Sony PSP in Europe

V

VIDEOMIX

Guest
Χέστηκαν. (με συγχωρείς κιόλας για την έκφραση αλλα ήθελα να δώσω έμφαση στην "στιγνότητα των εταιριών).
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Ποια στιγνότητα των εταιρειών βρε videomix!?
Είχε πρόβλημα στην παραγωγή αρκετών PSPs για να καλύψει τις αγορές Ευρώπης και Αμερικής ταυτόχρονα τον Μάρτιο, και ελήφθη μια πολύ δύσκολη απόφαση (believe me) να πάνε τα κομμάτια στην Αμερική τον Μάρτιο και να ξεκινήσει η Ευρώπη τον Σεπτέμβριο. Τα λέω από μέσα (δες πρώτο μήνυμα πάνω πάνω...)
Αμάν με αυτές τις κομμουνιστικές μαμακίες πια...
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
ΧΑ ΧΑ... Καποια παιδακια δε θα αγορασουν φετος σχολικα.... Μονο το PSP.... Τα βλεπω να παιζουν μεσα στην ταξη....

Εγω το εθεσα ως λαθος προγραμματισμο της εταιριας απο την αποψη οτι καποιοι γονεις ισως να μη θελουν να το παρουν τετοια εποχη που ξεκινανε τα μαθηματα...
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Δεν πειράζει, θα το γράψουν τα παιδιά στη λίστα για τον Αη-Βασίλη...Κοντά είναι και τα Χριστούγεννα...
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Ειδα εναν τουριστα σε πλοιο να "παιζει" με ενα μαυρο κουτακι... απο 15 μετρα!!! Αυτη η οθονη ειναι α-π-ι-σ-τ-ε-υ-τ-η

Ο τυπος το ειχε παρει απο Απω Ανατολη μεσω internet και ηταν τελειως τρελαμενος με το αποκτημα του. Για να δουμε...
 

V

VIDEOMIX

Guest
Ποια στιγνότητα των εταιρειών βρε videomix!?
Είχε πρόβλημα στην παραγωγή αρκετών PSPs για να καλύψει τις αγορές Ευρώπης και Αμερικής ταυτόχρονα τον Μάρτιο, και ελήφθη μια πολύ δύσκολη απόφαση (believe me) να πάνε τα κομμάτια στην Αμερική τον Μάρτιο και να ξεκινήσει η Ευρώπη τον Σεπτέμβριο. Τα λέω από μέσα (δες πρώτο μήνυμα πάνω πάνω...)
Αμάν με αυτές τις κομμουνιστικές μαμακίες πια...
Ακη, λίγη προσοχή εαν έδινες, θα καταλάβαινες πως το πνεύμα μου ήταν γενικώτερο και οχι επι του θέματος που αναφέρθηκε.
Καμμία αρετή στην ψυχή, στον χαρακτήρα,στην μόρφωση δεν προσφέρει στα παιδιά η κάθε παιχνιδομηχανή και μάλιστα το αντίθετο καταφέρνει.
Παραμελούν την πραγματική σωστή ζωή και τους ποιοτικούς δρόμους εξέλιξής τους τόσο στην διασκέδαση και γενικά στις ενασχολήσεις τους.
Για να μην κάνω και ιδιαίτερη μνεία στο αιματοκύλισμα παρα πολλων τίτλων. "Σκότωσε για να κερδίσεις". :x

Το άκομψο τελείωμα του μηνύματός σου, δεν θα το σχολιάσω καθόλου.
 

Μηνύματα
65
Reaction score
2
πάντως έσπασε με τον αναμενόμενο τρόπο;)
τα παιχνίδια flashαρισμένα σε memory stick;)

μπορεί γίνεται μόνο με μια έκδοση firmware ακόμη,
αλλά λογικά δε θα αργήσουν και οι άλλες:)

τρομερή κονσολίτσα πάντως για τους videogame fans:D
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
PSP δεν εχω (ουτε θα παρω) αλλα εχω ενα UMD....δυο PSP μπρελοκ... 3 PSP μπλουζες... κλπ διαφημιστικα....

