NAD T 758, T 777 V3, M17 V2

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Ναι.


Όχι.
Οπότε Κώστα να υποθέσω, οτι σε κατάλληλα περιποιημένο χώρο ώστε να αναδειχτούν τα προτερήματα του Dirac, αξίζει τα παραπάνω χρήματα ο NAD?

Κατα την γνώμη σου πάντα...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.439
Εννοείται πως ναι.

Και ακριβώς με την ίδια λογική, αξίζει ο τρίνοβ.

Βασικά, ισοσταθμιση πληρώνεις.

Τώρα αν ανήκεις στην κατηγορία των αγοραστών καλωδίων και του αγνού παρθένου σήματος που απαγορεύεται το σαμπ και το εκουαλαιζερ, μόνο τότε, όλα αυτά είναι πεταμένα λεφτά.

Σε κάθε άλλη περίπτωση, εκεί τα χώνεις, αυτό μετράει (με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις ηχεία ντουλάπια, που δε σώζονται με τίποτα, και χώρο ακατάλληλο για ακροάσεις.. είπαμε, ηχόμπαρα, ή έστω λαμπάτο και μονόδρομο. Φαντάζεσαι ντιρακ με λαμπάτο; Θα ανατιναχτούν αναμεταξύ τους).
 
Last edited:

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Εννοείται πως ναι.

Και ακριβώς με την ίδια λογική, αξίζει ο τρίνοβ.

Βασικά, ισοσταθμιση πληρώνεις.

Τώρα αν ανήκεις στην κατηγορία των αγοραστών καλωδίων και του αγνού παρθένου σήματος που απαγορεύεται το σαμπ και το εκουαλαιζερ, μόνο τότε, όλα αυτά είναι πεταμένα λεφτά.

Σε κάθε άλλη περίπτωση, εκεί τα χώνεις, αυτό μετράει (με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις ηχεία ντουλάπια, που δε σώζονται με τίποτα, και χώρο ακατάλληλο για ακροάσεις.. είπαμε, ηχόμπαρα, ή έστω λαμπάτο και μονόδρομο. Φαντάζεσαι ντιρακ με λαμπάτο; Θα ανατιναχτούν αναμεταξύ τους).

Και να συνεχίσω στην επόμενη ερώτηση μιας και πιστεύω ενδιαφέρει πολύ κόσμο.

Αν ο χώρος που φιλοξενεί το σύστημα είναι ένα οικιακό σαλόνι, εννοείται με ελάχιστη εώς καθόλου ηχητική φροντίδα, θεωρείς οτι αξίζουν τα παραπάνω χρήματα για AV με Dirac;

Γνωρίζω οτι είσαι αντίθετος με το στήσιμο συτήματος σε αφρόντιστο χώρο, αλλά είναι η πραγματικότητα των περισσοτέρων εδω μέσα οπότε καλό θα ήταν να απαντηθεί και αυτό.

Πείτε και οι υπόλοιποι την αποψή σας βρε παιδιά...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.439
Όχι.
Έχω τοποθετηθεί.
Ηχόμπαρα.
Μη πετάτε λεφτά. Υπάρχουν κι άλλα χόμπι.

Παίζουν πολύ ωραία οι ηχόμπαρες, έχει κι ακριβές και προσεγμένες. Δε το λέω υποτιμητικά.
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Όχι.
Έχω τοποθετηθεί.
Ηχόμπαρα.
Μη πετάτε λεφτά. Υπάρχουν κι άλλα χόμπι.

Παίζουν πολύ ωραία οι ηχόμπαρες, έχει κι ακριβές και προσεγμένες. Δε το λέω υποτιμητικά.
Συμφωνώ 100%
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.439
Προσωπικά, το έχω δείξει και δια του παραδείγματος: όταν πήγα σε νέο χώρο, μέχρι να φτιάξω την ηχητική του χώρου ακρόασης, δεν άνοιξα καν τα ηχεία, ήταν για 2+ χρόνια μέσα στα κουτιά τους τα μάγκνεπαν.

