Poll περί δικάναλου - πολυκάναλου ήχου

Δικάναλος ή πολυκαναλος;


  • Total voters
    199


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Κλαψιαρικο κουταβακι. Μην στηλωνεις τα ποδαρακια.

Τα "κλαψουρίσματα" είναι ηθελημένα και όχι αυθόρμητα, αν κατάλαβες καλώς...




ξύπνησες μαστροβλάση? :lolsign:

Αυτό είναι αντιγραφή.
Το είχε κάνει κάποτε ο abcd προς εσένα, μηδέν πρωτοτυπία!
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
Αυτό είναι αντιγραφή.
Το είχε κάνει κάποτε ο abcd προς εσένα, μηδέν πρωτοτυπία!
το βάζουμε εναλλάξ.... :p

με έβαλες σε σκέψεις....
κάνε μια δουλειά....
κάτσε και βρες ποιος το ανέβασε πρώτος να μου φύγει η περιέργεια
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όπως διαπιστώνεται,γι άλλη μια φορά η ΄΄εργατική τάξη΄΄ δεν είχε διαλέξει το βέλτιστο καλλιτεχνικό παραπεμπτικό...

Να μπορούσα στo living room
να στηνα πολυκάναλο
και ηχεία να κρέμαγα
για του immersive το κάγκελο.

Του Μελίδη οι σιδεριές
θα το έκαναν άπαιχτο

Φέρτε μου οθόνη
ν'αρχίσει προβολή
στου Floyd τη βουλή
ακόλουθος να γενώ

Που όλες τις μελέτες
δεν διάβαζα πολύ
μα θα βαζα και sub
ψηλά στην οροφή.

Στα πανηγύρια μπορεί
καλώδια να αγοράσω
και από ξύλο βαρύ
πολύπριζο μόνος να φτιάξω

Φωνές βιολιά όλα ιπτάμενα
και στην παντόφλα κατάδικος
τα Kondo ανήκουν στα βύσματα
σ’ένα παλιό χαϊεντάδικο.

Να μπορούσα στο Atmos μου
δορυφόρους να εντοίχιζα
Με το Trinnov να έστρωνα
της απόκρισης Άγραφα
Στο μυαλό μου όλο αρχίναγα
με το όνειρο την άκουγα.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.991
Reaction score
8.043
Και παρ όλες τις κρητικές, από τους πρώτους που ασχολήθηκα με παραπάνω από 2 Ηχεία!
Πέρασαν και τέτοια αριστουργήματα από το ρακ μου!

yamaha_dspa1_1.jpg
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.312
Reaction score
125.145
Κουκουές μου φαίνεται ο αετομάτης.

Φίλος του σεξιστή νταχαρη του προσεβολέα γενετήσιας;
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.799
Reaction score
77.316
Κουκουές μου φαίνεται ο αετομάτης.

Φίλος του σεξιστή νταχαρη του προσεβολέα γενετήσιας;
οι κουκουέδες που έχω φίλους είναι παλικάρια ω ρέ....
δεν προσεβάλλοενται από γενετήσιες :laugh:
 



Μηνύματα
7.364
Reaction score
2.554
Δεν βρίσκω με τίποτα κάτι που να κολλάει στα γούστα μου!
Ακούω καλές ηχογραφήσεις αλλά αν είναι ιδιαίτερα καλή η μουσική ακούω και κακές (παλιά ρεμπέτικα).
Μεταξύ δικάναλου και πολυκάναλου προτιμώ το πολυκάναλο αρκεί να μη το έχει πηδήξει ο ηχολήπτης.
 




