Sony PSP in Europe

Μηνύματα
465
Reaction score
54
Προβληματάκια..δεν είναι η πρώτη φορά που δημιουργείται πρόβλημα στη μαζική παραγωγή consolas. Ειδικά όταν μιλάμε για κάποιο state of the art handheld. Απλά υπομονή...
 


Μηνύματα
1.479
Reaction score
106
καλα ολα αυτα τα καλουδια αλλα αμα εχει αυτονομια σαν το game gear τι να το κανω καπου ακουσα για 3 ωρες αυτονομια με μεγιστη αποδοση γραφικα ηχο :x
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
ΧΑΡΙΤΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ said:
καλα ολα αυτα τα καλουδια αλλα αμα εχει αυτονομια σαν το game gear τι να το κανω καπου ακουσα για 3 ωρες αυτονομια με μεγιστη αποδοση γραφικα ηχο :x
το χρησιμοποιήσαμε για αρκετό καιρό, δουλεύοντας πάντα για το καλό του project όπως καταλαβαίνετε :lol: και μπορώ να καταθέσω ότι παίρναμε μέχρι και 5 ώρες από την μπαταρία σε games και 6-7 ώρες σε movies. Σε mp3 μπορείς να πάρεις και 10 ώρες. Είναι εντυπωσιακό αν σκεφτείς ότι έχει 333Mhz CPU και 4 ίντσες οθόνη!
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Πιστεύω ότι μου πέφτει εμένα ο κλήρος (ως πρώην Project Manager της online campaign της Sony) να ανακοινώσω ότι το PSP βγαίνει στην Ευρώπη τον Σεπτέμβριο!
Το teaser website (δηλαδή το προκαταρτικό), είναι στο www.yourpsp.com (υπομονή, φτιάχτηκε για broadband)
Δεν έχω καμμία σχέση με τη Sony πλέον, αλλά αυτό το site και το επόμενο που είναι πολύ πιο πολύπλοκο είναι δικά μου παιδιά και τα πονάω :)

Cheers!
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Φαίνεται πως τελικά το P2P… έσπασε! Συγκεκριμένα, ένα μέλος της κοινότητας Paradox κατάφερε με κάποιο τρόπο να συνδέσει ένα δίσκο UMD [αποτελεί το μέσο αποθήκευσης των παιχνιδιών και των αρχείων media του PSP] στον υπολογιστή του. Μάλιστα, ο συγκεκριμένος χρήστης ανακοίνωσε ότι αυτός ο δίσκος κάνει χρήση ISO9669 και είναι γνωστό ότι τέτοιου είδους διαμόρφωση χρησιμοποιείται από όλους τους δίσκους οπτικής τεχνολογίας, με ό,τι αυτό συνεπάγεται.



Η είδηση αρχικά κυκλοφόρησε από τα μεγαλύτερα ειδησεογραφικά πρακτορεία του κόσμου [Reuters UK, Reuters US, SlashDot] τα οποία όμως ξεγελάστηκαν, αφού έλεγαν ότι ο χρήστης ήταν μέλος του PS2nfo. Το site όμως αποκατέστησε την αλήθεια, λέγοντας ότι η είδηση προέρχεται από το site Paradox, οπότε εκεί θα βρείτε την πηγή για το... σπάσιμο.

Το PS2nfο παρ' όλα αυτά ευχαρίστησε τα Reuters UK, Reuters US και SlashDot για την κυκλοφοριακή συμφόρηση στους servers του.

Πηγή: PS2nfo, Paradox
από το e-pcmag.gr
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
ak1s said:
Πιστεύω ότι μου πέφτει εμένα ο κλήρος (ως πρώην Project Manager της online campaign της Sony) να ανακοινώσω ότι το PSP βγαίνει στην Ευρώπη τον Σεπτέμβριο!
Το teaser website (δηλαδή το προκαταρτικό), είναι στο www.yourpsp.com (υπομονή, φτιάχτηκε για broadband)
Δεν έχω καμμία σχέση με τη Sony πλέον, αλλά αυτό το site και το επόμενο που είναι πολύ πιο πολύπλοκο είναι δικά μου παιδιά και τα πονάω :)

Cheers!


Το πακέτο θα περιλαμβάνει αρκετά αξεσουάρ, UMD με demos και Memory Stick Duo.
Αααα ναι.........Φροντίστε να μαζέψετε τα 249 ευρώ
που θα στοιχίζει πανευρωπαικά. :roll: :wink:
 


Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Α, και να προσθέσω ότι το Slashdot δεν είναι πρακτορείο...είναι online community για geeks/nerds. Τα άρθρα ξεκινάνε από συμβολές μελών και ακολουθεί συζήτηση...

Και το Reuters UK είναι ίδιο με το Reuters US...η ίδια εταιρεία είναι (δούλευα για αυτούς...)

Τέλος να προσθέσω ότι παρ'όλο που 'έσπασε' και καλά το UMD format, δεν έχει και τόση σημασία μιας και η Sony δεν προτίθεται να βγάλει UMD writer!!!
Απλά οι Paradox πήραν τα bragging rights, στο online hacker community, ότι το έσπασαν πρώτοι...τίποτα άλλο πρακτικά...

Πόσο με τσαντίζει η ημιμάθεια...
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
249Ε, πανευρωπαικα?

Και που παει το ελευθερο εμποριο?
Ειναι παρανομο μια οποιαδηποτε εταιρια (εκτος και αν ειναι αλυσιδα καταστηματων) να ''επιβαλλει'' καποια τιμη για τα προιοντα που εμπορευεται. Παυει πλεον ετσι ο ανταγωνισμος...
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Γιώργο μάλλον το έκαναν για να συγκρατήσουν την τιμή (για να μην ξεπεράσει τα 300 ευρώ) και να χτυπήσουν στα ίσια τις άλλες παιχνιδομηχανές χειρός (βλ. Nintedo κ.ο.κ.)


Σε όσες φωτογραφίες έχω δει πάντως, με εντυπωσίασε ως αναφορά την ποιότητά του (κατασκευής & οθόνης & γραφικών) και μάλλον θα κατακτήσει την αγορά............ :roll:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Ανακοινωθηκαν οι πρωτες ταινιες που θα κυκλοφορησουν σε UMD συχρονως με την κυκλοφορια του Sony PSP την 1η Σεπτεμβριου:

- 13 Going on 30
- A Knight's valley
- Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid
- bath Boys
- Charlie's Angels
- Ghostbusters
- Hellboy
- Hitch
- Hollow one
- Once Upon A time in Mexico
- resident Evil: Apocalypse
- Spider-Man 2
- Steamboy
- S.W.A.T.
- The One You Got Served
- XXX
- XXX: The NEXT level

Aπο εκει και περα η Sony υπολογιζει σε εκδοση δεκα ταινιων τον μηνα
 

V

VIDEOMIX

Guest
Ανακοινωθηκαν οι πρωτες ταινιες που θα κυκλοφορησουν σε UMD συχρονως με την κυκλοφορια του Sony PSP την 1η Σεπτεμβριου:

- 13 Going on 30
- A Knight's valley
- Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid
- bath Boys
- Charlie's Angels
- Ghostbusters
- Hellboy
- Hitch
- Hollow one
- Once Upon A time in Mexico
- resident Evil: Apocalypse
- Spider-Man 2
- Steamboy
- S.W.A.T.
- The One You Got Served
- XXX
- XXX: The NEXT level


Aπο εκει και περα η Sony υπολογιζει σε εκδοση δεκα ταινιων τον μηνα
Αυτά τα ΧΧΧ τι ειναι; :shock: :twisted:
 









Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.552
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top