Tι πλυντήριο να πάρω;

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Μα την είχε αναφερει ο Ημίθεος στο #8...
Και εγω δεν το ήξερα ότι είναι καλή. Αρα να την έχω υπ 'οψη μου...
Από Service πως πάνε?
Δεν ξερω τωρα ποιος ειναι ο αντιπροσωπος.Αν ειναι ο ιδιος ακομα ηταν αψογος σε τεχνικη υποστηριξη.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
η αληθεια ειναι οτι σχεδον εχω πειστει απο τα λεγομενα σας για πλυντηριο ανω φορτωσης ,μονο που σκεφτομαι οτι μελλοντικα θα παρω και στεγνωτηριο το οποιο μπαινει πανω απο το πλυντηριο ....
Ειχα στεγνωτηριο και το πουλησα.

Μεγαλη καταναλωση ρευματος,χαλαγε τα λαστιχα στα εσωρουχα,και θελει να ξεχωριζεις τα ρουχα αναλογα την συνθεση τους να τα βαζεις μαζι,με αναλογο καθε φορα προγραμμα.

Για την Ελλαδα δεν χρειαζεται το στεγνωτηριο.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Εγω μιλησα με την πειρα οπου εχω.ειχα....στις λευκες συσκευες. Δυστηχως ολα εχουν γινει αναλωσιμα. Παντως οτι εχει σχεση με BSH,τα προιοντα της ειναι για πεταμα.

Κουζινα μετα απο 3ετια αρχισε να σκαει το εμαγιε του φουρνου,ασε που στραβωσε ολοκληρη. Ψυγειο στην 5ετια μεσα σε ενα χρονο δυο φορες αλλαγη πλακετας.

Πλυντηριο στην μολις εληξε η εγγυηση δυο φορες αλλαγη αντλιας.

Αυτο που θα πω ομως ειναι οτι εχει την καλυτερη τεχνικη υποστηριξη!!
Και εγώ από την επαγγελματική μου εμπειρία μου μιλώ για τη συγκεκριμένη εταιρεία (BSH).

Δυστυχώς οι περισσότεροι κρίνουμε από τις προσωπικές μας εμπειρίες με συσκευές που είχαμε εμείς άντε και ένας-δυο φίλοι ακόμη. Είναι προφανές ότι το δείγμα...μόνο δείγμα δεν είναι για να βγάλουμε συμπέρασμα. Τι σημασία έχει να πω ότι της μάνας μου το πλυντήριο που είναι siemens δουλεύει τα τελευταία 20+ χρόνια απροβλημάτιστα, το δικό μου μια δεκαετία τα ίδια όπως και η κουζίνα, το ψυγείο που έχω.
Ολα αυτά δεν λένε τίποτα, μόνο αν είχαμε τα διαγράμματα ελαττωματικών και σφαλμάτων από την τρέχουσα παραγωγή ίσως να βγάζαμε κάποιο συμπέρασμα. Για αυτό λέω, ζαριά είναι το θέμα, επιλέγεις αυτό που μπορείς να κρίνεις ότι κατασκευαστικά είναι καλύτερο (ή που εμπιστεύεσαι κάποιον που ξέρει από αυτά) έχει τα χαρακτηριστικά και τις λειτουργίες που θέλεις, είναι κοντά στην τιμή που μπορείς να δώσεις και έχει καλό service ή ακόμη καλύτερα να ξέρεις τον τεχνικό της περιοχής σου αν είσαι εκτός Αθηνών.
 

D

Deleted member 23222

Guest
Ειχα στεγνωτηριο και το πουλησα.

Μεγαλη καταναλωση ρευματος,χαλαγε τα λαστιχα στα εσωρουχα,και θελει να ξεχωριζεις τα ρουχα αναλογα την συνθεση τους να τα βαζεις μαζι,με αναλογο καθε φορα προγραμμα.

Για την Ελλαδα δεν χρειαζεται το στεγνωτηριο.
Σε περιοχές με πολύ αέρα,σαν την δική μου,το χειμώνα είναι μάλλον μονόδρομος.
Γενικά όμως το στέγνωμα στον ήλιο είναι και καλύτερο...
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Δεν αμφιβαλω φιλε μου για τα οσα γραφεις.
Φυσικα και ειναι λαχειο τι θα σου βγει η συσκευη που θα επιλεξεις. Αλλα μετα απο 3 κρουσματα στην ιδια εταιρεια θα ξαναγοραζες.προτεινες???

Στο πατρικο μου ηταν ολα Πιτσος. Κουζινα 39 ετων,πλυντηριο ανω φορτωσης 35 χρονια,μεχρι και τηλεοραση Πιτσος,μην σου πω τα κουταλοπιρουνα!!! Ναι...εφτιαχνε και κουταλοπιρουλα!!

Οταν ηρθε η ωρα να αλλαξουμε την κουζινα ηθελε παλι Πιτσος η μανα μου,και εγω ειμουν αρνητικος. Εφυγε νυχτα και ηρθε μια AEG οπου ειναι μαυρος σκυλος!!

Τελος παντων....ολα ειναι σχετικα. Ας μην μπερδευουμε αλλο τον συμφορουμιτη.
 




