To σύστημά μου (Μάρκου)


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Αστροναύτη μου καλά όλα αυτά που πρεσβεύεις αλλά , εγώ με την εμπειρία που έχω πλέον , σου λέω ότι δεν θα ασχολιόμουν τώρα με ενεργά .
Το έχω ξαναπεί άλλωστε.
Το ότι ασχολήθηκα μία κάποια χρονική στιγμή , που δεν είχα υποστήριξη οκ , το έκανα.
Τώρα δεν θα το έκανα.
Παρόλα αυτά όμως , αναγνωρίζω το γεγονός ότι παίζουν καλά , τα ρυθμίζεις όπως θες , εύκολα , με ακρίβεια , με περισσότερες ρυθμίσεις από ένα παθητικό που θα μπορούσα να εφαρμόσω εγώ.
Ολα είναι θέμα επιλογών τελικά , οι οποίες φυσικά και επηρεάζονται και από το οικονομικό .
Μετρήσεις όχι δεν έχω πάρει . Εχω άλλους τρόπους να τα καλιμπράρω.
Και ο χώρος μου σίγουρα είναι αφρόντιστος. Δεν κουδουνάει , αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο.
Οταν περάσει από δω ο wnet θα κάνουμε καμιά μέτρηση , και θα δούμε.
 











Μηνύματα
93
Reaction score
142
ωραια πραγματα καλοακουστα με υγεια. αν σου βρεθει στο δρομο κανενα ev dc-1 η dynacord dsp260 παρτο και κανε τη δοκιμη με εισοδο AES θα εκπλαγεις ευχαριστα σε σχεση με το bery ..εχω τα dcx 2496 ev dc-1. dynacord dsp 260. dynacord dsp 600 FIR. ashly protea 3.6. BSS-366 NTM filters omnidrive.με την σειρα απο χειροτερο σε καλυτερο ειναι το behringer dc-1 dsp 260 μαζι με αυτα και το ashly το οποιο το τοποθετω πισω απο τα δυο προηγουμενα λογο ελειψης ψιφιακης εισοδου. επομενο σε ποιοτητα ηχου το dsp600 που τα FIR φιλτρα ανεβαζουν τον πηχη σε σχεση με τα IIR .και πρωτο και και με διαφορα το παλιο καλο BSS δεν εχει αντιπαλο σε λεπτομερεια και κλασης ανωτερο ηχο κοστιζοντας φυσικα διπλα απο το dynacord.ολα παιζουν με την ψιφιακη εισοδο απο ενα motu D-8.και ολα εχουν αναβαθμιστει εσωτερικα παντου με ποιοτικους πυκνωτες nichicon muse nippon kai panasonic.με ολα τα μηχανακια να εχουν μεγαλη βελτιωση στον ηχο αν πιανουν τα χερια σου καντο και στο behringer ενοειτε και στο τροφοδοτικο του.η βρες καποιον να το κανει.
 

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.011
Παίζει από αναλογική το behringer , παίρνει σήμα balanced από προενισχυτή.
Δεν έχω πρόβλημα να αλλάξω μερικούς πυκνωτές με muse. Εχω κάμποσους από δαύτους.
Παντού Nichicon βάζω.
 








Staff online

  • spylab
    Shalom
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.202
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top