mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Από την άλλη, ακόμη κι αν εσύ δεν ήσουν εκεί, ήταν κάποιοι άλλοι... :happy_4:
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Eκανες λαθος στο οτι μπερδεψες τα τεστ.
Εντάξει, πες ότι έκανα λάθος, σε πιστεύω...
Ας μας πει ποιοί ήταν αυτοί με τα μηχανήματα των εκατοντάδων χιλιάδω ευρώ που προτίμησαν το συμπιεσμένο ΚΑΙ για ποιόν λόγο δεν το έχει βγάλει στον αέρα μέχρι στιγμής, αφού θα βοηθούσε στην ενημέρωση.


...
 


Μηνύματα
742
Reaction score
2
Ελατε ρε παιδια τι το συνεχιζετε αφου ο καθενας εχει την αποψη του. Υπαρχει λογος για συνεχεις αντιπαραθεσεις? Πρεπει ολοι μας να γινουμε λιγο πιο ανεχτικοι στα διαφορα και ανοιχτομυαλοι!
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Θαυμα.
Ειπες οτι εκανες λαθος.:)
Αν είναι να νιώσεις καλύτερα. Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα όμως να ΜΗΝ κάνω λάθος?... :happy_4:
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Πάμε τώρα στα ωραία, στα ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.

Το σωτήριον έτος 2002 ή 3 θα σας γελάσω, ΟΛΟΙ γνωρίζουν ότι ο αδερφός μου ψάχνοντας ιδανική ενίσχυση για τα μαγνητοστατικά του, είχε ασχοληθεί με την κατασκευή κάποιου ενισχυτή με βάση ένα τσιπάκι της tripath. Προκειμένου να πάρει τα υλικά σε καλές τιμές, αγόρασε περισσότερα από όσα χρειαζόταν. Έτσι ολοκληρώνοντας το project έφτιαξε και μερικά κομμάτια τα οποία τελικά πούλησε σε φίλους, βγάζοντας έτσι τα έξοδά του. Δεν ξέρω ούτε πόσους πούλησε ούτε σε ποιούς. Γνωρίζω μόνον 3 περιπτώσεις πώλησης και ότι τον ενισχυτή τον έχουν ακούσει και κάποιοι στην Αθήνα (πριν ακόμη φιαχτεί το avsite), άλλοι είχαν πει καλά λόγια και άλλοι όχι. Αυτό που ξέρω μετά βεβαιότητας είναι ο συνολικός αριθμός ενισχυτών που έχουν φιάξει ever, ο οποίος είναι δώδεκα (12) κομμάτια.

Για να δείτε τι περισσεύει (σε κουτιά δηλαδή) προς πώληση, αναλογιστείτε ότι ο αδερφός μου χρησιμοποιεί 8 κανάλια ενίσχυσης, ο κουμπάρος του με τον οποίον μαζί δούλεψαν το project, 4 ή 6 και 2 χρησιμοποιώ εγώ, ένεκα μονόδρομων ηχείων. Αυτά είναι σε 7 κουτιά. Η αλήθεια είναι ότι έχουν ακόμη μερικά τσιπ διότι που και που, καίνε από κανένα με τις δοκιμές τους.

Φυσικά το θέμα τελείωσε. Το project υπάρχει μόνον για την πάρτη τους και εννοείται ότι δεν φιάχνουν για πλάκα ενισχυτές πλέον. Αν θελήσει κάποιος ενισχυτή δεν είμαι σε θέση να απαντήσω αν θα του τον φιάξουνε. Είναι και οι δύο πολυάσχολοι... Ο αδερφός μου είναι στρατιωτικός γιατρός και ο κουμπάρος του καθηγητής σε σχολείο. Ποτέ δεν είχαν την ανάγκη να ζήσουν από αυτό. Γεγονός είναι ότι ποτέ δεν έβγαλαν και τα λεφτά τους. Βλέπετε κάποιοι από τους αγοραστές, πλήρωσαν σε... είδος ή δεν πλήρωσαν ποτέ. Αλλά αυτό δεν ήταν το αρχικό ζητούμενο (να βγάλουν λεφτά). Ποτέ δεν κυνήγησαν τις πωλήσεις ενισχυτών.


