Samsung LSP9T The Premiere 4K Laser Projector ultra-short-throw

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Έτοιμος να τραβήξεις σκανδάλη μου φαίνεσαι! :D
Υπάρχει κάπου να τον δεις;
 
  • Like
Reactions: PMC

P

PMC

Guest
Έτοιμος να τραβήξεις σκανδάλη μου φαίνεσαι! :D
Υπάρχει κάπου να τον δεις;
Μου κάνει αυτος ( λόγο απόστασης ) .Αν είναι όπως διαβάζω....
Το ψάχνω , αν και αυτό που είπες σε άλλο θέμα για υπομονή μέχρι να βγουν Καινουρια μοντέλα σε κανα πεντάμηνο με προβληματίζει.....
η απόσταση είναι το θέμα μου και μετά πως θα βρω μια οθόνη 130 ιντσων ηχοπερατη κατάλληλη για ust......
θέλει ψάξιμο και υπομονή.
 


P

PMC

Guest
Που είπα καλέ εγώ για υπομονή; :)

Λογικά σε έξι μήνες περίπου θα βγουν νέα μοντέλα .
Μην ξεχνάς ότι είναι μεταβατικη περίοδος hdmi .
Οπότε ανάλογα το μπάτζετ σου και τις απαιτήσεις σου είτε θα πετύχεις πολύ καλύτερη τιμή η νέο μοντέλο .
Εγώ στην θέση σου θα περιμένα λιιιγο ακόμα .
Μόνο θετικά θα έχει αυτή σου η απόφαση
sorry Γιώργο, ο Μάκης το είχε πει....μπερδεύτηκα....:p
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Ναι αλλά όχι για το συγκεκριμένο θέμα .:beach:

Θεωρώ ότι θα αργήσει αρκετά αντικαταστάτης του συγκεκριμένου.
Laser, bt2020 ?
Πολύ δύσκολο μέρα το 22 ίσως .
Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις .
Το κόστος είναι αρκετά μεγάλο εάν υπολογίσουμε και την οθόνη
 
  • Like
Reactions: PMC

P

PMC

Guest

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428




[/URL]
To RBE ειναι σαν την ναυτια τελικα, αλλους δεν τους πιανει ,αλλους λιγο και μετα συνηθιζουν και καποιοι δεν μπορουν με τιποτε ,εσυ τα ξερεις καλυτερα φυσικα ... :dance2:
Επειδη το εχω χασει ,αυτοι δεν εχουν φοκους; εστιαζουν στο απειρο;
Επισης στις προδιαγραφες αναφερονται μεχρι ποσο μπορουν να ανοιξουν, καλο ειναι να εχουμε αερα απο αυτες πιθανον οταν κινεισαι οριακα να εχεις μειωμενη ευκρινεια στα ακρα...
 


P

PMC

Guest
Επιτέλους , ¨ο ήχος¨ ο οποίος είχε πρώτος στα χέρια του τον νέο προβολέα της Samsung μας χάρισε ένα απολαυστικο άρθρο-κριτική .

( σε περίπτωση που δεν επιτρέπεται αυτή η δημοσίευση παρακαλώ από τους συντονιστές να την διαγράψουν )


B71B89EA-5B0F-4694-81AD-B82610FAD1F2.jpeg
 
Last edited by a moderator:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Αντί να δώσει τον προβολέα σε ένα σοβαρό reviewer (βλ. Καστρουνή), ο Φωτιάδης αποφάσισε να υποδυθεί τον ρόλο του ειδικού και να γράψει ο ίδιος το review.

Και να πει κανείς ότι θα του στοίχιζε πολύ...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Και μετά λένε γιατί δεν παίρνουμε περιοδικά.
Να γιατί.
Ειναι οτι ΔΕΝ πρέπει να κάνει ένα περιοδικό.
Review για όποιον δεν ξέρει αγγλικά και δεν σκαμπάζει από υπολογιστές και Internet.
 
