New PS3 update

Μηνύματα
935
Reaction score
1
Πολυ αναψανε τα αιματα! Κρατηστε τα μιση για το tread για το...















Μισος απεναντι σε οποιαδηποτε κονσολα.
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: New PS3 update

Γιαννη εχεις πολυ υπομονη παντως. Κατα τη γνωμη μου αδικα σπαταλας την ωρα σου.
Παντα θα ξεφυτρωνουν τετοιοι τυποι!

Παρακληση, ας μεταφερθουν τα ασχετα με το θεμα post, στο "Μισος απεναντι σε οποιαδηποτε κονσολα."
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
Γαλήνη και ηρεμία αναμένεται να επέλθει στο φόρουμ ασχέτως με το αν τελικά προκύψει το μπαν μου καθώς σύντομα αναχωρώ για διακοπές, έστω και για λίγες μέρες.
Μετά από τόσο κόπο λοιπόν και πλήθος παραθέσεων βρήκες το get a life, γουάου παραδέχεσαι λοιπόν πως τα υπόλοιπα ποστ μου δεν είχαν ίχνος χαρακτηρισμού και απλά δεν ήταν αρεστά σε κάποιους; Γιατί αν δεν το παραδεχόσουν θα μου είχες απαντήσει στο πολύ αγαπημένο σου πλαίσιο των παραθέσεων. Ναι η εικόνα χαρακτηρίζει το κείμενο και τα δικά μου bold τι χαρακτηρίζουν; Κάποιους που αποθεώνουν την sony ή το update ντάξει αυτό δεν είναι χαρακτηρισμός (δεν τους είπα καμπούριδες), μάλλον επισήμανση γεγονότος, οι εικόνες gif με τους πανηγυρισμούς ήτω χαρακτηριστικές. Συνεχίζω δε αποκαλώντας ΆΚΟΥΣΟΝ ΆΚΟΥΣΟΝ τους ανθρώπους της sony ‘’καλούς’’ πωπω παράπτωμα… Ας αποφύγω τα περί τεχνολογικών κατορθωμάτων γιατί μπορεί να μπει και κάποιο τέκνο εις το φόρουμ και να δει τις περαιτέρω αισχρολογίες μου!
Ιδού και η αποθεοποίηση την οποία σχολιάζω
Εδώ να δώσω και συγχαρητήρια στον Banta το σκηνικό με τον χυμό life ήταν πολύ επιτυχημένο.

άρχισες τα γνωστά:
ε ναι...Εκεί το παρατράβηξα....
Α και το άλλο δεν ήθελα να το πω....
Και ναι μωρέ...εντάξει..πως κάνεις έτσι....
Δεν άρχισα απολύτως τίποτε, το εν λόγο επεισόδιο το επεσήμανα και το παραδέχτηκα από την πρώτη στιγμή:
ειμαι lockαρισμενος? μα γιατι ακομα δεν μου ειπες, το μονο που μπορω να δεχτω ειναι η διαμαχη που προεκυψε με τον subcode και τιποτα αλλο. μιας και εκει πραγματικα ξεφυγαμε λιγο...
Ειλικρινά δεν θα σε ΒΑΝάρω τώρα για να μην σκεφθείς καν να αισθανθείς ήρωας......
Θα σου αφήσω το χρόνο να δώσεις απάντηση γιατί θα λες μετά ότι σε ΒΑΝάραμε για να μην σε αφήσουμε να μιλήσεις......
Όχι...Δεν χρειαζόμαστε Νίκο Ξανθόπουλο εδώ.....
Να αρχίσεις τις κλάψες
"Μαρία....Σε παρακαλώ...ΒΑΝάρισέ με......Άσε με εμένα να πάρω το φορτίο.....Μην πληρώσει η κοινωνία την αδικία....Να είμαι εγώ το θύμα.....Σε παρακαλώ...ΒΑΝάρισέ με......Σε θερμοπαρακαλώ"
Μωρ’ τί μας λες; Τόση πια αξία του δίνεις τούτου δω του φόρουμ; Λες και αν δε ξαναμπώ θα σταματήσει η ύπαρξη μου. Εγώ ζήτησα ban προτού καν αρχίσεις τα των δεύτερων ευκαιριών και τα σχετικά. Να είσαι σίγουρος πως δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε διαδικασία δημιουργίας dummy λογαριασμού για να γίνω Ξανθόπουλος, μάλλον προϊδεάζεσαι άσκοπα φίλε μου.
Η λογικότερη απάντησή σου θα ήταν η σιωπή, να καταλάβεις ότι "εντάξει την έκανα αλλά ας μην το συνεχίσω".....
Μπήκαμε πάλι στην λογική ναι μπαμπά και σκυμμένο το κεφάλι, μετά από τόση συζήτηση βρήκες μια εικόνα που ίσως προσέβαλλε τους υπόλοιπους, εύγε είμαι banworthy!!!

