New PS3 update

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
ε νταξει μιλαμε για τεχνολογικη επανασταση οποτε ειναι αναμενομενα τα bug και τα προβληματα
Θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις την ειρωνία και να ασχοληθείς επι του θέματος. Εξέφρασες άλλωστε την "αντιπάθειά" σου για το ps3 και φυσικά είναι δικαίωμά σου και θα βρείς σύμφωνο και εμένα και πολλούς εδώ σε ορισμένα πράγματα. Αλλά το να επαναλαμβάνεσαι και χαλάει την είκόνα του θέματος και καταντάς κουραστικός...
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
low volume my ass

οσο για το απο πανω μου ποστ...

εκανα ενα σχολιο σε ενα γεγονος αν ειναι να μας απαγορεψετε και αυτο τοτε να κλεισετε το φορουμ...

δεν νομιζω να προσβαλα κανεναν εκτος και αν καποιοι νομιζουν οτι ειναι μετοχοι της σονυ...

θα σε παρακαλουσα λοιπον να διατρεξεις αρκετες σελιδες πισω στο thread για να δεις πως ασχολουμαι ενεργα με το ps3 και δεν υπαρχει ιχνος εμπαθειας...(οχι αντιπαθειας)
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
low volume my ass

οσο για το απο πανω μου ποστ...

εκανα ενα σχολιο σε ενα γεγονος αν ειναι να μας απαγορεψετε και αυτο τοτε να κλεισετε το φορουμ...

δεν νομιζω να προσβαλα κανεναν εκτος και αν καποιοι νομιζουν οτι ειναι μετοχοι της σονυ...

θα σε παρακαλουσα λοιπον να διατρεξεις αρκετες σελιδες πισω στο thread για να δεις πως ασχολουμαι ενεργα με το ps3 και δεν υπαρχει ιχνος εμπαθειας...(οχι αντιπαθειας)
Δεν απαγορεύουμε τίποτα. Το σχόλιό μου το έκανα, όχι σαν συνονιστής, αλλά σαν απλός αναγνώστης που θέλει να μάθει 5 πράγματα. Φυσικά και είναι δικαίωμα του καθενός να υποστηρίζει ό,τι θέλει. Και δεν είπα σε καμία περίπτωση ότι δεν συμμετέχεις ενεργά στο θέμα και σε άλλα θέματα εξάλλου. Απλά προτιμώ να κρατήσεις την επιχειρηματολογία σου την υπέρ ή την κατά και να αφήσεις τα ειρωνικά post που έτσι κι αλλιώς δεν προσφέρουν κάτι επι της ουσίας. Αυτό φυσικά δεν είναι κάτι προσωπικό, αλλά αφορά όλους μας.
Τελοσπάντων ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ!!
Ας επανέλθουμε στο θέμα μας, το οποίο είναι τα updates και τα καλά και τα κακά τους!!
 

Μηνύματα
497
Reaction score
0
Eυτυχώς δεν βιαστηκα να το κατεβάσω και εχω το κεφάλι μου ήσυχο προς το παρόν... μέχρι η Sony να βρεί την αιτία του κακού...
 


Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Εγω που το κατέβασα είναι λίγο russian roulet ε;
Ισως ναι
Μην το κάνεις. Κι εγώ θα ήθελα να είχα προλάβει να το κατεβάσω αλλά για να το αποσύρουν σημαίνει ότι το ρίσκο είναι σχετικά μεγάλο.
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
απο τι στιγμη που καποιος κατεβασε το FW και η κονσολα του δουλευει δεν υπαρχει κινδυνος...

το μονο που μπορει να συμβει στην κονσολα και γενικα σε οτι γινεται update on the fly ειναι να διακοπη ή να γινει καποιο λαθος στο flashαρισμα... καποιο malfunction δηλαδη την στιγμη που περνα το καινουργιο FW.

the point is, οποιος εκανε το update δεν εχει τπτ να φοβαται
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
απο τι στιγμη που καποιος κατεβασε το FW και η κονσολα του δουλευει δεν υπαρχει κινδυνος...

το μονο που μπορει να συμβει στην κονσολα και γενικα σε οτι γινεται update on the fly ειναι να διακοπη ή να γινει καποιο λαθος στο flashαρισμα... καποιο malfunction δηλαδη την στιγμη που περνα το καινουργιο FW.

the point is, οποιος εκανε το update δεν εχει τπτ να φοβαται
Υπέθεσα ότι το κατέβασε από το PC και αναρωτιέται αν πρέπει να το περάσει ή όχι. Χμμ, πολλά υπέθεσα τώρα που ξαναδιαβάζω το μύνημά του.
Ναι, εννοείται ότι όποιος το εγκατέστησε χωρίς πρόβλημα δεν έχει να φοβηθεί τίποτα.
 