D

Deleted member 23222

Guest
Δεν αμφιβαλω φιλε μου για τα οσα γραφεις.
Φυσικα και ειναι λαχειο τι θα σου βγει η συσκευη που θα επιλεξεις. Αλλα μετα απο 3 κρουσματα στην ιδια εταιρεια θα ξαναγοραζες.προτεινες???

Στο πατρικο μου ηταν ολα Πιτσος. Κουζινα 39 ετων,πλυντηριο ανω φορτωσης 35 χρονια,μεχρι και τηλεοραση Πιτσος,μην σου πω τα κουταλοπιρουνα!!! Ναι...εφτιαχνε και κουταλοπιρουλα!!

Οταν ηρθε η ωρα να αλλαξουμε την κουζινα ηθελε παλι Πιτσος η μανα μου,και εγω ειμουν αρνητικος. Εφυγε νυχτα και ηρθε μια AEG οπου ειναι μαυρος σκυλος!!

Τελος παντων....ολα ειναι σχετικα. Ας μην μπερδευουμε αλλο τον συμφορουμιτη.
Μου θύμησες μια θειά μου με ΙΖΟΛΑ κουζία-ψυγείο από το 60 μέχρι που πέθαναν...(αυτοί όχι οι συσκευές...).
Βέβαια τότε έκανες αιματηρές οικονομίες χρόνων, για να πάρεις καινούργια ηλεκτρικά...
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Ας πάρει το παλληκάρι Τογιότα. Αυτήν ξέρετε - λόγω διαφημίσεων - αυτήν εμπιστεύεστε. Πληρώνοντας βέβαια κατιτίς επιπλέον, αφού το κόστος των διαφημίσεων ενσωματώνεται στην τελική τιμή. Αν θέλει να πάρει Μιτσουμπίσι (AEG ή Gorenje) θα κάνει ακόμα καλύτερα. ;)

Θα έλεγα και Μάζντα (πολύ ποιοτικά) αλλά πριν 7-8 χρόνια η αντιπροσωπεία - ΕΛΜΑ ή όπως την έλεγαν - ήταν για σούτια, πολλά σούτια. Αφού πρώτα τους "μαρινάριζες" με ντιρέκτ και κροσέ, στη συνέχεια τους περιλάβαινες με σούτια - κατά συρροή. :D
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Ας πάρει το παλληκάρι Τογιότα. Αυτήν ξέρετε - λόγω διαφημίσεων - αυτήν εμπιστεύεστε. Πληρώνοντας βέβαια κατιτίς επιπλέον, αφού το κόστος των διαφημίσεων ενσωματώνεται στην τελική τιμή. Αν θέλει να πάρει Μιτσουμπίσι (AEG ή Gorenje) θα κάνει ακόμα καλύτερα. ;)

Θα έλεγα και Μάζντα (πολύ ποιοτικά) αλλά πριν 7-8 χρόνια η αντιπροσωπεία - ΕΛΜΑ ή όπως την έλεγαν - ήταν για σούτια, πολλά σούτια. Αφού πρώτα τους "μαρινάριζες" με ντιρέκτ και κροσέ, στη συνέχεια τους περιλάβαινες με σούτια - κατά συρροή. :D
Τίγκα στην τεστοστερόνη είσαι... :p
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Εαν ήμουν εργένης θα βολευόμουν και με αυτό.... και βγαίνει σε διάφορα (οπαδικά) χρώματα...

Το ίδιο κι εγώ. Θα είχα βέβαια και βοήθεια...:whistling:

...στο δρόμο που μας έδειξε η Πολωνία...
poland.jpg
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Τίγκα στην τεστοστερόνη είσαι... :p
Η αλήθεια είναι πως έχω ξανανιώσει τώρα τελευταία. Αφού σκέπτομαι να σταματήσω τη διακοπή και να ξαναδώσω μια ευκαιρία ακόμα στις γυναίκες. :p
Πάω να αλλάξω ζαρτιέρες - γιατί αυτές οι καινούργιες με κόβουν - και επανέρχομαι δριμύτερος. :roflmao:
 

Y

Yiannis_B

Guest
Εαν ήμουν εργένης θα βολευόμουν και με αυτό.... και βγαίνει σε διάφορα (οπαδικά) χρώματα...

Πές μας πόσα χρόνια ήσουνα εργένης, να δούμε αν θα σε πιστέψουμε. :rolleyes: :laugh:
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Να σε δω να πλένεις λερωμένο βρακί (καφε-κίτρινο γιου νοου) και τι στον κόσμο ...
πράσινο σαπούνι και τρίψιμο στην κατσαρή πλευρά και μετά να το μυρίζεις να δεις αν καθάρισε :roflmao:
 


D

Deleted member 23222

Guest
Η αλήθεια είναι πως έχω ξανανιώσει τώρα τελευταία. Αφού σκέπτομαι να σταματήσω τη διακοπή και να ξαναδώσω μια ευκαιρία ακόμα στις γυναίκες. :p
Πάω να αλλάξω ζαρτιέρες - γιατί αυτές οι καινούργιες με κόβουν - και επανέρχομαι δριμύτερος. :roflmao:
Έχεις πολύ χιούμορ...
Να σαι καλά!!!!
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Εαν ήμουν εργένης θα βολευόμουν και με αυτό.... και βγαίνει σε διάφορα (οπαδικά) χρώματα...

Για αυτο θες 2 πλυντηρια απο κατω:D
Που θα την ακουμπας..?:fuckyou:
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top