PS4 παιχνίδια που περιμένουμε

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Alekhineʼs Gun (PS4 – Retail & PSN) March 1 (NA)
Broforce (PS4 – PSN) March 1 (NA & EU) - March 2-3 (PS+ )
Donʼt Die, Mr Robot (PS4 – PSN) March 1 (NA)
Heavy Rain (PS4 – PSN) March 1 (NA), March 2 (EU)
Ironcast (PS4 – PSN) March 1 (NA), March 2 (EU)
McDroid (PS4 – PSN) March 1 (NA & EU)
Mortal Kombat XL (PS4 – Retail & PSN) March 1 (NA), March 4 (EU)
Screencheat (PS4 – PSN) March 1 (NA & EU)
Square Heroes (PS4 – PSN) March 1 (NA & EU)
The Witch and the Hundred Knight: Revival Edition (PS4 – Retail & PSN) March 1 (NA), March 4 (EU)
Gunscape (PS4 – PSN) March 2 (NA & EU)
The Heavy Rain and Beyond: Two Souls Collection (PS4 – Retail) March 2 (EU)
Tom Clancy's The Division (PS4 – Retail & PSN) March 8 (NA & EU)
Action Henk (PS4 – PSN) March 8 (NA & EU)
Assault Android Cactus (PS4 – PSN) March 8 (NA & EU)
Blast ʽEm Bunnies (PS4 – Retail & PSN) March 8 (NA), March 9 (EU)
Kholat (PS4 – PSN) March 8 (NA & EU)
Hitman (PS4 – Retail & PSN) March 11 (NA & EU)
Sιbastien Loeb Rally Evo (PS4 – Retail & PSN) March 15 (NA & EU)
EA UFC Sports 2 (PS4 – Retail & PSN) March 15 (NA), March 17 (EU)
Rιpublique (PS4 – Retail & PSN) March 22 (NA), March 25 (EU)
101 Ways to Die (PS4 – PSN) March 23 (NA & EU)
MLB: The Show 16 (PS4 – Retail & PSN) March 29 (NA & EU)
MXGP 2 (PS4 – Retail & PSN) March 31 (NA & EU)
Aegis of Earth: Protonovus Assault (PS4, PS3, PS Vita) March (NA & EU)
Day of the Tentacle Remastered (PS4, PS Vita) March (NA & EU)
Letter Quest: Grimmʼs Journey Remastered (PS4, PS Vita – PSN, cross-buy) March (NA & EU)
Organic Panic (PS4 – PSN) March (NA & EU)
The Walking Dead: Michonne Episode 2 ʽGive No Shelterʼ (PS4, PS3 – PSN) March (NA & EU)
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Πώς θα Ήταν το Grand Theft Auto αν Διαδραματιζόταν στους Δρόμους της Αθήνας;

Πριν από λίγες ημέρες κυκλοφόρησε μια φήμη, σύμφωνα με την οποία μέσα στο 2017 θα κυκλοφορήσει το νέο Grand Theft Auto (ουσιαστικά, ο έκτος τίτλος της σειράς). Δυστυχώς, η συγκεκριμένη φήμη μέχρι στιγμής δεν έχει επιβεβαιωθεί επίσημα. Θέλω όμως να πιστεύω πως διέρρευσε στο διαδίκτυο με σκοπό το ζύγισμα των αντιδράσεων, μιας και είμαι σίγουρος πως θα έχουμε σύντομα επίσημα νέα από τη Rockstar Games, εταιρεία παραγωγής της δημοφιλούς σειράς ηλεκτρονικών παιχνιδιών. Για όσους δεν γνωρίζουν, το Grant Theft Auto είναι, χαλαρά, ένα από δέκα καλύτερα video games όλων των εποχών. Δεν έχει σημασία ποιο από τα GTA θα βάλεις στη λίστα - όλα ήταν πολύ μπροστά από την εποχή τους. Ο πρώτος τίτλος κυκλοφόρησε πριν από 19 περίπου χρόνια (1997) και ενώ τα γραφικά είναι σε πρωτόγονο -για τα σημερινά δεδομένα- επίπεδο, κατάφερε να κερδίσει μια θέση στην καρδιά των gamers και να προκαλέσει τις αντιδράσεις των πιο ευαίσθητων λόγω του ότι, κατά την άποψή τους, προωθούσε τη βία.

