To subwoofer or not to subwoofer

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
απσογος ο EAR, μηπως να πει και ο καθενας την μεχρι τωρα πορεια του στο χαιφαι ? (ειδικα τα ατομα που εφαρμοζουν κλεφτοπολεμο...αν και εδω που τα λεμε...περισσοτερο με απραγους κλεφτοκοταδες καταληγουν) ... (εγω τη γλυτωνω παιζει και να μην ειχα γεννηθει πριν 30 χρονια). 🐒
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
απσογος ο EAR, μηπως να πει και ο καθενας την μεχρι τωρα πορεια τους στο χαιφαι ? (ειδικα τα ατομα που εφαρμοζουν κλεφτοπολεμο...αν και εδω που τα λεμε...περισσοτερο με απραγους κλεφτοκοταδες καταληγουν) ... (εγω τη γλυτωνω παιζει και να μην γεννηθει πριν 30 χρονια). 🐒
 


Μηνύματα
285
Reaction score
110
Καλησπέρα.
Άνοιξα να διαβάσω χθεσινό σχόλιο. Διαβάζω όλη τη σελίδα. Κοιτάζω κάτω σελίδα 10 από 26, σοκ!!!!
Διαβάζω επίσης την τελευταία σελίδα.
Να διαβάσω και τις ενδιάμεσες ή να περιμένω μέχρι το βράδυ να πάει στις 45 σελίδες;
:D:D
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Αυτό κι αν το έχουμε πει..
Ή θα κάνεις το χώρο σου τίγκα στις διαχυτικες διατάξεις για να κάνεις δουλειά, εις βάρος της αισθητικής, ή άστο. Τα 5-6 τεμάχια στο ατελείωτο κενό ταβάνι, είναι απειροελάχιστης αξίας.
Οπότε, ή βρίσκεις κάτι αισθητικά αποδεκτό και βάζεις πολύ, πραγματικά πολύ όμως, ή αλλιώς δεν έχει ουσιαστικό νόημα να βασίζεται σε αυτό η ρύθμιση της ηχητικής του χώρου, μένει το λογισμικό να κάνει ότι μπορεί να καταφέρει για Ρουμ κορεκσιον.
οπως εχω κανει εγω χερ ντοκτορ , τι τα θες αν δεν εχεις θκος χωρο τιγκα στους διαχυτες δεν γινεται τιπτα στα σαλονια δεν δεν :drinks:
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
Καλησπέρα.
Άνοιξα να διαβάσω χθεσινό σχόλιο. Διαβάζω όλη τη σελίδα. Κοιτάζω κάτω σελίδα 10 από 26, σοκ!!!!
Διαβάζω επίσης την τελευταία σελίδα.
Να διαβάσω και τις ενδιάμεσες ή να περιμένω μέχρι το βράδυ να πάει στις 45 σελίδες;
:D:D
Ξεκίνα σιγά σιγά να διαβάζεις.
 

C

chrispo

Guest
Ευκτική...να μάθαινες κάποτε και τον μεταφορικό τρόπο έκφρασης... :sneaky:
...είσαι πολύ κουραστικός (οριστική)...και δεν έχω καθόλου όρεξη για λογοπαίγνια , όπως εσύ τα φαντάζεσαι .
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Μια εντελώς λανθασμένη τοποθέτηση σαμπ δεν μπορεί να διορθωθεί ακόμη και από το καλύτερο πρόγραμμα ισοστάθμισης. Είμαι λάθος ή όχι?

Εάν έχουμε ένα δωμάτιο αφροντιστο και επιλέξουμε την προτεινόμενη καμπύλη στοχο και στο ίδιο δωμάτιο με ηχητική φροντίδα επιλέξουμε την ίδια καμπύλη σίγουρα δεν θα ακούμε το ίδιο. Είμαι λάθος?
 

gid

Μηνύματα
7.316
Reaction score
8.540
...είσαι πολύ κουραστικός (οριστική)...και δεν έχω καθόλου όρεξη, για λογοπαίγνια όπως εσύ τα φαντάζεσαι .
Ο ρόλος του μπούτια είναι να γράφει με όσο πιο επιτηδευμένο τρόπο μπορεί, ώστε να παραστήσει τον διανοούμενο της παρέας.