Άμα δεν δουλεύει σωστά ο χώρος, ηχείο δε λειτουργώ. Έχει κι άλλους τρόπους να περνάει η ώρα ευχάριστα... ;)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.688
Το πρόβλημα κατά την άποψή μου είναι το οτι οι ενισχυτές με Dirac βρίσκονται σε εξέλιξη. Μακάρι τον επόμενο χρόνο να μην είμαστε στο "θα κάνει κι αυτό σε λίγο καιρό" για να ψωνίσω κι εγώ.
Όσον αφορά το modular construction, για 'μένα δεν είναι κριτήριο αγοράς γιατί όπως μας έχει διδάξει πολλάκις η ιστορία, μπορεί σε λίγο καιρό να εγκαταλειφθεί ή να παρουσιαστεί το Advanced Modular Design Construction Mark II (μικαπαδύο ελληνιστί).

Άμα δεν δουλεύει σωστά ο χώρος, ηχείο δε λειτουργώ.
Οι περισσότεροι θέλουμε να βλέπουμε ταινίες σε μεγάλη οθόνη με μεγάλο ήχο, κι ας έχουν ελαττώματα. Δεν θέλουμε να βλέπουμε κούτες. :p

Οι ηχομπάρες αφορούν όποιον παρακολουθεί ταινίες με χαμηλή/μεσαία ένταση σε μικρούς χώρους. Όχι τους θαμώνες ενός AV forum.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Για μενα το μεγαλο πλεονεκτημα του nad θα ειναι (αν γινει) αυτο που εχει ανακοινωσει η dirac για multi sub integration.
Ο nad λογω modular construction ειναι απο τους λιγους που μπορει να υποστηριξει αυτη την αναβαθμιση.
Αν και οταν γινει αυτο τοτε θα ανεβει επιπεδο .
Γιατι τωρα δεν αξιζει τα λεφτα του....ενα σαμπ πλακα μας κανουν; οσο εγκρινω τον 758 τοσο με αποθαρρυνει μια τετοια αγορα.
Στο τελος θα συμφερει να αγοραζεις 758,759,760,761 ολοκληρα τα επομενα μοντελα να τα μεταπωλεις απο το να αγοραζεις αναβαθμισεις,εαν δουλεψουν σωστα και δεν εχουν θεματα ,οπου οταν θα φτασεις να μην αλλο proof με τα ιδια λεφτα να εχεις καλυτερο μηχανακι με τον 761 τοσο ισοσταθμικα οσο και μεσα στα νεα φορματ κλπ πρωτοκολλα hdmi,usb,et cetera et cetera:D....λεω τωρα...
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Οι περισσότεροι θέλουμε να βλέπουμε ταινίες σε μεγάλη οθόνη με μεγάλο ήχο, κι ας έχουν ελαττώματα. Δεν θέλουμε να βλέπουμε κούτες. :p

Οι ηχομπάρες αφορούν όποιον παρακολουθεί ταινίες με χαμηλή/μεσαία ένταση σε μικρούς χώρους. Όχι τους θαμώνες ενός AV forum.
Η φράση κλειδί Δημήτρη είναι αυτή που έχω υπογραμίσει. Εσύ χρησιμοποιείς το σύστημα μόνο για ταινίες. Άλλες οι απαιτήσεις όταν ακούς μουσική από το πολυκάναλο. Εκεί χωρίς τον κατάλληλο χώρο δεν παλεύεται και δεν αξίζει να χώνεις πολλά λεφτά.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.403
Reaction score
74.688
Η φράση κλειδί Δημήτρη είναι αυτή που έχω υπογραμίσει. Εσύ χρησιμοποιείς το σύστημα μόνο για ταινίες. Άλλες οι απαιτήσεις όταν ακούς μουσική από το πολυκάναλο. Εκεί χωρίς τον κατάλληλο χώρο δεν παλεύεται και δεν αξίζει να χώνεις πολλά λεφτά.
Συμφωνώ απόλυτα.

Οι γενικεύσεις όμως με ενοχλούσαν ανέκαθεν, ιδίως λαμβάνοντας υπ' όψιν την κατηγορία, subforum, του AVsite που βρισκόμαστε. Δεν ακούμε όλοι μουσική απο τα AV συστήματά μας και ελάχιστοι κάνουν critical ακρόαση μουσικής μέσω των AV amps τους.
Γι' αυτό και θεωρώ ελιτίστικη την πρόταση "πάρε ηχομπάρα" αφού είναι βέβαιο οτι θα παίξει πολύ καλύτερα ένα κανονικό σύστημα χαμηλής τιμής με 1 (ολογράφως, ένα :p ) αξιοπρεπές sub τις ταινίες και τις σειρές των χρηστών.

