Trinnov Altitude

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.064
Είναι τόσο τέλειο που αυτοί που κάθονται στις καρέκλες της τρίτης φωτό ακούνε και βλέπουν σωστά! :party:
παντού κουσούρια βρίσκεις....
αν υπάρχει θέληση και εξοπλισμός..... όλα γίνονται
giphy (2).gif
:lolsign:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
........ ούτε ένα σε Marantz δεν δώσανε....τι τα θέλουν τα Trinnov αφού έχουν φτιάξει την ακουστική των χώρων, τζάμπα λεφτά πετάνε, άσχετοι

:lolsign:

(Κάτι τέτοια δεν γράφονται εδώ; :gotcha:)

τιναι αυτο καλε !!!!!!!:roflmao:
......δεν μπαινουν σε τετοιους χωρους τα marantz ματια μου......μου θυμιζει κατι τουαλετες πολυτελειας η φωτο...

εξαλλου ειδαμε τα trinnov γραφηματα τι σπεσιαλ ειναι ........
καλα καλα δεν φταιει μονο αυτος ειναι και το setup ασθενικο :lolsign:
 








Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.927
Μήπως είναι η μεγάλη αντίπαλος της τρινοβ :lolsign:
:lolsign:
Post automatically merged:

Φτάνει με αυτήν την οντισι, τι σας έκανε;
Τίποτα προφανώς, και κακώς την βάζουμε στην συζήτηση όταν μιλάμε για Dirac και Trinnov. Και για το καινούργιο ARC.
Το audyssey είναι ένα τζαμπαντάν πρόγραμμα ισοστάθμισης, με απαράδεκτες ανεπάρκειες ειδικά στο επίπεδο του χρόνου (που δεν φαίνονται σε ενα γράφημα απόκρισης ;)), και κακή ποιότητα ήχου.

Εχουμε όμως κάποιους γραφικούς εδώ που πετάγονται σε συζητήσεις για σοβαρά θέματα και μιλάνε για τους Marantz κάνοντας συγκρίσεις με τα αληθινά προγράμματα ισοστάθμισης. Εγώ βέβαια έχω σταματήσει να δίνω σημασία (τελείως όμως :fuckyou:), αλλά μαθαίνω πως πετάγονται σαν τις μπάμιες εκεί που δεν τους παίρνει.

Μέχρι να το κόψουν θα τους κάνω ρόμπα συνέχεια :tongue:
 
Last edited:

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Φτάνει με αυτήν την οντισι, τι σας έκανε;
Μήπως είναι η μεγάλη αντίπαλος της τρινοβ :lolsign:
Δεν πιστεύουν στα αποτελέσματα και στις μετρήσεις που παραθέτουμε με (20€) και προσπαθούν να την μειώσουν.

αντί να γίνω εγώ καλύτερος προσπαθώ να μειώσω το διπλανό μου

Έχει καταντήσει γραφικό, Το βράδυ μάλλον βλέπουν εφιάλτες με ιπτάμενους marantz :whistling::whistling::o8-)
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Δεν πιστεύουν στα αποτελέσματα και στις μετρήσεις που παραθέτουμε με (20€) και προσπαθούν να την μειώσουν.
Α να μπράβο, το βρήκες.

Άντε τώρα στο θρεντ του οντισι πάτε τα πείτε να χαρείτε. Πείτε και πόσο ανόητοι είναι αυτοί που παν και παίρνουν τρινοβ. Πόσα τζάμπα λεφτά δίνουν, ενώ με το οντισι είναι τέλεια.

Πόσο βλάκες θεέ μου αφτοι οι τρινοβαδες... Αντί να βάλουν ένα οντισι να τελειώνουν. Μα τι μ@λακες, ε;

Μπράβο, αυτό είναι.
 




Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Α να μπράβο, το βρήκες.

Άντε τώρα στο θρεντ του οντισι πάτε τα πείτε να χαρείτε. Πείτε και πόσο ανόητοι είναι αυτοί που παν και παίρνουν τρινοβ. Πόσα τζάμπα λεφτά δίνουν, ενώ με το οντισι είναι τέλεια.

