ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Μηνύματα
513
Reaction score
4
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Λογικα αφου το AS κατασκευαζεται και αυτο στην Ελλαδα με παρομοια κοστη και κοστιζει τα διπλασια θα πρεπει να ειναι πολυ καλυτερο. Ειναι ομως??????
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Υπέροχη παρουσίαση..πω τα ερωτεύτικα!!! Μάλλον το επόμενο σύστημα μου τελικά δε θα είναι τεφελ! Αν επιχειρήσω να φτιάξω ενα συστημα 5.1 με αυτή τη σειρά θα έχω την ανάλογη χαρά ή προορίζονται μόνο για στέρεο ακροάσεις; ο Ονκυο 607 θα τα "σηκώσει" εξιοπρεπώς;
 


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Συμπτωματικα πριν λιγες μερες ειδα τα ROISTER Status 8.2 στο Media Markt με 400 και κατι ευρω. Δεν το πιστευα!
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

400??? εγώ γιατί από μια πρόχειρη έρευνα τα είδα 700 και βάλε και τα πίσω βάλε κεντρικό βάλε sub μου βγήκαν πάρα πολλά και μου πέσαν τα αυτάκια :-(
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Re: Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Συμπτωματικα πριν λιγες μερες ειδα τα ROISTER Status 8.2 στο Media Markt με 400 και κατι ευρω. Δεν το πιστευα!
:111:
Πες μου ότι τα αγόρασες
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.115
Reaction score
20.622
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Και γιατί δεν τα αγόσασες βρε; Φοβήθηκες μη πέσει παντόφλα; Αφού είναι φθηνά.
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Και γιατί δεν τα αγόσασες βρε; Φοβήθηκες μη πέσει παντόφλα; Αφού είναι φθηνά.
Κωστα εγω εχω παρει την αποφαση μου και πλεον σταματησα να το ψαχνω.
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Επισκέφθηκα σημερα το Media Markt της Κηφισίας και μου είπαν ότι ποτέ δεν είχαν τα status 8.2. Αυτά που έχουν είναι τα "εμφασις"
 


Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Πριν απο μια ωρα ημουν στο Media Markt Πυλαια Θεσ/νικης. Εξακολουθουν κι εχουν ενα τελευταιο κομματι ROISTER STATUS 8.2 στα 499 ευρω. Απ οτι μου ειπε ο πωλητης το ειχαν κατι παραπανω απο 700 ευρω και το βγαλλανε προσφορα.
 

Μηνύματα
4.252
Reaction score
11
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Πριν απο μια ωρα ημουν στο Media Markt Πυλαια Θεσ/νικης. Εξακολουθουν κι εχουν ενα τελευταιο κομματι ROISTER STATUS 8.2 στα 499 ευρω. Απ οτι μου ειπε ο πωλητης το ειχαν κατι παραπανω απο 700 ευρω και το βγαλλανε προσφορα.

Ένα σκέτο δεν πουλιέται και ας το χαρίζουν!


:142:
 

Μηνύματα
4.873
Reaction score
3.963
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

το ζευγος φυσικα πουλιεται. Δεν χρειαζεται να γραφω τα αυτονοητα. 499 ευρω το ζευγος. Δηλαδη 500-1 το αριστερο και το δεξι ταυτοχρονως. Η 499 το ενα και το αλλο δωρεαν.
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Πώς έλεγε κάποτε η διαφήμιση Dexim;
Dexim: Και για τ' αριστερό μ' και για το δεξί μ' :135:
 

Μηνύματα
1.648
Reaction score
28
Re: Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Πώς έλεγε κάποτε η διαφήμιση Dexim;
Dexim: Και για τ' αριστερό μ' και για το δεξί μ' :135:
καλο θα ηταν περα απο την εξαιρετικη παρουσιαση ,να ειχαμε και μια κατ'ευθειαν συγκριση/κοντρα του ηχειου με αλλα ιδιας αλλα και ανωτερας τιμης (εδω ειναι το μεγαλυτερο ενδιαφερον).!
 

