Prometheus (2012)




Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Απάντηση: Prometheus (2012)

Χτες βραδυ το ειδα σε 3D.

Πρεπει να γυριστει τριλογια εχω να πω !!!!

Δεν λεω spoilers για να μη χαλασω τις εκπληξεις που δεν ειδαμε στα trailers.

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΛΕΜΕ !!!!! :107:
 

Μηνύματα
3.738
Reaction score
2.876
Απάντηση: Prometheus (2012)

Σε ποια απ'αυτές τις αίθουσες?

ODEON KOSMOPOLIS ΜΑΡΟΥΣΙ
Αίθουσα 9 (DTS/DOLBY DIGITAL)

Τρ.: 19.50/ 22.20, Τετ. 22.20
Αίθουσα 11 (DTS/DOLBY DIGITAL)
Τρ., Τετ.: 20.50/ 23.20

VILLAGE 15 CINEMAS @ THE MALL
Αίθουσα 8 Lays

Τρ., Τετ.: 19.30/ 22.00
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.269
Απάντηση: Prometheus (2012)

Αν σου αρέσει το 3D και η καλή εικόνα, ξεχνάς τα Village. Έχουν όμως πιο αναπαυτικά καθίσματα. :138:
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Prometheus (2012)

Χτες βραδυ το ειδα σε 3D.

Πρεπει να γυριστει τριλογια εχω να πω !!!!

Δεν λεω spoilers για να μη χαλασω τις εκπληξεις που δεν ειδαμε στα trailers.

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΛΕΜΕ !!!!! :107:
Έχω κλείσει με παρέα αύριο Πέμπτη στα Village Φαλήρου, 22:00 ή ώρα Vmax αίθουσα και μετράω ώρες το κέρατο μου λες και είμαι στον στρατό...!!!

Cine Gear και μόνο με αυτά που έγραψες με πόρωσες λέμε περισσότερο...!
 




Μηνύματα
2.257
Reaction score
1.202
Re: Απάντηση: Prometheus (2012)

Πάντως ρε παιδιά δεν κατάλαβα ποτέ,στο 1ο άλιεν,όταν μπήκαν στο διαστημόπλοιο που έπεσε και είδαν έναν σκελετό να κάθεται σε ένα πράμα σαν κανόνι,τι ακριβώς ήταν εκείνος?Και γιατί δεν έμοιαζε σαν το άλιεν?Σαν άνθρωπος γιγάντιος έμοιαζε αλλά στα μούτρα ήταν περίεργος..
Εγώ νόμιζα οτι ήταν άλλος εξωγήινος που απλά μπήκε το άλιεν στο σκάφος του και τους σκότωσε και παράλληλα έφτιαξε τα αυγά του εκεί..
Για πείτε τώρα ρε παιδιά (όσοι το είδατε) τι ήταν όλα αυτά..Είναι όντως η αρχή του άλιεν που ξέρουμε?
Μη μου πείτε να πάω να το δω στο σινεμά,θέλω να το δω σε BR σπίτι,κάτι το οποίο θα αργήσει να συμβεί..
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Prometheus (2012)

Μόλις γύρισα από το cinema. Η Ταινία τα ΕΣΠΑΣΕ κανονικά !!!

Σαφώς θα γυριστεί και άλλο καθώς το δείχνει ξεκάθαρα στο τέλος της ταινίας, οπότε τώρα μετράμε μέρες μέχρι το Prometheus 2... :107:

Καθώς και επιτέλους μας απαντιόνται ερωτήματα 32 ετών ως προς το τι ήταν αυτή η ανθρωπόμορφη μορφή μέσα στο διαστημόπλοιο, πως πήγε εκεί, τι και πως είναι το alien και άλλα πολλά που δεν μπορώ να θυμηθώ αυτή τη στιγμή.

Ειδικά για τους fan του alien το συστήνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΧΤΑ !!!
 

Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Απάντηση: Prometheus (2012)

αλλιως το περιμενα.

απαντα σε ερωτηματα αλλα παραμενουν και αλλα.

