Rack project, επιτέλους, τέλος


Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Είναι το πιο ωραίο rack που έχω δει πάντως. Τα ξύλα παραγγελία τα έκανες να φανταστώ και κόπηκαν με cnc σωστά;
 

Μηνύματα
90
Reaction score
39
Είναι το πιο ωραίο rack που έχω δει πάντως. Τα ξύλα παραγγελία τα έκανες να φανταστώ και κόπηκαν με cnc σωστά;
οχι φιλε μου ......βγηκε πατρον σε 8 αρι , σημαδευτηκε σε 25 αρι , κοπηκε με σεγακι , μετα στην κορδελα 2-3 χιλ μεγαλυτερο , μετα στην σβουρα σε κοπτικο με ρουλεμαν οδηγο , μετα ενωθκαν 4 μαζι και μετα τριφτηκε στην σβουρα παλι ! 3 μερες δουλεια !
Post automatically merged:

οχι φιλε μου ......βγηκε πατρον σε 8 αρι , σημαδευτηκε σε 25 αρι , κοπηκε με σεγακι , μετα στην κορδελα 2-3 χιλ μεγαλυτερο , μετα στην σβουρα σε κοπτικο με ρουλεμαν οδηγο , μετα ενωθκαν 4 μαζι και μετα τριφτηκε στην σβουρα παλι ! 3 μερες δουλεια !
ααα ειμαι μαραγκος !!! ξεχασα να πω !!
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Το ικρίωμα σου είναι σίγουρα πολύ ιδιαίτερο και εντυπωσιακό.
Εγώ θα εστιάσω στο ηχείο που βλέπω αριστερά, που όπως λες είναι ένα b&w 303.
Όταν σχεδιάζεται ένα ηχείο οι διαστάσεις της καμπίνας του και κυρίως η πρόσοψη, λαμβάνονται υπόψιν, αφού έχουν επηροή στο ηχητικό αποτέλεσμα, (απόκριση συχνότητας).
Επιπλέον, το να τοποθετείται μια μονάδα αντί σε μία επίπεδη επιφάνεια (πρόσοψη) μέσα σε ενοχή δημιουργεί περιθλάσεις και γενικά έχει καταστρεπτικές συνέπειες από δευτερογενείς εκπομπές.
Θα σε συμβούλευα να τα επαναφέρεις σε μια καμπίνα της αρεσκείας σου μεν όσον αφορά το φινίρισμα, αλλά σύμφωνα με τις αρχικές τους διαστάσεις.
 

Μηνύματα
90
Reaction score
39
Το ικρίωμα σου είναι σίγουρα πολύ ιδιαίτερο και εντυπωσιακό.
Εγώ θα εστιάσω στο ηχείο που βλέπω αριστερά, που όπως λες είναι ένα b&w 303.
Όταν σχεδιάζεται ένα ηχείο οι διαστάσεις της καμπίνας του και κυρίως η πρόσοψη, λαμβάνονται υπόψιν, αφού έχουν επηροή στο ηχητικό αποτέλεσμα, (απόκριση συχνότητας).
Επιπλέον, το να τοποθετείται μια μονάδα αντί σε μία επίπεδη επιφάνεια (πρόσοψη) μέσα σε ενοχή δημιουργεί περιθλάσεις και γενικά έχει καταστρεπτικές συνέπειες από δευτερογενείς εκπομπές.
Θα σε συμβούλευα να τα επαναφέρεις σε μια καμπίνα της αρεσκείας σου μεν όσον αφορά το φινίρισμα, αλλά σύμφωνα με τις αρχικές τους διαστάσεις.
πιθανοτατα εχεις δικιο .. ακουγωντας τα τωρα θα μπορουσα να πω οτι μου φαινετε σαν να εχει πιο βαθυ μπασο . πεντακαθαρα σε δυνατη σταθμη, οπως και πρωτα ! επισης τα ηχεια θα ειναι τα περιφεριακα .. και μιας και ειμουν πολυ ευχαριστημενος απο την ακουστικη τους τα κρατησα και τα διαμορφωσα ετσι σε λευκο γιατι τα main που ερχωντε ειναι ασπρα και αυτα ! δεν νομιζω οτι υπαρχει αυτι που θα τους βρει ελαττωμα ! εκτος ισως σε πολυ χαμηλη σταθμη !! να ξερετε οτι γραφτηκα εδω για να μαθαινω , και οτι σας ακουω ολους . σε ευχαριστω για την επισημανση . ααα και απο οτι ειχα διαβασει στο παρελθον , ναι εχεις δικιο για την εσοχη που λες ... ομως !!!!! μου χαλαγε την αισθητικη αλλιως !!!!!
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.488
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top