Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.714
Re: Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

δεν ξέρω αν φταίνε οι εταιρείες όμως.
αυτές έχουν τη διανομή. δεν είναι υπεύθυνες για την ποιότητα των δίσκων, που ούτως οι άλλως δεν φτιαχνονται εδώ.
Γιατί τότε σχεδόν όλα τα Αγγλικά και Αμερικάνικα που αγοράζω, είναι τέλεια?

Ιδίως της Universal.
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Απάντηση: Re: Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Γιατί τότε σχεδόν όλα τα Αγγλικά και Αμερικάνικα που αγοράζω, είναι τέλεια?

Ιδίως της Universal.

:103:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
218
Reaction score
2
Απάντηση: Re: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Άντε ο "παππούς" θα πάρει γλειφιτζούρια στα ανιψάκια του.
 



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.880
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Τελικά αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια.

Οι επιλογές μας είναι για ελληνικά μπλου μόνο Sony, ή εξωτερικό. Για τα υπόλοιπα μια γρήγορη γραμμή internet. :126:
 

Μηνύματα
4.272
Reaction score
5
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Ο συνδυασμος του Popcornhour 210 μαζι με τα πληρης structures BDs καθως και τα εξωτερικα srt Greek files ειναι ο νικητης της ολης υποθεσης θα ελεγα.:107:

Video: MPEG4 Video (H264) 1920x1080 23.98fps [Video - AVC (H.264), High Profile, Level 4.1, 1920x1080, 23.976 fps
Audio: DTS 48000Hz 6ch 1509kbps [Audio - English, DTS-HD Master Audio, 48.0 kHz, 6 chn 4069 kbps 24-bit
Subtitle Greek [ell]





 


Μηνύματα
1.240
Reaction score
19
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

μόλις είδα το Star Wars Episode IV: A New Hope σε BD, απόλαυση! :114:
Το μόνο που με προβλημάτισε ήταν πως DTS-HD είχε μόνο στα γερμανικά, οπότε το είδα σε 6.1 DTS :121:
 

Μηνύματα
2.260
Reaction score
1.205
Αρα παιδιά,για εμάς που δεν το πήραμε ακόμα,η καλύτερη έκδοση (όσο αφορά τον ήχο) είναι η Αγγλική?Απλά δεν θα έχει Ελληνικούς υπότιτλους?Τουλάχιστον στην Αγγλική έκδοση έχει Αγγλικούς υπότιτλους?
Και το ρωτώ διότι σε μεγάλες ταινίες (και μάλιστα πολύ αγαπημένες!) πχ Lord of the rings,star wars κτλ θα κουραστώ να μεταφράζω και γενικά πάντα κάποια σημεία υπάρχουν που δεν τα ποιάνω και σπάζομαι απίστευτα να μην καταλάβω για ποιο πράμα μίλησαν σε κάποια σκηνή.

Η Ελληνική έκδοση υστερεί κατα πολύ στον ήχο ή ψιλοδιαφορές?
 

Μηνύματα
131
Reaction score
1
Απο καθαρη τυχη δεν προλαβα να παρω το "ελληνικο" box set!! Μετα απο οσα διαβασα θα το κατεβασω και μπορει να αγορασω αργοτερα την αγγλικη εκδοση.
Ειναι απο τις λιγες ταινιες που ηθελα να εχω στην συλλογη μου γνησια αλλα αρνουμε να δωσω 80 ευρω για καθαρα υποδεεστερο προιον.Η αλλη λυση ειναι να μαθω γερμανικα μπας και ακουσω το dts master
 

Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.267
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Τα είδα σήμερα εν τάχει τα 3 πρώτα επεισόδια , δλδ μέχρι και το revenge of the sith.
Σε νοικιασμένα blu που μετά απο την μισή ώρα άρχισαν να βγάζουν artifacts στην οθόνη σε όλο το υπόλοιπο της ταινίας. Και τα3 τα βλαμένα ελληνικά της odeon με , dts hd ma , μόνο στα γερμανικά.
Τ ο στανιό τους μέσα.Το μόνο που με εντυπωσίασε απο εικόνα ήταν το τρίτο ρε παιδιά , το revnge of the sith. Τα άλλα δυο οσο είδα μου φάνηκαν ψιλομουντά για μπλέ.
Ομως υπάρχει ενα μεγάλο όμως.Ο ήχος παρότι συμπιεσμένος σε dts 6,1 discrete , ακούγεται λίγο πιο δυναμικός , απο το hd ma. Γιατί???????
Σαφώς και δεν εχει την ανάλυση του hd , αλλά απλά δείχνει λίγο πιο τσαμπουκαλίδικος .
Ε αμα δεν έχεις και μπάσα , τότε ψάχνεσαι ακόμη πιο πολύ, να κόψεις το σαμπ , γιατί βούιζε το σύμπαν.:116:
 

Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.267
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Η αρχική τοποθέτηση φυσικά παραμένει και είναι αληθινή.
Η τελευταία παράγραφος-σειρά , ε,,,,,, . Είναι του χαβαλέ που έφερα μαζί μου σήμερα απο το βόλο.:116:
 


Μηνύματα
627
Reaction score
39
Και εγώ την πάτησα. Τα 'χα παραγγείλει καιρό και ήρθαν Παρασκευή (αππό i-play.gr). Δεν ήμουν σπίτι Σ-K για να τα δω, αλλά τωρα που διάβασα τα του ήχου μου τη βάρεσε ελαφρώς.... :441:
 

Μηνύματα
27.264
Reaction score
25.267
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Πρέπει να φυσούσε πολύ χθες....:136:
Οχι γιαννάκη μου δεν φύσαγε την ώρα που τα δοκίμαα .:107:
Απλά ήταν πολύ μεγάλες οι ποσότητες του αέρα που μετακινούσαν τα2 15" :137:
 

Μηνύματα
123
Reaction score
0
Απάντηση: Star Wars coming to Blu-ray by Fall 2011 !

Καλησπέρα παιδεία....η καλύτερη έκδοση είναι αυτή από το www.amazon.com και region free παρακαλώ!!!! κοντά στα 70 με έξοδα αποστολής. Μιλάμε η μέρα με την νύκτα!!! Σε ερώτηση γιατι στην ελληνική το Dts ακούγετε πίο δυναμικό απο το DTS HD true Master....είναι γιατί για να δουλέψει του DTS HD master, θέλουμε blu ray που να το υποστηρίζει.....ενισχυτή που να το υποστηρίζει......και φυσικά ηχεία με αρκετά μηδενικά στο τέλος!!!! ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ και να μην ξεχάσω.....η ODEON έγραψε ανέκδοτο φοβερό....εκτός με την πατάτα στον ήχο...έκανε ακόμη μία στο πίσω μέρος....το περιβόητο STARS WARS!!!!!!!!!!!!!!!!! Έλεος!!!!!!!!!!! Πολυέλεος!!!!!!!!!!!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.843
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top