Μηνύματα
590
Reaction score
1
Μπα το πέρασα και σαν όντος να εξαφανίστηκε το XMB μια στιγμή αλλα απο ότι θυμάμαι ήταν το κλασικό μου πλέον πρόβλημα. Οτι δηλαδή όταν το ps3 μου δεν δίνει σήμα πάω και σπρώχνω πιο δυνατά το καλώδιο HDMI στην πλάτη του προβολέα!!! (χαζό ε;)
 

Μηνύματα
590
Reaction score
1
Και πού'σαι; marvin? Kenny updated and his ps3 exploded. Result "Oh my God, They killded Kenny!" με λίγα λόγια nice avatar!
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: New PS3 update

low volume my ass

οσο για το απο πανω μου ποστ...

εκανα ενα σχολιο σε ενα γεγονος αν ειναι να μας απαγορεψετε και αυτο τοτε να κλεισετε το φορουμ...

δεν νομιζω να προσβαλα κανεναν εκτος και αν καποιοι νομιζουν οτι ειναι μετοχοι της σονυ...

θα σε παρακαλουσα λοιπον να διατρεξεις αρκετες σελιδες πισω στο thread για να δεις πως ασχολουμαι ενεργα με το ps3 και δεν υπαρχει ιχνος εμπαθειας...(οχι αντιπαθειας)

Είσαι φρέσκο μέλος σε μια (μεγάλη) παρέα.
Μην προσπαθείς να ξεχωρίσεις λοιπόν με υφάκι, στάση αντίρρησης και εξυπναδούλες.
Είμαι σίγουρος ότι μπορείς και καλύτερα.
Θα το προσπαθήσεις;
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
αν νοιωθεις πιο χρησιμος στο φορουμ κανοντας παρατηρησεις σε ποστ παλαιοτερων ημερων τοτε συνεχισε να το κανεις...

αν παλι οχι τοτε σταματα να το παιζεις μπαμπας και πες μου ακριβως τι σε ενοχλησε στο ''υφακι'' μου.
Μπορεις;

αν τα δικα μου ειναι εξυπναδουλες το δικο σου τι ειναι για πες μου; χρηση αξιωματος προς την καλη λειτουργια του φορουμ; νομιζω πως με το εν λογο μηνυμα απαντουσα στον συντονιστη του φορουμ. και δεν το λεω επειδη ειναι και καλα ανωτερος σου απλα αν υπηρχε καποιο συγκεκριμενο προβλημα τοτε θα το ειχε διακρινει και εκεινος και θα το ειχε επισημανει στην απαντηση του.

δεν νομιζω να σου εδωσα εσενα προσωπικα κανενα δικαιωμα να μου την πεις εστω και σε αυτον τον ωραιο και ''κοσμιο'' τροπο (για σενα), για αυτο σε παρακαλω να κανεις ασκοπες υποδειξεις εκει που περνανε και εκει που πραγματικα χρειαζονται.
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
αν νοιωθεις πιο χρησιμος στο φορουμ κανοντας παρατηρησεις σε ποστ παλαιοτερων ημερων τοτε συνεχισε να το κανεις...

αν παλι οχι τοτε σταματα να το παιζεις μπαμπας και πες μου ακριβως τι σε ενοχλησε στο ''υφακι'' μου.
Μπορεις;

αν τα δικα μου ειναι εξυπναδουλες το δικο σου τι ειναι για πες μου; χρηση αξιωματος προς την καλη λειτουργια του φορουμ; νομιζω πως με το εν λογο μηνυμα απαντουσα στον συντονιστη του φορουμ. και δεν το λεω επειδη ειναι και καλα ανωτερος σου απλα αν υπηρχε καποιο συγκεκριμενο προβλημα τοτε θα το ειχε διακρινει και εκεινος και θα το ειχε επισημανει στην απαντηση του.

δεν νομιζω να σου εδωσα εσενα προσωπικα κανενα δικαιωμα να μου την πεις εστω και σε αυτον τον ωραιο και ''κοσμιο'' τροπο (για σενα), για αυτο σε παρακαλω να κανεις ασκοπες υποδειξεις εκει που περνανε και εκει που πραγματικα χρειαζονται.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς τον εαυτό σου υπεράνω κριτικής από τη στιγμή που σου γίνεται ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ κριτική. Δεν σου είπε κανείς να μην εκφράζεις την γνώμη σου, αλλά η ειρωνία δεν αρμόζει σε ένα φόρουμ συζήτησης. Ο Γιάννης σου έκανε μια καλοπροαίρετη παρατήρηση και έπεσες να τον φας. Φάουλ από εμένα...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: New PS3 update

αν νοιωθεις πιο χρησιμος στο φορουμ κανοντας παρατηρησεις σε ποστ παλαιοτερων ημερων τοτε συνεχισε να το κανεις...
Στις πόσες μέρες παίρνεις άφεση αμαρτιών;
Τι εύρος ημερών μας επιτρέπεις να σου κάνουμε παρατήρηση;
Για να ξέρουμε δηλαδή.......

