιώς να κρατήσω κάτι πάνω από 4-5 χρόνια και να μην το αναβαθμίσω
στο eco on θα εισαι οκ.

παρε και τον crown να ξεμπερδευεις.....μετα sub με + 3- 4db κερδος στα 1500e
 
Last edited:



Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
αντε ας το παρει το ποταμι...:D

οτι μετρησεις κανεις να τις κανεις με volume στο 0 και να παιζεις σε εντασεις με ρυθμιση απο rew
...αν το dynamic eq ειναι on η off θα παρεις την ιδια μετρηση .....

εσυ απλα επαιζες με αλλο νουμερο σε volume και εβλεπες αλλο διαγραμμα,
μου χρωστας ενα 50νταρικο :roflmao:
το εκανες ετσι ;


Wrong answer m8 :p

Για τσέκαρε κεντρικό από 100-1k είναι ψιλοίδια....

View attachment 101104
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
όχι παλιά μέτρηση είναι. Όχι στα 0db αλλά στην ίδια ένταση και η διαφορά που βλέπεις στο διάγραμμα ήταν ακουστή. Τέλος πάντων θα τα ξανακάνω όλα από την αρχή και θα βάλω και το mini dsp στο παιχνίδι (για το sub) kai βλέπουμε....
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
καντω οπως σου λεω και θα δεις οτι δεν εχει διαφορα....
θαχεις pm με τον αριθμο λογαριασμου μου για το 50νταρικο :p:D
 


Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
:roflmao::roflmao:

οτι λεω ειναι τσεκαρισμενο .....;)

απλα προσεχε τις σταθμες στο rew μην μπερδευτεις και μουρθουν εδω τα γουφερ...:roflmao:
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Χωρίς να αμφισβητώ αυτά που λες, προσωπικά ξεκίνησα να κάνω μετρήσεις αφού διαπίστωσα στην πράξη ότι η διαφορά μεταξύ off και 0db ήταν χαώδης ειδικά στο χαμηλό. Επίσης ψηλά επειδή δεν έχω ακόμα τελικό στο κεντρικό και ακούω σε εντάσεις ψιλο-γάματα καταλάβαινα ότι σκλήρυνε ο ήχος. Δηλαδή στο -8 ή στο 0db που βλέπω κάποιες ταινίες όταν το έβαλα στο off χρειάστηκε να δώσω πολύ από τον ενισχυτή του sub για να έρθω στα ίσια μου. Βασικά επειδή θα σε χρειαστώ τις επόμενες μέρες για καμιά συμβουλή καθώς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα κάτσω να τα σιάξω, κανονικά θα έπρεπε να πάω με τα νερά σου αλλά έτσι για την αλητεία αντίδραση ρε φίλε... :superman::roflmao:
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ναι βρε εδω θαμαστε....
....απλα το ωραριο μου ειναι περιεργο και πιθανοτατα να αργω να σε βοηθησω .

το app το εβαλες ;
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Ναι. Απλά τα top center που θα βάλω έχουν μανούρα καθώς πρέπει να μπει δοκάρι για να κάτσουν και το ανέβαλα τόσο καιρό να κάνω καινούργια ισοστάθμιση. Αφού να φανταστείς έχω το mini dsp εδώ μπροστά μου και δεν αξιώθηκα να το βάλω χαχαχ. Πάντως το κεντρικό θέλει standard τελικό καθώς είναι chario και αυτά κατεβαίνουν εως και 2,5ω και στις εντάσεις που ακούω θα χρειαστεί ακόμα ένας xls1502 (το καταλαβαίνω αυτό καθώς σκληραίνει ψηλά σε τρελές εντάσεις). To δεύτερο κανάλι του mini dsp μόλις πάρω τον τελικό θα πάει για εκουαλάζινγκ του κεντρικού κυρίως για να δώσω κάποια db σε κάποιες λακουβίτσες.... Πάντως κι έτσι εντελώς αρρύθμιστο παίζει αρκετά καλά το θέμα
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
παρε και τον crown να ξεμπερδευεις.....μετα sub με + 3- 4db κερδος στα 1500e
ουπς....adcom ηθελα να πω :D

[DOUBLEPOST=1531457439][/DOUBLEPOST]
Ναι. Απλά τα top center που θα βάλω έχουν μανούρα καθώς πρέπει να μπει δοκάρι για να κάτσουν και το ανέβαλα τόσο καιρό να κάνω καινούργια ισοστάθμιση. Αφού να φανταστείς έχω το mini dsp εδώ μπροστά μου και δεν αξιώθηκα να το βάλω χαχαχ. Πάντως το κεντρικό θέλει standard τελικό καθώς είναι chario και αυτά κατεβαίνουν εως και 2,5ω και στις εντάσεις που ακούω θα χρειαστεί ακόμα ένας xls1502 (το καταλαβαίνω αυτό καθώς σκληραίνει ψηλά σε τρελές εντάσεις). To δεύτερο κανάλι του mini dsp μόλις πάρω τον τελικό θα πάει για εκουαλάζινγκ του κεντρικού κυρίως για να δώσω κάποια db σε κάποιες λακουβίτσες.... Πάντως κι έτσι εντελώς αρρύθμιστο παίζει αρκετά καλά το θέμα
atmos θα βαλεις ;
 
Last edited:

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Nαι ο χώρος που έχω είναι μικρός και έχω και 12 μπασοπαγίδες μέσα οπότε το μόνο που χωράει είναι 2 ηχεία από πάνω
 




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.902
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top