Mercedes, BMW ή Audi

Μηνύματα
347
Reaction score
105
Ψιτ elias84 ένα NISSAN GTR , το ξέρεις? για πήγαινε να δείς αν έρχομαι.
Ναι το είπε Datsun και το υποβάθμισε νομίζει.
Τέσλα ρε, ξεκολλάτε.
0-100 σε 2καικατιψιλά.
Τι να κλάσουν τώρα τα βινταζ...
Συμφωνώ εκεί είναι το μέλλον.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
τα τελευταια χρονια ειναι το "φεγγαρι" της mercedes απο ολες τις αποψεις...αξιοπιστια,παντα ηταν
σχεδιαση τα τελευταια χρονια εχει υπεροχα σχεδια και εξω και μεσα αλλα και οδηγικα πλεον ενω εκει και μεχρι πριν 10+ χρονια η bmw ηταν σαφως καλυτερη
για vw audi που εχει περασει μεχρι κ το πιο προσφατο το golf 7.5 1.0 3κιλυνδρο απο την κατοχη μου ειναι καμια σχεση κ πολυ αδιαφορα αυτοκινητα εκτος των αξιολογων κ minimal εσωτερικων των audi, βεβαια εχετε μπει στο καινουργιο mercedes A σειρα? 😜 Αντε γεια!


επισης να πω κι εγω με τη σειρα μου οντας κατοχος και GLA κ με το οποιο μολις γυρισα απο την κακοτραχαλη τζια οπου το gla οργωσε πραγματικα απλα με λαστιχα all terain και δεν χρειαστηκε πουθενα κατι περισσοτερο ειδικα στα 4.5 χιλιομετρα χωμα πετρας προς την γνωστη παραλια σπαθι , οπως επισης παρκαρε ανετα κ ακομπλεξαριστα ακομα και διπλα στο καινουργιο defender(ναι οχι bmw😀) του μεγαλυτερου/γνωστοτερου αντιπροσωπου bmw που παραθεριζε μαζι
 






costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.405
Reaction score
125.592
Δε βλέπεται, δεν ακούγεται, αλλά στις επιταχύνσεις τις πίπες τις μοιράζει σε όλα όσα βλέπονται και ακούγονται. :smg:

Επί της ευκαιρίας, η κουβέντα μου θύμισε ακριβά καβλώδια όντιο... :lol:
 


Μηνύματα
444
Reaction score
293
Το Tesla μου θυμιζει αποτυχημενο ιταλικο σπορ αυτοκινητο των αρχων του 60 απο αυτα που οταν τα σχεδιαζε ο pininfarina τα πεταγε στα σκουπίδια και ξεκιναγε απο την αρχη σε λευκο χαρτι
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Το είδες όλο? Αν το δείς όλο θα παρατηρήσεις ότι από την μέση και μετά η merc δεν γκαζώνει , απλά ακολουθεί.
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Καλά καλά , άντε πάρε ένα να ξεχαρμανιάσεις , να ηρεμήσουμε όλοι.

αυτάαααα.


Α! και που είσαι ? το σωστό είναι να συγκρίνουμε αυτοκίνητα με ίδια έως παρόμοια ισχύ. Δεν ξέρω τι ισχύ έχουν τα άλλα , το τεσλα πάντως έχει 770 άλογα. Ροπή δεν θυμάμαι.
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Για χαβαλε:




Για περισσότερες λεπτομέρειες:


Αυταααααα
Στην ευθεία δεν παίζεται συμφωνώ 😁
Διάβαζα όμως ότι τα tesla λόγω συστήματος μπαταριων ζεσταίνονται πολύ εύκολα και η απόδοση του περιορίζεται για λόγους ασφαλείας κατι πχ που η Porsche taycan έχει λύσει ως πρόβλημα και μάλιστα το διαφημίζει αναφέροντας αυτή τη διαφορά η Porsche
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Δεν ξέρω που στηρίζεται αυτό το θέμα με τη ζέστη , υπάρχει βιντεάκι σχετικό με εναν τύπο που τρέχει 400αρια και παίρνει παρτούζα 10 κωλοφτιαγμενα στη σειρά
 

Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Μα οι μπαταρίες όταν παρέχουν ενέργεια και μάλιστα με μεγάλη ροή αμπέρ ζεσταίνονται , είναι γνωστό αυτό.
 


Μηνύματα
27.267
Reaction score
25.272
Λάθος είσαι εσύ.
Οταν συγκρίνεις μηχανήματα , δεν βάζεις εναν τελικό 2χ300 απένανατι σε εναν 2χ100.
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Ναι βρε μαναμ αλλά το ποσό αποτελεί πρόβλημα για την απόδοση που δεν έχει λυθεί
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.078
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top