Μάθε λοιπόν πως δεν μπορώ να διαβάζω όλα τα μηνύματα όλες τις μέρες σε όλες τις κατηγορίες.
Διάβασα εχθές τα μηνύματα στο θέμα και (για άλλη μια φορά) είδα ειρωνικό υφάκι και ξερολισμό.
Τα ίδια έκανες και κάνεις και στην κατηγορία των κινητών τηλεφώνων......
Όπου έχουμε διαβάσει κατ' επανάληψην για το Ν95 σου, για το ότι το iPhone είναι χάλια και μπλα μπλα μπλα.....

αν παλι οχι τοτε σταματα να το παιζεις μπαμπας και πες μου ακριβως τι σε ενοχλησε στο ''υφακι'' μου.
Μπορεις;
Δε με ενόχλησε το υψάκι σου.....
Αλλά με ενοχλεί (και όχι μόνο εμένα αν κρίνω από τα reports για σένα) γενικώς.
Ναι, υπάρχουν και μηνυματάκια σοβαρά και λογικά αλλά στα περισσότερα διακρίνω ειρωνεία και υφάκι.
Την μια ειρωνεύεσαι ότι το iPhone δεν στέλνει mms, ειρωνεύεσαι τους υπόλοιπους χρήστες που προσπαθούν να μιλήσουν με επιχειρήματα μόνο και μόνο για να μας πείσεις ότι το Ν95 είναι το καλύτερο κινητό στον κόσμο και ότι το PS3 είναι ένα χάλι μαύρο σε σχέση με το XBOX 360........
Θες να τα πιστεύεις γιατί τα έχεις βέβαια.....
Γιατί προφανώς δεν ισχύουν......
Αλλά αν θες να πείσεις τον εαυτό σου για τις επιλογές σου δεν χρειάζεται να το κάνεις εδώ.....
Κάτσε στο σαλόνι σου, κράτα το Ν95 στα χέρια σου και βάλε στο εκπληκτικό σου XBOX να παίζει James Blunt
Στο σαλόνι σου κάνε ό,τι θες.
Εδώ είσαι φιλοξενούμενος και οφείλεις να να ακολουθείς τους κανόνες που σου αναφέρουν.
Σου αρέσουν οι κανόνες; Κάθεσαι και είμαστε όλοι μια χαρά και να είσαι σίγουρος ότι χαμένος δεν θα βγεις.
Δεν σου αρέσει; Η πόρτα είναι δίπλα σου, ανοίγεις και φεύγεις.
Τόσο απλό είναι.......



αν τα δικα μου ειναι εξυπναδουλες το δικο σου τι ειναι για πες μου; χρηση αξιωματος προς την καλη λειτουργια του φορουμ;
Πες μου που είδες εξυπναδούλες από μένα......
Για να καταλάβεις λοιπόν θα μπορούσα χωρίς να χάνω τον χρόνο μου να σου έχω ήδη ρίξει ένα ωραίο warning και αν συνέχιζες ένα ακόμα ομορφότερο infraction.
Δεν το έκανα γιατί δεν θέλω να φθάνω στα άκρα αλλά να δίνω πάντα την ευκαιρία σε ένα μέλος να προσαρμόσει τα γραπτά του με βάση τη λογική του forum μας.
Πρόσεχε όμως γιατί είσαι lockαρισμένος αρκετές μέρες τώρα.......


νομιζω πως με το εν λογο μηνυμα απαντουσα στον συντονιστη του φορουμ. και δεν το λεω επειδη ειναι και καλα ανωτερος σου απλα αν υπηρχε καποιο συγκεκριμενο προβλημα τοτε θα το ειχε διακρινει και εκεινος και θα το ειχε επισημανει στην απαντηση του.
Η θέση μου, μου επιτρέπει να ασχολούμαι και να απαντώ σε οτιδήποτε. Ακόμα και αν είναι απάντηση επί προσωπικού σε κάποιο μέλος ή συντονιστή.
Αν ήθελες να μη σχολιαστεί έπρεπε να του στείλεις πμ.
Δεν το έκανες και το έβγαλες στον αέρα.
Το ότι ο Δημήτρης προσπάθησε χαλαρά και όμορφα να σου επισημάνει κάποια πράγματα δεν σημαίνει ότι πρέπει εσύ να απαντήσεις με τον τρόπο που απάντησες......




δεν νομιζω να σου εδωσα εσενα προσωπικα κανενα δικαιωμα να μου την πεις εστω και σε αυτον τον ωραιο και ''κοσμιο'' τροπο (για σενα), για αυτο σε παρακαλω να κανεις ασκοπες υποδειξεις εκει που περνανε και εκει που πραγματικα χρειαζονται.
Ίσως και να έχεις δίκιο......
Υποδείξεις και χρήσιμες παρατηρήσεις μπορούν να γίνουν σε ανθρώπους που μπορούν να καταλάβουν ότι δεν έχουν το αλάθητο. Ανθρώπους που επιθυμούν το διάλογο και την συζήτηση εντός ορίων και κυρίως εποικοδομητικό.
Μάλλον σε σένα δεν χρειάζεται.
Σε σένα χρειάζεται απλά να πατάω το κουμπάκι με τις κάρτες......
 