μαλλον οταν ολοκληρωθη η τριλογια θα απαντηθουν

ολα τα ερωτηματα.

οχι οτι ηταν κακο αλλα το περιμενα καλυτερο.
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
Re: Απάντηση: Prometheus (2012)

Μπορει να μην είναι η "τέλεια" ταινία αλλά μου άρεσε πάρα πολύ!!Μέχρι και ο αδερφός μου που δεν έχει δει κανένα από τα Alien και τα λοιπά γούσταρε τρελά.Ο Scott σκηνοθετάρα.

Αξίζει!!
 

Μηνύματα
61
Reaction score
1
Απάντηση: Prometheus (2012)

Ποιός θα περίμενε ότι στο τέλος της φετινής κινηματογραφικής σεζόν θα παρακολουθούσα την καλλίτερη ταινία αυτής; Ένα οπτικοακουστικό υπερθέαμα που δεν εξαντλείται όμως στον εντυπωσιασμό που προσφέρουν τα συναρπαστικά εφέ και ο καταιγιστικός ήχος, όντας ταυτόχρονα αλληγορικό και φιλοσοφικό. Μία από τις ελάχιστες ταινίες που έχει καταφέρει να με καθηλώσει στο κάθισμα της αίθουσας. Το 3D εντυπωσιακότατο, με εμβυθίσε στα τεκταινόμενα. Μη το χάσετε!!!

Βαθμολογία: 9/10

Υ.Γ.: Το τέλος της ταινίας αποτελεί στην ουσία την αρχή του πρώτου Alien. Ταυτόχρονα όμως, μας προετοιμάζει και για sequel, το οποίο θα εκτυλίσσεται χρονικά παράλληλα με τη σειρά Alien.

Παρακολούθησα την ταινία στην Αίθουσα 1 του κιν/φου Odeon Starcity σε ψηφιακή τρισδιάστατη προβολή Dolby 3D κορυφαίας ποιότητας!
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Prometheus (2012)

Δεν ξέρω παιδιά αν σας άρεσε και εσάς, αλλά θεωρώ πως ήταν καταπληκτική και η μουσική που συνόδευε την ταινία σε κάμποσες σκηνές.

Δύο που θυμάμαι συγκεκριμένα ήταν στην αρχή αρχή που μας έδειχνε τα τοπία στους τίτλους αρχής ακόμα, και μια στις τελευταίες σκηνές της ταινίας που
ακούγεται η φωνή της πρωταγωνήστριας και την βλέπουμε να αναχωρεί μαζί με το David και το διαστημόπλοιο...

Ridley Scott = Master σε ότι κάνει !!!


Και επειδή είμαι και γαμώ τα παιδιά σας βάζω σε video τα πρώτα 3:30 λεπτά της ταινίας σε 720p που τράβηξα με το κινητό μου (για καθαρά λόγους να δω αν λειτουργέι το τράβηγμα της ταινίας 3D από κινητό αν του "φορέσεις" τα γυαλιά 3D :116:) όπου και ακούγεται πεντακάθαρα η θεσπέσια αυτή μουσική-μελωδία...!!!

Enjoy...








Ακούγεται και η φωνή μου στην αρχή του βίντεο λιγάκι...:105:
 
Last edited by a moderator:


loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Re: Prometheus (2012)

Πειρατήηη! :105:
χαοχαοχαοχαο

Όταν το έβαλα να γράφει μου λένε όλοι οι φίλοι μου:

"Το πρόστιμο που μόλις έγραψε των 10.000 ευρώ το είδες ?"


χαοαχοχαοαχο
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Prometheus (2012)

Mολις επεστρεψα με τον φιλτατο MadPax από VMAX ταινία αριστούργημα ηχος τεραστιος 3D ανάλογο του Resident evil4 ,WOW!!
 

Μηνύματα
1.743
Reaction score
402
Απάντηση: Prometheus (2012)

Ποια είναι η καλυτερη αίθουσα 3d στην Θεσσαλονίκη για να παρακολουθήσω τον προμηθεα;
Ποιο 3d σύστημα είναι καλύτερο dolby 3d ή το real 3d;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top