Πως μπορεσαν να χωρεσουν 1,8Gb σε ενα τοσο μικρο δισκακι (ελαχιστα μικροτερο απο MD)
 

V

VIDEOMIX

Guest
Παιδιά,το αγόρασα χθές. Άριστη ποιότητα κατασκευής,χειριστηρίων,οθόνης. Με μπερδεύει η κάρτα μνήμης η οποία ενω της εβαλά βιντεάκια και mp3s απο το pc, δεν τα βλέπει η συσκευή. Δεν ξέρω γιατι. Δεν εχω ψάξει καλά την συσκευή ακόμη. Ειναι πολή καλή παιδιά σε πολλούς τομείς. Θα ξέρω περισσότερα μμε βάση την εμπειρία μου,τις επόμενες μέρρες!:)
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Θάνο, τα έβαλες συνδέοντας το PSP με το PC, ή με εξωτερικό card reader? Πρόσεξε να πάνε στους σωστούς φακέλους, αλλιώς δεν θα τα βλέπει το PSP (όπως π.χ. οι κάμερες κλπ).
 

V

VIDEOMIX

Guest
Δεν υπήρχαν φάκελοι,διοτι αγόρασα νέα κάρτα. Με εξωτερικό card reader τα έβαλα. Τι να κάνω; Αλήθεια, συνδέεται το psp με το pc;
 

Μηνύματα
724
Reaction score
0
Συνδεεις το PSP στο pc μεσω usb. Τα windows θα δουν το memory stick. Εκει θα φτιαξεις ενα φακελλο και θα το ονομασεις music και θα βαλεις τα mp3. Και ενα φακελλο photo και θα βαλεις φωτογραφιες (και 20 kbs να τις κανεις ειναι μια χαρα) . Τα βιντεο ακομα να δω που μπαινουν. Το nero recode 2 ομως πρεπει να ξερει. Ελπιζω............
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Μα και βέβαια συνδέεται!! Εκεί είναι όλο το μυστικό...συνδέεται και με USB, και με Wifi.
Στην προκειμένη περίπτωση, βάλε την κάρτα μέσα στο PSP, κάνε της format από το PSP, και μετά θα δεις ότι έχει φτιάξει φακέλους. Τότε μπορείς να την βάλεις στον card reader και να βάλεις τις εικόνες στον κατάλληλο φάκελο. Δοκίμασε και πες μου μήπως κάνω κάτι λάθος, γιατί οι μνήμες αυτές είναι προ 10 μηνών...
 

V

VIDEOMIX

Guest
Εχω μια ενα γίγα και μια 512. θα ανοίξω την μικρή τώρα. Αλλα,που-πως κάνω φορμάτ; Τα άτοιμα τα Αγγλικά,πάλι εμπόδιο μου είναι.:(
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά.
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Τα βιντεο ακομα να δω που μπαινουν.
Μπαινουν σε ενα φακελο/υποφακελο.... Και δεν πρεπει να ειναι πανω απο 768kbps bitrate τα MPEG4....

δηλ μεσα στο memory stick δημιουργεις το φακελο/υποφακελο

MP_ROOT/100MNV01

Ακριβως ετσι με κεφαλαια και παυλες....

Code:
memory stick----- MP_ROOT
           !
           !
           !----100MNV01
 

V

VIDEOMIX

Guest
Bρε παιδιά, δεν βγάζω άκρη. Εκανα και αυτό που λέει ο Γι'ώργος απο πάνω, έκανα και τα αλλα που γράψατε πιο πάνω,αλλα δεν βλέπω να γινεται κάτι. Ο υπολογιστής το PSP το βλέπει σαν απλό cart reader.
 

V

VIDEOMIX

Guest
Tελικά έκανα το φορμάτ που μου είπε ο Ακης. Δημιουργήθηκαν φάκελοι. Θα φτιάξω και εναν για βίντεο όπως λέει ο Γιώργης. Που θα τοποθετήσω τα βίντεος; Στον υποφάκελο η στον φάκελο;
Ενα βίντεο σαν το τρέιλερ του KING KONG -HD, θα το διαβάσει;
 


V

VIDEOMIX

Guest
Tα έβαλα και λέει There are no Videos. ομως τα βίντεος που βάζω γράφουν mpeg σκέτο. Πηγαίνω στις ιδιότητες, το ίδιο γράφει. Εαν δεν ειναι 4άρια, πως τα μετατρέπω βρε Γιώργο; Και,έχουν καλή ποιότητα δαύτα;
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Νομιζω οτι νο NERO εχει επιλογη μετατροπης σε MPEG4. Και το bitrate να μην ειναι πανω απο 768kbps.
Ουτε η αναλυση να ειναι μεγαλυτερη απο την αναλυση της οθονης του PSP.

Η ποιοτητα τους για την οθονη του PSP ειναι ο,τι πρεπει...!!!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.724
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top