Off Topic

Reaction score
11.477
...φέρτε μου να πιω το ακριβότερο πιοτό...

Πριν από 25 χρόνια έμαθα για πρώτη φορά γι αυτή τη θεραπεία στην πρώτη μου σχολή.Δεν την έχω δοκιμάσει Ποτε,αλλά κάποιες συμφοιτήτριες αντιμετώπιζαν μ αυτον τον τρόπο τις δερματικές τους παθήσεις με καλά αποτελέσματα.( Τις « πήρα συνεντευξη « και είδα τη βελτίωση με τα μάτια μου.Για τους υγιείς ανάμεσα μας,ακούγεται αηδιαστικό.Υπάρχουν όμως πολλοί άνθρωποι που υποφέρουν και θα έκαναν τα πάντα να δουν βελτίωση της κατάστασης τους.

Ονομάζεται Nosodentherapie - από την ελληνική λέξη « νόσος « (σ αυτήν ανήκουν θεραπείες με το ίδιο το αίμα,τα ουρά,πύον ) και προτεινεται στου κύκλους της ολιστικής θεραπείας - ομοιοπαθητικής.

Στην Γερμανία οι εθνικές ασφαλειες υγείας και οι ιδιωτικές - έτσι κι αλλιώς - αναλαμβάνουν τα έξοδα.

Ναι,δεν υπάρχει επιστημονική απόδειξη.Ό,τι όμως « λειτουργεί « δεν είναι αυταπόδεικτο ?
Μεγαλα λόγια δεν γράφω,αν και η ιδέα μονο μου είναι αποκρουστική,δεν θα το δοκίμαζα αν δεν υπήρχε άλλη λύση στο πρόβλημα μου?( Το αν θα με φιλούσε κάποιος - α που θα το γνώριζε αυτό , θα ήταν το τελευταίο που θα σκεφτομουν σ αυτήν την περίπτωση.)

exile

Videocameras
Reaction score
4.116

Η Stephanie Taylor σημειώνει: «Αποφύγετε να κάθεστε στην τουαλέτα για πολλή ώρα κάθε φορά.

Αντίθετα, καθίστε μόνο για όσο καιρό νιώθετε την επιθυμία να πάτε και, αν δεν συμβαίνει τίποτα, σηκωθείτε και κάντε κάτι άλλο...(;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;)) :idk:

exile

Videocameras
Reaction score
4.116
Υπάρχει κάποιος υπεύθυνος επιτέλους;;;>:(
Για όνομα του Θεού...!!!

..."Άλλο ένα θύμα χαμένων αποσκευών. Πάρα πολύ νευριασμένη. Είμαι υλίστρια οπότε αυτό είναι τρομερό για εμένα. Δεν μπορώ να πάω σπίτι με χωρίς τις χαμένες μου αποσκευές. Νιώθω άδεια. Θα πάω να φτιάξω τα νύχια μου. Και μετά θα πάω για γιόγκα..."

Reaction score
21.162
Ξεκίνησε λέγοντας μ@λ@κίες στα αγγλικά και εν συνεχεία το εν λόγω site μετάφρασε τις εκφράσεις της σε άπταιστα αγγλοελληνικά , χωρίς κάποιο ιδιαίτερο συντακτικό νόημα ,αλλά δε βαριέσαι .
Το χάλι μας το μαύρο.
BTW για τις χαμένες αποσκευές , είναι μία μάστιγα ή οποία βαίνει συνεχώς αυξανόμενη , σε πολλές αεροπορικές εταιρίες και δεν προβλέπεται να μειωθεί ποτέ.

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Reaction score
18.258
BTW για τις χαμένες αποσκευές , είναι μία μάστιγα ή οποία βαίνει συνεχώς αυξανόμενη , σε πολλές αεροπορικές εταιρίες και δεν προβλέπεται να μειωθεί ποτέ.
Σχετικό άρθρο που διάβασα πρόσφατα:

exile

Videocameras
Reaction score
4.116

...Ακολουθώντας πιστά το τελετουργικό, ο Μισουζούλου σκότωσε ένα λιοντάρι λίγες ημέρες πριν από την τελετή στέψης...

... Χιλιάδες Ζουλού, ντυμένοι με δέρματα ζώων χόρεψαν πολεμικούς χορούς, υποδεχόμενοι τον νέο βασιλιά. Ποιητές εξυμνούσαν την ιστορία των Ζουλού, ενώ κοπέλες χόρευαν γυμνόστηθες...

exile

Videocameras
Reaction score
4.116

02/10/2022 21:50

“Γι’ αυτό σταμάτησα να της μιλάω”... Χαζά πράγματα» συμπλήρωσε...

Staff online

• PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
166.804
Members
37.128
Νεότερο μέλος
ans_mike