PMC

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Προτιμώ τις νέες υλοποιήσεις τότε, παρά του παλαιού τύπου με τις πολλές φέτες.

Τα IB1S-AIII μια χαρά φαίνονται, αν εξαιρέσουμε την τιμή τους στα 6 χιλιάρικα το κομμάτι.
Με 5 κομμάτια φτάνουμε τα 30 χιλιάρικα.
https://pmc-speakers.com/products/professional/active/ib1s-aiii
 
Last edited:

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Μόνο που δεν είναι ενεργά αλλά αυτοενισχυομενα, activated όπως γράφουν και οι ίδιοι:

The IB1S-AIII activated reference monitor features a very high-quality passive crossover coupled with PMC’s own cutting edge 400W, Class-D amplification module built-in to the rear of the cabinet. This bespoke module is a development of the amplifiers used in PMC’s active monitor and subwoofer products, and is designed for maximum fidelity, ultra-low distortion, and high damping that results in near-instantaneous stop/start control over the entire driver complement.

Από το manual σελίδα 11
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Εξαιρετικά ηχεία τα PMC, απο έναν λάτρη των ηχείων, έχοντας δοκιμάσει αμέτρητες επιλογές στον χώρο μου, η εν λόγο εταιρεία είναι απο τις καλύτερες.
Οτι καλύτερο τους βάζεις τόσο καλύτερα ακούς...
Αυτό ακριβώς παίδες!!
ώρα τώρα λοιπόν μετά την δουλειά, την βροχή και τα χρώματα που έδωσε σήμερα ο ουρανός
να τα απολαύσουμε με ένα καλό ποτάκι για συνοδό....;)
 

Μηνύματα
6.557
Reaction score
5.129
Μόνο που δεν είναι ενεργά αλλά αυτοενισχυομενα, activated όπως γράφουν και οι ίδιοι:

The IB1S-AIII activated reference monitor features a very high-quality passive crossover coupled with PMC’s own cutting edge 400W, Class-D amplification module built-in to the rear of the cabinet. This bespoke module is a development of the amplifiers used in PMC’s active monitor and subwoofer products, and is designed for maximum fidelity, ultra-low distortion, and high damping that results in near-instantaneous stop/start control over the entire driver complement.

Από το manual σελίδα 11
Ωχ, 6 χιλιάρικα το κομμάτι για αυτοενισχυόμενο;! :o
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ωχ, 6 χιλιάρικα το κομμάτι για αυτοενισχυόμενο;! :o
Υπάρχει ένα θέμα γενικότερα με την ευρύτερη έννοια του αυτό γιατί κάνει τόσο;
οκ, κάποιες φορές καλά κάνει και υπάρχει - αλλά δεν είναι και όλες οι φορές ίδιες.
Κάποιες από αυτές ( τις φορές ) ισχύει και το πάνσοφο - ότι πληρώσεις παίρνεις!:):)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...
Στην pmc το μήκος της ενεργής γραμμής μεταφοράς είναι θεμελιώδες δεδομένο.
Καταλάβατε αγαπητοί συμφορουμίτες και φανταστικοί φίλοι;
Κάποιος μάγκεψε και άρχισε τις επικλήσεις σε θεμελιώδη δεδομένα.
:lol:
Δεν μπορώ να μην επισημανω
ότι κάποιοι μονίμως και συστηματικά λειτουργούν στην κυριολεξια εκφοβιστικα.
Κροσοβερ, λυχνίες, ατιμελητοι χώροι, κομπιναδοροι του ρευματος
απειλούν να διαφθειρουν την επιστημονική μας ακεραιότητα και το πορτοφόλι μας.
Επιστρέφω στη χαλάρωση...
Χαλαρώνουμε και παίρνουμε...

;)
και να τι προτείνει το avsite για τις ενεργές υλοποιήσεις της pmc...
:cry::lol::lolsign:
Και η ανεπίσημη θέση:

Δηλαδη, νεο συμπερασμα με 150.000 -200.000 ευρω μπορουμε να ακουσουμε τη μουσικη οπως πρεπει να ακουγεται. Κοινως αν δεν μπορεις να εχεις Μποτιτσελι σπιτι σου μην ασχοληθεις με τη μουσικη. Το οτι τα καλα κομματια ενος ηχοσυστηματος απαιτουν εξισου ποιοτικα αλλα κομματια μπορει να ακουγεται υποθετικα μια προτιμοτερη εκδοχη αλλα το να ειναι αναγκαιο ακουγεται προκλητικα αφοριστικο. Δηλαδη θα βαλω σπιτι μου atc150 και φυσικα δεν θα παιξουν γιατι θα πρεπει να παρω καλυτερα ενισχυτικα και πηγες και ηχοπαγιδες. Ωραια τεχνολογια και ωραια η λογικη των εταιρειων. Και μετα μας ενοχλουν τα ηχεια με ευκολο crossover.
Στους δράκους αρέσει η μυρωδιά των αφοριστικών γενικεύσεων τα πρωινά,σχεδόν όσο και του...ναπάλμ.:sneaky:
Ωχ, 6 χιλιάρικα το κομμάτι για αυτοενισχυόμενο;! :o
Είναι το λεγόμενο...απαυτοενισχυόμενον.:sneaky:
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Μόνο που δεν είναι ενεργά αλλά αυτοενισχυομενα
Σωστά.
Γι'αυτό υπάρχει το IB2, που είναι φουλ ενεργό με ψηφιακή είσοδο και dsp, και μάλιστα με ικανοτατης ισχύος ενισχυτικά:

