To σύστημά μου (Μάρκου)

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Δεν θυμάμαι τώρα, κάπου το είχα διαβάσει όμως πώς οι μεμβράνες ανοίγουν ξεχειλώνουν και κλατάρουν κάποια στιγμή. :p
Και ότι η αντικατάσταση τους είναι σχετικά δύσκολη σε σχέση με το να αλλαχτούν τα μεγάφωνα άσε που δεν βρίσκονται ως ανταλλακτικά μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.
Το ίδιο συμβαίνει και με τα ηλεκτροστατικά η τα μαγνητοστατικά, νομίζω και ο Έαρ κάπου είχε γράψει για τέτοια θέματα η αν δεν ήταν αυτός κάποιος άλλος εδώ στο avsite, βέβαια αυτός έχει αλλάξει στρατόπεδο εδώ και χρόνια γιατί είχε βαρεθεί την γλυκύτητα και την αληθοφάνεια των μαγνητοστατικών και προτίμησε τον εύκολο εντυπωσιασμό που δίνουν τα πολλά subwoofers αφού είχε στερηθεί τις χαμηλές τόσα χρόνια. :pickingnose:

Δεν το ήξερα ότι τα Scintillas έχουν ενεργό sub όπως τα Grand, όσες φωτογραφίες έχω δει είναι αυτές οι όρθιες τάβλες χωρίς κουτί. :p
 

Μηνύματα
12.841
Reaction score
10.056
γιατί είχε βαρεθεί την γλυκύτητα και την αληθοφάνεια των μαγνητοστατικών και προτίμησε τον εύκολο εντυπωσιασμό που δίνουν τα πολλά subwoofers αφού είχε στερηθεί τις χαμηλές τόσα χρόνια. :pickingnose:
Μη γίνεσαι τέτοιος! :roflmao:
 

Μηνύματα
27.196
Reaction score
25.145
Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να προκύψει είναι το κάψιμο της μεμβράνης , συνήθως από mylar , από υπεροδήγηση του ηχείου. Καθώς η μεμβράνη διαρρέεται από ρεύμα , αν ακουμπήσει στον ένα ή τον άλλο οπλισμό , σπινθηρίζει και καίγεται τοπικά.
Οσον αφορά στο ξεχείλωμα που λές , δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιο θέμα , δεδομένου ότι στα άκρα τους υπάρχουν κάποιου είδους αναρτήσεις.
Μη γίνεσαι τέτοιος! :roflmao:
Ναι γίνε αλλοιώτικος.
 

Μηνύματα
12.841
Reaction score
10.056
Καθώς η μεμβράνη διαρρέεται από ρεύμα , αν ακουμπήσει στον ένα ή τον άλλο οπλισμό , σπινθηρίζει και καίγεται τοπικά.
Τα ηλεκτροστατικά το πάθαιναν αυτό. Τα μαγνητοστατικά όχι.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.798
Reaction score
77.314
Μάρκου χθες με αυτή σου την κατάθεση έγραψες ιστορία στο φόρουμ :cry:

είσαι ο μοναδικός που έβαλες γυναίκα (τότε γκόμενα) να βάλει το χέρι στην τσέπη και να σου αγοράσει ηχεία!

είσαι το ζιγκολό του avsite :p :party:

τα σέβη μου :hi::hi:
 


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
, βέβαια αυτός έχει αλλάξει στρατόπεδο εδώ και χρόνια γιατί είχε βαρεθεί την γλυκύτητα και την αληθοφάνεια των μαγνητοστατικών και προτίμησε τον εύκολο εντυπωσιασμό που δίνουν τα πολλά subwoofers αφού είχε στερηθεί τις χαμηλές τόσα χρόνια. :pickingnose:
ναι ναι μαζι με το 18ιντσο jbl καθόλου μπασσα δεν είχε:p
 


Μηνύματα
27.196
Reaction score
25.145
Μάρκου χθες με αυτή σου την κατάθεση έγραψες ιστορία στο φόρουμ :cry:

είσαι ο μοναδικός που έβαλες γυναίκα (τότε γκόμενα) να βάλει το χέρι στην τσέπη και να σου αγοράσει ηχεία!

είσαι το ζιγκολό του avsite :p :party:

τα σέβη μου :hi::hi:
Οχι ρε χαμένε ζιγκολό , δεν είναι μεγαλύτερή μου η Αννα. Μικρότερη είναι κατά 2 χρόνια.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Γιάννη δεν θέλω να σε εξιτάρω αλλά είμαι λίγο δύσπιστος σε αυτό που λες....
Εγώ με όσες έχω βγει ως τώρα (πλην ελάχιστων εξαιρέσεων) δεν με έχουν κεράσει ούτε ένα καφέ όχι να μου αγοράσουν ηχεία, πες τουλάχιστον δύο πράγματα για την τακτική που ακολούθησες...
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.798
Reaction score
77.314
Οχι ρε χαμένε ζιγκολό , δεν είναι μεγαλύτερή μου η Αννα. Μικρότερη είναι κατά 2 χρόνια.
το ζιγκολό πάει στο ότι σου τα σκασε ρέι...ποιος μίλησε για ηλικία? :p
 

Μηνύματα
27.196
Reaction score
25.145
Γιάννη δεν θέλω να σε εξιτάρω αλλά είμαι λίγο δύσπιστος σε αυτό που λες....
Εγώ με όσες έχω βγει ως τώρα (πλην ελάχιστων εξαιρέσεων) δεν με έχουν κεράσει ούτε ένα καφέ όχι να μου αγοράσουν ηχεία, πες τουλάχιστον δύο πράγματα για την τακτική που ακολούθησες...
Τίποτα το ιδιαίτερο Alfee , καμία ιδιαίτερη τακτική.
Ηταν η εποχή , που δεν είχα δουλειά , και μέχρι να πιάσω κάπου , εν προκειμένω στο μαγαζί στερεο επιλογές , και με κέρναγε ποτά και καφέδες και ηχεία μου πήρε.
Ημουν αγαπητός.
Μία άλλη παλιότερα όσο ήμουν ναυτικό , την έστελνα και μου αγόραζε ανταλακτικά για την μηχανή . Ποτέ δεν πήρε φράγκο. Μία φίλτρο αέρα, μία φίλτρο λαδιού , μία πλατίνες μπουζί, τέτοια πράματα.
 




costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.297
Reaction score
125.088
Το ίδιο συμβαίνει και με τα ηλεκτροστατικά η τα μαγνητοστατικά, νομίζω και ο Έαρ κάπου είχε γράψει για τέτοια θέματα η αν δεν ήταν αυτός κάποιος άλλος εδώ στο avsite, βέβαια αυτός έχει αλλάξει στρατόπεδο εδώ και χρόνια γιατί είχε βαρεθεί την γλυκύτητα και την αληθοφάνεια των μαγνητοστατικών και προτίμησε τον εύκολο εντυπωσιασμό που δίνουν τα πολλά subwoofers αφού είχε στερηθεί τις χαμηλές τόσα χρόνια.
received_683596815589140~2.jpeg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.106
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top