Πόσο βλάκες θεέ μου αφτοι οι τρινοβαδες... Αντί να βάλουν ένα οντισι να τελειώνουν. Μα τι μ@λακες, ε;

Μπράβο, αυτό είναι.
Η διαφορά είναι ότι εμείς θαυμάζουμε τουλάχιστον εγώ αυτά τα μηχανήματα (trinnov) σε αντίθεση με εσάς που σε κάθε ευκαιρία κατακρίνετε το audyssey και τους marantz.

Κάνε μια αναδρομή από τότε που τους αγοράσατε πόσσες φορές έχετε χλεβάσει σε κάθε ευκαιρία τους marantz.

Εδώ αναφέρει μέλος παρε καλύτερα yamaha χωρίς ισοστάθμιση αντί για marantz, τόσο κόμπλεξ υπάρχει.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
Η διαφορά είναι ότι εμείς θαυμάζουμε τουλάχιστον εγώ αυτά τα μηχανήματα (trinnov) σε αντίθεση με εσάς που σε κάθε ευκαιρία κατακρίνετε το audyssey και τους marantz
Το οντισι το κατακρίνουν όλοι ανεξαιρέτως, σε όποιο συγκριτικό έχουμε δει, το βγάζουν όλοι τελευταίο, και όμοιες είναι οι προσωπικές εντυπώσεις μας, οπότε θα μάθετε να ανεχεστε την κοινώς αποδεκτή αυτή εκτίμηση, ότι το οντισι είναι το χειρότερο σοφτγουερ ισοστάθμισης που υπάρχει, αλλά έχει το θετικό ότι είναι δωρεάν.

Εφόσον βλέπετε κι εσείς πως όλες οι κορυφαίες μηχανές (άσε τα τρινοβ, είναι στο δικό τους μοναδικό επίπεδο) φοράνε ντιρακ, και προφανώς έχετε διαβάσει τις ανάλογες κριτικές, είναι πλέον αυταπόδεικτο, θα πρέπει να κατανοήσετε πως θα είμαστε μονίμως θετικοί σε av pro που διαθέτουν ντιρακ, διότι έχουμε σε πολύ υψηλή εκτίμηση (και από προσωπικές εμπειρίες) την βελτίωση που μπορεί να προσφέρει μια υψηλής ποιότητας ισοστάθμιση, και θα είμαστε μονίμως αρνητικά τοποθετημένοι σε κάθε μηχάνημα που φοράει οντισι, ασχέτως μάρκας.

Μακάρι οι μαραντζ να βάλουν ντιρακ, θα τους έχουμε κι εμείς μονίμως προτεινόμενους, όπως κι οι γιαμαχα.


Κι εσείς όμως, οι κάτοχοι μαραντζ, ασχέτως του τι διαθέτετε στο σπίτι σας, αν θέλετε να είστε συνεπείς με τα δεδομένα στο χώρο, θα πρέπει να προτείνετε μηχανήματα με ντιρακ. Κατ'ομοιο τρόπο που πρότεινα προσωπικά ενεργά ηχεία, τόσα χρόνια που είχα μόνο τα μαγκνεπαν, τι σημασία έχει το τι διαθέτω, με το τι γνωρίζω;


Εδώ αναφέρει μέλος παρε καλύτερα yamaha χωρίς ισοστάθμιση αντί για marantz, τόσο κόμπλεξ υπάρχει
Ανάμεσα στο απαράδεκτο υπαο του γιαμαχα και το ομοίως απαράδεκτο οντισι των μαραντζ, εγώ δε προτιμώ κανένα. Θα πρέπει όμως να μάθετε να δέχεστε (κι όχι να το βγάζετε κόμπλεξ) το να προτείνει και γιαμαχα κάποιο μέλος, όποιο κι αν είναι αυτό, αν το υποστηρίζει με όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά επιχειρήματα.

Αντικειμενικά μιλώντας, μετά τον τρινοβ, η σειρά είναι ντιρακ και Αρκ. Τα υπόλοιπα, είναι πλέον απαράδεκτα χειρότερα, θα έχουν την κριτική που τους αρμόζει, και το όμοιο οφείλετε να κάνετε και σεις.

