Popcorn Hour A-110

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Γεια σας παιδια .
Προσπαθω να αντιγραψω στο σκληρο δισκο που εχω τοποθετησει στο καλαμποκι ενα m2ts αρχειο μεγεθους 40 GB απο τo pc μεσω δικτυου. Εχω κανει map network drive και με copy-paste ξεκινω την αντιγραφη .
Το προβλημα ειναι οτι η ταχυτητα ειναι πολυ αργη 3,5 MB/sec τρεις ωρες δηλαδη και καμμια σχεση μετα 100 ΜΒ /sec που υποστηριζει η θυρα ethernet .Τι κανω λαθος υπαρχει πιο γρηγορη μεθοδος μεσω δικτυου ?
 

CostasD

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.139
Reaction score
19
Αυτή είναι η μέγιστη ταχύτητα που υποστηρίζει το popcorn (αλλά και τα υπόλοιπα NMT).

Επίσης, μια σημείωση, η ethernet δεν υποστηρίζει 100MB/sec αλλά 100Mbit/sec που σημαίνει 10-12.5MB/sec.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Δηλαδη Κωστα ειτε με smb server ειτε nfs ειτε ftp server την ιδια ταχυτητα θα πιασω να μην παιδευωμαι ετσι ?
 


Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Ευχαριστω Κωστα εχω 7,5 MB/SEC με ftp server πως μπορω να αντιγραψω αρχεια με http συνδεση το λινκ που μου εδιεξες αναφερει ταχυτητα σκληρου δισκου usb ?
 


Μηνύματα
355
Reaction score
3
ξαφνικά το popcorn μου Α-110 δεν ανοίγει,δεν ανάβει το κόκκινο λαμπάκι και παραμένει ανοιχτό το πορτοκαλί.μήπως μπορεί καποιος να μου πεί τι μπορεί να συμβαίνει?
 

Μηνύματα
688
Reaction score
3
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Ρε παιδιά το Α-110 δεν υποστηρίζει αρχεία βίντεο .flv?
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει το κόστος του τελωνείου αν παραγγείλουμε το popcorn hou A-110 από www.popcornhour.com (215$+35$ μεταφορικά = 240$ = 173 ευρώ περίπου)
Από Ελλάδα η αγορά είναι κοντά στα 245-250 ευρώ και από Ευρώπη βρήκα μέχρι 220 ευρώ με τα μεταφορικά.
Αξίζει τον κόπο να το παραγγείλουμε από εξωτερικο συμπεριλαμβανομένου του κόστους του τελωνείου και πόσο θα μας κοστίσει τελικά;
 

Μηνύματα
688
Reaction score
3
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Νομίζω(Αν ξέρει κανείς σίγουρα ας μας πει) αυτό ίσχυε παλιά αλλά όχι τώρα γιατί παραπονέθηκαν πολλοί.
Θα σου πω όταν έρθει το Α-110 που παράγγειλα μεχρι τέλος της ερχόμενης εβδομάδας αν υπήρχαν και έξοδα τελωνείου ή όχι.
Πάντως προς το παρόν εχω πληρώσει μόνο 215$+35$=250$(180 ευρώ)
 


Μηνύματα
688
Reaction score
3
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Κάτσε ρε villasg με κουριερ δεν έρχεται?
Και πριν πόσο καιρό έδωσες 3 ευρώ νταβατσιλίκη?
 


Μηνύματα
688
Reaction score
3
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Και το ότι συνεργάζεται με τα ελτα αυτό τι σημαίνει ακριβώς?
 

Μηνύματα
106
Reaction score
21
http://www.ems.com.cn/english-main.jsp
Οτι "φευγει" απο εκει με ΕΜS εδω το διεκπαιρεωνουν τα ελτα ( διανομη )
Καλο αυτο γιατι ΔΕΝ σε χρεωνουν με εξοδα εκτελωνιστη οπως κανουν οι αλλοι ( acs , dhl κλπ )
 

Μηνύματα
688
Reaction score
3
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Άρα ισχύει αυτό που είπα ποιο πριν ότι τώρα πλέον δεν υπάρχουν έξοδα τελωνίου σωστά?
 

Μηνύματα
106
Reaction score
21
Αλλο τα εξοδα τελωνειου και αλλο οι δασμοι που επιβαλονται στα εισαγωμενα εκτως Ε.Ε υλικα
 


Μηνύματα
4
Reaction score
0
Απάντηση: Popcorn Hour A-110

Τελικά φίλε fits79 το παρέλαβες το καλαμπόκι (πόσο σου βγήκε τελικά)? έλεγες τέλος εβδομάδος, να δούμε και εμείς τι θα κάνουμε :)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.285
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top