Και μετά το σεντόνι (όπως το χαρακτήρισες.....Αντί να σεβαστείς ότι έχασα τόσο χρόνο να σου εξηγώ τα προφανή......)
Ήταν επιλογή σου να γράψεις όλο αυτό το πράγμα όπως και επιλογή μου να σου απαντήσω, η πολυλογία δεν τους πείθει όλους, ούτως η άλλος σου είπα πως σπαταλάς ενέργεια ένα Σάββατο την στιγμή που θα μπορούσες να πας στα Ψηλαλώνια για κάνα καφέ…

Και αν δεν είναι η σιωπή, πρόσεξε λέξη παρά λέξη τη θα γράψεις.
Οποιοδήποτε παραπάτημα σου από εδώ και στο εξής θα είναι αυστηρά "βαθμολογημένη" με το point system των infraction του forum μας.

Μπήκες στο site, σε καλοδεχθήκαμε, κάναμε την πλάκα μας (από την πρώτη σου μέρα θυμάσαι την μεταξύ μας πλάκα;) αλλά άρχισες να παίζεις με τη φωτιά......
Εγώ έχω πυροσβεστήρα.
Εσύ όχι.....
Είτε παίζεις με τους κανόνες και απλά σβήνω τη φωτιά είτε συνεχίζεις το παιχνιδάκι σου και πνίγεσαι στο πολύ νερό......
Πραγματικά ωραίο λογοπαίγνιο, τουλάχιστον δεν συνομιλώ με κάποιον που στερείται φαντασίας, σου το ξανάπα το χωράφι είναι δικό σου αν θεωρείς πως χαλάω την εικόνα πέταξε με έξω. Να μη πήξεις και στη φωτιά ήρθε και καύσωνας από τη μαύρη ήπειρο…
Και επειδή αγαπάμε Adam Sandler:


Εν κατακλείδι λοιπόν μετράμε μια αισχρή εικόνα και ένα επεισόδιο εις το οποίο χαρακτήρισα κάποιον γραφικό και κουραστικό…
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Ιδού και η αποθεοποίηση την οποία σχολιάζω
Sorry ρε φίλε αλλά πόσο δύσκολο είναι να καταλάβει κανείς ότι gifάκια με μεσόκοπες νοικοκυρές που αγκαλίαζονται και κοριτσάκια που δακρύζουν είναι ειρωνικά; Τα είδα, μου φάνηκαν αστεία και τα έβαλα, end of story.
Εδώ μέσα έχουμε σταματήσει να παίρνουμε υπερβολικά στα σοβαρά πράγματα που δεν αξίζουν τον κόπο. Αν θες να συμμετέχεις στην πλάκα όταν γίνεται έχει καλώς αλλά αν δε θες μην μας πρήζεις.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: New PS3 update

Καλό ταξίδι.