Οι άλλοι δύο είναι το muscle. :biggrin:
 

C

chrispo

Guest
δε ξέρω τι παριστάνει, αλλά πολύ το λιβανίζει και γίνεται κουραστικός. Φαντάσου γύρω σου , αν μιλούσαν και εκφράζονταν όλοι έτσι ...τι θα γινόταν ( θα πήγαινες στο μπακάλη να αγοράσεις μακαρόνια και θα γύριζες σπίτι με πεπόνια):O_o:
 
Last edited by a moderator:


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Πάνε σχεδόν 30 χρόνια απ'όταν είχα αγοράσει τους μονομπλοκ ενισχυτές λυχνίας της EAR, ισχύος 100 βατ, για να οδηγούν τα magnepan που τότε είχα, την παλιότερη σειρά 3.

Ήμουν φοιτητής ιατρικής τότε που πήρα μαγκνεπαν μεταχειρισμένα, νομίζω στο δεύτερο έτος.

Ως ειδικευόμενος ακτινοδιαγνώστης, γεμάτα 10 χρόνια αργότερα, πήρα την μεταγενέστερη γενιά των μαγκνεπαν σειράς 3.

Και προ σχεδόν 2-ετιας, πλέον συνταξιούχος απόστρατος αλλά πάντα ενεργός στο ιατρικό επάγγελμα, μετά το κλείσιμο μιας ολόκληρης καριέρας στο στρατό, πήγα σε Κλάιν Μάιν.

Τόσο συχνά αλλάζω ηχεία. Χαμός λέμε... :lol:
Καλα ηλεγα που σε θυμουμαι ... επερνας απο το μπαγκο (με τσι κασετες ντε !) στην εισοδο του αχεπα και εξανοιγες με σνομπισμο ... οι υπολοιποι οι δικοι σου επαιρνανε τρεις τρεις τσι κασετες με τσι μεγκαντεθπωςτσιλενε και ητανε οι καλυτεροι μου πελατες μαζι με τα κοριτσα που κατεβαινανε απο τσι μερσεντες κυριακη ξημερωματα (μετα ντο πατσα) να παρουνε τα νησιωτικατουπαριου με τα λουλουδια ακομη στα μαλια ντωνε ...
χαλαλι σου ...
επισης μιας και ειμαστε 'παε - ο γιατρος που κανει υπερηχογραφημα - πως λεγεται η ειδικοτητα του ?
μου κοψανε τη ντοματα λογω ουρικου οξεος - πελτε ή κονσερβοποιημενη μπορω να τρωω ?

ευχαριστω και να χαιρεστε τα στερεα σας !!

:drinks:
 






Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
...είσαι πολύ κουραστικός (οριστική)...και δεν έχω καθόλου όρεξη για λογοπαίγνια , όπως εσύ τα φαντάζεσαι .
Φαίνεσαι να έχεις συνηθίσει περισσότερο στην...εριστική,οπότε....κατανόηση από μέρους μου. :wink:
 

C

chrispo

Guest
Σας φαίνεται ειλικρινά οτι "παριστάνει" κάτι τόσα χρόνια και μετά απο τόσα posts; :rolleyes:
δεν ξέρω αν απευθύνεσαι σε μένα, αλλά επειδή μου αρέσουν οι καθαρές κουβέντες, δεν αναφέρθηκα στο πρόσωπο του ενδιαφερόμενου με τέτοιους χαρακτηρισμούς,( όπως τους εννοείς).

Φαίνεσαι να έχεις συνηθίσει την...εριστική,οπότε....κατανόηση από μέρους μου. :wink:
..χαίρομαι ...γιατί έστω και έτσι , βρήκαμε φόρμουλα επικοινωνίας.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
δε ξέρω τι παριστάνει, αλλά πολύ το λιβανίζει και γίνεται κουραστικός. Φαντάσου γύρω σου , αν μιλούσαν και εκφράζονταν όλοι έτσι ...τι θα γινόταν ( θα πήγαινες στο μπακάλη να αγοράσεις μακαρόνια και θα γύριζες σπίτι με πεπόνια):O_o:
Μια καλή λύση είναι αυτό το μαραφετι..

 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.115
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top