NAS ή κάτι άλλο;

Μηνύματα
6
Reaction score
1
πιθανότατα, κάποτε το είχα στήσει στην τηλεόραση και νομίζω μια χαρά δούλευε, πάνε και χρόνια πίσω. Οι τηλεοράσεις πλέον έχουν διάφορες εφαρμογές, δες και καμία άλλη.
Σε κάθε περίπτωση αν είναι να πάρεις κάτι τότε πάρε ένα player που θα δουλεύει καλά παρά ένα NAS.
Για να ειμαι ειλικρινης μάλλον δεν έχω φτιάξει σωστά τις ρυθμίσεις για Direct Play, είναι το μονο που υποψιάζομαι να εχω κανει πατάτα.
Να κρατήσω λες το WD για NAS ως έχει και να πάρω ενα media player και να τα διαβάζει απλά απο το NAS?
 

Μηνύματα
6
Reaction score
1
πιθανότατα, κάποτε το είχα στήσει στην τηλεόραση και νομίζω μια χαρά δούλευε, πάνε και χρόνια πίσω. Οι τηλεοράσεις πλέον έχουν διάφορες εφαρμογές, δες και καμία άλλη.
Σε κάθε περίπτωση αν είναι να πάρεις κάτι τότε πάρε ένα player που θα δουλεύει καλά παρά ένα NAS.
UPDATE: Το δοκίμασα με Direct Play, και δεν έχω ήχο.... :/
 


Μηνύματα
6
Reaction score
1
Nαι ετσι ακριβώς ήμουν και εγώ... Οταν το αφήνω να κανει transcode εχω κανονικά ήχο.... Να φταιει το αρχειο; Να φταιει οτι ο ήχος είναι στο 5,1; Να φταιει η μαυρη μου η μοίρα; Θα δοκιμασω αργότερα να κλειδώσω τον ήχο στο Stereo και να δω πως θα πάει...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.875
Reaction score
41.084
Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την εφαρμογή, και πάνε και χρόνια από τότε που χρησιμοποίησα εφαρμογή στην τηλεόραση να διαβάσει αρχεία από το NAS. Γενικά ένα player τα έχει λυμένα αυτά τα θέματα. Εγώ έχω ένα apple tv και χρησιμοποιώ την εφαρμογή Infuse για να διαβάζει τις ταινίες από το NAS. Πληρώνω 10 ευρώ το χρόνο για την εφαρμογή και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με το θέμα.
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.503
Reaction score
30.874
Να κρατήσω λες το WD για NAS ως έχει και να πάρω ενα media player και να τα διαβάζει απλά απο το NAS?
Εγω απο το NAS μεσω δικτυου στελνω το cat6 στην τηλεοραση LG σχεδον εξαετιας και παιζει τα παντα.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.922
Reaction score
3.722
Εγω απο το NAS μεσω δικτυου στελνω το cat6 στην τηλεοραση LG σχεδον εξαετιας και παιζει τα παντα.
Παραδόξως, η εξαετίας είναι προτιμότερο, γιατί για λίγα χρόνια η LG είχε κόψει την υποστήριξη dts.
Πχ εάν το αρχείο του @Clopyright είχε ήχο dts και η TV ήταν LG τριετίας, θα ήταν "μουγκή" σε Direct Play.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.844
Members
37.932
Νεότερο μέλος
JimmyP
Top