Room Treatment Case Study από τον Costas EAR


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291
Αγαπητέ μου Θέμη, ο ήχος εκεί μέσα, από τα 200-αρια τα εντοιχισμένα που έχουν παρέα και τα σαμπ τους, είναι ειλικρινά ο,τι καλύτερο έχω ακούσει.

Η περιγραφή του χαμηλού είναι μοναδική, όπως και η ασυμπίεστη αναπαραγωγή των δυναμικών.

Η δε ακουστική του χώρου, είναι υπόδειγμα προς μίμηση, και επιτρέπει απρόσκοπτα την ανάδειξη της ποιότητας αναπαραγωγής των εξαιρετικών αυτών ηχείων.

:drinks:

Βεβαίως, δεν συνοδεύονται από τα χάι εντ καβλώδια εθερνετ που μας κοινοποίησε ο Cόγιας, οπότε στις χαϊεντοχροιές λογικά θα υφίσταται ένα .. κενό. :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291
Μεγάλη δουλειά το LEDE.

Όπως έγραψα στο ποστ 34:

Η χοντρή κουρτίνα πίσω, υλοποιεί το LEDE.
αυτή είναι η δική μου προσπάθεια για LEDE.



Μάλιστα, στο μεγαλύτερο τμήμα της εν λόγω πολύ χοντρής και μεγάλου βάρους κουρτίνας, υπάρχει έξτρα "υποβοήθηση" από πίσω της:

14998512916911588036662.jpg
1499851369864667469983.jpg


Με τα γνωστά υλικά μεγάλης μάζας και απορρόφησης. ;)
 

themiloc

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.069
Reaction score
257
Αγαπητέ μου Θέμη, ο ήχος εκεί μέσα, από τα 200-αρια τα εντοιχισμένα που έχουν παρέα και τα σαμπ τους, είναι ειλικρινά ο,τι καλύτερο έχω ακούσει.

Η περιγραφή του χαμηλού είναι μοναδική, όπως και η ασυμπίεστη αναπαραγωγή των δυναμικών.

Η δε ακουστική του χώρου, είναι υπόδειγμα προς μίμηση, και επιτρέπει απρόσκοπτα την ανάδειξη της ποιότητας αναπαραγωγής των εξαιρετικών αυτών ηχείων.

:drinks:

Βεβαίως, δεν συνοδεύονται από τα χάι εντ καβλώδια εθερνετ που μας κοινοποίησε ο Cόγιας, οπότε στις χαϊεντοχροιές λογικά θα υφίσταται ένα .. κενό. :D
ΧαΧα!
Όλα, αναλογικά και ΑES είναι MOGAMI.
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.794
Reaction score
11.036
Γινόμαστε γραφικοί να αναφερόμαστε στο AMS συνέχεια αλλά είναι πραγματικά μία εμπειρία που σου ανοίγει το μυαλό για το τι σημαίνει σωστή αναπαραγωγή στερεοφωνικού ήχου. Ειδικά όταν παίζουν τα εντοιχισμένα.
 

Μηνύματα
1.336
Reaction score
661
1. To aritherm πως το στερέωσες στον τοίχο?
2. Οι διαχυτές με τι κολλήθηκαν πανω στο mdf?
To βαψιμο των διαχυτών εξυπηρετεί και άλλους σκοπούς πέρα από αισθητικούς?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.347
Reaction score
125.291
1. Το ξύλο το κρατάει στη θέση του. Χαλαρά.
2. Σιλικόνη.
Όχι.
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Αγαπητέ μου Θέμη, ο ήχος εκεί μέσα, από τα 200-αρια τα εντοιχισμένα που έχουν παρέα και τα σαμπ τους, είναι ειλικρινά ο,τι καλύτερο έχω ακούσει.

Η περιγραφή του χαμηλού είναι μοναδική, όπως και η ασυμπίεστη αναπαραγωγή των δυναμικών.

Η δε ακουστική του χώρου, είναι υπόδειγμα προς μίμηση, και επιτρέπει απρόσκοπτα την ανάδειξη της ποιότητας αναπαραγωγής των εξαιρετικών αυτών ηχείων.

:drinks:

Βεβαίως, δεν συνοδεύονται από τα χάι εντ καβλώδια εθερνετ που μας κοινοποίησε ο Cόγιας, οπότε στις χαϊεντοχροιές λογικά θα υφίσταται ένα .. κενό. :D
Συμφωνώ ακριβώς με τα παραπάνω .Είναι όντως έτσι
 

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Μ@λ@κα πνίγηκα, μου βγήκε καφές από τη μύτη!

Μπουααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

"The Flavors of Audiophile Ethernet"

:lol::lol::laugh:
Τα λέει ο άνθρωπος

. I felt the performance justified the price as the sonic improvements were even greater than some high-end interconnects and power cables I’ve tried.

Έχει δοκιμάσει πολλά.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.324
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top