Trinnov Altitude

Μηνύματα
797
Reaction score
855
Τα τελευταία 4 χρόνια δεν άλλαξε τίποτε σε ήχο, μόνο σε εικόνα! και αυτό γιατί βγήκαν οι 4κ κονσόλες και έγιναν προσιτες οι μεγάλες 4Κ τηλεοράσεις με περισσότερα καλούδια. Το πιο σημαντικό, Dolby Vision!!! Διαφορά σαν κάποτε η Pioneer Kuros με LCD
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.401
Reaction score
27.690
Τα τελευταία 4 χρόνια δεν άλλαξε τίποτε σε ήχο, μόνο σε εικόνα! και αυτό γιατί βγήκαν οι 4κ κονσόλες και έγιναν προσιτες οι μεγάλες τηλεοράσεις με περισσότερα καλούδια.
Δεν έχει σημασία τι άλλαξε. Το ότι άλλαξε κάτι (σημαντικό ή ασύρματο ανάλογα τα θέλω του καθενός), πιθανότατα να πιέζει σε αλλαγή συσκευής.
Άλλος θέλει σταθερότητα, άλλος όλα τα features που υπάρχουν, άλλος το καλύτερο calibration, άλλος οπωσδήποτε 4 ξεχωριστά sub outs, άλλος 3 x 4K outputs, οπωσδήποτε Auro3D, άλλος θέλει 15 ηχεία άλλος 9, άλλος θέλει RCA άλλος δεν συζητά κάτι άλλο από XLR etc etc.
Το δικό σου σημαντικό feature είναι ασήμαντο για τον διπλανό σου. Οπότε επιλέγεις τα σημαντικά για εσένα και προχωράς.

Ή, πάρε τον Pro που στα κάνει όλα και ένα Ovation2 και είσαι μια χαρά αφου σου άρεσε το αποτέλεσμα. Ο παραπάνω συνδιασμός όμως δεν είναι σίγουρο ότι θα σου βγεί φθηνότερα από έναν Altitude 16.
 
Last edited:


Ndis

Titika
Μηνύματα
1.852
Reaction score
4.596
@kostas999 mε πόνο καρδιας το γράφω. Μην ασχολείσαι με το hdmi 2.1

Ειδικά για 8k και gaming:

1664537969041.png


Δεν έχει κανένα νόημα.

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις ειναι αυτό που σου γράφει ο @Alexandros1986 ή να περιμένεις συσκευές με το 2.1α το οποίο φτάνει 8Κ60hz όπως και υποστήριξη του source based toned mapping.

Άσε που μέχρι του χρόνου θα περάσει ολη η αγορά στο 2.1a, οπότε φτου και απο την αρχή.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ο trinnov είναι μια κατηγορία μόνος του και δεν έχει κανένα νόημα να τον συγκρίνουμε με οτιδήποτε άλλο. Το dirac ok καλό είναι δεν έχω παράπονο πράγματι κάνει πολύ σοβαρή δουλειά αλλά δεν έχει καμία απολύτως σχέση με την διόρθωση του trinnov.
Πάντως Κώστα από ηχεία και λοιπό εξοπλισμό τι έχεις αν επιτρέπεται και σκέφτεσαι για trinnov;
 

Μηνύματα
797
Reaction score
855
Από που θες να αρχίσω...... Είμαστε of topic αλλά... Κύριο 2καναλο σύστημα Wilson Watt Pyppy 7, Bat VK 600SE, Pro Jadis JPL. Δοκίμασα τα Wilson στο νέο χώρο του cinema γιατί έχω και κεντρικό Watch αλλά θέλει πιο πολύ χώρο. Οπότε παίζω με 6 κλασικά αλλά πολύ καλά ενεργά Mirage OM6, 4 Mirage OM-C2 up front/back, 4 Focal in wall atmos ταβάνι , 4 sub και ψάχνω νέα τριάδα μπροστά, Εχω ακούσει Focal Sopra 3, Paradigm Persona 7, Magico A5 , είδωμεν, Προ εως τώρα Parasound Halo/Denon 3700 σε atmos, ενισχυτές Classe Cav 150, Anthem MCA 5, πηγές Oppo, Audio Analogue, Sony 4K, οθόνη Stewart 110, Jvc RS 2000
 