Τα υπόλοιπα που λέτε, τα ακούω βερεσε.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Το οντισι το κατακρίνουν όλοι ανεξαιρέτως, σε όποιο συγκριτικό έχουμε δει, το βγάζουν όλοι τελευταίο, και όμοιες είναι οι προσωπικές εντυπώσεις μας, οπότε θα μάθετε να ανεχεστε την κοινώς αποδεκτή αυτή εκτίμηση, ότι το οντισι είναι το χειρότερο σοφτγουερ ισοστάθμισης που υπάρχει, αλλά έχει το θετικό ότι είναι δωρεάν.

Εφόσον βλέπετε κι εσείς πως όλες οι κορυφαίες μηχανές (άσε τα τρινοβ, είναι στο δικό τους μοναδικό επίπεδο) φοράνε ντιρακ, και προφανώς έχετε διαβάσει τις ανάλογες κριτικές, είναι πλέον αυταπόδεικτο, θα πρέπει να κατανοήσετε πως θα είμαστε μονίμως θετικοί σε av pro που διαθέτουν ντιρακ, διότι έχουμε σε πολύ υψηλή εκτίμηση (και από προσωπικές εμπειρίες) την βελτίωση που μπορεί να προσφέρει μια υψηλής ποιότητας ισοστάθμιση, και θα είμαστε μονίμως αρνητικά τοποθετημένοι σε κάθε μηχάνημα που φοράει οντισι, ασχέτως μάρκας.

Μακάρι οι μαραντζ να βάλουν ντιρακ, θα τους έχουμε κι εμείς μονίμως προτεινόμενους, όπως κι οι γιαμαχα.


Κι εσείς όμως, οι κάτοχοι μαραντζ, ασχέτως του τι διαθέτετε στο σπίτι σας, αν θέλετε να είστε συνεπείς με τα δεδομένα στο χώρο, θα πρέπει να προτείνετε μηχανήματα με ντιρακ. Κατ'ομοιο τρόπο που πρότεινα προσωπικά ενεργά ηχεία, τόσα χρόνια που είχα μόνο τα μαγκνεπαν, τι σημασία έχει το τι διαθέτω, με το τι γνωρίζω;



Ανάμεσα στο απαράδεκτο υπαο του γιαμαχα και το ομοίως απαράδεκτο οντισι των μαραντζ, εγώ δε προτιμώ κανένα. Θα πρέπει όμως να μάθετε να δέχεστε (κι όχι να το βγάζετε κόμπλεξ) το να προτείνει και γιαμαχα κάποιο μέλος, όποιο κι αν είναι αυτό, αν το υποστηρίζει με όσο το δυνατόν πιο αντικειμενικά επιχειρήματα.

Αντικειμενικά μιλώντας, μετά τον τρινοβ, η σειρά είναι ντιρακ και Αρκ. Τα υπόλοιπα, είναι πλέον απαράδεκτα χειρότερα, θα έχουν την κριτική που τους αρμόζει, και το όμοιο οφείλετε να κάνετε και σεις.

Τα υπόλοιπα που λέτε, τα ακούω βερεσε.
Δεν έχει κανένα νόημα η αντιπαράθεση μιας και εγώ μπορώ να σου κοινοποιήσω αμέτρητες δημοσιεύσεις ότι το audyssey κάνει αυτό που κάνει εξαιρετικά και έχουν φανεί και εδώ.

Το αν υπαρχουν καλύτερα, προφανώς και υπάρχουν.

Εχεις δουλέψει το τελευταίο σε συνδιασμό με το app?

Το έχει κάνει κάποιος όσο έχουμε ασχοληθεί κάποιοι άλλοι?

Και μη μου πεις για τον γκαζιάρει που τον είχε για λιγο.

Και λέτε για κανόνα 2 sub. To audyssey έχει διαχείριση 2 sub, ενω το dirac ΠΡΈΠΕΙ να πάει πακέτο με minidsp.

Υπάρχει προκατάληψη, είτε το δέχεσαι είτε όχι και έχει φανεί.


Τα γραπτά μένουν και το αποδεικνύουν.
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Αυτό λέμε.

Τα υπόλοιπα δεν έχουν νόημα.
Σε όλα αναφέρομαι, ότι και να έχουμε πάντα υπάρχει κατι καλύτερο.

Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να κατακρίνουμε το λίγοτερο καλό
Φακτσοφλαιφ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.310
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top