Διατηρώ επίσης αμφιβολίες για την αντιληψιμότητα των διαφορών σε ταινίες μεταξύ, για παράδειγμα, miniDSP (με REW), Yamaha με manual eq, Audyssey και Dirac* αφού ρυθμιστούν να παίζουν παρόμοια με έλεγχο εξωτερικού μικροφώνου, στον ίδιο προφανώς χώρο.
Κι αν αφαιρέσουμε απο τη σύγκριση τα subs όπως αρκετοί κάνουν... ;)


*δεν βάζω στη σύγκριση τα Trinnov γιατί είναι μηχανήματα άλλης κατηγορίας.
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.369
Reaction score
79.439
Η γνώμη μου:

Το Dirac 2 σήμερα είναι ήδη πολύ πιο μπροστά απο τα υπόλοιπα προσιτά συστήματα, και το μόνο που αναμένουμε είναι το multibass management, το οποίο ειναι όνειρο θερινής νυχτός για τους υπόλοιπους. Είναι εξόφθαλμα καλύτερο, πιστέψτε με, ή διαβάστε όλα τα σχετικά reviews. Ναι, η διαφορά ακούγεται πολύ. Και θα βοηθήσει σε οποιονδήποτε χώρο, αλλά σαφώς λειτουργεί σωστότερα σε ισορροπημένους χώρους.

Σε οικιακά σαλόνια, η λύση της καλής ηχομπάρας (όπως της JBL με τα αποσπώμενα surrounds) ή άλλων μικρών ευέλικτων πακέτων προσφέρει ικανοποιητικά αποτελέσματα, και κυρίως σωζει τον κάτοχο απο την διαρκή αιμοδοσία στο κυνήγι της μάταιης (λόγω των περιορισμών του πόσο καλά μπορεί να παίξει ο αδύναμος κρίκος, ο χώρος) αναβάθμισης. Καλώδια, στηρικτικά, πέτρες, hi end ασφάλειες κτλ...με το γνωστό αποτέλεσμα: ΓΤΠ. Αυτός πιστεύω πως ειναι ο μεγαλύτερος κίνδυνος, η χειρότερη παγίδα. Έξοδα χωρίς πραγματικό αποτέλεσμα. Τράμπα στην τράμπα.

Υπάρχει εναλλακτική με “αληθινό” σύστημα, που να παίζει σε σαλόνι; Ναι, αλλά δεν είναι εύκολο να πραγματοποιηθεί, λόγω των απολύτως προβλέψιμων αντιδράσεων της συμβίας.:(

Εάν καταφέρουμε να έχουμε ποιοτικό μπάσο (όχι απαραίτητα μεγάλη στάθμη, μιας και μιλάμε για διαμέρισμα- στις μονοκατοικίες υποθέτουμε πως θα υπάρχει dedicated χώρος), και ποιοτικοί δορυφόροι+σωστό Eq και calibration μπορούμε να έχουμε ικανοποιητικό αποτέλεσμα.
Δηλαδή χρειαζόμαστε:
  1. Πολλαπλά μικρομεσαία σαμπ, κρυμμένα απο δω και απο κει, σε γωνιές, όπου μας επιτρέψει το αφεντικό.
  2. Πονηρά-κρυφά bass traps σε έξυπνες θέσεις-χρώματα-σχεδιασμούς, να μην ενοχλούν αισθητικά.
  3. Dirac (αφήστε τα άλλα, δεν κάνουν. Ισως μόνο το ARC. Καλύτερα manual φίλτρα)
  4. Ποιοτικά ηχεία-δορυφόροι
  5. Επαγγελματικό calibration υψηλής ποιότητας.
Επειδή δεν νομίζω πως η μεγάλη πλειοψηφία των μελών μπορει να υλοποιήσει το ανωτέρω σχέδιο για λόγους ανωτέρας βίας, μια lifestyle λύση σαν της JBL θα εξοικονομήσει χρήμα, χρόνο, και απογοήτευση.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Γιατι τωρα δεν αξιζει τα λεφτα του....ενα σαμπ πλακα μας κανουν; οσο εγκρινω τον 758 τοσο με αποθαρρυνει μια τετοια αγορα.
Στο τελος θα συμφερει να αγοραζεις 758,759,760,761 ολοκληρα τα επομενα μοντελα να τα μεταπωλεις απο το να αγοραζεις αναβαθμισεις,εαν δουλεψουν σωστα και δεν εχουν θεματα ,οπου οταν θα φτασεις να μην αλλο proof με τα ιδια λεφτα να εχεις καλυτερο μηχανακι με τον 761 τοσο ισοσταθμικα οσο και μεσα στα νεα φορματ κλπ πρωτοκολλα hdmi,usb,et cetera et cetera:D....λεω τωρα...
Συμφωνω οσον αφορα μηχανηματα μεσαιας τιμης οπως τον 758 αλλα για τον m17 και αντιστοιχης κατηγοριας οχι.
Κυκλοφορει απο το 2014 και με 1300 ευρω που εχουν οι δυο καρτες εγινε dirac , 4k και atmos dts x.
Αν στην θεση του το 2014 επαιρνες αντιστοιχο pro χωρις modules πχ arcam , anthem κτλ ποσο θα μπορουσαμε να τον πουλησουμε τωρα για να παρουμε το καινουριο μοντελο?
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Συμφωνώ απόλυτα.