Last edited:

P

PMC

Guest
Και μετά λένε γιατί δεν παίρνουμε περιοδικά.
Να γιατί.
Ειναι οτι ΔΕΝ πρέπει να κάνει ένα περιοδικό.
Review για όποιον δεν ξέρει αγγλικά και δεν σκαμπάζει από υπολογιστές και Internet.
Γιατι είσαστε τόσο αυστηροί ?
μια χαρά παρουσίαση χαρακτηριστικών και Λειτουργιών του προβολέα κάνει.....
και μπράβο του που δεν μπλέκει σε Γλαφυρές περιγραφές και συγκρίσεις με κάποιους άλλους προβολείς που αν το έκανε θα τον κράζαμε που το τόλμησε.
Καλα θα ήταν να τον είχε ο Μανώλης @Μανώλης Κ. στα έμπειρα χέρια του όπως τον λέιζερ της Optoma πριν από δυο τεύχη .
Ας ελπίσουμε πως θα έχει την ευκαιρία να τον δει στο μέλλον και να μας διαφωτίσει σχετικά.....

47A8D6A0-A4AD-4951-A69A-A385322F4859.jpeg
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.275
Γιατι είσαστε τόσο αυστηροί ?
μια χαρά παρουσίαση χαρακτηριστικών και Λειτουργιών του προβολέα κάνει.....
και μπράβο του που δεν μπλέκει σε Γλαφυρές περιγραφές και συγκρίσεις με κάποιους άλλους προβολείς που αν το έκανε θα τον κράζαμε που το τόλμησε.
Καλα θα ήταν να τον είχε ο Μανώλης @Μανώλης Κ. στα έμπειρα χέρια του όπως τον λέιζερ της Optoma πριν από δυο τεύχη .
Καθόλου αυστηροί. Όταν βάζει τίτλο "τεστ" και όχι "παρουσίαση", δικαιωματικά εισπράττει την κριτική για το τεστ σε πάρα πολλά εισαγωγικά, για το οποίο δεν έχει απολύτως κανένα υπόβαθρο.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Γιατι είσαστε τόσο αυστηροί ?
μια χαρά παρουσίαση χαρακτηριστικών και Λειτουργιών του προβολέα κάνει.....
και μπράβο του που δεν μπλέκει σε Γλαφυρές περιγραφές και συγκρίσεις με κάποιους άλλους προβολείς που αν το έκανε θα τον κράζαμε που το τόλμησε.
Καλα θα ήταν να τον είχε ο Μανώλης @Μανώλης Κ. στα έμπειρα χέρια του όπως τον λέιζερ της Optoma πριν από δυο τεύχη .
Ας ελπίσουμε πως θα έχει την ευκαιρία να τον δει στο μέλλον και να μας διαφωτίσει σχετικά.....

View attachment 201980
@jiovani75 μου αν εσένα που το πλήρωσες σε καλύπτει είμαι χαρούμενος γιατί δεν πάνε στράφι τα χρήματα σου. :drinks:

Ουδεμία σχέση με test έχει αυτό που διάβασα καθώς ένα τέτοιο κείμενο μπορεί εύκολα να προκύψει αν ξοδέψεις 30' στο site της εταιρείας.
Test και παρουσίαση είναι διαφορετικά πράγματα. Αυτό ήταν παρουσίαση του τι είναι οι UST και κοίτα να δεις, να και ένας UST που κάνει αυτό και εκείνο. Σαν να ήμασταν σε μια έκθεση και πέσαμε στο δωμάτιο της εταιρείας που μιλούσε για τον προβολέα.
 
Last edited:

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Αντί να δώσει τον προβολέα σε ένα σοβαρό reviewer (βλ. Καστρουνή), ο Φωτιάδης αποφάσισε να υποδυθεί τον ρόλο του ειδικού και να γράψει ο ίδιος το review.

Και να πει κανείς ότι θα του στοίχιζε πολύ...
Μα πάντα έτσι κάνει
Άλλος ένας λόγος που σταμάτησα να το παίρνω
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
ωραιος ο Γιαννης....καλοριζικος !!

μπαινει και ταβανι αποτι ειδα, οποτε θα ειναι και σταθερος...
.....ενδιαφερον κομματι, αναμενουμε εντυπωσεις...
dlp ε ; κλασσικη αξια και σταθερη ...

πρεπει να τον δω Γιαννη, για κανονισε, pm οταν μπορεσεις.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Ωραίος ο Μάνος, ωραίος κι ο Γιάννης! Καλορίζικος! Ένα γράφημα της χρωματικής κάλυψης του συγκεκριμένου προβολέα κατα rec.2020 , αρκεί για να υπογραμμίσει τη μοναδικότητα του!
Ανυπομονώ για το επόμενο βίντεο με ALR οθόνη!!!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.571
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top