Tsakiridis Devices Greek Club

Μηνύματα
19
Reaction score
12
Φαινονται καλα κατασκευασμενα,τωρα απο μετασχηματιστες ειναι των κατασκευαστων η ετοιμοι?
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Και είναι, με πολύ καλά υλικά και μετασχηματιστές κατασκευασμένους στο χέρι.
Τί άλλο να ζητήσεις , νομίζω με ένα ηχείο με μεγάλη ευαισθησία, θα είσαι στον μουσικό παράδεισο!
 

Μηνύματα
188
Reaction score
179
Είναι όλα κατασκευασμένα από αυτούς, πήγαινε να τους γνωρίσεις, να μιλήσεις μαζί τους αξίζει τον κόπο πραγματικά
 




nikforever

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
528
Reaction score
517
75 watts class A, 150 watts class AB...
Ωραιος αλλα δεν ειχα ποτε set και θελω να δοκιμασω, ηχεια 94 db
Σου εύχομαι να δοκιμάσεις οπωσδήποτε!
 

Μηνύματα
19
Reaction score
12
Και μια ακραια υποκειμενικη ερωτηση,αν ηταν εισαγωμενοι η εν λογω ενισχυτες σε πια κατηγορια τιμης θα μπορουσαν συμφωνα με την κατασκευη τους αλλα και τον ηχο τους να καταταγουν?
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Μονομπλόκ Apollon Ultra. Δύναμη κι απόλυτη ποιότητα ταυτόχρονα..

View attachment 244312 View attachment 244313
Αυτοί θα είναι οι επόμενοι μου τελικοί μετά τους Άρτεμις που έχω τώρα.
Και μια ακραια υποκειμενικη ερωτηση,αν ηταν εισαγωμενοι η εν λογω ενισχυτες σε πια κατηγορια τιμης θα μπορουσαν συμφωνα με την κατασκευη τους αλλα και τον ηχο τους να καταταγουν?
Σίγουρα τα τριπλά από ότι χρεώνουν τα αδέλφια.
 


Μηνύματα
37
Reaction score
51
Καλησπερα και απο εμενα. Θησεα ultima και μια πινελια παραπανω στις μπορνες. Αν με ρωτουσε καποιος αν ειμαι ευχαριστημενος απλα θα απαντουσα το επομενο μηχανημα παλι τσακι θα ηταν....
 

Attachments


Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.691
Tsakiridis ..jpg

-
Ο ολοκληρωμένος ενισχυτής Reference ενσωματώνει την εμπειρία των 33 και πλέον χρόνων δημιουργίας , κατασκευασμένος με κορυφαία υλικά , με ισχύ 2x100W ανά κανάλι , ενώ χρησιμοποιεί τις λυχνίες ΚΤ170 στην έξοδο και τις λυχνίες ECC81 στο προενισχυτικό στάδιο .
-
Tsakiridis 2.jpg

-

Διαθέτει τρεις εισόδους , μια είσοδο full balanced και μια είσοδο bluetooth .
Τα βύσματα είναι επίχρυσα και η υλοποίηση είναι μοναδική .
Στο επάνω μέρος είναι ο ενισχυτής με τις λυχνίες και στο κάτω μέρος σε ανεξάρτητους κλωβούς , με δική τους ανάρτηση , οι μετασχηματιστές εξόδου καθώς και ο μετασχηματιστής τροφοδοσίας διαθέτει κι αυτός δική του ανάρτηση και ξεχωριστό κλωβό .
όλα τα μέρη είναι απομονωμένα μεταξύ τους αλλά και απομονωμένα από το στάδιο του ενισχυτή .
Διαθέτει σύστημα αυτοδιάγνωσης ....οτο βαιας που λένε στο χωριό μου .
-
High End Show Munich 2022 .
-
 