Νίκο VirusSnake Ξανθόπουλο said:
Μωρ’ τί μας λες; Τόση πια αξία του δίνεις τούτου δω του φόρουμ; Λες και αν δε ξαναμπώ θα σταματήσει η ύπαρξη μου. Εγώ ζήτησα ban προτού καν αρχίσεις τα των δεύτερων ευκαιριών και τα σχετικά. Να είσαι σίγουρος πως δεν υπάρχει περίπτωση να μπω σε διαδικασία δημιουργίας dummy λογαριασμού για να γίνω Ξανθόπουλος, μάλλον προϊδεάζεσαι άσκοπα φίλε μου.
Αν χρειαστείς παραπάνω άδεια από την 3ήμερη (άνευ αποδοχών) ξέρεις τι πρέπει να κάνεις.

Δεν περιμένω πλέον και πολλά από εσένα.
Πιθανότατα άλλωστε, το get a life στο είπαν τα φιλαράκια σου στο msn. Ευκαιρία να τα ξαναπείτε εκεί.....
Ίσως να βρεις την ευκαιρία να πάρεις και μεταπτυχιακό στο MGS....

Εγώ πάντως θα πάω για καφεδάκι, δροσερό με θέα τη θάλασσα και όχι τα σιντριβάνια στα Ψηλά Αλώνια.
Εσύ μπορείς να πιεις το τσαγάκι σου.
Σε έχουν ξανακεράσει άλλωστε εδώ μέσα.


Αν επιστρέψεις να περιμένεις αυστηρότατο κόσκινο από εμένα.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: New PS3 update

Γιαννη εχεις πολυ υπομονη παντως. Κατα τη γνωμη μου αδικα σπαταλας την ωρα σου.
Παντα θα ξεφυτρωνουν τετοιοι τυποι!

Παρακληση, ας μεταφερθουν τα ασχετα με το θεμα post, στο "Μισος απεναντι σε οποιαδηποτε κονσολα."
Μπάμπη έχεις δίκιο για τη μεταφορά.
Θα το φροντίσω ο ίδιος προσωπικά.
Θα την κάνω όμως μετά από 3-4 μέρες για να μην μας πουν ότι κάναμε και διαγραφή posts.

Ελπίζω στην κατανόηση όλων των μελών για τα off topic.
Λίαν συντόμως το thread θα καθαρίσει
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Απάντηση: New PS3 update

Ας επιστέψουμε στο θέμα μας λοιπόν...


"Αντιδρώντας άμεσα στα παράπονα των χρηστών που αντιμετώπισαν αρκετά προβλήματα με το update του firmware την προηγούμενη εβδομάδα -και συγκεκριμένα με την έκδοση 2.40- η Sony, επιβεβαιώνοντας τις φήμες που κυκλοφορούσαν τις τελευταίες μέρες, προέβη στην αντικατάστασή του με την έκδοση 2.41. Σε επίπεδο επιλογών δεν έχει αλλάξει κάτι και μοναδική ευχή όλων είναι τα αρχικά προβλήματα να ανήκουν στο παρελθόν. Αξίζει να σημειωθεί πως το συγκεκριμένο update είναι υποχρεωτικό ακόμα και για αυτούς που έχουν προμηθευτεί την έκδοση 2.40, άσχετα αν ήρθαν αντιμέτωποι με πάσης φύσεως προβλήματα ή όχι."

www.gameover.gr
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: New PS3 update

Ας επιστέψουμε στο θέμα μας λοιπόν...