Όσα χρόνια είναι εγώ στα φόρουμς, δεν έχω δει ούτε μισή αγγελία πώλησης ενισχυτή του αδερφού μου. Το εν λόγω project δεν έχει παρουσιαστεί καν στην δική μας diy κατηγορία. Βασικά, δεν έχω γνωρίσει κανέναν άνθρωπο που να αγόρασε τον εν λόγω ενισχυτή μέσω αυτών, πέραν των περιπτώσεων που ξέρω που δεν έχουν σχέση με τα φόρουμς. Αν γνωρίζετε εσείς κάποιον να μου τον συστήσετε για να ανταλλάξουμε και απόψεις...

Σε ερώτηση του g.kar που έδειξε ενδιαφέρον το 2004 όχι για να τον ακούσει ή να τον αγοράσει αλλά από τεχνικής άποψης, του είχα στείλει με mail φωτογραφίες από ενισχυτές του Κώστα κατόπιν αιτήματός του, (τότε είχε φιάξει ένα πολύ καλό κουτί ο Πάρης ο Μπουρατζής ο οποίος είναι ένας από αυτούς που πήρανε τότε ενισχυτή). Επίσης του είχα στείλει κείμενα που είχα σώσει από το avforum.gr. Πιθανώς να του είπα και πόσο τους πουλούσε δεν είμαι σίγουρος. Όλη αυτήν την πληροφορία την έχω χάσει μιας και δεν με ενδιαφέρει το θέμα. Σε πρόσφατη σχετικά ερώτηση του φίλου Κωστάκη Φ. που ήθελε να δει το εσωτερικό της συσκευής (κάτι θα φιάξουνε εκεί κάτω τα παλικάρια), δεν έβρισκα να στείλω κάτι και αναγκάστηκα και άνοιξα το δικό μου το κουτί για να του βγάλω μερικές φωτογραφίες.

Αυτά για την ιστορία.


- Εχθές το βράδυ λοιπόν έλαβα ένα pm από τον g.kar που με ρωτούσε για ποιόν λόγο έβγαλα στον αέρα το θέμα του εν λόγω test και αν θα ένιωθα καλά αν έβγαζε αυτός το email που του είχα στείλει τότε με τις πληροφορίες για τον ενισχυτή και έναν υποτιθέμενο διάλογο με τιμές. Δηλαδή υπονοεί ότι προσπάθησα να του πουλήσω και ενισχυτή, ότι κάναμε και παζάρι και εμμέσως με απείλησε ότι αν δεν ανακαλέσω θα με βγάλει φόρα παρτίδα. Τώρα τι θα βγάλει, ο Θεός και η ψυχή του το ξέρει, ας βγάλει ότι θέλει και ότι έχει. Και όλα αυτά για να αρνηθώ όσα μου είπε διότι ξέρει καλά τι μου είπε για το mp3 τεστ.

Μετά τον Μυγιάκη και τον Τσαντουλή, πιάσατε εμένα που θα φιάξω μαγαζί, που θα παρέχω υπηρεσίες ακουστικής χώρων, που είμαι ο sk, o ντόχερτης, η μετενσάρκωση του Λάμπρου Κωνσταντάρα... Πραγματικά όμως ότι και να κάνετε με εμένα σας έχω χεσμένους. Λάβετε σοβαρά υπόψη σας όμως το εξής: Αν ξαναπιάσετε στο στόμα σας όμως τον αδερφό μου, θα κατέβω στην Αθήνα και θα τα πούμε με τρόπο Σαλονικιώτικο που δεν είναι καθόλου, μα καθόλου high end. Αυτά να μεταφερθούν σε κάθε ενδιαφερόμενο ζώο, που θα αμφισβητήσει την ηθική ακεραιότητα του αδερφού μου.