Οι γενικεύσεις όμως με ενοχλούσαν ανέκαθεν, ιδίως λαμβάνοντας υπ' όψιν την κατηγορία, subforum, του AVsite που βρισκόμαστε. Δεν ακούμε όλοι μουσική απο τα AV συστήματά μας και ελάχιστοι κάνουν critical ακρόαση μουσικής μέσω των AV amps τους.
Γι' αυτό και θεωρώ ελιτίστικη την πρόταση "πάρε ηχομπάρα" αφού είναι βέβαιο οτι θα παίξει πολύ καλύτερα ένα κανονικό σύστημα χαμηλής τιμής με 1 (ολογράφως, ένα :p ) αξιοπρεπές sub τις ταινίες και τις σειρές των χρηστών.

Διατηρώ επίσης αμφιβολίες για την αντιληψιμότητα των διαφορών σε ταινίες μεταξύ, για παράδειγμα, miniDSP (με REW), Yamaha με manual eq, Audyssey και Dirac* αφού ρυθμιστούν να παίζουν παρόμοια με έλεγχο εξωτερικού μικροφώνου, στον ίδιο προφανώς χώρο.
Κι αν αφαιρέσουμε απο τη σύγκριση τα subs όπως αρκετοί κάνουν... ;)


*δεν βάζω στη σύγκριση τα Trinnov γιατί είναι μηχανήματα άλλης κατηγορίας.
+1 σε αυτο. Η αληθεια παντως ειναι οτι οταν εχεις σκοπο να ριξεις κανα 40αρι, που πιστευω τοσο σου εχει παει ανετα το δικο σου συστημα ειναι αμαρτια να μη φροντισεις το χωρο εστω και ελαχιστα. Νομιζω το εκανες και εσυ και ειδες διαφορα. Επισης αμαρτια ειναι να μη δωσεις και κατι να στο καλιμπραρει καποιος επαγγελματιας. Το εχω ξαναπει και δεν αρεσε σε ορισμενους: Εμεις ειμαστε τελικοι καταναλωτες. Δεν υπαρχει λογος να εχουμε γνωση να στησουμε ενα συστημα by the book. Ρωταει πιο πανω ο φιλος
@nikos7 αν αξιξει να αγορασεις trinnov για σαλονι. Εγω φιλε Νικο θα σου πω σιγουρα οτι ειναι πολυ καλυτερος ο trinnov για σαλονι απο οτιδήποτε άλλο. Θα κανει θαυματα που δε τα κανει κανενα αλλο μηχάνημα. Το θεμα ομως ειναι οτι δε θα παρεις ουτε τα μισα απο αυτα που πληρωνεις διοτι ο χωρος καλως η κακως ειναι ανικητος παραγοντας ειδικα σε μεγαλες εντασεις. Οποτε θα κανεις μια κακη αγορα με γνώμονα το vfm. Αν τωρα τα λεφτα δεν ειναι θεμα για εσενα και ο παραγοντας vfm ειναι αδιαφορος προχωρα αφοβα. Εγω παντως θα κοιταγα για πιο γήινα πραγματα για το σαλονι μου και βασικα ουτε για dedicated δε νομιζω να εδινα τα λεφτα που θελει ο trinnov γιατι δε μου περισσεύουν.
 

