Michael Jackson ! ! !


Μηνύματα
499
Reaction score
14
Όπως όλοι κατλάβαμε είναι ένας καλλιτέχνης Hate him or Love him!! Πιστεύω πως αυτά που έχει κάνει δεν αμφισβιτούνται!! Τώρα το αν σε κάποιους είναι αρεστος η όχι το θέμα είναι υποκιμενικό!!


Α ετοιμάζει καινούριο album!!
 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Μιά και το θέμα το ανοίξατε στην "Μουσική" ας μιλήσουμε για την μουσική του Mike!
Αλλοιώς να το "μεταγράψουμε" στο Δίχως όρια και θέμα και να μιλήσουμε για το DNA του!!!!! :mrgreen:

Προσωπικά πιστεύω για την Μουσική του πως :
Η Motown όπως και όλη η "Βlacktown" κοινότητα έχασε ένα εξαιρετικό soul ταλέντο, που θα μπορούσε ακόμα και σήμερα να μεσουρανεί και όχι να μπασταρδοποιείται μέ την ξασπρισμένη ποπ κουλτούρα των 80ies!!!
Δεν έχω τίποτε με την pop των 80ies!!!
Εχω με την soul μουσική που μπασταρδεύτηκε σε pop και disco!!!!! τότε στα 80ies!!! :(

KΡΙΜΑ!!!!!!!
 

Μηνύματα
2.310
Reaction score
22
Μιας και βρέθηκε στο Λονδίνο για να βραβευτεί και να τραγουδήσει στα World Music Awards, ο Μάικλ Τζάκσον είπε να περάσει και μια βόλτα από τα γραφεία του βιβλίου Γκίνες για να μαζέψει τα αναμνηστικά διπλώματα που εκδόθηκαν για κάθε ένα από τα 8 συνολικά ρεκόρ του...

Ανάμεσα στα ρεκόρ βρίσκονται αυτά του πιο επιτυχημένου διασκεδαστή όλων των εποχών, του νεαρότερου τραγουδιστή που ανέβηκε στην κορυφή του αμερικανικού singles chart (σε ηλικία 11 ετών με τους Jackson Five) και του πρώτου τραγουδιστή που πούλησε περισσότερα από 100 εκατομμύρια δίσκους εκτός Ηνωμένων Πολιτειών.
Για τις τεράστιες πωλήσεις που έχει επιτύχει στην καριέρα του θα βραβευτεί και στα World Music Awards με το Diamond Award. Στην τελετή που θα διεξαχθεί στο Earl’s Court απόψε (15 Νοεμβρίου), ο Τζάκσον θα τραγουδήσει το “Thriller”.
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Πέρα από το θέμα γούστου πείτε μου έναν καλλιτέχνη που να καθιέρωσε τον όρο ποπ,που να είναι Brand Name από μόνος του και να είναι χαρακτηριστικό μιας ολόκληρης εποχής.Όσο ανεγκέφαλος είναι τόσο φοβερά κομμάτια έχει βγάλει.
 

HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Κανενας δεν μπορει να πει οτι ο Michael δεν αφησε ιστορια και δεν εχει μακραν τις περισσοτερες πωλησεις δισκων απο ολους τους τραγουδιστες της εποχης μας.
 


HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
[Introducing Jackson, American singer Beyonce said: "Tonight we are celebrating 25 years of 'Thriller,'" referring to his seminal album. "If it wasn't for Michael Jackson, I would never have ever performed. I love you; we all love you."]

[Jackson's lifetime record sales tally is believed to be around 750 million, making him the most successful entertainer of all time.]


Τι αλλο να πουμε ? Μπορει λογο ηλικιας και λογο του οτι του ετυχε να μην μπορεσει να κανει ComeBack αλλα ο Michael ποτε δεν τα παρατησε στην ζωη του και δεν νομιζω πως θα το κανει τωρα.
 


HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Μπορει καποιος να κατανοησει τι εστι το νουμερο 750.000.000 + σε πωλησεις δισκων ??????
UNBE-FU***-LIEVABLE
 


HV

Μηνύματα
3.939
Reaction score
0
Doherty δεν ειναι αναγκη να πηγαινεις τον τυπο αλλα οταν εχεις 750.000.000 και ανω ατομα που πιστευουν οτι αξιζει ποιος δινει δεκαρα για την γνωμη σου ? :lol:
( You asked for it :D )
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
ο Μιχάλης Ζάκσονας αν μπορέσεις να παραβλέψεις το πράγματι αηδιαστικό προφίλ που παρουσιάζει πλέον σαν καλλιτέχνης είναι ενας ακόμα Legend.

Τώρα αν τον κρίνουμε φωνητικά δεν έχει καμμιά θέση σε κανένα παλμαρέ τενόρου ή ιδιαίτερα καλίφωνου, όμως τα τραγούδια του έχουν αγγίξει αρκετό κόσμο για 2 1/2 δεκαετίες τουλάχιστον. Απο πιτσιρίκι ήταν διασκεδαστής, χορευτής και γενικά ένας καλός showman (και το man όσοι θέλετε βάλτε το σε εισαγωγικά αν έτσι σας ευχαριστεί!)

Προσωπικά δεν ήταν ο αγαπημένος που αρτίστας, αν και εχω χορέψει και απολαύσει στα πλατώ αρκετά 12άρια του Μιχαλάκη και εχω να πώ ότι πολλά απο αυτά απλά έφτιαχναν και δημιουργούσαν το dancefloor....!!

Χορευτικό innovative Beat σαν το "Billie Jean", χορευτική κιθάρα σαν του "Beat-it", χορευτικό βιντεοκλίπ "μεγάλου μήκους" σαν το "Thriller", μπαλάντα σαν το "Heal the world" "one day in your life" "I Just can't stop loving you", Catchy Riff σαν αυτό από το "Say Say Say" με τον McCartney, και φυσικά το "Rock with you" δεν σβήνουν απο την μνήμη μου σαν τραγούδια. Μόνο πο υδεν θα ήθελα να τα δώ σε βιντεοκλίπ ξανά... απλά και μόνο γιατί η φάτσα του μου δημιουργεί μια ανακατοσούρα.
 

Μηνύματα
5.581
Reaction score
297
Άρα το όποιο credit ανήκει στον Quincy Jones, ο οποίος δεν ήταν και κανένας τυχαίος παραγωγός - ήταν μαθητής του Μεσσιάν και της Μπουλανζέ - μέχρι και δίπλα στον Χατζιδάκι είχε μαθητεύσει.
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
RDoherty said:
Άρα το όποιο credit ανήκει στον Quincy Jones, ο οποίος δεν ήταν και κανένας τυχαίος παραγωγός - ήταν μαθητής του Μεσσιάν και της Μπουλανζέ - μέχρι και δίπλα στον Χατζιδάκι είχε μαθητεύσει.
ολόσωστα, ΝΑΙ έτσι είναι μαζί σου 1000% "all credit to Quincy".
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
μια αξιόλογη παραγωγή και υλοποίηση Q.Jones είναι το Razzamatazz, dancefloor classic.

και σε 2η θέση το Ai no Corrida

τι λέτε ?
 


Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
RDoherty said:
Είπα κι εγώ ... "φαν" του Μεσσιάν στο avsite! Ευτυχώς (?) με προσγείωσες :?
:p :p :p μην σας κακομαθαίνω κύριε πρέσβυ..!!! Ετσι?
 

Μηνύματα
331
Reaction score
0
HV said:
Μπορει καποιος να κατανοησει τι εστι το νουμερο 750.000.000 + σε πωλησεις δισκων ??????
UNBE-FU***-LIEVABLE
αν κρίνω από αυτούς που ξέρω και έχουν τον δίσκο , ή τους δίσκους του , μάλλον ... τίποτα ... :p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.719
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top