The Walking Dead

Μηνύματα
5.397
Reaction score
1
Απάντηση: The Walking Dead

Παιδιά, αφού έφυγε (ή μάλλον τον έφυγαν) ο Darabond και σε συνάρτηση με τα γλυκανάλατα ιλαροτραγικά που συνέβησαν στο τελευταίο επεισόδιο του πρώτου κύκλου ήταν αναμενόμενο το τι θα γίνει στη συνέχεια...κρίμα μιά καλή σειρά είχαμε κι εμείς οι ζομπολάτρες ρε γμτ.


Μα επιτέλους δηλαδή !!!!!! Τα κάνουν όλα, αλά twilight και άλλες τέτοιες σαχλαμάρες :618::141:
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: The Walking Dead

Μια σχετική βελτίωση την είχε το 7ο επεισόδιο...

Για να δούμε...
 




xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Απάντηση: The Walking Dead

Τι ήταν πάλι τούτο; Θα μάθουμε το Φθινόπωρο...

 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Απάντηση: The Walking Dead

το δυό τελευταία επεισόδια ήταν καταπληκτικά...
 

Μηνύματα
1.108
Reaction score
169
Απάντηση: The Walking Dead

Όντως καλή φάση
Αλλά δυστυχώς αντί να φτιάχνουν καλά επισόδεια, το βάζουν να τσουλάει όλο το χρόνο σαν σαπουνόπερα και πετάνε 2-3 καλά στο τέλος για να μην πεθάνει η σειρά...

Παρεπιπτώντως... οποιος θέλει ο επόμενος που θα φαγωθεί να είναι η γυναίκα του σερίφη ας σηκώσει το χέρι... Γυναικουλίστικα σε σειρά με ζόμπι?....

Τη μια απειλεί τον άντρα της ότι ο Σέην νομίζει ότι το παιδί είναι δικό του. Μετά λέει στον ίδιο το Σέην ότι δεν ξέρει αν το παίδί είναι δικό του. Φυσικά σερίφης και Σέην αλληλοσκοτώνονται. Και μετά φυσικά σοκάρεται και κρατάει απόσταση...
Ένα ζόμπι που είναι ρε παιδιά να της φάει το λαρύγγι? :p
Oύτε ο Φώσκολος τόση ανούσια ίντριγγα....

- Πως πέθανε ο Σέην?
- Εγώ τον σκότωσα...
- Ω θεέ μου σκότωσες το Σέην....
- Δεν άντεχα άλλο...
- Ω θεέ μου.... εσύ σκότωσες το Σέην....
- Ε ναι διάολε... εγώ σκότωσα το Σέην....

... Κανένα emoticon εμετού πρέπει να βρούμε...
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: The Walking Dead

Προσωπικά κοιμήθηκα:603: στον δευτερο κύκλο.
Να φανταστείτε ότι δε με καίει και πολύ να δω το 13ο επεισόδιο που έχει παιχτεί απ την Κυριακή.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Απάντηση: The Walking Dead

Αλλά δυστυχώς αντί να φτιάχνουν καλά επισόδεια, το βάζουν να τσουλάει όλο το χρόνο σαν σαπουνόπερα και πετάνε 2-3 καλά στο τέλος για να μην πεθάνει η σειρά...
Δύο είναι οι λόγοι. Κόστος και γυναίκες! :109:
Αν δεν έχει τηλεθέαση από το αδύνατο φίλο πώς θα έχει πολλές διαφημίσεις;

Παρεπιπτώντως... οποιος θέλει ο επόμενος που θα φαγωθεί να είναι η γυναίκα του σερίφη ας σηκώσει το χέρι... Γυναικουλίστικα σε σειρά με ζόμπι?....
Από το πρώτο επεισόδιο που την είδα μου έβγαλε αντιπάθεια. Είπαμε όμως, αυτά έλκουν την πλειονότητα των γυναικών.


Το τελευταίο επεισόδιο έκανε ρεκόρ τηλεθέασης (9 εκατομμύρια) και αποτελεί και ρεκόρ όλων των εποχών για το κανάλι (AMC).

Στην επόμενη σεζόν θα έχουμε και την έλευση της Michonne, σύμφωνα με το comic, η οποία θα διευρύνει τους ορίζοντες της σειράς.
 



MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.644
Reaction score
9.216
Εγώ έχω σταματήσει να το παρακολουθώ, γιατί το έβρισκα πλέον στατικό και βαρετό, ενώ οι χαρακτήρες του είχαν καταντήσει απολύτως μη-πειστικοί, εκνευριστικοί και κλισέ. Κλείνοντας την τρίτη σεζόν, μου έδινε την εντύπωση ότι πρόκειται για ένα ακόμα αμερικάνικο σήριαλ που πελαγοδρομεί χωρίς πυξίδα, προσπαθώντας να τραβήξει όσο παίρνει να βγάζει τα έξοδά του, δουλεύοντας με το ελάχιστο δυνατό μπάτζετ -και πιθανότατα κατεβάζοντας τα ρολά όπως-όπως, μόλις αυτό παύσει να ισχύει.

Από την άλλη βέβαια, έχοντας δει πρόσφατα σειρές όπως το Breaking Bad, το House of cards, το Boardwalk empire, το Broadchurch και το Les revenants, είναι φυσικό οι μετριότητες να μοιάζουν ακόμα πιο μέτριες...
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Είδα το καλοκαίρι σε hd όλες τις σαιζόν. Και τις τρείς. Χθές ξεκίνησε η τέταρτη. Όλοι ανυπομονούσαν. 100άδες χιλιάδες στο fb και αλλού. Μάλλον θα περιμένω την Άνοιξη για να τα δω μαζεμένα και θα δω ξανά και τις 3 πρώτες σαιζόν!
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Επανέρχεται το Walking Dead με το 9ο επεισόδιο της 4ης σεζόν.

Ένα teaser:

 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Πολύ καλό το πρώτο επεισόδιο της νέας σεζόν!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.871.180
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top