Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Δεν μπορεί να εχει βγάλει συγκεκριμμένη παρτίδα για την Ελλάδα μόνο! Σίγουρα θα απευθύνεται και σε άλλες χώρες. Ο Βρωμο-Λούκας με την τελειότητα που τον τρώει πως δεν απαίτησε τα στανταρ για τα bluray του. Η Fox και λοιποί δεν εποικοινώνησαν καθόλου με τις εταιρίες να δουν τι θέλουν να ζητήσουν υπότιτλους κ.α.?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Δεν μπορεί να εχει βγάλει συγκεκριμμένη παρτίδα για την Ελλάδα μόνο!

Συμφωνώ ! Εβγαλε παρτίδα για ΕΛΛΑΔΑ, ΖΙΜΠΑΜΠΟΥΕ, ΑΚΤΗ ΕΛΕΦΑΝΤΟΣΤΟΥ και ΚΕΝΤΡΟΑΦΡΙΚΑΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ...
 

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Αυτό υποννοούσα μέσα μου, μη φοβάσαι. Και όπως το έγραψα σαν σχόλιο στο ποστ τους:

"Ο Lucas τόσα χρόνια δεν τα έβγαζε (μεταξύ άλλων) σε Bluray αν δεν έπαιρνε το maximum του μέσου σε ποιοτητα κ.α. Είναι δυνατόν να υπάρχει Γερμανικός HD ήχος και όχι Αγγλικός σαν στάνταρ? Συνήθως γίνεται το αντίθετο. Πολλά μπορούν να ειπωθούν ακόμα αλλά άκρη δεν θα βγει."
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Ο Βρωμο-Λούκας με την τελειότητα που τον τρώει πως δεν απαίτησε τα στανταρ για τα bluray του.
Κι εδώ θα συμφωνήσω ! Αυτό που μετράει στην "τελειότητα" του "μεγάλου σκηνοθέτη και παραγωγού" my ass είναι πόσα φράγκα θα μπουν στο πουγκί του.
Αλλά ας είμαστε ρεαλιστές, ποιά στανταρ να ζητήσει ; Ακόμα και ένα μωρό ξέρει ότι Blu Ray σημαίνει DTS HD-MSTR στην ορίτζιναλ μπάντα και από κει και πέρα τη γλώσσα της εκάστοτε χώρας αν είναι μεγάλη, και υπότιτλους...
 


Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Η Fox και λοιποί δεν εποικοινώνησαν καθόλου με τις εταιρίες να δουν τι θέλουν να ζητήσουν υπότιτλους κ.α.?

Βρε να 'σαι καλά...γέλασε το χειλάκι μου σήμερα :142::143::204:
 

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Μου φαινεται πως θα με εκνευρήσεις εξίσου με την ODEON/LUSAS/FOX/ΠΑΡΤΟΥΖΑ.:202::135:
 

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Η αλήθεια βέβαια στην αναμονή του "παππού" για να τα βγάλει στο νέο μέσο/δισκάκι, ήταν το να προχωρήσει και να σταθεί καλά στα ποδαράκια του, γιατί μετά 500 κόπιες θα πούλαγε παγκοσμίως αν το εβγαζε βεβαια σε blu. Για την μεταφορά και την ποιοτητα δεν νομίζω να είχε ιδιαίτερους ενδοιασμούς. Tespa, i rest my case και τα λεφτά μου.
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Με λίγα λόγια τα πράγματα είναι απλά !

ΥΠΗΡΧΕ ΕΤΟΙΜΗ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΙΑΝΟΜΕΑ...ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ! Το εργάκι ήταν έτοιμο υποτιτλισμένο από την έκδοση DVD απλά αλλάξανε το framerate για να συγχρονίζονται οι υπότιτλοι.Τα υπόλοιπα είναι παπαριλίκια του διανομέα, και καλά δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα, στείλαμε mail να τους κάνουμε νταντά κλπ κλπ...Μόνο ο πρωθυπουργός Μπέννυ και ο βοηθός του ο Τζέφρυ θα έβγαζαν τέτοια ανακοίνωση...

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι στη Γερμανία δεν υπάρχουν σινεφίλ που να θέλουν την ορίτζιναλ μπάντα στην ταινία ; Μόνο να είναι μεταγλωτισμένη θέλουν οι ντροπές της Ευρώπης ;...
 


Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Εγώ πάντως με τον ήχο θυμάμαι πως είχα θέμα και με τα DVD της σειράς. Όπου όλα δεν έδιναν ένδειξη για τον Dolby Digital-ΕΧ ήχο. Κάποια ναι κάποια όχι. Περίμενα ότι με τα blu θα είχε διορθωθεί το πρόβλημα αλλά και εδώ στο ίδιο θέμα έχουμε καραγκιοζιλίκια για άλλους λόγους. Να τα χαίρεστε. LaCie μουυυ (γιατί έχω και εγώ player). :137:
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Απάντηση: Re: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Με έβαλε μόλις ο JDάκης, να δω αν το Αγγλικό έχει Ελληνικούς υποτίτλους.

Δεν έχει... Μόνο Βόρειας Ευρώπης.
Δημήτρη δεν τα έχεις?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Εγώ πάντως με τον ήχο θυμάμαι πως είχα θέμα και με τα DVD της σειράς. Όπου όλα δεν έδιναν ένδειξη για τον Dolby Digital-ΕΧ ήχο. Κάποια ναι κάποια όχι.
+1 !
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Με έβαλε μόλις ο JDάκης, να δω αν το Αγγλικό έχει Ελληνικούς υποτίτλους.

Δεν έχει... Μόνο Βόρειας Ευρώπης.

Σου έχω πεί ότι με λένε Σβεν Ολαφ Χενρικσεν ε ; :204::204:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

δηλαδή ούτε αυτό θα το ενοικιάσει κανείς?
Πάει καταστράφηκα!
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

δηλαδή ούτε αυτό θα το ενοικιάσει κανείς?
Πάει καταστράφηκα!

Ντοντ γουόρι...μιά χαρά θα το νοικιάσουν οι ιθαγενείς, και ούτε πρόκειται να καταλάβουν τίποτα :116:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

τελικά ισχύει ότι μόνο τα bluray της sony είναι της προκοπής?
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

τελικά ισχύει ότι μόνο τα bluray της sony είναι της προκοπής?

Ω ναι ! :137: πόσες φορές πρέπει να στο πω μαρή ; :142:


Θα τα πούμε αύριο από κοντά να σου στήσω το προβόλι...Τώρα θα κάνω αυτό που έπρεπε να κάνω από τον περασμένο Μάρτιο...να την κάνω κύριος από τον καφενέ, αφού έχει καταντήσει μαλακία...
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

δεν ξέρω αν φταίνε οι εταιρείες όμως.
αυτές έχουν τη διανομή. δεν είναι υπεύθυνες για την ποιότητα των δίσκων, που ούτως οι άλλως δεν φτιαχνονται εδώ.
 

Μηνύματα
1.003
Reaction score
19
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

εγω μολις ακυρωσα την παραγγελια,χωρις dts-hd δεν εχει αγορα(τα εχω ηδη στον server)
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.337
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top