Yamaha Aventage

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.267
Απορώ γιατί οι εταιρίες δεν βγάζουν τους προ έστω αναβαθμησιμους μέχρι ενός σημείου βέβαια.
Τι εννοείς; Για τον CX-A5100, που είναι το προηγούμενο μοντέλο, ακόμα βγαίνουν αναβαθμίσεις στο λογισμικό.

CX-A5100.png
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Τι εννοείς; Για τον CX-A5100, που είναι το προηγούμενο μοντέλο, ακόμα βγαίνουν αναβαθμίσεις στο λογισμικό.

View attachment 110686
Εννοώ κάτι ποιο μεγαλόπνοο ;);)
Να σου πουλάνε ένα σασί και να σου χρεώνουν ανάλογος τα κανάλια και το φορματ που θες.
Έχω πχ εγώ τώρα 5.1 θέλω αύριο να βάλω 7.2 ή να αντικαταστήσω τα rca με balanced να μου πουλάει το κανάλι σαν strip όπως κάνουν σε κάποιες κονσόλες.
Το λογισμικό ποια έχει φτάσει σε ένα σημείο που θα σου κρατάει τουλάχιστον για καμιά 15αρια χρόνια
Θα θες upgrade σε Ατμος πλήρωσε πάρε κανάλια και κατέβασε το upgrade και τέλος.Θα φαίνεται μικρότερο το κόστος χτισιματος αλλά ή εταιρεία παίζει να βγάζει περισσότερα μιας και δεν θα ψάχνεσαι με άλλες εταιριες.
Λέω εγώ τώρα.....
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.156
Reaction score
93.267
Δεν υπάρχει αυτό που λες, ούτε και πρόκειται να γίνει ποτέ από καμία εταιρεία.

Όλο και κάποιο νέο φορμά ήχου θα έχει βρεθεί που θα χρειάζεται νέο επεξεργαστή.
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Η NAD προσφέρει (ή πρόσφερε; ) σε μια σειρά αναβαθμίσιμες πλακέτες, αλλά είναι φθηνότερο να αλλάζεις pre ή receiver. Άσε που μέχρι να βγουν, οι άλλοι έχουν ήδη αλλάξει formats 2-3 φορές. :p
 


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Με κάνα 30000 αγορά λογικό είναι να κοστίζει τόσο η αναβάθμιση.
Παίζει όμως για 30000?
 


stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Με κάνα 30000 αγορά λογικό είναι να κοστίζει τόσο η αναβάθμιση.
Παίζει όμως για 30000?
Μάλλον λιγότερα κοστίζει,αλλά θες κατάλληλα ηχεία και χώρο όλο το πακέτο.
 



Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.932
Ο δικος μου πάντως αναβαθμίζεται, και παίρνει atmos και HDR με 1200$

Και ο NAD (τιμές δεν ξέρω)
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Είναι καλός αυτός ?
Γιατί δεν έχω δει να κυκλοφορούν πολλοί.
μου θύμισες το ανέκδοτο :lol::lol:

Ένας παμπάλαιος σκαραβαίος πηγαίνει αγκομαχώντας στο δρόμο, μπρρρ, τσαφ, γκκκρρρ... Ξαφνικά τον προσπερνά μια Ferrari σαν σίφουνας.Παρακάτω όμως είναι φανάρι και τα δύο αυτοκίνητα βρίσκονται σταματημένα δίπλα-δίπλα.Κοιτάζει ο οδηγός του Volkswagen την Ferrari. Mππρρρ, τσαφ, κρρκ, γκκκρρρ... το Volkswagen,ξαναβρίσκονται δίπλα-δίπλα στο επόμενο φανάρι.Ξανά ο οδηγός περιεργάζεται παραξενεμένος την Ferrari.Ανάβει πράσινο,φεύγει βολίδα η Ferrari, μπρρρ, τσαφ, κρρκ, γκκρρρ, το Volkswagen,σε λίγο ξαναβρίσκονται δίπλα-δίπλα στο επόμενο φανάρι.Όπως είναι σταματημένοι,γυρνάει ο οδηγός του Volkswagen στον οδηγό της Ferrari,
-"Ρε φίλε,να σε ρωτήσω κάτι;Βγήκαν καλά αυτά τα αμάξια;Γιατί δεν βλέπω να κυκλοφορούν πολλά!"..
 