Μηνύματα
133
Reaction score
0
ωραια εφαγα warning επειδη σου προσβαλα το ps3 και το iphone...

δεν τα εβρισα καν repost αρθρου για το iphone εκανα και για το ps3 σχολιασμο γεγονοτων.

δεν παιρνω καμια αφεση αμαρτιων οταν οι αμαρτιες αυτες ειναι ανυπαρκτες.

πιστεψε δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου ακομα και τωρα που με ειπες παλι με τον ωραιο τροπο σου ηλιθιο στην τελευταια παραγραφο της μακροσκελεστατης απαντησης σου... βασικα με ειπες και ομοφυλοφιλο με τον james bunt χοχο να μην χασουμε και το χιουμορ μας...

ειμαι lockαρισμενος? μα γιατι ακομα δεν μου ειπες, το μονο που μπορω να δεχτω ειναι η διαμαχη που προεκυψε με τον subcode και τιποτα αλλο. μιας και εκει πραγματικα ξεφυγαμε λιγο...

εδω μεσα - και σε καθε φορουμ - δεν μπαινω προσαρμοζοντας τα λεγομενα μου για να γινω αρεστος. κατεθετω τις δικες μου προσωπικες αποψεις και θελω να πιστευω πως δεν γραφω ανακριβειες. αν εχω γραψει κατι λαθος (οχι ηθικα, αλλα τεχνολογικα αυτη τη φορα) θελω να μου το πεις... - γιατι το ηθικο μερος το εκανες γαργαρα με τον james blunt
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θεωρείς τον εαυτό σου υπεράνω κριτικής από τη στιγμή που σου γίνεται ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ κριτική. Δεν σου είπε κανείς να μην εκφράζεις την γνώμη σου, αλλά η ειρωνία δεν αρμόζει σε ένα φόρουμ συζήτησης. Ο Γιάννης σου έκανε μια καλοπροαίρετη παρατήρηση και έπεσες να τον φας. Φάουλ από εμένα...
δεν ειμαι υπερανω κριτικης... καθε αλλο. οπως ειδες και στην μινι συζητηση μας στην προηγουμενη σελιδα σου απαντησα χωρις ειρωνεια...

απλα τωρα να μου κανουν δευτερη παρατηρηση για το ιδιο θεμα, με ''υφακι'' του στυλ μπορεις και καλυτερα με ψιλοπηραξε. αλλα νταξει τι να πω δεν ηξερα τι θα ακολουθησει και δεν ενοω το warning, ναι θα μπορω να κοιμηθω το βραδυ λολ.

εννοω τα οσα αφησε να εννοηθουν ο φιλτατος σουπερ μοδερατορ
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: New PS3 update

ωραια εφαγα warning επειδη σου προσβαλα το ps3 και το iphone...
Δεν έφαγες warning από μένα.
Σου εξήγησα και πιο πριν ότι πάντα αφήνω τον άλλο να προσπαθήσει να καταλάβει τι κάνει λάθος.
Και σε τελική ανάλυση το warning ήταν μηδενικών βαθμών και δεν επηρεάζει κάτι στη διαμονή σου στο χώρο.

Να σου δώσω ένα μικρό παράδειγμα του πόσο λάθος σκέφτεσαι και το πόσο απλοϊκά χαρακτηρίζεις απόψεις και ανθρώπους.
Στην πρώτη σου πρόταση κιόλας αναφέρεσαι ότι έφαγες warning επειδή μου προσέβαλες το PS3 & το iPhone.
Το μου αλήθεια που κολλάει;
Νομίζεις ότι είμαι κανένα παιδαρέλι που έχω μάθει να χαρακτηρίζομαι από τα πράγματα που έχω;
Ότι δηλαδή θα πρέπει να τσαντιστώ πχ επειδή είπες ότι το PS3 είναι για πέταμα;
Δεν είμαι ό,τι έχω.....
Ούτε χαρακτηρίζομαι τεμπέλης αν παίζω PS3 ούτε γκατζετάκιας αν αγοράσω ένα γκάτζετ.
Ούτε γρήγορος αν αγοράσω Ferrari ούτε αγρότης αν πάρω 4Χ4.
Δεν έχω λόγο να αναδείξω τα έχω μου γιατί έχω πάψει προ πολλού να ψωνίζω με βάσει τους αριθμούς και το πουλ-μουρ (=πουλάω μούρη)
Ο μικροτσουτσουνισμός δεν ήταν ποτέ γνώρισμά μου και γιαυτό ποτέ δεν ψωνίζω με βάση τα άλογα, τα watts, τα μέτρα, τα ΜΒ, τα €, τα τ.μ.
Ψωνίζω ό,τι μου αρέσει και έχει λογική value for money.
Εσύ που πιστεύεις ότι τσαντίζομαι με τα σχόλιά σου για το PS3, μήπως τσαντίζεσαι για τα σχόλια που ακούς για το XBOX σου και το Ν95 σου;

Και κάτι τελευταίο ως προς την συγκεκριμένη σου φράση.....
Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που όταν διαβάζει ότι "θεωρούμαι" υποστηρικτής του iPhone θα πιάσει αγκαλιά κάποια κολώνα και θα γελάει για καμιά βδομάδα....
Είμαι πιθανότατα ο τελευταίος εδώ μέσα που θα αγόραζε iPhone αλλά εσύ πολύ εύκολα, με τη λογική του τσουβαλιάσματος, άρχισες να χαρακτηρίζεις και να φαντάζεσαι πράγματα......