det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Βασικά θέλω να είναι μόνιμα πάνω σε ένα PC γιατί θα παίζει σχεδόν αποκλειστικά με ΗΙ RES αρχεία μέσω FooBar (DSD, MQA κλπ). Οι εντάσεις δεν με πολυενδιαφέρουν γιατί ο χώρος θα είναι γυρω στα 20 τ.μ. Τώρα δεν ξέρω τι διαφορές έχει με τον Αίολο σου (έχει και αυτός USB ; ) --- a! δεν κατάλαβα με συγχωρείς έχεις και τους δύο. Για πες μου ακουστικές διαφορές είναι μεγάλες ?
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
ΚΑΤ αρχας τον έχεις τον Θησεα η όχι; 2 αν τον έχεις με ποιες ΛΥΧΝΙΕΣ εξόδου (δέχετε πλήθος λυχνιων ότι θες εγώ τον έχω στην δυνατή του έκδοση με ΚΤ150 και προενισχυτριες Nos Sylvana τον είχα και με ΚΤ 90. Στο Dac του τώρα είναι ένα αξιοπρεπές Sabre και εγώ το pc έχω επάνω που ακούω τα παντα. Οι διάφορες με τον Αιολο ο ένας είναι single ended ο άλλος push pull άρα 2 διαφορετικές σχολές ο ένας είναι 25βατ σε τάξη Α με phono και Dac ο ΑΙΟΛΟΣ 70 Βατ Α-Β χωρισ αυτά, για της τιμές τους είναι κελεπούρια έχουν άμεσο Support & 5 χρόνια εγγύηση, στο λέω γιατί έχω πάνω από 30 ενισχυτεσ Και όταν χρειάστηκα κάτι η αντιπρ. ειχε αλλάξει 10 χέρια σερβις δεν υπήρχε και πραγματικά παιδευόμουν ειδικά με το ιταλικό Χαλί Εντ. Επίσης έχω και τον προ Alexander τα μηχανάκια είναι τίμια δεν μου έχουν κάνει ποτέ κιχ αλλάζοντας της λάμπες αλλάζεις και τον ήχο τους μπορείς να τους αναβαθμίσεις με πυκνωτές ( εγώ έχω τουμπανιάσει τον ΑΙΟΛΟΣ και τον προ με πυκνωτές και καλωδίωση η μπορείς να αλλάξεις και τους μετασχηματιστές και να τα κανείς ultima. Αυτά ελπίζω να σε βοήθησα. Α που είσαι τι ηχεία έχεις δεν μας είπες…!
 

det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Ηχεία παίζω με Audiovector SUPER SR-1 (91db) και με ACARIAN ALON (88db). Οχι δεν έχω τον Θησέα αλλά σκέφτομαι να τον πάρω. Μίλησα τηλ. με τον Κώστα Τσακιρίδη για έναν μικρούλι λαμπάτο που έχω και με βοήθησε πολύ. Είναι πολύ καλά παιδιά, τους ξέρω από τότε που φιάχνανε τις ιδιοκατασκευές τους αλλά δεν είχα ποτέ ενισχυτή τους. Αν έχεις υπόψιν σου και κανά ηχειάκι βάσης ευαίσθητο μου το λες. Ευχαριστώ πολύ!
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Ηχείο ευαίσθητο και vfm κοιτά για klipsh αλλά και για Polk audio οικονομικά και αμερικανική σχολή και τα δυο!
 
  • Like
Reactions: det

Μηνύματα
188
Reaction score
179
Ηχεία παίζω με Audiovector SUPER SR-1 (91db) και με ACARIAN ALON (88db). Οχι δεν έχω τον Θησέα αλλά σκέφτομαι να τον πάρω. Μίλησα τηλ. με τον Κώστα Τσακιρίδη για έναν μικρούλι λαμπάτο που έχω και με βοήθησε πολύ. Είναι πολύ καλά παιδιά, τους ξέρω από τότε που φιάχνανε τις ιδιοκατασκευές τους αλλά δεν είχα ποτέ ενισχυτή τους. Αν έχεις υπόψιν σου και κανά ηχειάκι βάσης ευαίσθητο μου το λες. Ευχαριστώ πολύ!
Καλησπέρα κι από εμένα,
Επισης χαρούμενος κάτοχος του Θησσεα, αλλάζοντας λάμπες (ενισχυτικές και προενισχυτριες) αλλάζει κι ο ήχος, νομίζω ότι με ΚΤ150 ή ΚΤ170, οδηγείς άνετα τα ηχεία σου.
Αιολο δεν έχω ακούσει, αλλά νομιζω ότι όποιον από τους δυο να διαλέξεις, παραπονο δεν θα έχεις.
Τελος για τα παιδιά δεν λεω λέξη, δεν χρειάζεται νομίζω, απλά εξαιρετικά!!!
 

Attachments




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.072
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top