http://www.vice.com/gr/read/grand-theft-auto-athens
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Να ρωτήξω κάτι?
1. To Gran Turismo αυτή τη στιγμή, σε ποιά έκδοση βρίσκεται?
2. Αναμένεται τώρα κοντά κάποια καινούργια έκδοση?
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Είναι στην 6 και ακουγοταν τα Χριστούγεννα που μας περασαν ότι κατά την ανοιξη θα βγει το 7..
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Το Mafia 3, ένα από τα πιο αναμενόμενα παιχνίδια των τελευταίων ετών, επιτέλους έχει ημερομηνία κυκλοφορίας. Όπως ανακοίνωσε η 2K, το Mafia 3 βγαίνει 7 Οκτωβρίου για PS4, Xbox One και PC. Το Mafia 3 διαδραματίζεται στην πόλη New Bordeaux που είναι εμπνευσμένη από τη Νέα Ορλεάνη, εν έτει 1968. Όταν η πανίσχυρη ιταλική μαφία δολοφονεί τους φίλους του, ο πρωταγωνιστής Lincoln Clay επιστρέφει στο σκοτεινό παρελθόν του και αποφασίζει να πάρει εκδίκηση, δημιουργώντας τη δική του εγκληματική οργάνωση και χρησιμοποιώντας τις στρατιωτικές γνώσεις του από το Βιετνάμ. Έντονο πιστολίδι, άγριο ξύλο, τρελή οδήγηση, σκληρές επιλογές, γνώση της πιάτσας και ικανοί σύντροφοι είναι στοιχεία που χρειάζεστε για να επιβιώσετε στους δρόμους του New Bordeaux και να κυριαρχήσετε στον υπόκοσμο της πόλης. Δείτε το νέο story trailer του Mafia 3 και πείτε μας πώς σας φαίνεται! Ωραίο έτσι;


https://mafiagame.com/#!/

https://twitter.com/mafiagame
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Days Gone - E3 2016 Gameplay Demo | PS4

Μπείτε στον ρόλο ενός πρώην παράνομου μηχανόβιου, του Deacon St. John: ένας μοναχικός περιπλανώμενος, κυνηγός επικηρυγμένων και τελευταίο απομεινάρι της ανθρωπότητας. Σε έναν κόσμο διαλυμένο από μια παγκόσμια επιδημία, ο St. John αποφεύγει τους «ασφαλείς» καταυλισμούς στην άγρια φύση που έχουν στήσει οι τελευταίοι επιζήσαντες της ανθρωπότητας και προτιμάει να κυκλοφορεί από τους ρημαγμένους δρόμους.

https://www.playstation.com/el-gr/games/days-gone-ps4/

 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Η Playdead ρίχνει το follow-up από ένα μεγάλο hit του 2010, το platformer με την ονομασία Limbo και τώρα μετά τα Xbox και PC, ειδικά για PlayStation 4. Στο νέο PlayStation 4 trailer, θα δείτε και τις απίστευτες βαθμολογίες για IGN, Giant Bomb και USGamer.

 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Το έχουμε πει πριν καν κυκλοφορήσει: είναι το καλύτερο game σήμερα για το PS4. Φρέσκο trailer από τη νέα επέκταση μέσα στα μετρό της Νέας Υόρκης. Εξερεύνηση στα Urban Dungeons, νέοι εχθροί οι Four Horsemen στο Incursion Dragon’s Nest και εξοπλισμός τα Gear Sets. Πάμε.

 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Εχω "κολλησει" τελευταια με το The Crew - Wild Run και μπορω να περιμενω.