δεν τα εβρισα καν repost αρθρου για το iphone εκανα και για το ps3 σχολιασμο γεγονοτων.
Δες μερικά παραδείγματα λάθος σχολιασμού που έχεις δώσει μέχρι τώρα.

Code:
οποιος δωσει 500+ ευροπαικα για ενα κινητο γεματο περιορισμους και κλειδωματα η το φυσαει η δεν το κατεχει το θεμα


			
α ωραια επισης δεν θα παιρνει τηλεφωνα και τους πρωτους 5 μηνες δεν θα ανοιγει :140:


εκτος απο κουραστικος τωρα καταντησες και γραφικος
η φορουμιακη τυπικοτητα σου δεν εχει οριο, δεν εχω αλλη επιλογη απο το να σε αγνοω στο μελλον...
το ξερω πως δεν θα χασεις τον υπνο σου


start conversing and stop preaching


πωπω
ταγμενοι σε στρατοπεδα σε ολους του τομεις...
ας κανω το τρολ :142:


εγραψα μια αληθεια μιας και ειδα πως εκθειαζατε την τεχνολογικη επανασταση της σονυ...


λολ πυροδοτησα αντιδρασεις ουτε σε αμερικανικο φορουμ να μπαινα...


και δεν ειμαι φανμποϊ εχω και τα δυο...
Αυτά είναι μερικά......
Γιατί αν ανεβάσω και τα σχόλιά σου υπέρ του 360 σε σχέση με το PS3:

Code:
λολεν ολες οι λειτουργιες υπαρχουν στο 360 απο το 2005
θα νυχτώσουμε.......




Και όταν λέω λάθος αναφέρομαι στον τρόπο και όχι στην άποψη.
Αν δεν σου αρέσει πχ η Bellucci δεν χρειάζεται να χαρακτηρίσεις όσους τους αρέσει ότι είναι πχ άσχετοι......
Μίλα με επιχειρήματα, πες μας τη γνώμη σου και άσε τους χαρακτηρισμούς επί προσωπικού.....




δεν παιρνω καμια αφεση αμαρτιων οταν οι αμαρτιες αυτες ειναι ανυπαρκτες.
Δεν γράφεις στο forum του Βατικανού......
Συγχωροχάρτια δεν δίνουμε εδώ.
Αλλά όταν κάποιος ξεφεύγει οφείλουμε τουλάχιστον να τον ενημερώσουμε ότι δεν παίζει σωστά.




πιστεψε δεν εχω κανενα προβλημα μαζι σου ακομα και τωρα που με ειπες παλι με τον ωραιο τροπο σου ηλιθιο στην τελευταια παραγραφο της μακροσκελεστατης απαντησης σου... βασικα με ειπες και ομοφυλοφιλο με τον james bunt χοχο να μην χασουμε και το χιουμορ μας...
Δεν πιστεύω ότι καίγομαι για το αν έχεις πρόβλημα με μένα.
Ακόμα και να είχες θα μπορούσες κάποια στιγμή να καταλάβεις ότι η θέση μου εδώ δεν είναι να την πέφτω στους χρήστες αλλά να διακόπτω μια συζήτηση αν αυτή στραβώνει......
Δεν έχω να χωρίσω με κανέναν οτιδήποτε και το κυριότερο, δεν έχω οικονομικό όφελος από το forum που ίσως να με έκανε πιο "διαλλακτικό"

Δεν σε χαρακτήρισα ηλίθιο αλλά μάλλον εγωιστή που δεν θες να παραδεχθείς ότι κάτι έκανες λάθος.
Καλός είναι ο εγωισμός. Μας κάνει καλύτερους αν έχει το κατάλληλο μέτρο.

Και κάτι τελευταίο.....
Δεν ξέρω τις ερωτικές προτιμήσεις του James Blunt.
Και αν έκανες απλά ένα κλικ στο "κρυφό" link θα έβλεπες ότι είναι ένα βιντεοκλιπ παρωδία του κανονικού "You are beautiful"
Μόνο και μόνο για "να μην χάσουμε και το χιούμορ μας"
Παρ' όλα αυτά εξακολουθείς να χαρακτηρίζεις πράγματα, καταστάσεις και πρόσωπα με βάση κάτι που ακούν ή διαβάζουν ή διασκεδάζουν με αυτό.
Δηλαδή όσοι ακούν James Blunt είναι ομοφυλόφιλοι, όσοι ψηφίζουν πχ τον Λιάπη τα "παίρνουν", όσοι πίνουν Martini με ελιά οδηγούν Aston Martin & συστήνονται σε δύο δόσεις (επώνυμο και μετά όνομα-επώνυμο)
Όπως είπες πχ σε φράση σου, είμαι φανμπόυ αφού έχω μία κονσόλα στο σπίτι και δεν αγόρασα και 360 και PS3.....
Μάλιστα.......



