RT60 Υλικά για δημιουργία πίνακα

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Ναι το βλεπω δε θα χρειαστεις τελικα απορροφηση στις χαμηλες :gotcha:
Παρε τον 100αρι πετροβαμβακα τον ποιο καρκινογονο που υπαρχει να βρεις την υγεια σου :laugh: με τα οικολογικα δε θα κανεις τιποτε και τοτε θα αρρωστησεις :roflmao::roflmao:
Έκανα μια αναζήτηση πληροφοριών για τον πετροβάμβακα και λένε ότι μερικά είδη πετροβάμβακα είναι στη λίστα με τις καρκινογόνες στον άνθρωπο ουσίες. Άραγε αυτά τα είδη που πουλάνε για ηχομόνωση μήπως δεν είναι από τα καρκινογόνα;
Δεν ξέρω, ρωτάω.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Για παράδειγμα, τα ηχεία δίπλα στον τοίχο (όχι το σαμπ) δεν είναι ότι καλύτερο
Αυτό που λες το έχουμε συζητήσει είναι δίκοπο μαχαίρι. Αν τα βάλω από μέσα τα 3 front lr- c θα είναι σε μια απόσταση 1.70μ όλα μαζί.
Άσε που το gain χαμηλά που κερδίζουν τα klipsch μου αρέσει γιατί βοηθάνε στις νεκρές περιοχές του sub στο χώρο.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.856
Αχ, τι κακό που πάθαμε! :boast:

Βέβαια κι εσύ δεν του προτείνεις κάτι "πιστοποιημένο και μετρημένο" έτσι ώστε να λύσει το (ψυχολογικό του) πρόβλημα. Θα ενδιέφερε πολύ κόσμο εδώ μια εμπεριστατωμένη πρόταση από ένα γνώστη του είδους για το πως θα τιθασεύσει τα θέματα του στις πολύ χαμηλές συχνότητες.
[DOUBLEPOST=1551249598][/DOUBLEPOST]

Άκουσα ότι ασχολείται ερασιτενικά με την ιατρική κάτω άκρων ;)
Το πολύ το troll το βαριέται κι ο συντονιστής...:whistling:
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Έκανα μια αναζήτηση πληροφοριών για τον πετροβάμβακα και λένε ότι μερικά είδη πετροβάμβακα είναι στη λίστα με τις καρκινογόνες στον άνθρωπο ουσίες. Άραγε αυτά τα είδη που πουλάνε για ηχομόνωση μήπως δεν είναι από τα καρκινογόνα;
Δεν ξέρω, ρωτάω.
Oταν κατι ειναι επικινδυνο αποδεδειγμενα δεν κυκλοφορει...βεβαια μπορει αυτο να συμβει στην πορεια ποτε δεν ξερεις...
Εαν οι ινες δεν ειναι αμεσα εκτεθειμενες δεν υπαρχει θεμα, υπαρχουν και αλλα πολυουρεθανικου αφρου με παραπλησιες ιδιοτητες χωρις την πιθανη αιωρηση ινων, αλλα και αυτα ποτε δεν ξερεις...
Οποιος εχει ανοιξει επωνυμα ,τετοια υλικα θα βρει μεσα...ολα τα στουντιο το ιδιο επισης...
Βεβαια ουτε και τα ποσα ακτινοβολιας που ειμαστε εκτεθημενοι ξερουμε οπως και πολλα αλλα, αλλα δεν ειναι κακο να προλαμβανει οτι μπορει ο καθενας... ,υπαρχουν και οι σπηλιες στη φυση που δεν εισαι σε τετοιας μορφης κινδυνους εκτεθημενος ...:p
 


Μηνύματα
1.380
Reaction score
1.655
Συμφωνώ με αυτό που λες αλλά δεν είναι δουλειά του @Dimifoot και κάθε dimi να ασχοληθεί με το δικό μου χώρο. κουβέντα κάνουμε ιδέες παραθέτω και ρωτάω να μάθω πέρα από το διάβασμα που ρίχνω, κάποια πράγματα από ανθρώπους που το έχουν δουλέψει το θέμα. Για σωστά αποτελέσματα το ξέρω πρέπει να φωνάξω ιδικό. ναι μεν έχω πάρει umik μαθαίνω το rew μετράω κάνω δείχνω αλλά δεν έχω τις γνώσεις να μεταφράσω κάθε αποτέλεσμα. Πριν ένα χρόνο όπως έγραψα και κάπου αλλού δεν ήξερα τι είναι οκτάβα.....
Μην ανησυχείς. Και οι ειδικοί δεν ξέρουν σε πολλές περιπτώσεις.

Διάβασε εδώ παρουσιάσεις συστημάτων και δες τι έκαναν άλλοι για να κρίνεις.

Στη θέση σου, αν ήταν να κάνω έξοδα, να κάνω φασαρία στο σπίτι, θα απευθυνόμουν σε έναν ειδικό να μου δώσει απλά μια προσφορά και κρίνε μετά τι θα κάνεις.