Μηνύματα
409
Reaction score
1.368
Ρωταει πιο πανω ο φιλος
@nikos7 αν αξιξει να αγορασεις trinnov για σαλονι. Εγω φιλε Νικο θα σου πω σιγουρα οτι ειναι πολυ καλυτερος ο trinnov για σαλονι απο οτιδήποτε άλλο. Θα κανει θαυματα που δε τα κανει κανενα αλλο μηχάνημα. Το θεμα ομως ειναι οτι δε θα παρεις ουτε τα μισα απο αυτα που πληρωνεις διοτι ο χωρος καλως η κακως ειναι ανικητος παραγοντας ειδικα σε μεγαλες εντασεις. Οποτε θα κανεις μια κακη αγορα με γνώμονα το vfm. Αν τωρα τα λεφτα δεν ειναι θεμα για εσενα και ο παραγοντας vfm ειναι αδιαφορος προχωρα αφοβα. Εγω παντως θα κοιταγα για πιο γήινα πραγματα για το σαλονι μου και βασικα ουτε για dedicated δε νομιζω να εδινα τα λεφτα που θελει ο trinnov γιατι δε μου περισσεύουν.
Βασικά η ερώτηση μου αφορούσε τον NAD M17 αν αξίζει. Για τον Trinnov δεν θα τολμούσα να ρωτούσα, θα ήταν εντελώς άκυρο.
Κατά την γνώμη μου ο ήχος σε σαλόνι θα μπορούσε να είναι ΟΚ για home cinema. Για σοβαρή ακρόαση μουσικής δεν ενδείκνυται σε καμία περίπτωση οπότε ενα Yamaha 5200 Θα ήταν το ταβάνι.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Συμφωνω οσον αφορα μηχανηματα μεσαιας τιμης οπως τον 758 αλλα για τον m17 και αντιστοιχης κατηγοριας οχι.
Κυκλοφορει απο το 2014 και με 1300 ευρω που εχουν οι δυο καρτες εγινε dirac , 4k και atmos dts x.
Αν στην θεση του το 2014 επαιρνες αντιστοιχο pro χωρις modules πχ arcam , anthem κτλ ποσο θα μπορουσαμε να τον πουλησουμε τωρα για να παρουμε το καινουριο μοντελο?
Οπως είδες συγκρινα ολοκληρωμένους με προ της ίδιας εταιριας, ενώ οι ολοκληρωμένοι της μεσαίας κατηγορίας στέκονται ως αγορά σε προ, θα πήγαινα σε denon, marantz,yamaha.
Αυτοί οι γιαπωνέζικοι, δικαιολογούν την τιμολογιακή απόκλιση από τους ολοκληρωμένους, κάποιοι δεν έχουν κιολας , ο m17 πόσο έχει τώρα που ίσως μελλοντικά μας κάνει τη χάρη να διαχειριστεί παραπάνω από ένα σαμπ;
Αξίζει τη διαφορά τιμής από τον 758;Μήπως τελικά δύο αναβαθμίσμενες καρτες κοστίζουν οσο και ενας νεότερος ολοκληρωμένος αντίστοιχα εφοδιασμένος;
Μήπως τελικά όταν βγάζει έναν τέτοιο προ στο θέμα ισοστάθμισης να μην κάνει τετοιες τσιγγουνιες;
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Συμφωνώ απόλυτα.

Οι γενικεύσεις όμως με ενοχλούσαν ανέκαθεν, ιδίως λαμβάνοντας υπ' όψιν την κατηγορία, subforum, του AVsite που βρισκόμαστε. Δεν ακούμε όλοι μουσική απο τα AV συστήματά μας και ελάχιστοι κάνουν critical ακρόαση μουσικής μέσω των AV amps τους.
Γι' αυτό και θεωρώ ελιτίστικη την πρόταση "πάρε ηχομπάρα" αφού είναι βέβαιο οτι θα παίξει πολύ καλύτερα ένα κανονικό σύστημα χαμηλής τιμής με 1 (ολογράφως, ένα :p ) αξιοπρεπές sub τις ταινίες και τις σειρές των χρηστών.