ειμαι lockαρισμενος? μα γιατι ακομα δεν μου ειπες, το μονο που μπορω να δεχτω ειναι η διαμαχη που προεκυψε με τον subcode και τιποτα αλλο. μιας και εκει πραγματικα ξεφυγαμε λιγο...
Έχω ήδη αναφέρει παραπάνω.....
Τα διάβασες ή η εγωιστική σου στάση δεν στο επέτρεψε;
Θα το επαναλάβω.
Δεν σε προειδοποιώ ότι θα σε ΒΑΝάρω.....
Δεν χρειάζεται τρομοκρατία για να γράφουμε όμορφα και να σεβόμαστε τους συνομιλητές μας.
Σε τελική ανάλυση όταν κάνεις το λάθος που θα με αναγκάζει να σε ΒΑΝάρω δεν θα το συζητήσω......
Απλά θα το δεις.
Εδώ καταναλώνω χρόνο και σκέψη για να σου δώσω να καταλάβεις ότι με λίγη θετική σκέψη από τη μεριά σου (και λιγότερους χαρακτηρισμούς) θα είμαστε όλοι πολύ πιο χαλαροί.



εδω μεσα - και σε καθε φορουμ - δεν μπαινω προσαρμοζοντας τα λεγομενα μου για να γινω αρεστος. κατεθετω τις δικες μου προσωπικες αποψεις και θελω να πιστευω πως δεν γραφω ανακριβειες. αν εχω γραψει κατι λαθος (οχι ηθικα, αλλα τεχνολογικα αυτη τη φορα) θελω να μου το πεις... - γιατι το ηθικο μερος το εκανες γαργαρα με τον james blunt
Δεν χρειάζεται να αλλάξεις ιδέες ή νοοτροπία.
Να γράφεις κόσμια σου ζητώ (και όχι μόνο εγώ) και με επιχειρήματα.
Όσο διαφορετική γνώμη κι αν έχω από σένα (όχι μόνο εγώ βεβαίως...όλοι) σε ένα θέμα, αν αντιμετωπίσω ένα μήνυμα σωστά γραμμένο και με επιχειρήματα δεν έχω λόγο να το σχολιάσω αρνητικά ή επιθετικά.
Η διαφορετική άποψη άλλωστε είναι αυτή που δημιουργεί εποικοδομητικούς διαλόγους.....

Όμως εκφράσεις τους στυλ "το έκανες γαργάρα" κλπ μόνο επιθετικούς κάνουν τους υπόλοιπους εναντίον σου και δεν θέλει πολύ για να αρπάξει φωτιά ένα θέμα.

Εξακολουθώ να σου λέω ότι είμαι σίγουρος ότι μπορείς και καλύτερα.

Σε τελική ανάλυση αν αισθάνεσαι ότι η κομψή γραφή και ο σωστός διάλογος δεν σε αντιπροσωπεύουν κάνε log out και βρες άλλη παρέα για να αρχίσεις τους ομαδικούς χαρακτηρισμούς και σχολιασμούς τύπου "ρίξ' τα όλα στο τσουβάλι"
Και βεβαίως θα μπορείς πάντα να κοιμάσαι χαλαρός τις νύχτες.
Χωρίς κανένας "στραβός" σούπερ μοδερέιτορ να σε τσαντίζει
 

Μηνύματα
133
Reaction score
0
βλεπεις καποιον χαρακτηρισμο στις εκφρασεις που μολις παραθεσες?

εγω δυστυχως οχι...

περα βεβαια απο το επεισοδιο με τον subcode για το οποιο ηδη παραδεχτηκα πως ξεφυγαμε...

δεν καταφερες τιποτε αναδημοσιευοντας ασχετα πραγματα χωρις τα συμφραζωμενα και το γενικοτερο κλιμα στο οποιο γραφτηκαν.

πωπω
ταγμενοι σε στρατοπεδα σε ολους του τομεις...
ας κανω το τρολ :142:
αυτο το ποστ ειναι χαρακτηριστικο παρεδειγμα νομιζω πως το emoticon που επελεξα οταν το εγραφα υποδειλωνε το χουμοριστικο ισως καυστικο ''υφακι''

δεν ειπα ασχετο σε οποιον αρεσε το 2.4 απλα ειπα πως οι λειτουργιες που προστεθηκαν υπαρχουν στον ανταγωνισμο εδω και χρονια που ειναι το κακο - αφου παραθεσες μεχρι και αυτη τη φραση -

παντως νομιζω πως χαραμισες ασκοπα πολυ ενεργεια για αλλο ενα ποστ σεντονι... εχεις δικιο για το σου δεν επρεπε να ανεφερθω στις συσκευες σου αλλα γενικοτερα στο ps3 και το iphone.