Πάλι, αν ήμουν στη θέση σου και είχα αυτό το χώρο θα πουλουσα μάλλον τα πάντα και θα έπαιρνα ένα σύστημα με ενεργά, με πολλές ρυθμίσεις και στις σωστές θέσεις :)
[DOUBLEPOST=1551263671][/DOUBLEPOST]
Το πολύ το troll το βαριέται κι ο συντονιστής...:whistling:
κ.Συντονιστά, προεκλήθην όπως μπορείτε να δείτε. Με επικαλέστηκε κάποιος. Να μην του απαντήσω στο ίδιο ύφος;
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ναι, γι' αυτό οι πρόγονοί μας ζούσαν τόσο πολύ. :roflmao::roflmao:
Γιαυτο επελεξα τη λεξη τετοιας...περιμενα καποιο σχολιο:p
Δεν απεκλεισα αλλης... χιλιαδες ομως...:D
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Μήπως ο @editor, βαθύς γνώστης του ήχου , έχει κάποια πρόταση για να βοηθήσει τον @ankokdog
Όταν μιλάνε Τουλ, Πας, Παραβιντσινι, Μεταξας τελευταία, τους ακούω....
Αυτοί είναι οι βαθείς γνωστες του ήχου.

Ούτως ή άλλως δεν θα πρότεινα σε κανένα ν'αλλαξει σπιτι, σύζυγο ή να πάρει ενεργα,
Οσο καλά και να τον ήξερα, καταλαβαινεις...
Ειμαι απλός άνθρωπος...
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.377
Reaction score
79.475
Όταν μιλάνε Τουλ, Πας, Παραβιντσινι, Μεταξας τελευταία, τους ακούω....
Αυτοί είναι οι βαθείς γνωστες του ήχου.

Ούτως ή άλλως δεν θα πρότεινα σε κανένα ν'αλλαξει σπιτι, σύζυγο ή να πάρει ενεργα,
Οσο καλά και να τον ήξερα, καταλαβαινεις...
Ειμαι απλός άνθρωπος...
Καμία πρόταση λοιπόν, εφόσον αυτές είναι για εσένα οι μοναδικές επιλογές.
Μάλιστα.
Στο χαντάκι.
 




Μηνύματα
15.014
Reaction score
20.758
πετροβαμβακες και πολυουρεθανες δεν ειναι προιοντα που σχεδιαστηκαν για να τοποθετουνται ελευθερα σε χωρο με ανθρωπους που τα αναπνεουν
τοποθετουνται σε οικιακους χωρους μεν αλλα στην χειροτερη πισω απο μια γυψοσανιδα (αν οχι τοιχοποιια)

εγω υλικο που δεν ειναι πιστοποιημενο για χρηση ελευθερο μεσα σε οικιακο χωρο δε θα εβαζα ποτε , αλλα ακομα και πιστοποιηση οτι ειναι ασφαλες να ειχε θα το εντυνα με υφασμα.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
πετροβαμβακες και πολυουρεθανες δεν ειναι προιοντα που σχεδιαστηκαν για να τοποθετουνται ελευθερα σε χωρο με ανθρωπους που τα αναπνεουν
τοποθετουνται σε οικιακους χωρους μεν αλλα στην χειροτερη πισω απο μια γυψοσανιδα (αν οχι τοιχοποιια)

εγω υλικο που δεν ειναι πιστοποιημενο για χρηση ελευθερο μεσα σε οικιακο χωρο δε θα εβαζα ποτε , αλλα ακομα και πιστοποιηση οτι ειναι ασφαλες να ειχε θα το εντυνα με υφασμα.
Δεν νομίζω να είπε - πρότεινε κανείς να πάρουμε αυτά τα υλικά και να τα κολλάμε γύρο γύρο. Εννοείται ότι παίρνονται μέτρα ασφαλείας και όλη η κατασκευή θα γίνει σε άλλο εξωτερικό χώρο.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
πετροβαμβακες και πολυουρεθανες δεν ειναι προιοντα που σχεδιαστηκαν για να τοποθετουνται ελευθερα σε χωρο με ανθρωπους που τα αναπνεουν
τοποθετουνται σε οικιακους χωρους μεν αλλα στην χειροτερη πισω απο μια γυψοσανιδα (αν οχι τοιχοποιια)

εγω υλικο που δεν ειναι πιστοποιημενο για χρηση ελευθερο μεσα σε οικιακο χωρο δε θα εβαζα ποτε , αλλα ακομα και πιστοποιηση οτι ειναι ασφαλες να ειχε θα το εντυνα με υφασμα.
To υφασμα που θα το ντυσεις ; :D
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
πετροβαμβακες και πολυουρεθανες δεν ειναι προιοντα που σχεδιαστηκαν για να τοποθετουνται ελευθερα σε χωρο με ανθρωπους που τα αναπνεουν
τοποθετουνται σε οικιακους χωρους μεν αλλα στην χειροτερη πισω απο μια γυψοσανιδα (αν οχι τοιχοποιια)
.
ποιές πολυουρεθάνες?
σε αφρό αναφέρεσαι ή σε πλαστικά?
 

Μηνύματα
15.014
Reaction score
20.758
Αφρό.
Και γαμω τα πτητικά. Δες βιντεάκια που τον απλωνουν.

Το ύφασμα είπαμε είναι από Σαράφη στα Τρίκαλα πρώτο πραμμα

Και αν δεν είναι σαραφης είναι χυτιρογλου η έστω κιοπεογλου.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.447
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top