Διατηρώ επίσης αμφιβολίες για την αντιληψιμότητα των διαφορών σε ταινίες μεταξύ, για παράδειγμα, miniDSP (με REW), Yamaha με manual eq, Audyssey και Dirac* αφού ρυθμιστούν να παίζουν παρόμοια με έλεγχο εξωτερικού μικροφώνου, στον ίδιο προφανώς χώρο.
Κι αν αφαιρέσουμε απο τη σύγκριση τα subs όπως αρκετοί κάνουν... ;)


*δεν βάζω στη σύγκριση τα Trinnov γιατί είναι μηχανήματα άλλης κατηγορίας.
Δηλαδή π.χ. στον παρακάτω χώρο

https://www.avsite.gr/forum/threads/umik-1-iakovos-vakis.169593/





... είναι βέβαιο οτι θα παίξει πολύ καλύτερα ένα κανονικό σύστημα χαμηλής τιμής με 1 (ολογράφως, ένα :p ) αξιοπρεπές sub τις ταινίες και τις σειρές των χρηστών.

....

...

Οι γενικεύσεις όμως με ενοχλούσαν ανέκαθεν....

...

Γι' αυτό και θεωρώ ελιτίστικη την πρόταση "πάρε ηχομπάρα" αφού είναι βέβαιο οτι θα παίξει πολύ καλύτερα ένα κανονικό σύστημα χαμηλής τιμής με 1 (ολογράφως, ένα :p ) αξιοπρεπές sub τις ταινίες και τις σειρές των χρηστών.

...
Εγώ πάλι τη θεωρώ πολλές φορές έως και σωτήρια, αν επιλεγεί η κατάλληλη ηχόμπαρα με τα κατάλληλα χαρακτηριστικά εκπομπής. 8-)
Και εγώ γνωρίζω για τι πράγμα μιλάω.


...

Διατηρώ επίσης αμφιβολίες για την αντιληψιμότητα των διαφορών σε ταινίες μεταξύ, για παράδειγμα, miniDSP (με REW), Yamaha με manual eq, Audyssey και Dirac* αφού ρυθμιστούν να παίζουν παρόμοια με έλεγχο εξωτερικού μικροφώνου, στον ίδιο προφανώς χώρο.
Κι αν αφαιρέσουμε απο τη σύγκριση τα subs όπως αρκετοί κάνουν... ;)


*δεν βάζω στη σύγκριση τα Trinnov γιατί είναι μηχανήματα άλλης κατηγορίας.
Μόνο που αυτό είναι αδύνατον.
Και εντελώς μα εντελώς αδύνατον να επιτευχθεί κάτι τέτοιο από απλό χρήστη.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.369
Reaction score
79.439
να διαχειριστεί παραπάνω από ένα σαμπ;
Κανένας ενισχυτής αυτής της κατηγορίας τιμής δεν διαχειρίζεται αξιόπιστα περισσότερα από ένα σαμπ, και ας έχουν περισσότερες σαμπ-εξόδους. Δεν τα καταφέρνουν.
Η μόνη αξιόπιστη διαχείριση πολλαπλών σαμπ σε αυτήν την κατηγορία τιμής, σήμερα, είναι μέσω minidsp, απο μία έξοδο.
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Κανένας ενισχυτής αυτής της κατηγορίας τιμής δεν διαχειρίζεται αξιόπιστα περισσότερα από ένα σαμπ, και ας έχουν περισσότερες σαμπ-εξόδους. Δεν τα καταφέρνουν.
Η μόνη αξιόπιστη διαχείριση πολλαπλών σαμπ σε αυτήν την κατηγορία τιμής, σήμερα, είναι μέσω minidsp, απο μία έξοδο.
Ουσιαστικα και τα ακριβα μηχανηματα datasat - storm audio δουλευουν την μεθοδο του mini dsp για την διαχειρηση πολλαπλων sub.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter
  • loggeo
    Projectors

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.792
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top