Tι πλυντήριο να πάρω;

D

Deleted member 23222

Guest
Εαν ήμουν εργένης θα βολευόμουν και με αυτό.... και βγαίνει σε διάφορα (οπαδικά) χρώματα...
Eγώ θα προτιμούσα αυτό το εργαλείο.
Σε δυό τρία χρώματα είναι καλά...
 

Attachments






Μηνύματα
717
Reaction score
804
Παντως CADDY μην παρεις .Εχω παρει 8 κιλων και στο στιψιμο νομιζω οτι ειμαι σε αεροδιαδρομο
και ο εξωτερικος καδος ειναι πλαστικος με οτι αυτο συνεπαγεται για την αντοχη στο χρονο .
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Πήρε ένας φίλος Fisher & Paykel ψυγείο και είναι πανευτυχής.

Είναι καλά, γιατί δε βλέπω πολλούς να έχουν; :D
 


Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Την εποχη που ηταν της μοδας και ετρεχαν ολοι να παρουν Miele & Neff,γιατι τα ειχε ο γειτονας, ο φιλος, ο κουμπαρος,(καλα εκαναν απο μια μερια,αλλα να φανε δεν ειχαν....Μiele ηθελαν)τα Fisher & Paykel ηταν η Ferrari των λευκων συσκευων.

Ferrari εχουν ολοι??
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.228
Reaction score
27.806
Ρε παιδιά έχω μια απορία.
To πλυντήριο είναι ένας κάδος που γυρνάει τα ρούχα μια αριστερά και μια δεξιά,
Ρίχνει νερό και απορρυπαντικό τα ανακατεύει εκεί μέσα 2 ώρες, τα γυρνοβολάει, τα χτυπάει και στο τέλος τα στριφογυρίζει γρήγορα για κανα δεκάλεπτο να φύγουν τα πολλά νερά και τα βγάζουμε έτοιμα για άπλωμα.
Ωραία!
Σε τι διαφέρει το πρόγραμμα για μάλλινα από το πρόγραμμα για βαμβακερά και το πρόγραμμα για συνθετικά;
Δεν βλέπω καμιά διαφορά.
Δεν μιλάω για την θερμοκρασία, εντάξει αυτή μπορεί να διαφέρει.
 

Μηνύματα
161
Reaction score
32
εγω πρωτη φορα τα ακουω....αραγε υπαρχουν στην ελλαδα ? και κατι ακομα ,ξερει κανεις εαν υπαρχει πλυντηριο που ριχνεις ολα τα ρουχα ανεξαρτητος χρωματος και τα πλενει ?
 

Y

Yiannis_B

Guest
εγω πρωτη φορα τα ακουω....αραγε υπαρχουν στην ελλαδα ? και κατι ακομα ,ξερει κανεις εαν υπαρχει πλυντηριο που ριχνεις ολα τα ρουχα ανεξαρτητος χρωματος και τα πλενει ?
:rolleyes:

....οι περισσότεροι τέτοιους προβληματισμούς είχαν και το φάγαν το κεφάλι τους, ... :roflmao:

 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.930
Reaction score
41.198
Πήρε ένας φίλος Fisher & Paykel ψυγείο και είναι πανευτυχής.

Είναι καλά, γιατί δε βλέπω πολλούς να έχουν; :D
New Zealand!!!!

Βαριες κατασκευές, αν θυμαμαι καλα πουλανε Αμερική μεριά και εχουν κυριως μεγαλες διαστάσεις, και νομίζω τα φερνει ο Φουρλης. Κυκλοφορουσε και ενα case study σε προγράμματα ΜΒΑ που περιέγραφε το turn around της εταιρείας.
Δεν γνωριζω περισσότερα στοιχεία για τη συμπεριφορά τους αλλα το οτι το εργοστάσιο ειναι στην άλλη άκρη του κόσμου δεν ειναι και οτι καλύτερο αν συμβεί κάτι.
Θυμαμαι που ειχαμε παραγγείλει μια μηχανή στο εργοστάσιο απο ΝΖ και ηταν ενα θεμα η συνεννόηση και η υποστήριξη...οχι κατι αδύνατο πάντως.
 

