Roon: Να το τολμήσω?


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Συμφωνώ, κι εγώ με τέτοιο τα βλέπω.
το πρότεινα σαν οικονομική λύση απλά. Η οθονιά που έβαλα πριν από τετοιο ,έβαλε ipad είναι
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Το ρημαδι το βλεπω ολη τη νυχτα να φτιαχνει βιβλιοθηκη... αλλα φαινεται εντυπωσιακο, αν κ χανομαι λιγο με ολη τη φαση, θα το βρω.. επισης εχω πολλες εκδοσεις ιδιου αλμπουμ σε αναλυσεις ποιοτητες κλπ, τα οποια δεν εχω δει ακομα να μου τα εχει βγαλει, οπως επισης δεν εχω δει να μου εχει βγαλει τα playlist μου καιι στεναχωριεμαι...
 

D

Deleted member 35

Guest
επισης εχω πολλες εκδοσεις ιδιου αλμπουμ σε αναλυσεις ποιοτητες κλπ, τα οποια δεν εχω δει ακομα να μου τα εχει βγαλει
Τα διπλά αν δε τα αναγνωρίσει θα τα βλέπεις κανονικά δυο και τρεις φορές. Αλλά αν τα αναγνωρίσει θα τα βλέπεις ομαδοποιημένα στην καρτέλα του άλμπουμ μαζί με τις εκδόσεις του Tidal. Από εκεί μπορείς να ορίσεις και ποιο θα είναι το κύριο άλμπουμ. Προσοχή όμως όχι επανεκδόσεις, special editions κτλ. Άλμπουμ που είναι ίδια. Δηλαδή το Sgt που βγήκε πάλι το 2017 θα το έχεις 2 φορές. Μία το 1967 και μία την προπέρσινη.
 


D

Deleted member 35

Guest
Ψαχτείτε με την επιλογή focus. Έχει κάποιες καλές επιλογές που μπορεί να φανούν χρήσιμες. Πχ η επιλογή "Identified" που μας λέει ποια album έχουν αναγνωριστεί. Με κλικ στο + γυρίζει στα μη. Έτσι μας βγάζει τα μη αναγνωρισμένα και από εκεί μπορούμε να δούμε τι παίζει. Πχ κάποιο album μπορεί να έχει λάθος διάρκεια ή λάθος σειρά αρχείων. Επίσης υπάρχει και η επιλογή "contiguous" που μας δείχνει αν κάποιο album έχει συνεχόμενη αρίθμηση. Βέβαια δε θα μας δείξει αν λείπουν τα τελευταία κομμάτια αλλά μόνο τα ενδιάμεσα. Και εννοείτε πως μπορείς να συνδυάσεις φίλτρα και να φτιάξεις προσαρμοσμένες αναζητήσεις.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.224
Reaction score
27.005
Τρινοβ (ρουν ρεντι) με ψηφιακές εξόδους και ηχεία με ενσωματωμένα Ντακ.
Τέλεια. Εγκρίνω!
Καλές αγορές!
Sssht! Ακούει ο Λέανδρος και θα βάλει πάλι διαφήμιση για τρίχες :roflmao:
Όμως...
"DIGITAL OUTPUTS
  • 2 S/PDIF outputs (using 2 optical/coax)" !!
Με αυτές??
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.224
Reaction score
27.005
Όχι, βγαίνει με 32 AES EBU εξόδους, με XLR.
Αυτόν.
Με μπερδεύει λίγο το σάιτ τους. Όπως και νάχει, γιατί να πληρώσει κάποιος και το αναλογικό μέρος
(+ 32 ντακς, καθόλου αμελητέο κόστος), αν δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει?
Στο κάτω κάτω, πέρα από το θέμα απόλυτου κόστους, εγώ στα πάντα δίνω προτεραιότητα στο VfM και αυτό δεν θα άλλαζε ακόμα κι αν ήμουν ο Σόρος.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.369
Reaction score
79.439
Με μπερδεύει λίγο το σάιτ τους. Όπως και νάχει, γιατί να πληρώσει κάποιος και το αναλογικό μέρος
(+ 32 ντακς, καθόλου αμελητέο κόστος), αν δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει?
Γιατί έτσι :p

Αφού τα έχουμε γράψει επανειλλημένως...εσύ δεν ρωτούσες πάλι πριν από μερικές εβδομάδες και σου εξηγήθηκε πως λειτουργεί η βιομηχανία; Μην κυνηγάμε την ουρά μας δηλαδή.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.373
Reaction score
125.442
Με μπερδεύει λίγο το σάιτ τους. Όπως και νάχει, γιατί να πληρώσει κάποιος και το αναλογικό μέρος
(+ 32 ντακς, καθόλου αμελητέο κόστος), αν δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσει?
Στο κάτω κάτω, πέρα από το θέμα απόλυτου κόστους, εγώ στα πάντα δίνω προτεραιότητα στο VfM και αυτό δεν θα άλλαζε ακόμα κι αν ήμουν ο Σόρος.
Τότε σταμάτα να τρολάρεις τον εαυτό σου και να κυνηγάς την ουρά σου, θέτοντας απαιτήσεις στο απόλυτο τέρμα της υπάρχουσας τεχνολογίας, λες και τι; Λες και δε "σου φτάνει" ο Ναντ.

