Windows 11

Μηνύματα
27.023
Reaction score
24.954
Περίεργο , εμένα θυμάται όλα τα passwords , ο edge .
Βγάζει Λίστα , έχει κρατήσει και passwords που έχω να χρησιμοποιήσω χρόνια.
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.288
Reaction score
93.700
Απασχολείται ο επεξεργαστής χωρίς λόγο.
Ε καλά, πόσο ν' απασχοληθεί;

Κοίτα την ευκολία σου και ας δουλεύει παραπάνω ο επεξεργαστής.
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Ε καλά, πόσο ν' απασχοληθεί;

Κοίτα την ευκολία σου και ας δουλεύει παραπάνω ο επεξεργαστής.
Την κοιτάω αλλά αλλά ...δεν την βλέπω. Ειδικά στα αρχεία txt που είναι πανεύκολα με ενδιαφέρει πολύ η προεπισκόπηση.
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Στην εξερεύνηση αρχείων ->Προβολή-> Tick στις επεκτάσεις ονόματος αρχείων και αν θέλεις στην εμφάνιση των κρυφών στοιχείων.

View attachment 255745
Ευχαριστώ αλλά στην Αγγλική έκδοση που χρησιμοποιώ δεν μου βγαίνει τέτοιο ribbon στον Windows Explorer.
Ta αρχεία εννοείται τα βλέπω το περιεχόμενο δεν φαίνεται στο παράθυρο preview που είναι δίπλα ανοιχτό και δείχνει το περιεχόμενο των jpg.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
Την κοιτάω αλλά αλλά ...δεν την βλέπω. Ειδικά στα αρχεία txt που είναι πανεύκολα με ενδιαφέρει πολύ η προεπισκόπηση.

Βαγγέλη, για δες εδώ μήπως δουλέψει κάποια από τις συμβουλές.


Έχω πιο τελευταία (beta) έκδοση Windows 11 και ο windows explorer είναι διαφορετικός, οπότε δεν μπορώ να τον σκαλίσω για να σου πω.
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Βαγγέλη, για δες εδώ μήπως δουλέψει κάποια από τις συμβουλές.


Έχω πιο τελευταία (beta) έκδοση Windows 11 και ο windows explorer είναι διαφορετικός, οπότε δεν μπορώ να τον σκαλίσω για να σου πω.
Στη δική σου beta βλέπεις τα text σε preview?
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Βαγγέλη, για δες εδώ μήπως δουλέψει κάποια από τις συμβουλές.


Έχω πιο τελευταία (beta) έκδοση Windows 11 και ο windows explorer είναι διαφορετικός, οπότε δεν μπορώ να τον σκαλίσω για να σου πω.
Πάντως το ότι στη BETA έκδοση δεν υπάρχει το πρόβλημα ίσως σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα διορθωθεί...

ΥΓ ελπίζω να μη πάρω πάλι το like από κάποιον teledomenet (που δεν επιτρέπει ούτε να δω το profil του... Σαν ιός μοιάζει...
 

Μηνύματα
2.084
Reaction score
5.438
Νέα προβλήματα. Το outlook δεν διαβάζει τον Hotmail λογαριασμό μου. Μένει εκεί για μερικά λεπτά και κολλάει. Έχω δοκιμάσει να διαγράψω το profile και να το περάσω χειροκίνητο αλλά κάνει το ίδιο. Το Gmail που έχω το διαβάζει σαν imap χωρίς να ζητάει oauth. Μιλάμε πάντα για office365 με τη μηνιαία συνδρομή. Αντίστοιχα το windows mail έχει συνδεθεί κανονικά με το Hotmail και δεν συνδέεται με το Gmail μου. Επίσης έχω θέμα με το FB. Κανένας web browser χτες δεν φόρτωνε. Αντίστοιχα στο κινητό μου έπαιζε κανονικά. Όλα πάνω στο ίδιο router.

Σήμερα θα κάνω reset και στο router μπας έχει κολλήσει εκεί τίποτα. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Και ΔΕΝ θέλω να ξεκινήσω πάλι με Linux. Για πολλούς λόγους οι οποίοι έχουν να κάνουν με προσωπικές παραξενιές.
Αντιμετωπισα κατι αντιστοιχο με gmail,και ο λογος ειναι οτι αλλαξαν το encryption ,δηλαδη ο κωδικος που έχεις για να μπαινεις στο gmail δεν ισχύει για να κανεις login στο Outlook 365 ,θελει να φτιάξεις κωδικο μιας χρησης απο τον λογαριασμο του gmail στον browser. https://support.microsoft.com/en-us...-outlook-70191667-9c52-4581-990e-e30318c2c081
 

Μηνύματα
7.362
Reaction score
2.554
Προς το παρόν αυτό βοηθάει...
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.288
Reaction score
93.700
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
Εύκολος τρόπος για κατέβασμα όλων των ISO της Microsoft.

 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961


Hello Windows Insiders, today we’re releasing Windows 11 Build 22621.675 (KB5019509) to Insiders in the Release Preview Channel on Windows 11, version 22H2.