Ενω αρχικα μου φαινοταν arcadακι της πλακας, τελικα καταφερνει να σε "κραταει". Ωραιο game.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Εχω "κολλησει" τελευταια με το The Crew - Wild Run και μπορω να περιμενω.

Ενω αρχικα μου φαινοταν arcadακι της πλακας, τελικα καταφερνει να σε "κραταει". Ωραιο game.
Όλο λέω να το πάρω και όλο το αναβάλλω.
 

Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Πάρτο... αν δεν κάνω λάθος 19 ευρώ έχει στο store.
Είναι open map με καλούτσικο σεναριάκι (to keep you going) και έχει πολύ χιλιόμετρο... μα πολύ χιλιόμετρο βρε αδερφάκι μου... :D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Το πήρα πριν διαβάσω το μήνυμά σου. :D

Ήμουν στο Public Ψυχικού και το είχε στα μεταχειρισμένα στα 19,99 €. Το προτίμησα για να έχω και το δισκάκι.
 


indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Το πήρα πριν διαβάσω το μήνυμά σου. :D

Ήμουν στο Public Ψυχικού και το είχε στα μεταχειρισμένα στα 19,99 €. Το προτίμησα για να έχω και το δισκάκι.
Θελει το plus(συνδρομη) νομιζω για να παιξεις:D
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Θελει το plus(συνδρομη) νομιζω για να παιξεις:D
Να σου πω την αλήθεια δεν το ήξερα αλλά ούτε το κατάλαβα παίζοντας... :D

Μετά διάβασα ότι χωρίς Plus δεν μπορείς να μπεις σε ομάδες και να παίξεις live με άλλους παίχτες. Δεν θα το καταλάβαινα ποτέ δηλαδή γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να παίξω online με άλλους η να κάνω συνεργασίες. :lolsign:

Ούτως ή άλλως, δεν βλέπω να παίζω το The Crew για πολύ, όχι γιατί δεν είναι καλό, αλλά επειδή σπάνια κολλάω με παιχνίδια. Μπορεί να έχω παίξει το Uncharted δέκα φορές από την αρχή, έχω άλλα όμως που τα βαρέθηκα στο μισάωρο.
 

indikos001

Games
Editor
Μηνύματα
4.020
Reaction score
3.970
Θυμαμαι όταν το αγορασα το the crew επαιζες μονο online,αναγκαστικα δηλαδή πληρωνες συνδρομη.
Ισως το αλλαξαν το wild run γιαυτο εγραψα ΄΄νομιζω΄΄πριν.
Εχει πολύ ωραια γραφικα και ωραιο ηχο παντος.
Ας δουμε και ένα βιντεακι μιας και λεμε για το παιχνιδι.
Eνα expansion που βγαινει 29/11/2016
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
Θυμαμαι όταν το αγορασα το the crew επαιζες μονο online,αναγκαστικα δηλαδή πληρωνες συνδρομη.
Ισως το αλλαξαν το wild run γιαυτο εγραψα ΄΄νομιζω΄΄πριν.
Όταν έβαλα το δισκάκι μου έβγαλε μήνυμα για update 6.5GB (!!!) και δεν ξεκινούσε χωρίς αυτό. Το άφησα να το κατεβάσει και μετά μπήκε κανονικά. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι σίγουρα δεν μπορείς να παίξεις offline, χωρίς Internet δηλαδή.

Τώρα διάβασα αυτό:

The single-player campaign is 20 hours long and entails infiltrating criminal groups with protagonist Alex Taylor. Players can also participate in mini-games called skills challenges that are peppered across the world.



Στις 29 Νοεμβρίου βγαίνει το νέο expansion: The Crew: Calling All Units



Και για την PC version βρήκα αυτό:

As part of UBI30, a promotion which would bring seven Ubisoft free games to PC in 2016 as part of Ubisoft's 30th anniversary, the game is free to download from Uplay starting from September 14, 2016 to mid-October.

https://club.ubisoft.com/en-US/ubi30
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top