MED600X3D


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.525
Reaction score
30.904
Οχι, αλλα παρατησε την mederer απο οταν αρχισαν να δινουν κατευθειαν στα mediamarkt ,
χωρις να ξερω τι γινεται τους τελευταιους μηνες .
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Μάλλον κατάφερα να το κάνω να δουλέψει και να διαβάσει την SD Card. Θα επαναλάβω τη διαδικασία σήμερα κι αν πετύχει θα σας ενημερώσω.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Κάλλιο αργά παρά ποτέ. Η μέθοδος είναι η εξής: με το player σε λειτουργία, εισάγετε την SD card στη θυρα και περιμένετε να την αναγνωρίσει η συσκευή. Μόλις γίνει αυτό θα μπορείτε να αφήνετε την SD card στο player και αυτό θα την αναγνωρίζει κατά την εκκίνηση.

Η SD card που δοκίμασα ήταν χωρητικότητας 32GB και διαμορφωμένη σε NTFS. Το firmware της συσκευής είναι το 3.0.7. Ελπίζω να δουλέψει και σε εσάς.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Σταμάτησαν να κυκλοφορούν καινούρια firmwares ή απλά δεν ενημερώνεται το thread;
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
γινεται να αναπαράγει video συνέχεια χωρίς να εμφανίζονται τα μενου του med600 στην οθόνη ή να μας ρωτάει αν θέλουμε να γίνει αναπαραγωγή;

πχ έχουν 4 διαφορετικά video σε ένα φάκελο..
video1
video2
video3
video4

και να αναπαράγει απο το video1 εώς το video4,
χωρίς να εμφανίζει κάτι από τα μενου του media player..
ποιες ρυθμίσεις πρέπει να επιλέξω;

και αν θέλουμε το video1 σε loop για x ώρα πχ 1 ώρα και μετά να πατήσουμε κάτι στο πληκτρολόγιο να περάσει την αναπαραγωγή στο video2, video3, video4

επίσης αν έχω κάνει pause ενα βίντεο, δεν θέλω να μπαίνει σε sleep mode, screensaver ή να πεφτει σε sleep mode ο δίσκος και να αργεί η αναπαραγωγή αφου μετά το πολύωρο pause, πατήσουμε play..

ευχαριστώ
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
ΟΚ, για λύστε μου αυτήν την απορία, οι γνωρίζοντες:

Το μηχανάκι είναι συνδεδεμένο με καλώδιο οπτικής ίνας με το soundbar που εκτελεί χρέη home cinema και με καλώδιο HDMI με την τηλεόραση. Πώς γίνεται όταν αναπαραγάγει video από το USB stick να έχω ήχο στο soundbar και όταν αναπαραγάγει video μέσω της micro-SD card να μην έχω ήχο;:idk::idk:

Σημειώσεις:
  1. Δεν έχω αλλάξει firmware από την ημέρα που το αγόρασα.
  2. Δεν άλλαξα κάποια ρύθμιση.
  3. Το πρόβλημα δεν υπήρχε εξ αρχής. Παρουσιάστηκε πριν από 2-3 εβδομάδες.
 


spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.525
Reaction score
30.904
Μας βλεπουν σαν τεχνολογικους δεινοσαυρους με τα MED600 και δεν μας μιλανε πια :oops:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
:cry::cry::cry:

Φαντάζομαι ότι ούτε εσύ αντιμετώπισες το πρόβλημα που αναφέρω, σωστά;

(γ@μω την τύχη μου...)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Δεινόσαυροι, κάνατε reset στις συσκευές;

Το δικό μου είναι παροπλισμένο.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.525
Reaction score
30.904
Αυτα που λετε κυριε, ειναι εξωτικοι χειρισμοι που δεν τους ξερουμε :geek:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Reset δεν έκανα, θα κάνω και βλέπουμε.

