Xtz 12.17 edge vs svs pb2000 pro

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Αυτό σημαίνει πως υπάρχει και το ενδεχόμενο να έχω θέμα από ανακλάσεις του ήχου και θα πρέπει να βρω άλλη θέση που δεν παίζει; Δε θέλω να πάω για μαλλί και να βγω κουρασμένος
Θα πάω λογικά στο 1723 sub1. Με καταφέρατε...
το που θα παίξει σχετικά σωστά θέλει αρκετό ψάξιμο. ιδανικά το ένα θα πρέπει να βρίσκεται στο κέντρο ανάμεσα στα front.

εγώ είμαι κατά του γυαλιστερού. ότι αγοράζω είναι ματ
όσον αφορά το που θα κοιτά δεν παίζει καθόλου ρόλο. τουλάχιστον στις δικές μου μετρήσεις δεν είδα το παραμικρό.
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Και γω το γυαλιστερο το θεωρω λιγο κιτσ.τα φωτάκια λείπουν :p οπότε το ματ είναι οκ από ποιοτητα μιας και το έχεις;
Ναι σίγουρα η θέση στη μέση είναι η καλύτερη αλλά λόγο επίπλου σε μένα δε μπαίνει.το ένα θα μπει πίσω από τον καναπέ και το άλλο μπροστά δεξιά δίπλα στον καναπέ και ελπίζω να παίξουν γιατί αλλιώς θα ψάχνουν αγοραστή:ρ
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.477
Αυτό σημαίνει πως υπάρχει και το ενδεχόμενο να έχω θέμα από ανακλάσεις του ήχου
Μην σκεφτεσαι με ανακλάσεις στα σαμπ. Εκπέμπουν σε σφαίρα. Οι ιδανικές θέσεις σε σαλόνι είναι δύσκολο να βρεθούν, αλλά αν είναι μικρά και πολλά βολεύονται πιο εύκολα και με καλύτερο αποτέλεσμα απο ενα τεράστιο.
 

Μηνύματα
169
Reaction score
63
Μια φωτογραφία του χώρου σου θα βοηθούσε, έτσι ώστε να σου προτείνουμε πιθανές θέσεις τοποθέτησης, σε περίπτωση που πας για δύο.
Εάν πας για ένα τότε η ιδανική θέση είναι αυτή που σου πρότεινε ο ankokdog:
το που θα παίξει σχετικά σωστά θέλει αρκετό ψάξιμο. ιδανικά το ένα θα πρέπει να βρίσκεται στο κέντρο ανάμεσα στα front.
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
εχεις γραψει καπου ποιον AV εχεις και ποια ηχεια ?
Ηχεία έχω L R chario syntar 520 center chario piccolo και denon avr 3400


2 θα πάρεις? ;););)
Ναι 2 μάλλον λέω με καταφέρατε :smg:
Το μάλλον το βάζω για την επιφύλαξη του πως θα παίξει στο χώρο μου.Μήπως έπαιρνα το ένα να το δώ και καπάκι το άλλο αν μείνω ευχαριστημένος μιας και δεν έχει εξτρα μεταφορικά
 

Μηνύματα
813
Reaction score
1.788
Το μάλλον το βάζω για την επιφύλαξη του πως θα παίξει στο χώρο μου
πάντα τα 2 παίζουν καλύτερα από το ένα σε όλους τους χώρους εκτός και αν τα τοποθετήσεις το ένα δίπλα στο άλλο.
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
πάντα τα 2 παίζουν καλύτερα από το ένα σε όλους τους χώρους εκτός και αν τα τοποθετήσεις το ένα δίπλα στο άλλο.
Αυτό το έχουμε σαν δεδομένο. Απλά ξαναλέω αν θα ταιριάξει στο χώρο είναι ένα αγχος μου και για σύγκριση με το παλιό μου.Θεωρητικά θα έχει διαφορά...
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
θα εκμεταλευτεις και τον AV σου πληρες μιας και σου δινει 2πλη εξοδο sub με διορθωση και στα 2 sub να παιζουν σαν ενα.
....μια χαρα θα εισαι ......και με το app θα τα φτιαξεις ωραια.....απλα θα ασχοληθεις με την τοποθετηση των sub για το καλυτερο αποτελεσμα ....
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Σας έχω κουράσει είμαι σίγουρος
Τώρα κοιτάζω λίγο καλύτερα και το 1961 1s και 1v . Η διαφορά μεταξύ τους είναι πως το δευτερό έχει μεγαλύτερη μόνο καμπίνα γι αυτό κατεβαίνει τόσο χαμηλά; αξίζει να πάω στο 1961 1v σε σχέση με το 1723 sub1 που αυτό έχει λίγο λιγοτερα watt με λίγο μεγαλύτερο γουφερ;