"Αντιδρώντας άμεσα στα παράπονα των χρηστών που αντιμετώπισαν αρκετά προβλήματα με το update του firmware την προηγούμενη εβδομάδα -και συγκεκριμένα με την έκδοση 2.40- η Sony, επιβεβαιώνοντας τις φήμες που κυκλοφορούσαν τις τελευταίες μέρες, προέβη στην αντικατάστασή του με την έκδοση 2.41. Σε επίπεδο επιλογών δεν έχει αλλάξει κάτι και μοναδική ευχή όλων είναι τα αρχικά προβλήματα να ανήκουν στο παρελθόν. Αξίζει να σημειωθεί πως το συγκεκριμένο update είναι υποχρεωτικό ακόμα και για αυτούς που έχουν προμηθευτεί την έκδοση 2.40, άσχετα αν ήρθαν αντιμέτωποι με πάσης φύσεως προβλήματα ή όχι."

www.gameover.gr
Υπάρχουν κάποιες μικροαλλαγές. Άλλαξαν το μοντέλο του πλατινιένου trophy (ωραίες προτεραιότητες έχουν στη Sony :138:), η ΧΜΒ λειτουργεί το ίδιο γρήγορα in-game όσο και εκτός ενώ το update γίνεται σε μία φάση, εγκαθίσταται δηλαδή αυτόματα χωρίς να κάνεις τίποτα.
Ελπίζω να το προλάβω αυτή τη φορά πριν το αποσύρουν...
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: New PS3 update

Ένα νεο update που κυκλοφορεί μερικές μέρες (αν θυμάμαι καλά είναι το 2.43, μάθατε τι κάνει?
Το εγκατέστησα προχθές (το άφησα να κατεβάζει με αυτόματο κλείσιμο όταν κατέβει) και δεν το έχω ανοίξει ακόμα.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Re: Απάντηση: New PS3 update

Ένα νεο update που κυκλοφορεί μερικές μέρες (αν θυμάμαι καλά είναι το 2.43, μάθατε τι κάνει?
Το εγκατέστησα προχθές (το άφησα να κατεβάζει με αυτόματο κλείσιμο όταν κατέβει) και δεν το έχω ανοίξει ακόμα.
Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι προορίζεται για τα Ιαπωνικά PS3. Για τα υπόλοιπα δεν είναι υποχρεωτική η εγκατάστασή του. Αν κανείς θέλει να το εγκαταστήσει, απλά απο τα settings κάνει check για updates...
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Re: Απάντηση: New PS3 update

Το μόνο που γνωρίζω είναι ότι προορίζεται για τα Ιαπωνικά PS3. Για τα υπόλοιπα δεν είναι υποχρεωτική η εγκατάστασή του. Αν κανείς θέλει να το εγκαταστήσει, απλά απο τα settings κάνει check για updates...
Πάντως και σε εμένα μου ζήτησε update στη 2.43 αλλά πήγαινε πολύ αργά και δεν το άφησα.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: New PS3 update

Και τι αλλάζει Δημήτρη?? Είχα κάνει check για updates πριν από 20 μέρες και δεν υπήρχε κάτι.
Το ΣΚ που έβαλα να δω μια ταινία, είδα για νέο update και το κατέβασα Δευτέρα, ξημερώματα Τρίτης.....
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Re: Απάντηση: New PS3 update

Και τι αλλάζει Δημήτρη?? Είχα κάνει check για updates πριν από 20 μέρες και δεν υπήρχε κάτι.
Το ΣΚ που έβαλα να δω μια ταινία, είδα για νέο update και το κατέβασα Δευτέρα, ξημερώματα Τρίτης.....
Το θέμα είναι ότι έφαγα τον τόπο να δω τι προσφέρει και δεν βρήκα τίποτα. Προφανώς λύνει τίποτα μικροissues του Ιαπωνικού και μόνο...τι να πω...
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Re: Απάντηση: New PS3 update

Το θέμα είναι ότι έφαγα τον τόπο να δω τι προσφέρει και δεν βρήκα τίποτα. Προφανώς λύνει τίποτα μικροissues του Ιαπωνικού και μόνο...τι να πω...
Ούτε καν αυτό. Απλά ξεκίνησε το video store της Ιαπωνίας με το 2.43
Μην το κατεβάσετε γιατί είναι χάσιμο χρόνου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.221
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top