Μηνύματα
31
Reaction score
2
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Άντε ρε παιδιά, κανένας δεν τα έχει πάρει να μας πει εντυπώσεις;
Εγώ τα άκουσα σε γνωστό πολυκατάστημα αλλά εκτός από τον ακατάλληλο χώρο πρέπει να ήταν και άστρωτα και μου φάνηκε κάπως σκληρός ο ήχος τους και χωρίς βάθος η στερεοφωνική εικόνα.
Πάντως ένα θέμα είναι και η μασίφ καμπίνα, googlαροντας λίγο πέφτεις σε αρκετά άρθρα περι ακαταλληλότητας του μασιφ ξύλου λόγω χρωματισμών-μη προβλέψιμης ακουστικής συμπεριφοράς, λόγω διαφορών από παρτίδα σε παρτίδα ξυλείας και μειωμένης αντοχής της καμπίνας στο χρόνο, λόγω συστολών-διαστολών του ξύλου.
Γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω;
 

Μηνύματα
2.274
Reaction score
968
H Roister μου είναι παντελώς άγνωστη. Δεν έχω ακούσει ποτέ απολύτως κανένα ηχείο της εταιρείας.

Roister ist mir völlig unbekannt. Ich habe überhaupt noch nie gehört jedes Lautsprechers des Unternehmens.
 

Μηνύματα
67
Reaction score
0
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Τα status 8 ειναι το πρωτο σοβαρο ηχειο που απεκτησα.Τα θεωρω σπουδαια ηχεια.Ειχα καταληξει στην αγορα τους μετα απο πολλλες ακροασεις μεχρι και τριπλασιας τιμης ηχειων.Ειμαι σιγουρος οτι εαν λεγοταν Β&w η DAVIS η klipsch η οτιδηποτε αλλο θα ειχαν πολλα πολλα λεφτα και ολοι θα ελεγαν ναι.Απο ποτε η καλη κατασκευη(μασιφ ξυλο οξιας) ειναι μειονεκτημα?Πολυ ευκολο και ευαισθητο ηχειο.Οι ενισχυτες που εχω ειναι 3.MUSICAL FIDELITY A2 ολοκληρωμενος 25 watt class A ,LEBEN CS 300 ολοκληρωμενος λαμπατος,και CREEK DESTINY 100 Watt.Φανταστικα αποτελεσματα και απο τους 3.Παιδια για αυτα που προσφερουν αυτα τα ηχεια ειναι ΤΖΑΜΠΑ.ΑΚΡΟΑΣΗ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!!!
 

Μηνύματα
5.775
Reaction score
1.186
Απάντηση: ROISTER STATUS 8.2 (απρόσμενο κελεπούρι!!!)

Οι ενισχυτες που εχω ειναι 3.MUSICAL FIDELITY A2 ολοκληρωμενος 25 watt class A ,LEBEN CS 300 ολοκληρωμενος λαμπατος,και CREEK DESTINY 100 Watt.Φανταστικα αποτελεσματα και απο τους 3.Παιδια για αυτα που προσφερουν αυτα τα ηχεια ειναι ΤΖΑΜΠΑ.ΑΚΡΟΑΣΗ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ!!!!
Πρόκειται για ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ηχεία. Τα έχω ακούσει πολλές φορές και με διάφορους ενισχυτές. Σίγουρα με τον Leben σου θα πρέπει να κελαηδάνε!!!
Η χαμηλή τους τιμή είναι αυτή που κάνει πολύ κόσμο να τα παίζει με φθηνούς AV ενισχυτές της πλάκας και φυσικά τι να αποδώσουν έτσι; Μόνο αν σκεφτόταν κανείς (όπως εσύ) να τα βάλει να παίξουν με κανάν Leben μπορεί να καταλάβει τι πραγματικά αξίζουν, καί όχι τι κοστίζουν.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.635
Μηνύματα
2.868.611
Members
37.944
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top