To subwoofer or not to subwoofer

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Μα, ένα τραγούδι είναι, με 5 ρημαδια όργανα. Πόσο πια διαφορετικά μπορεί να ακουστεί;
με 60 οργανα πως ακουγεται; το θεμα ειναι τα 60 οργανα και οχι τα 5 :drinks:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Πλέον όταν πάω στου ντιμιφουτ, που έχει κάνει τίγκα στα υλικά όλο το σαλόνι, ακούω την ηχογράφηση όπως την ακούω σπίτι μου, μια από τα ίδια.
στον @Dimifoot τι ακους μαλερ στραβινσκι, η μομπυ και κραφτζουμποργ:p:lol:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
για να αντιδράς έτσι, προφανώς ενστερνίζεσαι την ίδια νοοτροπία, η οποία διαμορφώνει μέσα σου μια αρνητική διάθεση επικοινωνίας επ´αυτού του θέματος. Τουτέστιν οποιαδήποτε προσπάθεια μου για να σε πείσω θα καταλήξει σε αποτυχία , με άκαρπα αποτελέσματα.
Κάποιος δηλ. που δεν αντιλαμβάνεται το νόημα των γραφόμενων του diskohead , που αργότερα πάνω σ´αυτά προσθέτω σχόλια σχετικά ( επαυξάνοντας το νόημα των λεγομένων του) και βγαίνει κάποιος και τα χλευάζει ειρωνικά του στύλ ..¨δεν ξέρετε τι σας γίνεται¨..με μηδέν επιχειρήματα , παρά μόνο τις κουκουνάρες και κάποιες άλλες ¨εξυπνάδες ¨ αργότερα....ναι αυτός είναι πολύ μπερδεμένος μέσα του (για πολλά και όχι μόνο το hifi).
Ειλικρινά δεν έχω καμία διάθεση να το συνεχίσω.
καλά κάνεις και δεν έχεις όρεξη και σεβαστό

το τι ενστερνίζομαι δεν το ξέρεις....απλά κάνεις μια παρένθεση για να στηρίξεις το υπόλοιπο ποστ σου

καλό είναι λοιπόν όταν αντιδρούμε ,όπως λες, για κάτι...τουλάχιστον να το τεκμηριώνουμε και να μην αρνούμαστε την επικοινωνία...όσο δύσκολη και αν είναι....
διαφορετικά δεν έχει αξία το ποστ...και άρα μπορεί να διαγραφεί ως κάτι που απλά τρώει χώρο στο νήμα ;)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
.
Όλοι εναντίον ολων.
Σε ένα νήμα κοντά σας...
Είναι πραγματικά κρίμα που δεν γίνεται να συσταθεί για τέτοιες καταστάσεις μια ειδική υποενότητα με τίτλο του στυλ...
΄΄Παπαγαλάκια και όχι μόνο δείξτε το ταλέντο σας΄΄ :lolsign:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Είναι πραγματικά κρίμα που δεν γίνεται να συσταθεί για τέτοιες καταστάσεις μια ειδική υποενότητα με τίτλο του στυλ...
΄΄Παπαγαλάκια και όχι μόνο δείξτε το ταλέντο σας΄΄ :lolsign:
άσε...γιατί θα σεστούμε στο καναβούρι :biggrin:
 

Μηνύματα
1.864
Reaction score
4.430
Είναι πραγματικά κρίμα που δεν γίνεται να συσταθεί για τέτοιες καταστάσεις μια ειδική υποενότητα με τίτλο του στυλ...
΄΄Παπαγαλάκια και όχι μόνο δείξτε το ταλέντο σας΄΄ :lolsign:
Ασε, σκούρα τα πράγματα.
Για να πάρω κάνα like ανεβάζω συνταγές...
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Μια εντελώς λανθασμένη τοποθέτηση σαμπ δεν μπορεί να διορθωθεί ακόμη και από το καλύτερο πρόγραμμα ισοστάθμισης. Είμαι λάθος ή όχι?

Εάν έχουμε ένα δωμάτιο αφροντιστο και επιλέξουμε την προτεινόμενη καμπύλη στοχο και στο ίδιο δωμάτιο με ηχητική φροντίδα επιλέξουμε την ίδια καμπύλη σίγουρα δεν θα ακούμε το ίδιο. Είμαι λάθος?
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Καλό είναι ότι όσο και να πικάρουμε ο ένας τον άλλον παραμένουμε στο βάθος ωραία παρέα - κατά την...ατμόσφαιρα.
από ατμόσφαιρα άλλο τίποτα....φουλ οξυγόνο :lolsign:
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
όπως επίσης και μαστουρώνεις :laugh:
Σε φαντάζομαι μοντελιστή τι χαρές θα έκανες με τις αναθυμιάσεις από κόλλες πολυστυρενίου και τα διαλυτικά στα σμάλτα με τον αερογράφο...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Σε φαντάζομαι μοντελιστή τι χαρά θα έκανες με κόλλες πολυστυρενίου και τα διαλυτικά στα σμάλτα με τον αερογράφο...
στο γυμνάσιο είχα ασχοληθεί...είχα πάρει και ένα μικρό αερογράφο με φιάλη θυμάμαι
μετά όμως ανακάλυψα το ζιπέλαιο και με κέρδισε η κατασκευή πυραυλοκινητήρων στο μάθημα της τεχνολογίας :cry: :lol:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
στο γυμνάσιο είχα ασχοληθεί...είχα πάρει και ένα μικρό αερογράφο με φιάλη θυμάμαι
μετά όμως ανακάλυψα το ζιπέλαιο και με κέρδισε η κατασκευή πυραυλοκινητήρων στο μάθημα της τεχνολογίας :cry: :lol:
Το νου σου μόνο μη σε κερδίσουν τελικώς...τα βλήματα. :sneaky:
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Εγώ έχω βγάλει δυο συμπεράσματα από την κουβέντα

1. Η ακρόαση της μουσικής είναι επιστήμη και όχι απόλαυση και προσωπικό γούστο του καθενός.
2. Για κάποιους δυστυχώς στην μουσική υπάρχουν και τα πρίμα.
στο γυμνάσιο είχα ασχοληθεί...είχα πάρει και ένα μικρό αερογράφο με φιάλη θυμάμαι
μετά όμως ανακάλυψα το ζιπέλαιο και με κέρδισε η κατασκευή πυραυλοκινητήρων στο μάθημα της τεχνολογίας :cry: :lol:
Την φιάλη την έβαζες μέσα σε τάπερ με νερό ?
 

Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.514
Εγώ έχω βγάλει δυο συμπεράσματα από την κουβέντα

1. Η ακρόαση της μουσικής είναι επιστήμη και όχι απόλαυση και προσωπικό γούστο του καθενός.
2. Για κάποιους δυστυχώς στην μουσική υπάρχουν και τα πρίμα.

Την φιάλη την έβαζες μέσα σε τάπερ με νερό ?
Σε λιγα χρονια (τωρα γινεται ηδη σε επιπεδο μουσικης video games) οχι μονο η ακροαση αλλα και η δημιουργια με A.I.
οχι με ανθρωπους. Discuss ....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.370
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top