Μηνύματα
112
Reaction score
127
κατάλαβα ότι εκεί θα το πήγαινες....αλλά
πιστεύω από αυτά που έχουν ακουστεί...ότι το ριμάπ τα καταφέρνει εξαιρετικά ως προς αυτό...(.το ύψος δηλαδή)
αντιθέτως έχω αμφιβολίες ως προς τα σαράουντ...που έχει εξαιρετικά δύσκολο έργο

αλλά αυτό μόνο όσοι άκουσαν μπορούν να απαντήσουν και ο Τοολανδρος :laugh: :lol:
Έχω ξαναπεί ότι διαβάζω τα περισσότερα που γράφονται εδώ μέσα χωρίς να ξέρω τον λόγο.....χωρίς να καταλαβαίνω καί πολλά, ίσα πού καταλαβαίνω πόσο έχει εξελιχθεί ολο αυτό το θέμα και που θα πάει ακόμα...
Μπορεί να έμαθα προχτές τι είναι το immersive
Μπορεί ο χρόνος απόκρισης να μην μάθω ποτέ τι είναι....και να μην κάνω ποτέ μέτρησης στον χώρο μου
Από όλα αυτά που έχεις γράψει ενα έχω μάθει.....ότι η αγάπη και η αισθηση τελικά είναι η ίδια......
Απ'όλα αυτά κρατάω την ιστορία με τον Ε.Τ
Αυτό μάλλον είναι που μένει χαραγμένο ανεξητηλα στην μνήμη.... όπως και γω δεν θα ξεχάσω τότε που ήμουν μικρός με είχε αγκαλιά ο πατέρας μου σε αυτά τα ωραία γλέντια που κάναν οι παλιοί ....και σε ένα fischer ραδιοενισχυτη με maxeeder πικ απ και 2 Technics ηχεια που στο τέρμα τσιριζαν....ή ακόμα τις βραδιές πού πηγαίναμε για ψάρεμα με δύο ηχεία και ραδιοκασετοφωνο αυτοκινήτου στη βαρκα

Όσο για τα παλαμάκια που ακούς στο σαλόνι....

Τα τελευταία χρόνια κυνηγάω τις συναυλίες σχεδόν κάθε είδους μουσικής... ίσως μερικά από τα παλαμάκια που ηχογραφούνται να είναι καί δικά μου....
Τα υπόλοιπα περί καλωδίων dac πολυκαναλου είναι μάλλον λεπτομέρειες για να περνά η ώρα και για να σε χαιρόμαστε και μεις.....



Φιλικά πάντα...
Έχω ξαναπεί ότι διαβάζω τα περισσότερα που γράφονται εδώ μέσα χωρίς να ξέρω τον λόγο.....χωρίς να καταλαβαίνω καί πολλά, ίσα πού καταλαβαίνω πόσο έχει εξελιχθεί ολο αυτό το θέμα και που θα πάει ακόμα...
Μπορεί να έμαθα προχτές τι είναι το immersive
Μπορεί ο χρόνος απόκρισης να μην μάθω ποτέ τι είναι....και να μην κάνω ποτέ μέτρησης στον χώρο μου
Από όλα αυτά που έχεις γράψει ενα έχω μάθει.....ότι η αγάπη και η αισθηση τελικά είναι η ίδια......
Απ'όλα αυτά κρατάω την ιστορία με τον Ε.Τ
Αυτό μάλλον είναι που μένει χαραγμένο ανεξητηλα στην μνήμη.... όπως και γω δεν θα ξεχάσω τότε που ήμουν μικρός με είχε αγκαλιά ο πατέρας μου σε αυτά τα ωραία γλέντια που κάναν οι παλιοί ....και σε ένα fischer ραδιοενισχυτη με maxeeder πικ απ και 2 Technics ηχεια που στο τέρμα τσιριζαν....ή ακόμα τις βραδιές πού πηγαίναμε για ψάρεμα με δύο ηχεία και ραδιοκασετοφωνο αυτοκινήτου στη βαρκα

Όσο για τα παλαμάκια που ακούς στο σαλόνι....

Τα τελευταία χρόνια κυνηγάω τις συναυλίες σχεδόν κάθε είδους μουσικής... ίσως μερικά από τα παλαμάκια που ηχογραφούνται να είναι καί δικά μου....
Τα υπόλοιπα περί καλωδίων dac πολυκαναλου είναι μάλλον λεπτομέρειες για να περνά η ώρα και για να σε χαιρόμαστε και μεις.....



Φιλικά πάντα...
σε κάθε
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.556
Μηνύματα
2.864.281
Members
37.930
Νεότερο μέλος
l.koustimpis@visualacoust
Top