To subwoofer or not to subwoofer


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.461
Το νου σου μόνο μη σε κερδίσουν τελικώς...τα βλήματα. :sneaky:
από εκείνη την αποχή μου έμεινε αυτή η αδυναμία :laugh:

Την φιάλη την έβαζες μέσα σε τάπερ με νερό ?
και γιατί να το έκανα αυτό?

η φιάλη(ες) αποτέλεσαν τρομερή πηγή προωθητικού αερίου :biggrin:
ακόμα θυμάμαι τον Γερακόπουλο(καθηγητής τεχνολογίας) είχε χ3στεί πάνω του αρκετές φορές τα 2 χρόνια που τον είχα :cry:
 

Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.636
Καλό είναι ότι όσο και να πικάρουμε ο ένας τον άλλον παραμένουμε στο βάθος ωραία παρέα - κατά την...ατμόσφαιρα.
Οπως μια οικογενεια σε περιοδους γιορτων ?
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Εγώ έχω βγάλει δυο συμπεράσματα από την κουβέντα

1. Η ακρόαση της μουσικής είναι επιστήμη και όχι απόλαυση και προσωπικό γούστο του καθενός.
2. Για κάποιους δυστυχώς στην μουσική υπάρχουν και τα πρίμα.

Την φιάλη την έβαζες μέσα σε τάπερ με νερό ?
Οπως μια οικογενεια σε περιοδους γιορτων ?
Εμείς είμαστε η ΄΄γιορτή΄΄με τις γνώμες που διατυπώνονται...μετά τον στραγγαλιστή της Βοστώνης,οι...στραγγαλιστές των πρίμων.

Η ακρόαση μπορεί να γίνει απολαυστική χωρίς όλο κάτι να μας φταίει εφόσον θα έχει προηγηθεί επιλογή σύνθεσης και στήσιμο setup λογαριάζοντας κάποια ατράνταχτα δεδομένα.Αλλιώς τρέχα γύρευε - και πλήρωνε υπεράνω όλων - απατηλές κι εφήμερες απολαύσεις... Ανεμομαζώματα,διαβολοσκορπίσματα.
 

Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.636
Σε λιγα χρονια (τωρα γινεται ηδη σε επιπεδο μουσικης video games) οχι μονο η ακροαση αλλα και η δημιουργια με A.I.
οχι με ανθρωπους. Discuss ....
Μουσικη ροκ απο Α.I.

 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
από εκείνη την αποχή μου έμεινε αυτή η αδυναμία :laugh:


και γιατί να το έκανα αυτό?

η φιάλη(ες) αποτέλεσαν τρομερή πηγή προωθητικού αερίου :biggrin:
ακόμα θυμάμαι τον Γερακόπουλο(καθηγητής τεχνολογίας) είχε χ3στεί πάνω του αρκετές φορές τα 2 χρόνια που τον είχα :cry:
Αν και κοντεύουν σαράντα χρόνια από τότε θυμάμαι ότι επειδή η φιάλη πάγωνε και δεν δούλευε καλά την βάζαμε σε τάπερ με χλιαρό νερό.
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.461
Αν και κοντεύουν σαράντα χρόνια από τότε θυμάμαι ότι επειδή η φιάλη πάγωνε και δεν δούλευε καλά την βάζαμε σε τάπερ με χλιαρό νερό.
κατάλαβα ότι εκεί θα το πηγαινες...αλλά αυτές που έπαιρνα ήταν αρκετά μακρόστενες και μου έβγαζαν σχεδόν όλη την δουλειά απροβλημάτιστα
άσε που πιο γρήγορα μπούκωνε ο αερογράφος από το να παγώσει η φιάλη...αν δεν είχες κάποιον να σου δείξει εκείνα τα χρόνια....τα κανες μαντάρα
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
δειξτου βρε μπουτια τι κανεις στα πριμα, εκει στα 10khz να παθει... :lolsign:
Είναι αυτό που θα λεγαν...΄΄τι σας κάνω πρίμα μου΄΄... :lol:
Υπόψιν όμως ότι ο βαθμός τόνωσης μπορεί να ξεκινά και από κατώτερη ζώνη,ανάλογα με την αυθεντική απόκριση του ηχείου κι εκτός του άξονα και τις υφιστάμενες τιμές RT στις γύρω οκτάβες...
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Είναι αυτό που θα λεγαν...΄΄τι σας κάνω πρίμα μου΄΄... :lol:
Υπόψιν όμως ότι ο βαθμός τόνωσης μπορεί να ξεκινά και από κατώτερη ζώνη,ανάλογα με την αυθεντική απόκριση του ηχείου κι εκτός του άξονα και τις υφιστάμενες τιμές RT στις γύρω οκτάβες...
Τι δηλαδη αν βαλεις σαμπ ακουγεται αλλοιως το βιολι; τι site ειναι αυτο, ολο κατι κουλα διαβαζουμε...
 




Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.129
Reaction score
18.914
πηγα μια βολτα .. γυρισα.. και τιποτα σκοταδι μονο... καμμια αποδοση.... 2 σκαρτες σελιδες... και αυτες με το ζόρι... 🐒
Που γυρνάς τέτοια ώρα με απαγορευτικό?
Δεν πιστεύω να ψώνισες καμμιά μπύρα ''μαύρη'' :newrussian:
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
Δ777, διαμενω κεντρο (αθηνα) .. οποτε περπάτησα 500 μετρα ιπια τη μπυριτσα που μου βαλανε (μια πλισνερ) με παπρικα sauce και παξιμάδακι στην αγαπημενη μου μπυραρια/στεκι και γυρισα με τα ποδια.. (παραδοσιακα με βγαζει βολτα ενας φιλος μια φορα τη βδομαδα.. τις 2 βδομαδες .. )
μπηκα στο φορουμ... και τιποτα... αυτο λεω.. :/
η μονη αλλαγη καλωδιων ειναι τα earbugs στο walkman(γιατι τοσο καιρο ακουγα μονοφωνικα)... πριν 2-3 μηνες που πηγα να αγορασω ξυρυστικη μηχανη... και βραστηρα νερου... και ενω περιμενα σε αποσταση πριν το ταμειο... ηταν εκει διπλα και τα εβαλα στο καλαθι.. εκσυγχρονιζομαι αργα αλλα σταθερα.. 🐒
 
Last edited:

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.129
Reaction score
18.914
Δ777, διαμενω κεντρο (αθηνα) .. οποτε περπάτησα 500 μετρα ιπια τη μπυριτσα που μου βαλανε (μια πλισνερ) με παπρικα sauce και παξιμάδακι στην αγαπημενη μου μπυραρια/στεκι και γυρισα με τα ποδια.. (παραδοσιακα με βγαζει βολτα ενας φιλος μια φορα τη βδομαδα.. τις 2 βδομαδες .. )
μπηκα στο φορουμ... και τιποτα... αυτο λεω.. :/
Στην πυρά.. :biggrin:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.396
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top