Power per channel: 2025W (HF 275W, MF 550W, LF 1200W)

Και σε άλλη ....τιμή. ;)

Τώρα αν ζητάτε φτηνή Φεράρι για το λαό και ζήτω το ΚΚΕ, νομίζω ότι θα αρκεστειτε στην.. αυτοϊκανοποίηση.:p
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
Εμένα δε με ενοχλούν τα κορόμηλα, αλλά με ενοχλούν οι γίγαντες και γενικά τα όσπρια.
Εάν ελαχιστοποιήσεις την κατανάλωση κόκκινου κρέατος αυτό θα αλλάξει!!!!!!
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
στα φουλ ενεργά οι ενισχυτές για κάθε δρόμο (τρεις στην παραπάνω περίπτωση) με δεδομένο ότι έχουν εντελώς διαφορετική ισχύ θα πρέπει να έχουν οπωσδήποτε τα ίδια - πανομοιότυπα χαρακτηριστικά ευαισθησίας εισόδου, ρυθμού ανόδου, συντελεστή απόσβεσης.. όλοι καταλαβαίνουμε γιατί..
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Εάν ελαχιστοποιήσεις την κατανάλωση κόκκινου κρέατος αυτό θα αλλάξει!!!!!!
Με ενοχλεί η ελαχιστοποίηση κατανάλωσης κόκκινου κρέατος, ενώ δε με ενοχλεί να τρώω μια μπριζολάρα νάααα με το συμπάθειο καθημερινά.
 


Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Κανει τζοκινκ καθημερινα. Τρεχει από τη βινυλιοθηκη στο πικαπ και πισω. Τι ερωτας κι αυτος. Τωρα θα παρει ηλεκτρικο πατινι για να παει πιο γρηγορα.
Ειδες στην οροφη τι βαση του εφτιαξε ο Μελιδης? Μονοζυγο καθημερινα. Όλα ΜΕΛΕΤΗΜΕΝΑ είναι.
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Που να είχα και PMC ηχεία...:D

Επί της ευκαιρίας, αν κάποιος θέλει να με απαλλάξει από τα 11 τεμάχια 310 που έχω και να μου τα αντικαταστήσει (χωρίς επιπλέον επιβάρυνση, παρά μόνο με την ευγνωμοσύνη μου) με ΙΒ2, δέχομαι, i do, very much indeed, thank you.:p


ΥΓ. Και χωρίς να τα ακούσω. Δεν τα έχω ακούσει ποτέ. Γουρούνι στο σακί. Δέχομαι, i do. :D
 
Last edited:

A

AKARL

Guest
Τώρα αν ζητάτε φτηνή Φεράρι για το λαό και ζήτω το ΚΚΕ, νομίζω ότι θα αρκεστειτε στην.. αυτοϊκανοποίηση.:p
Να τώρα θίχτηκα... πολύ! >:( :fuckyou:

:roflmao::roflmao::roflmao:

ΥΓ. Και χωρίς να τα ακούσω. Δεν τα έχω ακούσει ποτέ. Γουρούνι στο σακί. Δέχομαι, i do. :D
Μα ... αφού.... σήριουσλη; :o:o:o

Πως θα κσέρεις αν σε αρέζει το κούρδιζμά τους από τον Κούρδο κουρδιστή από το Κουρδιστάν, ε;:confused::confused:
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.359
Και 801 δέχομαι.

Χωρίς ακρόαση.
Ώπα, ώπα, μισό λεπτό: Εννοείς ότι θα έβαζες B&W 801 στο χώρο σου;;;;; Εσύ;;;;;;;:help:

Ποιος είσαι εσύ και τι έκανες στον @costas EAR ;;;;;;:lolsign:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
Ώπα, ώπα, μισό λεπτό: Εννοείς ότι θα έβαζες B&W 801 στο χώρο σου;;;;; Εσύ;;;;;;;:help:

Ποιος είσαι εσύ και τι έκανες στον @costas EAR ;;;;;;:lolsign:
Μην γίνεσαι αυθάδης και αναιδης.
Μακριά τα χρεπια από μας.:D:p

RL801K.
ME Geithain.

Δεχόμαστε και το μικρότερο, το 933, αν και θα προτιμούσαμε (με διαφορά) το 922.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top