Γράψτε λάθος για το 1v είναι vented. Το 1s όμως σε σχέση με το 1723;
 
Last edited:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Σας έχω κουράσει είμαι σίγουρος
Τώρα κοιτάζω λίγο καλύτερα και το 1961 1s και 1v . Η διαφορά μεταξύ τους είναι πως το δευτερό έχει μεγαλύτερη μόνο καμπίνα γι αυτό κατεβαίνει τόσο χαμηλά; αξίζει να πάω στο 1961 1v σε σχέση με το 1723 sub1 που αυτό έχει λίγο λιγοτερα watt με λίγο μεγαλύτερο γουφερ;

Γράψτε λάθος για το 1v είναι vented. Το 1s όμως σε σχέση με το 1723;
Η 1961 είναι η "μικρή σειρά". Τα 50 watt διαφορά δεν λένε τίποτα. Η μεγαλύτερη καμπίνα και το μεγαλύτερο woofer με διαφορετικό xmax κάνουν την διαφορά.
Σε κάθε περίπτωση από αυτά που διαβάζω για τα 1961 παίζουν πολύ καλά, απλά δεν τα έχει νομίζω κάποιο μέλος για να σου πει την εμπειρία του.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
να κοιταξεις πιο μεγεθος σε βολευει ωστε να βαλεις τα 2
.......οπως ειδες ιδια φιλοσοφια αλλα με μικροτερο μεγεθος γουφερ αλλα με επιπλεον βοηθεια σε παραμετροποιηση...
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
και με τα 2 ειμαι οκ απο αποψη μεγέθους.
Ωραία όντως η οθονούλα αλλά αν το μέγεθος του γουφερ μετράει ;)
 



Μηνύματα
504
Reaction score
228
Τουλαχιστον ως αποζημίωση, πες μας όταν αγοράσεις και το κυριότερο στείλε πολλές φώτο για οφθαλμόλουτρο ;):gamer:
 

Μηνύματα
1.381
Reaction score
1.158
Τουλαχιστον ως αποζημίωση, πες μας όταν αγοράσεις και το κυριότερο στείλε πολλές φώτο για οφθαλμόλουτρο ;):gamer:
Δηλ το παραδεχεστε σας κούρασα... Νόμιζα ήσασταν ευγενικοί και δε θα το λέγατε :lolsign:
Μόλις παραλάβω θα ανεβάσω...πόσες μέρες λέτε να θέλει. Ελπίζω μόνο να μη τα στέλνουν με ACS. Ότι έχουν πάρει με ACS, λογο covid κάνει τουλάχιστον 15 μέρες ενώ θα έπρεπε να το έχω την επομενη
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Δηλ το παραδεχεστε σας κούρασα... Νόμιζα ήσασταν ευγενικοί και δε θα το λέγατε :lolsign:
Μόλις παραλάβω θα ανεβάσω...πόσες μέρες λέτε να θέλει. Ελπίζω μόνο να μη τα στέλνουν με ACS. Ότι έχουν πάρει με ACS, λογο covid κάνει τουλάχιστον 15 μέρες ενώ θα έπρεπε να το έχω την επομενη
τα δικά μου από Νορβηγία με UPS express 4 μέρες από την ημέρα που είδαν τα χρήματα στο λογαριασμό τους.
Και είμαι Σύρο.

Σε άλλα 2 παιδιά που ξέρω λόγο και της κατάστασης πάνω κάτω 7-8 μέρες
 

Μηνύματα
2.406
Reaction score
3.616
Κανέναν δεν κουράζεις.
Ειδικά όταν πρόκειται να βάλεις το χέρι στην τσέπη για μεγάλο ποσό..
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.503
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top