σε περασα για φανατικο ps3ακια και iphonακια μιας και διεκρινες προσβολες και χαρακτηρισμους στα μηνυματα μου πραγμα γελοιο...(ξαναλεω περα απο την φαση με τον subcode...)
αν δεν εισαι και τα δυο τοτε θα εισαι το ενα απο τα δυο αφου θιχτηκες απο φρασεις χωρις χαρακτηρισμους

σορρυ για το ''εκανες γαργαρα'' το παιρνω πισω αφου σε πηραξε... μαλλον επρεπε να πω το προσπερασες.


δεν τσατιζομαι ποτε για τις εκφρασεις που γραφει ενας αγνωστος οποιες και αν ειναι αυτες...κανεις μεγα λαθος ποτε δεν θελησα να το παιξω καποιος λεγοντας πως εχω την ταδε και την εφη συσκευη μαλλον ατοπα συμπερασματα εβγαλες. το μονο που εκανα ειναι να συγκρινω συσκευες.

δεν θα τελειωσουμε ποτε οσο και να το τραβηξουμε και κριμα που χαλασε ολο το thread...


οσο για το BANιο, οι ''επιθετικες'' μου απαντησεις δεν ηταν απορροια φοβου περι της διαμονης μου στο φορουμ καθε αλλο εγω ζητησα να banαριστω απο την μαρια παρασκευοπουλου εφοσον κριθει πως χαλαω την εικονα του φορουμ.

ζητω συγγνωμη για την προχειροτητα του μηνυματο αλλα ειναι σαββατοβραδο και βιαζομαι
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: New PS3 update

Ωραία άγιο παιδί και άξιο παλικάρι μου.....
Αφού δεν είσαι είρωνας και δεν χαρακτηρίζεις γενικώς και ανεξαιρέτως......


Εξήγησέ μου τι ακριβώς δηλώνει το παρακάτω που δεν έχει ούτε emoticons, ούτε λολ, ούτε lol, ούτε κάτι που τέλος πάντων να δηλώνει πλακίτσα .......




και όχι μόνο δεν είναι πλακίτσα αλλά το εξηγείς και παρακάτω.....
(τα bold είναι δικά μου......)

δε το βαλα για σενα... το εβαλα για ολους τους απο πανω που αποθεωνουν την σονυ

τι καλοι ανθρωποι μας δωσαν πραγματα που δεν εχουμε ξαναδει ΠΟΤΕ XMB,Rumble,Trophies...

super wow και με τοσα τεχνολογικα κατορθώματα μπορουμε να ξεχασουμε το HOME που ανακοινωθηκε πριν εναμισο χρονο αλλα τι λεω... μπορουμε να ξεχασουμε το universal chat...

δε πηραζει τωρα μπορουμε να στελνουμε μηνυματα την ωρα που παιζουμε!!! επισης τρεμει το controller μας!!!και δωσαμε μονο 60 ευρωπαικα για να το παρουμε ουτε στο playstation 1 δε δωσαμε 20 χιλιαρικα για το dualshock(1998)

το πρωτο game που ειχε in-game messages ηταν το Phantasy Star Online στο Dreamcast το 2000....

οσο για τα trophies...τα γνωστα σε ολους achievements βγηκαν το 2005 στο LAUNCH του 360
Εξήγησε λοιπόν....
Σε ποιους απευθύνεται το GET A LIFE παλικάρι μου;;
Ή νομίζεις ότι θα περάσει έτσι κάτι που έκανες κάποιες μέρες πριν;
Σε πήγαμε με το καλό....
Σου είπαμε τόσες φορές, χαλαρά, όμορφα: κόψε. Πάρ' το αλλιώς...Θα βρεις...

Αλλά μου αρέσει που επιμένεις.....
Να μας βγάλεις όλους παλαβούς και εσύ τελικά είσαι ο άγιος και όλοι οι άλλοι οι τρελοί του χωριού....

Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν...
Δεν θέλω καν να φαντάζομαι τι θα γινόταν αν είναι διάλογος στον αέρα και όχι γραπτά....







βλεπεις καποιον χαρακτηρισμο στις εκφρασεις που μολις παραθεσες?

εγω δυστυχως οχι...

περα βεβαια απο το επεισοδιο με τον subcode για το οποιο ηδη παραδεχτηκα πως ξεφυγαμε...

δεν καταφερες τιποτε αναδημοσιευοντας ασχετα πραγματα χωρις τα συμφραζωμενα και το γενικοτερο κλιμα στο οποιο γραφτηκαν.

πωπω
ταγμενοι σε στρατοπεδα σε ολους του τομεις...
ας κανω το τρολ :142:
αυτο το ποστ ειναι χαρακτηριστικο παρεδειγμα νομιζω πως το emoticon που επελεξα οταν το εγραφα υποδειλωνε το χουμοριστικο ισως καυστικο ''υφακι''

δεν ειπα ασχετο σε οποιον αρεσε το 2.4 απλα ειπα πως οι λειτουργιες που προστεθηκαν υπαρχουν στον ανταγωνισμο εδω και χρονια που ειναι το κακο - αφου παραθεσες μεχρι και αυτη τη φραση -

παντως νομιζω πως χαραμισες ασκοπα πολυ ενεργεια για αλλο ενα ποστ σεντονι... εχεις δικιο για το σου δεν επρεπε να ανεφερθω στις συσκευες σου αλλα γενικοτερα στο ps3 και το iphone.