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.410
Reaction score
94.020
Τίποτα που κοστίζει x10 δεν μπορεί ποτέ να παίξει x10. ;) Ούτε καν x1.5.
Όταν μάλιστα δεν υπάρχουν τελικά στάδια... :party:
Λάθος.
Και ειδικά και γενικά.
Δυστυχώς.
Μωρό μου διαφωνείς και για το 1,5;
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
oι προ προ 20ετιας ....αντε και λιγο λιγοτερο
κοστιζαν απο 3 χιλιαρικα .....οταν οι ολοκληρωμενοι μεγαλη λιγκα.....1000 κατι ευρω
Εκει οι προ (ναντ σανφαιρ αντκομ κλασε λεξικον) ηταν πολυ μπροστα σε ηχο .....
Πλεον ενας ολοκληρωμενος 1000 κατι ευρω......παιζει πολυ κοντα (αν οχι σχεδον τα ιδια) με ενα προ του 2,5 χιλιαρικου.
Ενας προ ειναι μονο για γοητρο......συνηθως αυτα που προσφερει δεν <αξιζουν> για αυτα που ζητα.
Η μεγαλη λιγκα των προ...ειναι για αλλα σαλονια.....εκει τρεχει ΜΕΓΑΛΟΣ ηχος,,,,,
Στα μικρα σαλονια οταν πουλας προ .........ψιλοματωνεις ....(εις γνωση σου)
Η ναντ (σαν φτηνιαρα ) αναβαθμιζει....δεν εχει σημασια αν μεινει καμποσο πισω....αλλα αναβαθμιζει.
Αλλα οταν το μαστερ τσιπ γερνα....(τεχνολογικα) τι να το κανεις να παιζει νεα φορμα......
Αν ανεβεις σε θιτα (theta) ,.....εκει ματωνεις......οκ,...εχει ηχο....αλλα και εδω.....το master chip ειναι καμποσο πισω.
Αν σκαρφαλωσεις και πιο ψηλα ντατασαπ τρινοβ......εκει σπας σφραγισματα με τον ηχο τους.....
Προσωπικα ενα τρινοβ ακουσα και αυτο σε γιοτ.........
Αναλογα με την λιγκα σου ψωνιζεις.........ή ονειρευεσαι.......
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Τίποτα που κοστίζει x10 δεν μπορεί ποτέ να παίξει x10. ;) Ούτε καν x1.5.

Όταν μάλιστα δεν υπάρχουν τελικά στάδια... :party:
Λάθος.
Και ειδικά και γενικά.
Δυστυχώς.
Δίκιο έχεις ...

Αντε να εξηγήσει του αβγδ !! :D
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
oι προ προ 20ετιας ....αντε και λιγο λιγοτερο
κοστιζαν απο 3 χιλιαρικα .....οταν οι ολοκληρωμενοι μεγαλη λιγκα.....1000 κατι ευρω
Εκει οι προ (ναντ σανφαιρ αντκομ κλασε λεξικον) ηταν πολυ μπροστα σε ηχο .....
Πλεον ενας ολοκληρωμενος 1000 κατι ευρω......παιζει πολυ κοντα (αν οχι σχεδον τα ιδια) με ενα προ του 2,5 χιλιαρικου.
Ενας προ ειναι μονο για γοητρο......συνηθως αυτα που προσφερει δεν <αξιζουν> για αυτα που ζητα.
Η μεγαλη λιγκα των προ...ειναι για αλλα σαλονια.....εκει τρεχει ΜΕΓΑΛΟΣ ηχος,,,,,
Στα μικρα σαλονια οταν πουλας προ .........ψιλοματωνεις ....(εις γνωση σου)
Η ναντ (σαν φτηνιαρα ) αναβαθμιζει....δεν εχει σημασια αν μεινει καμποσο πισω....αλλα αναβαθμιζει.
Αλλα οταν το μαστερ τσιπ γερνα....(τεχνολογικα) τι να το κανεις να παιζει νεα φορμα......
Αν ανεβεις σε θιτα (theta) ,.....εκει ματωνεις......οκ,...εχει ηχο....αλλα και εδω.....το master chip ειναι καμποσο πισω.
Αν σκαρφαλωσεις και πιο ψηλα ντατασαπ τρινοβ......εκει σπας σφραγισματα με τον ηχο τους.....
Προσωπικα ενα τρινοβ ακουσα και αυτο σε γιοτ.........
Αναλογα με την λιγκα σου ψωνιζεις.........ή ονειρευεσαι.......
και η μεγάλη λίγκα που λες όμως των τρινοβ,ντατασατ,στορμ κλπ έχουν μαστερ τσιπ που αδειάζει με τον καιρό (οι κάρτες αναβάθμισης δεν παύουν να μπαίνουν σε παλιό μπορντ από ένα σημείο και μετά).....
άρα έως πόσα χρόνια αξίζουν τα 15-20 χιλιάρικα από το να αγοράζεις ανά 3-4 χρόνια έναν καινούριο προ των 2-2.5 χιλιάδων?
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.391
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top