Καταντάει αστείο.

Ή πληρώνεις αδρά και γίνονται όλα, ή βλέπεις τι κυκλοφορεί στο μπάτζετ και ψωνίζεις.

Οι θεωρίες συνωμοσίας δε στέκουν.

Vfm συζητήσεις σε Φερράρι και Λαμποργκίνι, δεν έχουν θέση.
 
Last edited:

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.639
Καλησπέρα, το προβλημα με τα cue files για το σπάσιμο ενος flac αρχείου στα τραγουδια που περιέχει το φτιάξανε ή οχι ακόμη (μέχρι περυσι δεν είχαν υλοποιησει κάτι, επρεπε να υποχρεωτικά να έχεις μεμονωμένα αρχεία για κάθε τραγούδι) ?
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.879
Reaction score
34.259
Σίγουρα δεν στέκουν σε μένα.
Απλά, θα περιμένω (αναγκασμένος είμαι άλλωστε) τις επόμενες κινήσεις των εταιριών ;)
εισαι ετοιμος δηλαδη , με το χερι στην τσεπη να δωσεις 12.500 ευρω αλλα τελικα κατι δε σου καθετα καλα και γι αυτο δεν κανεις την αγορα?
 


Μηνύματα
376
Reaction score
233
Καλησπέρα, το προβλημα με τα cue files για το σπάσιμο ενος flac αρχείου στα τραγουδια που περιέχει το φτιάξανε ή οχι ακόμη (μέχρι περυσι δεν είχαν υλοποιησει κάτι, επρεπε να υποχρεωτικά να έχεις μεμονωμένα αρχεία για κάθε τραγούδι) ?
Για σωστό metadata tagging, Μόνο μεμονωμένα αρχεία
 


Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.224
Reaction score
27.005
εισαι ετοιμος δηλαδη , με το χερι στην τσεπη να δωσεις 12.500 ευρω αλλα τελικα κατι δε σου καθετα καλα και γι αυτο δεν κανεις την αγορα?
Με κόρη φοιτήτρια σε άλλον τόπο και γιο στην 1η Λυκείου, είμαι αναγκασμένος να μεταθέσω οποιοδήποτε άλλο έξοδο σε μέλλοντα χρόνο. Το έχω ξαναγράψει πριν λίγους μήνες.
Τεσπα, αν τελικά, λέμε αν, το πολυκάναλο φορμά εδραιωθεί και ευδοκιμήσει, τότε θα ασχοληθούν περισσότερο (και περισσότερες εταιρείες).
Με τη συνεχώς αυξανόμενη προσφορά σε "ψηφιακά" ηχεία, είναι πολύ λογικό να αναμένει κανείς ότι θα υπάρξει και ενασχόληση με αυτό που λέω και ξαναλέω (μα τόσο δυσνόητο είναι??), αμιγώς ψηφιακό σήμα σε όλη τη διαδρομή από την πηγή μέχρι το ηχείο.
Όχι πως θα είναι ανθόσπαρτος ο δρόμος, γιατί κάτι τέτοιο θα καταστήσει τις σημερινές γκουμούτσες των €€€ έως και των €€€€€, το χάλιεντ του παρελθόντος ;) ;);)
 

D

Deleted member 35

Guest
Με τη συνεχώς αυξανόμενη προσφορά σε "ψηφιακά" ηχεία, είναι πολύ λογικό να αναμένει κανείς ότι θα υπάρξει και ενασχόληση με αυτό που λέω και ξαναλέω (μα τόσο δυσνόητο είναι??), αμιγώς ψηφιακό σήμα σε όλη τη διαδρομή από την πηγή μέχρι το ηχείο.
Νομίζω πως μόνο η Meridian προσφέρει αυτό που ζητάς. Και ο λόγος είναι πως φτιάχνει τα πάντα μόνη της. Από την πηγή CD ή Sooloos έως τα ηχεία. Όλοι οι υπόλοιποι αναγκαστικά κάνουν διάφορες "εκπτώσεις" διότι δεν υπάρχει ακόμη κάποιο στάνταρ. Έχεις κάμποσες ψηφιακές εισόδους και διάφορα format. Οπότε θα πρέπει να βρεθεί μια χρυσή τομή. Αλλά ακόμη και η Meridian δεν είναι πανάκεια. Εσωτερικά παίζει με 24/96 οπότε πάει στράφι το 192 και το DSD αν υποθέσουμε πως έχεις τέτοια μουσική συλλογή και ακούς τις όποιες διαφορές.
 

A

amoustakas

Guest
εισαι ετοιμος δηλαδη , με το χερι στην τσεπη να δωσεις 12.500 ευρω αλλα τελικα κατι δε σου καθετα καλα και γι αυτο δεν κανεις την αγορα?
Δε του κάθεται καλά ότι θα δώσει 12.500 ΕΥΡΩ για στέρεο. Λογικό μου φαίνεται. :)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top