Δεν περίμενα να φτάσετε μέχρι εκεί. Δεν το περίμενα αυτό από εσένα g.kar. Από κάποιον άλλον το περίμενα, όχι από εσένα. Λυπάμαι που κατανάλωσα ακόμη και το απαραίτητο σάλιο για να μιλήσω με μερικούς ανθρώπους.


...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

- Τελικά όμως, το μόνο που κατάφερες g.kar είναι να πείσεις τους πάντες ότι το test έγινε, ότι είχε τα αποτελέσματα που μου είπες και ότι απλά τώρα κάνεις τον κινέζο για να μην εκτεθείς στους φίλους σου...

Ευχαριστώ...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Αν είναι να νιώσεις καλύτερα. Έχεις σκεφτεί την πιθανότητα όμως να ΜΗΝ κάνω λάθος?... :happy_4:
Βρε δεν μου ειπες ότι κρυφα ο gkar εκανε τεστ σπιτι μου με mp3 και υπονοησες ότι δεν το βρηκα κιολας. Δεν αποδειχτηκε ότι αυτό το τεστ ηταν απλα τεστ με wav σε διαφορετικες θεσεις πανω στο δισκο όπως ειχα πει εγω?
Και ότι το τεστ με τα Mp3 εγινε αλλου και ΔΕΝ ημουν παρων.

Αρα εκανες λαθος.- Σπιλωνοντας την ακουστικη μου ικανοτητα.χαχαχαχα
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Πως αποδείχτηκε δηλαδή όταν ο g.kar μου είπε ότι για να μην πει ότι το test έγινε με mp3 είπε ότι έγινε με τον τρόπο που λες?...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Αρα εκανες λαθος.- Σπιλωνοντας την ακουστικη μου ικανοτητα.χαχαχαχα
Ε, τότε να επανορθώσω. Πότε πήγες τελευταία σε ΩΡΛ?... :happy_9:


...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
χαχαχχαχα.....Ρε χαλαρωστε λιγο να πουμε.

Αυτο με τον Κωστανταρα μου αρεσε παντως....χαχαχαχαχ
Με κοιτανε στη δουλεια και λενε τι γελαει ο μαλακας.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Μόνο που εγώ Μιχάλη, σταμάτησα να γελάω. Η μαλακία πρέπει να έχει μέτρο διότι όλοι έχουμε τα όριά μας.

...
 

Μηνύματα
5.168
Reaction score
9
Εγω αυτο που εχω να πω οτι εχει παρατραβηξει το θεμα απο ολες τις πλευρες. Τωρα στο ποιος φταει και στο ποιος αρχισε μπορουν να ειπωθουν πολλα.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Εγω αυτο που εχω να πω οτι εχει παρατραβηξει το θεμα απο ολες τις πλευρες. Τωρα στο ποιος φταει και στο ποιος αρχισε μπορουν να ειπωθουν πολλα.
Να τα πεις σε παρακαλώ σε όσους δεν διστάζουν να θίξουν για πλάκα υπολήψεις και προσωπικότητες για δικούς τους λόγους.

...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Επειδή η κατάσταση τείνει να γίνει ανεξέλεγκτη, επειδή το θέμα έχει γίνει προσωπικό και επειδή δεν θέλω να παρεκτραπούμε περισσότερο λέγοντας πράγματα για τα οποία μετά μπορεί να μετανιώσουμε, θέλω να μην συνεχιστεί η κουβέντα στο παρόν thread. Όποιος χρειάζεται διευκρινήσεις με προσωπικό μήνυμα ή στο τηλέφωνο.

...
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Re: mp3, το test που δεν βγήκε στον αέρα ποτέ...

Επιτελους ανοιξε!
Τετοια αριστουργηματα πρεπει να ειναι ανοιχτα και ελευθερα:cool_4:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.528
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top