Prometheus (2012)


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Prometheus (2012)

Την είδα εχθές και μου άρεσε! και μου άρεσε και ο ήχος της, ευχαριστήθηκα τα sub μου!
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Re: Απάντηση: Prometheus (2012)

Μόλις είδα την ταινία και έχω να πω τα χειρότερα..Απαράδεκτη,ντροπή για την τετραλογία.Η υπόθεση έμπλεξε μετά τη μέση και γενικά όλα χαλιά.Και άλιεν του τύπου γιγάντιο χταπόδι και γενικά .
 

Μηνύματα
698
Reaction score
10
Οντως συμφωνω απολυτα.b movie,με πολυ φτωχα εφε,σεναριο σχεδον ακαταλαβιστικο,ηθοποιηα χαλια,
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Τελικά εκείνος ο άσπρος τύπος που δείχνει στην αρχή να αποσυντίθεται αλλά και στο τέλος τον έφαγε το χταπόδι-άλιεν τι ήταν?Η σκηνή με το ολόγραμα που καθόντουσαν κάποιοι σε κάτι πιλοτήρια και δημιουργούσαν ένα ηλιακό,γαλαξιακό σύστημα-ολόγραμα τι ήθελε να σου δείξει?ΕΠΙΣΗΣ το πιο κουφό,ένας γερασμένος τύπος που εμφανιστηκε προς το τέλος και τον σηκώνανε κάποιοι απο μία καρέκλα ΤΙ ΗΤΑΝΕ ΤΟΥΤΟΣ ο άσχετος και ξεκρέμαστος?

Δεν κατάλαβα την υπόθεση καθόλου,τίποτα,τι να πω ρε παιδιά..Και την είδα μόνο και μόνο γιατί κάποιοι ενθουσιώδεις απο εδω μέσα λέγανε υπερβολικά καλά σχόλια και λέω "έστω αξιοπρεπής θα είναι,άντε ας κάτσω ένα δίωρο να τη δω.."

Τα τελευταία 5 χρόνια έχω πήξει στις φόλες ταινίες,φοβάμαι να δω ταινία πλέον,1/10 θα είναι καλή,τι πράμα είναι αυτό!Και όχι τίποτα άλλο,κοστίζουν κιόλας αυτές οι αηδίες που γυρνάνε..Ας δίναν τα λεφτά σε κάποιον να τους γράψει καλύτερο σενάριο και φτηνότερα εφέ,πιο καλό αποτέλεσμα θα είχαν..

*Τέτοιου τύπου θεωρώ εξαιρετική το "Event Horizon"..
 



Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Αν απαιτούνται αυτές οι γνώσεις (ιστορίας-τεχνολογίας-θρησκείας) για να απολαύσω μία ταινία..."τον χάσαμε τον θεατή πατριώτη" !Ασε που βλέποντας την ανάλυση πάλι δεν κατάλαβα τίποτα.

Οσοι το είδατε και σας άρεσε (που για να σας άρεσε = το καταλάβατε) πείτε μου ρε παιδιά τι σχέση είχαν όλα αυτά..
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
Απάντηση: Re: Prometheus (2012)

ΕΠΙΣΗΣ το πιο κουφό,ένας γερασμένος τύπος που εμφανιστηκε προς το τέλος και τον σηκώνανε κάποιοι απο μία καρέκλα ΤΙ ΗΤΑΝΕ ΤΟΥΤΟΣ ο άσχετος και ξεκρέμαστος?
o Fereirra ηταν που τον σηκωναν απο τον παγκο του βαζελου.....:142::142::142:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Prometheus (2012)

Εάν δεν κατάλαβες και ποιος ήταν ο γέρος (που φαίνεται καθαρά στην ταινία), τότε θα σου πρότεινα να το ξαναδείς! είπαμε, δεν είναι καθόλου αντάξια των προηγούμενων, απλά βλέπεται ευχάριστα!
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: Prometheus (2012)

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕ ΤΟ PROMETHEUS:




Prometheus was one of the more controversial films of the summer, but for many fans it left them wanting more. Director Ridley Scott spoke with Metro about what the proposed sequel would be like.

"Prometheus evolved into a whole other universe. You’ve got a person [Noomi Rapace’s Elizabeth Shaw] with a head in a bag [ Michael Fassbender’s David] that functions and has an IQ of 350. It can explain to her how to put the head back on the body and she’s gonna think about that long and hard because, once the head is back on his body, he’s dangerous," he said.

When asked if the film was that easy, he replied, "I wish it was that easy. They’re going off to paradise but it could be the most savage, horrible place. Who are the Engineers?"




ΚΑΚΑ ΝΕΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕ:
ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ... :626:
xaoxaoxaoxao
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
το μόνο που αξίζει στην ταινία είναι η Σαρλίζ, τίποτα άλλο. 4/10 και πολύ της είναι
Να σου ζητήσω μια χάρη;

Αν θέλεις να γράψεις κριτική για μια ταινία, υπάρχει το θέμα Τι είδαμε, τι θα δούμε.

Με τις κριτικές σου εδώ, πάνε πολύ πίσω στην αναζήτηση καινούριες ταινίες που πρόκειται να βγουν στις αίθουσες, και που είναι το θέμα αυτής της κατηγορίας.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.486
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top