Μηνύματα
797
Reaction score
855
Μάλλον τους έβαλα δύσκολα!!! Ακόμη καμία απάντηση για το hdmi 2.1 και τι δυνατότητες δίνουν
 


Μηνύματα
797
Reaction score
855
Μετά απο 2 μαιλ......Μάλλον αν δεν σκάσεις το 15αρι δεν ασχολούνται......... Δε μπορω να στειλω στο τεχνικό τμήμα γιατι ζητα serial n. Αν μπορει κάποιος ας ξαναστείλει εκεί το μαιλ μου:
Dear Sirs, I would like to ask about Altitude 16, in your pricelist catalog writes that has also HDMI 2.1 , however in your site is still 2.0 . Is the 2.1 model available? Can it support 48G bandwidth , VVR και Auto Low Latency Mode (ALLM)? Thank you for your time
 



stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.296
Reaction score
5.248
Μετά απο 2 μαιλ......Μάλλον αν δεν σκάσεις το 15αρι δεν ασχολούνται......... Δε μπορω να στειλω στο τεχνικό τμήμα γιατι ζητα serial n. Αν μπορει κάποιος ας ξαναστείλει εκεί το μαιλ μου:
Dear Sirs, I would like to ask about Altitude 16, in your pricelist catalog writes that has also HDMI 2.1 , however in your site is still 2.0 . Is the 2.1 model available? Can it support 48G bandwidth , VVR και Auto Low Latency Mode (ALLM)? Thank you for your time

η απαντηση για το ερωτημα σου εδω. 06:30

 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.928
Αν έχεις κι άλλες ερωτήσεις εκτός απο αυτα που απαντήθηκαν στο βίντεο πες μου να ρωτήσω. @kostas999
 

Μηνύματα
797
Reaction score
855
Ευχαριστώ, αν δε δουμε το προιόν δε θα ξέρουμε έτσι και αλλιώς! οπότε περιμένουμε...... Μάλλον όλοι θα παρουσιάσουν μετα το Μάρτη προιόντα, Anthem, Trinnov, Denon, Marantz έως τώρα ανακοίνωσαν τέλος Μάρτη και βλέπουμε, μαζέψτε χρήμααααα
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.401
Reaction score
27.690
Τι να παρουσιάσει η Anthem, τώρα τα έβγαλε. Πριν λίγες μέρες ανακοίνωσε και τα 8K boards.
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
2.028
Ευχαριστώ, αν δε δουμε το προιόν δε θα ξέρουμε έτσι και αλλιώς! οπότε περιμένουμε...... Μάλλον όλοι θα παρουσιάσουν μετα το Μάρτη προιόντα, Anthem, Trinnov, Denon, Marantz έως τώρα ανακοίνωσαν τέλος Μάρτη και βλέπουμε, μαζέψτε χρήμααααα
Και μετα θα παρουσιασουν κατι αλλο και θα περιμενουμε μεχρι την επομενη χρονια. Μονομα θα μαζευουμε χρημα.
Κανε αγορα για να ξεμπερδευεις.
 

Μηνύματα
797
Reaction score
855
Anthem μου απάντησε ότι τότε θα βγουν για 220v !! Οπότε μαζί όλα θα έρθουν στην αγορά. Να δούμε τότε και τι τιμή και χρόνους παράδοσης θα έχουμε.
 


Μηνύματα
797
Reaction score
855
Αμερική (Καναδάς για Anthem) έχει 110v ρεύμα!!!! Θέλει άλλο κύκλωμα για Ευρώπη! Μου απάντησαν ότι θα στείλουν τα πρώτα κομμάτια Ευρώπη, Γαλλία, τέλη Μάρτη, εδώ άγνωστο
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Καλέ τι άλλο κύκλωμα θέλει, στη χειροτερη διαφορετικό τύλιγμα στο πρωτεύον.
Αν όμως έχει bugs ακόμα προτιμούν να ασχοληθούν με τα αμερικανακια και να μην ρισκαρουν shipping costs across the pond εν μέσω εγγύησης.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top