Μια χαρά είναι η συσκευή, ότι της ζητήσω να παίξει το παίζει απροβλημάτιστα (εξαιρουμένου του παρόντος προβλήματος). Δεν προβλέπεται αναβάθμιση, διότι δεν υπάρχει ανάγκη. Αλλά ένα firmware update, μπορεί να του κάνω, έτσι για το γ@μώτο.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Reset δεν έκανα, θα κάνω και βλέπουμε.

Μια χαρά είναι η συσκευή, ότι της ζητήσω να παίξει το παίζει απροβλημάτιστα (εξαιρουμένου του παρόντος προβλήματος). Δεν προβλέπεται αναβάθμιση, διότι δεν υπάρχει ανάγκη. Αλλά ένα firmware update, μπορεί να του κάνω, έτσι για το γ@μώτο.
Το firmware update είναι το πρώτο βήμα το οποίο συμπεριλαμβάνει και reset, οπότε ξεκινάς με τα βασικά. Αν βέβαια δούλευε και κάποια στιγμή σταμάτησε, δεν είναι θέμα firmware.
Γελάω γιατί δεν είχα προσέξει ποτέ ότι το MED600X3D είχε micro-SD slot στα 3 χρόνια που το χρησιμοποιούσα. Δεν θυμάμαι πού το έχω πλέον...
Τι σου προσφέρει το micro-SD και σου είναι απαραίτητο;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Το firmware update είναι το πρώτο βήμα το οποίο συμπεριλαμβάνει και reset, οπότε ξεκινάς με τα βασικά. Αν βέβαια δούλευε και κάποια στιγμή σταμάτησε, δεν είναι θέμα firmware.
Γελάω γιατί δεν είχα προσέξει ποτέ ότι το MED600X3D είχε micro-SD slot στα 3 χρόνια που το χρησιμοποιούσα. Δεν θυμάμαι πού το έχω πλέον...
Τι σου προσφέρει το micro-SD και σου είναι απαραίτητο;
Απαραίτητο, με την αυστηρή έννοια του "απαραίτητου", δεν μου είναι. Απλώς, το βλέπω ως ένα επιπλέον αποθηκευτικό χώρο κι επειδή έχω την ιδιοτροπία/λόξα να έχω σε ένα USB flash drive τις σειρές και σε μία Micro-SD με adaptor τις ταινίες. Ξέρω ότι θα μπορούσα να βλέπω ό,τι θέλω να δω με πολλούς διαφορετικούς τρόπους (π.χ. όλα σε ένα αποθηκευτικό μέσο), αλλά εμένα αυτό με βόλεψε. Να ξε-βολευτώ άραγε και να γλιτώσω το firmware update; :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.714
Reaction score
83.430
Να ξε-βολευτώ άραγε και να γλιτώσω το firmware update; :D
Φυσικά, αφού σε καλύπτει όπως είναι.


Υ.Γ. Εγώ δουλεύω παντού με έναν εξωτερικό σκληρό 1TB. Ένα φάκελος "ταινίες" και άλλος ένας "σειρές". Τον πηγαινοφέρνω στο PC 3-4 φορές τη βδομάδα για ενημέρωση.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
[...]
Υ.Γ. Εγώ δουλεύω παντού με έναν εξωτερικό σκληρό 1TB. Ένα φάκελος "ταινίες" και άλλος ένας "σειρές". Τον πηγαινοφέρνω στο PC 3-4 φορές τη βδομάδα για ενημέρωση.
Ναι, το ξέρω ότι αυτή είναι η καλύτερη μέθοδος. Κατά εκεί πορεύομαι... Απλώς, πρέπει να πείσω τον εαυτό μου να ξε-βολευτεί!;)
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.453
Update: Έκανα firmware update. Όλα πήγαν καλά και τα προβλήματα διορθώθηκαν.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.525
Reaction score
30.904
wizzy εγω που δεν εχω κανει ποτε :oops: ,πρεπει να βαλω με καποια σειρα τα updates ή υπαρχει ενα ?
Στο site της med δεν καταλαβα ακριβως τι να κανω :oops:
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top