σε περασα για φανατικο ps3ακια και iphonακια μιας και διεκρινες προσβολες και χαρακτηρισμους στα μηνυματα μου πραγμα γελοιο...(ξαναλεω περα απο την φαση με τον subcode...)
αν δεν εισαι και τα δυο τοτε θα εισαι το ενα απο τα δυο αφου θιχτηκες απο φρασεις χωρις χαρακτηρισμους

σορρυ για το ''εκανες γαργαρα'' το παιρνω πισω αφου σε πηραξε... μαλλον επρεπε να πω το προσπερασες.


δεν τσατιζομαι ποτε για τις εκφρασεις που γραφει ενας αγνωστος οποιες και αν ειναι αυτες...κανεις μεγα λαθος ποτε δεν θελησα να το παιξω καποιος λεγοντας πως εχω την ταδε και την εφη συσκευη μαλλον ατοπα συμπερασματα εβγαλες. το μονο που εκανα ειναι να συγκρινω συσκευες.

δεν θα τελειωσουμε ποτε οσο και να το τραβηξουμε και κριμα που χαλασε ολο το thread...


οσο για το BANιο, οι ''επιθετικες'' μου απαντησεις δεν ηταν απορροια φοβου περι της διαμονης μου στο φορουμ καθε αλλο εγω ζητησα να banαριστω απο την μαρια παρασκευοπουλου εφοσον κριθει πως χαλαω την εικονα του φορουμ.

ζητω συγγνωμη για την προχειροτητα του μηνυματο αλλα ειναι σαββατοβραδο και βιαζομαι

Στην αρχή χτυπιόσουν που έκανες λάθος γιατί ήταν σίγουρο (για σένα) ότι ήταν άψογη η στάση σου.....
Και μετά το σεντόνι (όπως το χαρακτήρισες.....Αντί να σεβαστείς ότι έχασα τόσο χρόνο να σου εξηγώ τα προφανή......) άρχισες τα γνωστά:
ε ναι...Εκεί το παρατράβηξα....
Α και το άλλο δεν ήθελα να το πω....
Και ναι μωρέ...εντάξει..πως κάνεις έτσι....

Συνεχίζεις δε τους χαρακτηρισμούς....

VirusSnake said:
σε περασα για φανατικο ps3ακια και iphonακια μιας και διεκρινες προσβολες και χαρακτηρισμους στα μηνυματα μου πραγμα γελοιο...(ξαναλεω περα απο την φαση με τον subcode...)
αν δεν εισαι και τα δυο τοτε θα εισαι το ενα απο τα δυο αφου θιχτηκες απο φρασεις χωρις χαρακτηρισμους
Δηλαδή, ως μέγιστος ψυχολόγος, πρέπει ντε και καλά να με κατηγοριοποιήσεις σε κάτι.....
Μάλιστα.....
Πόσα χρεώνετε την συνεδρία γιατρέ;

Ειλικρινά δεν θα σε ΒΑΝάρω τώρα για να μην σκεφθείς καν να αισθανθείς ήρωας......
Θα σου αφήσω το χρόνο να δώσεις απάντηση γιατί θα λες μετά ότι σε ΒΑΝάραμε για να μην σε αφήσουμε να μιλήσεις......
Όχι...Δεν χρειαζόμαστε Νίκο Ξανθόπουλο εδώ.....
Να αρχίσεις τις κλάψες
"Μαρία....Σε παρακαλώ...ΒΑΝάρισέ με......Άσε με εμένα να πάρω το φορτίο.....Μην πληρώσει η κοινωνία την αδικία....Να είμαι εγώ το θύμα.....Σε παρακαλώ...ΒΑΝάρισέ με......Σε θερμοπαρακαλώ"

Η λογικότερη απάντησή σου θα ήταν η σιωπή, να καταλάβεις ότι "εντάξει την έκανα αλλά ας μην το συνεχίσω".....

Και αν δεν είναι η σιωπή, πρόσεξε λέξη παρά λέξη τη θα γράψεις.
Οποιοδήποτε παραπάτημα σου από εδώ και στο εξής θα είναι αυστηρά "βαθμολογημένη" με το point system των infraction του forum μας.

Μπήκες στο site, σε καλοδεχθήκαμε, κάναμε την πλάκα μας (από την πρώτη σου μέρα θυμάσαι την μεταξύ μας πλάκα;) αλλά άρχισες να παίζεις με τη φωτιά......
Εγώ έχω πυροσβεστήρα.
Εσύ όχι.....
Είτε παίζεις με τους κανόνες και απλά σβήνω τη φωτιά είτε συνεχίζεις το παιχνιδάκι σου και πνίγεσαι στο πολύ νερό......
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top