Μηνύματα
248
Reaction score
285
Να προσθέσω κι εγώ την γνώμη μου για το θεματάκι.Πήραμε πριν απο κανα 6αρι χρόνια το LG το 8κιλο.Απο τα πρώτα direct drive που είχαν κυκλοφορήσει, με όποια επιφύλαξη φυσικά για την εν λόγω εταιρία, λόγω μη δυνατότητας αγοράς κάποιου "επώνυμου", τότε.Εντυπώσεις άριστες.Κατόπιν κάποιων μηνων προτάθηκε και σε δύο συγγενικά μας πρόσωπα τα οπόια και τα απόκτησαν.Ακριβώς το ίδιο μοντέλο.Μέχρι και σήμερα λειτουργούν απροβλημάτιστα και γενικά είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.Οσο για το στεγνωτήριο, μπορώ να πώ οτι για εμάς τουλάχιστον αποδείχτηκε σωτήριο.Αλλη αίσθηση τα ρούχα.Ουτε μυρωδιές απο τζακια και κάθε είδους κάπνες, ουτε κουτσουλιές αλλα και οικονομία, λόγω μη ανάγκης σιδερώματος σε κάποια είδη ένδυσης.Και μέσα σε ελάχιστο χρόνο, έτοιμα και πάλι προς χρήση.Απλά θέλει προσοχή στις οδηγίες χρήσης του και ειδικά στις εξαιρέσεις των προς στέγνωμα ευαίσθητων ρούχων.Αυτή είναι η δικιά μας διαπίστωση και ελπίζω να βοήθησα.
 


Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Ρε παιδιά έχω μια απορί
To πλυντήριο είναι ένας κάδος που γυρνάει τα ρούχα μια αριστερά και μια δεξιά,
Ρίχνει νερό και απορρυπαντικό τα ανακατεύει εκεί μέσα 2 ώρες, τα γυρνοβολάει, τα χτυπάει και στο τέλος τα στριφογυρίζει γρήγορα για κανα δεκάλεπτο να φύγουν τα πολλά νερά και τα βγάζουμε έτοιμα για άπλωμα.
Ωραία!
Σε τι διαφέρει το πρόγραμμα για μάλλινα από το πρόγραμμα για βαμβακερά και το πρόγραμμα για συνθετικά;
Δεν βλέπω καμιά διαφορά.
Δεν μιλάω για την θερμοκρασία, εντάξει αυτή μπορεί να διαφέρει.
Αυτο Μιχαλη ουτε εγω το εχω καταλαβει.
Μαλλον σε καθε προγραμμα δουλευει διαφορετικα ο καδος??
 
Last edited:


Y

Yiannis_B

Guest
Ρε παιδιά έχω μια απορία.
To πλυντήριο είναι ένας κάδος που γυρνάει τα ρούχα μια αριστερά και μια δεξιά,
Ρίχνει νερό και απορρυπαντικό τα ανακατεύει εκεί μέσα 2 ώρες, τα γυρνοβολάει, τα χτυπάει και στο τέλος τα στριφογυρίζει γρήγορα για κανα δεκάλεπτο να φύγουν τα πολλά νερά και τα βγάζουμε έτοιμα για άπλωμα.
Ωραία!
Σε τι διαφέρει το πρόγραμμα για μάλλινα από το πρόγραμμα για βαμβακερά και το πρόγραμμα για συνθετικά;
Δεν βλέπω καμιά διαφορά.
Δεν μιλάω για την θερμοκρασία, εντάξει αυτή μπορεί να διαφέρει.
Στα ευαίσθητα / μάλλινα, εκτός από πιο ήπιες κινήσεις του κάδου, διαφέρει σημαντικά η ποσότητα νερού , και ο χρόνος μουλιάσματος και πλύσης.

Πχ. στα μάλλινα ο κάδος γεμίζει με διπλάσιο νερό, και τα ρούχα που μπαίνουν δεν ξεπερνούν το 1/3-1/2 της μέγιστης χωρητικότητας.

Και ένα animation με διάφορες κινήσεις.

 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.692
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top