This update enables the following new features that began rolling out to Insiders in Release Preview on Windows 11, version 22H2, last week:

  • New! We enhance File Explorer. It now includes tabs to help you organize your File Explorer sessions like you do in Microsoft Edge. On the new File Explorer homepage, you can pin important files for quick and easy access. Using the power of Microsoft OneDrive, you can view your colleagues’ actions on your shared files. We also provide personalized suggestions based on your Microsoft 365 account.
  • New! We add a feature called Suggested Actions for items that you copy. This is available for customers in the United States, Canada, and Mexico. For example, when you copy phone numbers or future dates, we provide suggestions, such as make a call with Teams or Skype or add an event in the Calendar app.
  • New! We add a taskbar overflow menu. The taskbar will offer an entry point to a menu that shows you all your overflowed apps in one space.
  • New! You can now share to more devices. You can discover and share to more devices, including desktops, using a nearby sharing.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961


Highlights
  • New! It gives Microsoft OneDrive subscribers storage alerts on the Systems page in the Settings app. The alerts appear when you are close to your storage limit. You can also manage your storage and purchase additional storage, if needed.
  • New! It provides the full amount of the storage capacity of all your OneDrive subscriptions. It also displays the total storage on the Accounts page in the Settings app.
  • New! It combines Windows Spotlight with Themes on the Personalization page. This makes it easier for you to discover and turn on the Windows Spotlight feature.
  • It addresses an issue that affects some modern applications. It stops them from opening.
  • It addresses a known issue that affects the Input Method Editor (IME). Certain applications might stop responding. This occurs when you use keyboard shortcuts to change the input mode of the IME.
  • It addresses an issue that causes File Explorer to stop working. This occurs when you close context menus and menu items.
  • It addresses an issue that might cause certain apps to stop responding. This occurs when you use the Open File dialog.
  • It addresses the suspension of daylight saving time (DST) in the Republic of Fiji for this year.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
Μας γ@μησε η Microsoft με το OneDrive. Notification μόλις ανοίξουν τα Windows. Κατάφερα να το "στείλω".
Θαυμαστικό στην εφαρμογή και στα settings. Κι όλα αυτά επειδή είναι γεμάτα τα 12 από τα 15 GB.
Το χρησιμοποιώ ως εφεδρικό cloud για κάποια αρχεία αλλά αν δεν βρω τρόπο να εξαφανίσω τις έμμεσες προωθήσεις θα το στείλω στον αγύριστο.

Screenshot 2022-12-17 192256.png
Screenshot 2022-12-17 192123.png
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.288
Reaction score
93.700
Ναι αλλά μας έβαλε καρτέλες στον windows explorer. :p
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.586
Reaction score
82.961
Μας γ@μησε η Microsoft με το OneDrive. Notification μόλις ανοίξουν τα Windows. Κατάφερα να το "στείλω".
Θαυμαστικό στην εφαρμογή και στα settings. Κι όλα αυτά επειδή είναι γεμάτα τα 12 από τα 15 GB.
Το χρησιμοποιώ ως εφεδρικό cloud για κάποια αρχεία αλλά αν δεν βρω τρόπο να εξαφανίσω τις έμμεσες προωθήσεις θα το στείλω στον αγύριστο.

View attachment 274041 View attachment 274042

Ορίστε και νέα πρόταση για να μη βλέπουμε τα ενοχλητικά μηνύματα, αλλά δεν θέλουμε πακέτο Office.

2 €/ μήνα για 100GB χώρο.

Έχει παραγίνει το κακό με τις συνδρομές. Όλες οι εταιρείες θέλουν να έχουν εγγυημένο πάγιο εισόδημα, λες και είναι συνταξιούχοι. Κι εντάξει να είναι μία συνδρομή για κάθε τομέα. Με τον κατακερματισμό που επικρατεί θα πρέπει να έχουμε πολλαπλά accounts και να ασχολούμαστε με λήξεις, ανανεώσεις, κάρτες κλπ.

Πληρώνω Google Drive και iCloud γιατί μου χρειάζονται. Με τα alerts για αγορά χώρου θα αναγκαστώ να απεγκαταστήσω το OneDrive που το έχω για τα έγγραφα.




 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.838
Reaction score
20.315
Windows 11 στον υπολογιστή της δουλειάς. Καλά πήγε. Ομαλή μετάβαση, χωρίς προβλήματα. Απομένει η εξοικείωση και να μειωθεί το "πού στον κόρακα είναι αυτό;" (όπου "αυτό" κάτι που χρησιμοποιούσα στα Windows 10 και τώρα δεν το βρίσκω).

Επίσης, υπάρχει κάποιο post σε αυτό thread στο οποίο να γίνεται αναφορά στον τρόπο που μπορούμε να εγκαταστήσουμε Windows 11 σε υπολογιστή που - σύμφωνα με το software checker της Microsoft - δεν "τα σηκώνει";
 



Staff online

  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.581
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top