The Walking Dead

Μηνύματα
389
Reaction score
1


Προχτές παίχτηκε και το pilot της νέας Αμερικάνικης σειράς που διαδραματίζεται σε ένα κόσμο που έχει πλημμυρίσει από ζόμπι.

Γενικά δεν είμαι και ο μεγαλύτερος fan των Zombie flicks (με σπλατεροδόσεις) και η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά που είχα ακούσει περίμενα το κατιτίς παραπάνω. Παρόλα αυτά πρόκειται για αρκετά φιλόδοξη παραγωγή μεγάλων διαστάσεων με εντυπωσιακά πλάνα καταστροφής και δυνατό μεϊκ άπ. Θα δώ κάνα επεισόδιο ακόμα για να αποφασίσω άν θα το συνεχίσω...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Απάντηση: The Walking Dead

Επιτέλους μια σειρά με θέμα της προκοπής! :137:
Και ακριβή παραγωγή. :107:

Μου άρεσε πολύ το πρώτο επεισόδιο.
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
118
Απάντηση: The Walking Dead

που το παιζουν?
AMC και...ιντερνετ. :137:

Πολυ καλο το πρωτο αλλα μονο 6 επεισοδια καπου διαβασα.



και οντως ωραια δουλεια στα ζομπι

 

Μηνύματα
1.203
Reaction score
1.152
Απάντηση: The Walking Dead

Επιτέλους μια σειρά με θέμα της προκοπής! :137:
Και ακριβή παραγωγή. :107:

Μου άρεσε πολύ το πρώτο επεισόδιο.
+1
 


Μηνύματα
20.125
Reaction score
14.510
Απάντηση: The Walking Dead

η αλήθεια είναι ότι με όλα αυτά που είχα ακούσει περίμενα το κατιτίς παραπάνω.
'Παραπανω' ως προς τι:118:
 

Μηνύματα
86
Reaction score
0
Απάντηση: The Walking Dead

6 επεισοδια, νομιζω, ειναι απλως η πρωτη σεζον.
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: The Walking Dead

Aυτό θα ξεκινήσω και εγώ σήμερα ή αύριο. Ο αδελφός μου που το είδε, μου μίλησε για αρκετό ρεαλισμό στις σπλάτερ σκηνές. Μερικές του θύμισαν The Pacific αλλά κατά πολύ σκληρότερες. Όντως είναι 6 επεισόδια η πρώτη σεζόν.
 

Μηνύματα
389
Reaction score
1
Re: Απάντηση: The Walking Dead

'Παραπανω' ως προς τι:118:
Μου φάνηκε κάπως αργή η πλοκή και το σενάριο σχετικά τετριμένο για τις ταινίες του είδους. Μιλάω πάντα σε σύγκριση με άλλες σειρές που βλέπω παράλληλα και μου κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον(π.χ. The Event).

Επίσης, τουλάχιστον στο πρώτο επεισόδιο, τα δύο δυνατά σημεία των ταινιών αυτών, που είναι ο φόβος και εν μέρη το χιούμορ, δεν ήταν τόσο έντονα.

Μη παρεξηγούμε όμως...σε γενικές γραμμές μου άρεσε...κυρίως το κλίμα και η ατμόσφαιρα (και λιγότερο οι ηθοποιοί).
 


Μηνύματα
387
Reaction score
131
Επειδή σκέφτομαι να αρχίζω να το βλέπω ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη παρακολουθήσει αξίζει?
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Απάντηση: Re: The Walking Dead

Επειδή σκέφτομαι να αρχίζω να το βλέπω ήθελα να ρωτήσω όσους το έχουν ήδη παρακολουθήσει αξίζει?
Αν σου αρέσουν αυτά τα θέματα θα σου αρέσει σίγουρα.
Τον Οκτώβριο αρχίζει η 2η σεζόν. :107:
 

Μηνύματα
387
Reaction score
131
Όπου και αν διαβάσω μόνο καλά σχόλια ακούω για την συγκεκριμένη σειρά.Μάλλον το βλέπω να την τσιμπάω σε blu ray :205:
 

Μηνύματα
5.401
Reaction score
1
Απάντηση: The Walking Dead

Είναι φοβερή σειρά ! Βάζει κάτω πολλές κινηματογραφικές παραγωγές χαλαρά ! Πίσω της βρίσκεται ο Frank Darabont, αξίζει κάθε ευρώ η αγορά της, πάρτη με κλειστά τα μάτια :126:
 


Μηνύματα
7.223
Reaction score
1.210
Η γνώμη μου είναι να το ψάξεις και να δεις πόσες σαιζόν θα βγουν συνολικά. Και να την αρχίσεις οπωσδήποτε ΑΦΟΥ τελειώσει! Η σειρά είναι απίστευτη, αλλά η τακτική "δείχνω 6 επεισόδια φέτος και τα επόμενα 6 σε ένα χρόνο" είναι απίστευτα κουραστική. Μια από τα ίδια και με το Game of Thrones...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.593
Απάντηση: Re: The Walking Dead

Η γνώμη μου είναι να το ψάξεις και να δεις πόσες σαιζόν θα βγουν συνολικά. Και να την αρχίσεις οπωσδήποτε ΑΦΟΥ τελειώσει! Η σειρά είναι απίστευτη, αλλά η τακτική "δείχνω 6 επεισόδια φέτος και τα επόμενα 6 σε ένα χρόνο" είναι απίστευτα κουραστική. Μια από τα ίδια και με το Game of Thrones...
Ευτυχώς, λόγω της επιφανειακής μου προσέγγισης στη θέαση ταινιών και σειρών, δεν αντιμετωπίζω τέτοια προβλήματα απογοήτευσης/στέρησης. :107:

Μου έχει τύχει να δω, κατά λάθος, το ίδιο επεισόδιο σε σειρά μετά από δύο βδομάδες και δεν το κατάλαβα, γιατί το είχα ξεχάσει εντελώς. Μου φάνηκε σαν καινούργιο. :114:

Πέραν της πλάκας, τα αμερικανικά κανάλια έχουν κόψει σε μεγάλο βαθμό το budget του προγράμματός τους. Για τη νέα σεζόν εγκρίθηκαν λιγότερες σειρές με αρχική χρηματοδότηση για λιγότερα επεισόδια "και βλέπουμε".
 

Μηνύματα
7.223
Reaction score
1.210
Δεν είναι τόσο θέμα στέρησης. Από την εν λόγω σειρά, είδα 6 επεισόδια το χειμώνα. Και τώρα, ένα χρόνο μετά, θα καθίσω να την ξαναδώ, χωρίς να θυμάμαι σχεδόν τίποτα. Άντε να καταλάβεις τι παίζει.

Στο δε Game of Thrones, όπου έχει δεκάδες ονόματα, περιοχές, δυναστείες και άλλες λεπτομέρειες, το να το δεις χωρίς να θυμάσαι τα προηγούμενα, είναι μάλλον άστοχο, εως και σπατάλη χρόνου.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top