The Walking Dead

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Απάντηση: Re: The Walking Dead

Στο δε Game of Thrones, όπου έχει δεκάδες ονόματα, περιοχές, δυναστείες και άλλες λεπτομέρειες, το να το δεις χωρίς να θυμάσαι τα προηγούμενα, είναι μάλλον άστοχο, εως και σπατάλη χρόνου.
Το Game of Thrones το είδα παρέα με τη γυναίκα μου που συγκρατεί τα πάντα για ...πάντα. Είχα το iPad και έπαιζα και όποτε γινόταν κάτι ενδιαφέρον (όχι διάλογοι δηλαδή:114:) έριχνα ματιές στη σειρά. Αν είχα σπανίως καμιά απορία τη ρωτούσα και μου έλεγε.
Αλλιώς δεν πρόκειται να το έβλεπα, ούτε με FF. Ονόματα δεν συγκρατώ ούτε στην προσωπική μου ζωή, πόσο μάλλον στις ταινίες και τις σειρές. Ο μόνος ήρωας που θυμάμαι με την πρώτη είναι ο Jack Bauer από το 24, την all time best τηλεοπτική παραγωγή για μένα. :116:
 



Μηνύματα
7.232
Reaction score
1.218
Αχ ωραίο είναι, θα το κρεμάσω στο ταβάνι πάνω από το κρεββάτι μου, να το βλέπω κάθε πρωί με το που ξυπνάω!!
 







Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: The Walking Dead

Ενθουσιάστηκα με την πρώτη σεζόν και περίμενα πώς και πώς το πρώτο επεισόδιο της δεύτερης που παίχτηκε στην Αμερική το Σάββατο που μας πέρασε.
Τελικά, σήμερα κατάφερα να το δω!

Εμφανώς με πιο αργή εξέλιξη το επεισόδιο που είδα σε σχέση με τα προηγούμενα, όμως εξακολουθεί να είναι ενδιαφέρον και να σε κρατά σε αγωνία σε πολλά σημεία. Η κλασική συνταγή του να συμβαίνει ΤΟ ΑΝΑΠΑΝΤΕΧΟ εκεί που δεν το περιμένεις και μάλιστα προς το τέλος του επεισοδίου είναι σοβαρός λόγος να περιμένεις για το επόμενο, το οποίο θα παιχτει το Σάββατο πάλι, αν δεν κάνω λάθος.
Επίσης, οι Περιπατητές (walking dead)- σικ ονομασία των ζομπι- νομίζω πως είναι εμφανισιακά όχι και τόσο πετυχημένοι όσο στα πρώτα επεισόδια. Πολυ λιωμένοι και σκουρόχρωμοι ρε παιδί μου...:138:
Άντε να έρθει το Σάββατο.................


Τελικά σε όλες τις σειρές υπάρχει ο χαρακτήρας του σοφού γέροντα?:116:
 

Μηνύματα
1.108
Reaction score
169
Απάντηση: The Walking Dead

To ότι είναι πιο σκουρόχρωμοι έχει νόημα αφού έχουν σαπίσει περισσότερο τώρα που έχει περάσει ένας χρόνος... :p
Σταθερά φοβερά τα εφφέ πάντως...
H ροή στο πρώτο επισόδειο της 2ης season δεν ήταν κάτι ιδιαίτερο... μάλλον βαρετή... Α! και ΜΙΣΩ τα cliff hangers.... Άντε να ρθει το Σάββατο...
 

Μηνύματα
900
Reaction score
1
Απάντηση: The Walking Dead

Eγώ πάλι θα πω ότι μου άρεσε. Ειδικά η ωμότητα του για να αποδώσει ρεαλιστικά την κατάσταση.

Btw το συγκεκριμένο episode "έπιασε" 7.3 εκατ. τηλεθεατές, δίνοντας στο Walking Dead το τίτλο της μεγαλύτερης τηλεθέασης δραματικής σειράς στην ιστορία της καλωδιακής τηλεόρασης.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Απάντηση: The Walking Dead

Βλέποντας το πρώτο επεισόδιο της 2ης σεζόν αμέσως κατέταξα το Walking Dead στην κορυφή των προτιμήσεών μου. Όπως ήταν και η 1η σεζόν.
Και παρακολουθώ πάνω από 10 σειρές.
 

Μηνύματα
650
Reaction score
9
Απάντηση: The Walking Dead

Και εμένα μου αρέσει αλλά πρέπει να το κρατήσουν σε ρεαλιστικά επίπεδα. Αυτό το συμβάν στο πρώτο επεισόδιο με τον τύπο που δήθεν κόπηκε στο αυτοκίνητο και έτρεχε το αίμα ποτάμι ήταν τραβηγμένο από τα μαλλιά. Επίσης δεν γίνεται να ασχολείται κανείς με τα ψευτουπαρξιακά του όλη την ώρα, όταν ο αυτοσκοπός είναι η επιβίωση μίας ομάδας ανθρώπων.
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: The Walking Dead

Εχθές είδα το 5ο επ. της 2ης σεζόν και νομίζω πως δεν θα μπω στον κόπο να δω άλλο.
Εκτός του ότι εξελίσσεται με τραγικά αργούς ρυθμούς, εκτός του ότι βλέπουμε μόνο 1 ζόμπι/επεισόδιο κι αυτο με το ζόρι, η υπόθεση τελικά έχει τροπή γ@μησο-υπόθεσης:116:
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Ε να μήν έχει?Αφού αυτό πουλάει...

Εγώ απο το δεύτερο κύκλο είδα τα 2 πρώτα επεισόδια και μετά το κλεισα...
 

Pin

Θεΐτσα
Μηνύματα
8.036
Reaction score
4.439
Απάντηση: Re: The Walking Dead

Ε να μήν έχει?Αφού αυτό πουλάει...

Εγώ απο το δεύτερο κύκλο είδα τα 2 πρώτα επεισόδια και μετά το κλεισα...
Κρίμα πάντως...
Ο πρώτος κύκλος ήταν συναρπαστικός!
 

Μηνύματα
1.108
Reaction score
169
Απάντηση: The Walking Dead

Αυτά είναι ... το παμε για σαπουνόπερα...

Νεανικοί έρωτες, ανεπιθύμητες εγγυμοσύνες... να δούμε τι άλλο θα βάλουν μέσα...

Βέβαια έχουμε γίνει και λίγο παραπάνω γκρινιάριδες... Καλά όλα αυτά, αλλά η δράση προχωράει πολύ πολύ αργά για τέτοιου είδους σειρά...
Ωραίος και ο καινούριος "γκρεμός" στο τέλος του επισοδείου...
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.850
Reaction score
83.934
Απάντηση: The Walking Dead

Αυτά είναι ... το παμε για σαπουνόπερα...
Δυστυχώς, τα ζόμπι έχουν αρχίσει να έχουν δευτερεύοντα ρόλο σε ένα ερωτικό δράμα.
Γιατί πρέπει και εδώ να το κάνουν "του μouνιού"; Δεν έχω δει σε κανένα επεισόδιο σειράς του τύπου Desperate Housewives να βάζουν ζόμπι...
Τα ίδια έκαναν και στο πολλά υποσχόμενο Terra Nova και το έκοψα, τα ίδια και στο Homeland και με το ζόρι αντέχω ακόμα.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.662
Μηνύματα
2.871.178
Members
37.929
Νεότερο μέλος
axil
Top