Yamaha T-max 560 / Honda X-adv 750



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Κάνε βόλτα το noodle εεε το Noodoe είναι καλύτερο λέει η στρουμφίτα
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
αυτό έλειπε! να ήταν το γιαπωνέζικο noodle χειρότερο από το γερμανικό
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Ειχε δικιο ο @ kogni
Παρα πολυ καλο ! Αλιμου -Βουλιαγμενη - Βαρκιζα και πισω . Μια ωρα περιπου τεστ ντραιβ .
Επιδοσεις - φρενα - αισθηση στις στροφες καλυτερο απο T-Max .
To Dct απολαυστικο σε καθε προγραμμα ( drive Sport1-2-3 ) με τα κουμπια στο αριστερο χερι ανεβοκατεβαζεις ταχυτητες οποτε θες ! Μου αφησε την καλυτερη εντυπωση !!
Ανεβοκατεβαινει πεζοδρομια :thumbsup:
Ειναι λιγο πιο ψηλο αλλα επειδη ειναι πιο λεπτο παταω κατω το ιδιο.
Λιγοτερο μαλακη και ανετη σελα με σαφη διαφορα. Λιγο λιγοτερο ανετη η θεση των ποδιων στα μαρσπιε ιδιως οταν ειναι τεντωμενα μπροστα . Θα το ηθελα λιγο ποιο πλατυ . Εχει καπως λιγοτερη προστασια απο αερα στα ποδια.
Σαφως πιο ανετη θεση οδηγησης , στο tmax επαιρνα μια πιο κυφωδη σταση και δεν ειμαι ψηλος (1.75)
Το τιμονι κοβει πολυ και εχει και χουφτες !
Τα μπροστινα φρενα ειναι απο την africatwin και ειναι παρα πολυ καλα !!
Εχει δυο mode antispin που τα χρησιμοποιησα γιατι με την μικρη δεκαπενταρα ροδα πισω σπινιαρε σε υγρη ασφαλτο :biggrin:
Το antispin ειναι σχετικα ενοχλητικο-εντονο οταν επεμβαινει .
Ομαλη λειτουργια χωρις κραδασμους ( παροτι ηταν λιγο ξεχαρβαλιασμενο το τεστντραιβ) και χωρις την μολις αντιληπτη συνεχη δονηση του cvt .

Περιμενω προσφορα με θερμαινομενα γκριπ , καγκελο προστασιας (Ειναι διακριτικο) και ποδια για κρυο !!

Χαίρομαι που σου άρεσε !:party:


Την τεχνολογία που έχει η honda σε integra xadv africa είναι πολύ μπροστά σε σχέση με τον ανταγωνισμό τώρα με το forza 750 πάει να χτυπήσει στα ίσια το tmax στην ίδια κατηγορία τιμής ( το integra ήταν πιο φθηνό εεε σου λέει κάτσε μαλακές είμαστε )
Αλλάζουμε το όνομα το πλασαρουμε πλέον forza και όλα καλά .

Εύχομαι να διαλέξεις ότι γουστάρεις πραγματικά από απόψεις και ριβιους να φάνε και οι κότες ...8-)

Εδώ ο άλλος αγοράζει vespa το 2020 και τον χαλάνε οι μανετες λεμεεεε :p
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Εδώ ο άλλος αγοράζει vespa το 2020 και τον χαλάνε οι μανετες λεμεεεε :p
Είναι σούπερ οι μαύρες μανέτες. 😍

Για εσάς είναι εργαλεία ενώ για 'μένα 1500 το πολύ χιλιόμετρα το χρόνο βόλτες εδώ γύρω για το κέφι και 4-5 φορές στο κέντρο, μόνο μεταξύ 20-30 βαθμών θερμοκρασίας και μόνο με πλήρη ηλιοφάνεια. :p Μπαίνει σε συντηρητή απο Δεκέμβριο μέχρι Απρίλιο. Γι' αυτή τη χρήση δεν έχει νόημα να δώσω πάνω απο 5000€ και το ωραιότερο με τόσα είναι η Βεσπούτσα και μόνο στην Ελλάδα που (μόνο) η 300 είναι τζάμπα για κάποιο περίεργο λόγο.
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Σαφώς και δεν αξίζει για τόσα λίγα χιλιόμετρα , το βεσπακι είναι κ@υλα γυρνούσα με ένα 50αρι πιτσιρικάς ενός κολλητού μέχρι και σέρβις του κάναμε μόνοι μας :)
Μια φορά είχε ξεκολλήσει το μαρσπιε το φέρνω στο πατρικο στην αυλή βάζω μπρος ηλεκτροκόλληση χύνονται κάτι βενζίνες :focus::headbang:

Επεσε πολύ γέλιο τελικά το σώσαμε :king:
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.719
Χαίρομαι που σου άρεσε !:party:
Την τεχνολογία που έχει η honda σε integra xadv africa είναι πολύ μπροστά σε σχέση με τον ανταγωνισμό
Ειναι και το X-adv λιγο ακριβο αλλα σε αυτο μπορεις να δικαιολογησεις καπως που πανε τα λεφτα.
Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει σε γρι παρα μονο σε ασπρο και λαδι

Σκεφτομαι το λαδι και να βγαλω τα αυτοκολλητα παραλλαγης που εχει ......

Mat-Green-X-ADV-750.jpg
 

Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Ετοιμοπαραδοτο εννοείς ?!
Λευκό με τίποτα το λάδι είναι ένα ήπιο χρώμα που δεν κάνει προς military look ευτυχώς (wrong)

Ωχωχ τι αυτοκόλλητα είναι αυτά :o
Μπλιαχ

Το γκρι είναι έρωτας το λάδι είναι unique !
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Ειναι και το X-adv λιγο ακριβο αλλα σε αυτο μπορεις να δικαιολογησεις καπως που πανε τα λεφτα.
Το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει σε γρι παρα μονο σε ασπρο και λαδι

Σκεφτομαι το λαδι και να βγαλω τα αυτοκολλητα παραλλαγης που εχει ......

View attachment 183681
Πλάκα κάνεις, ε;
Τι πιο ταιριαστό τώρα που έχουμε ντράβαλα με τους τούρκοι; Θα περνάς από τις πλατείες και θα σε χαιρετάνε "προσοχή" όλα τα αλάνια, τα πατριωτάκια τα γνήσια!
 







spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.344
Reaction score
30.719
Ειχαμε δραματα . Αφου τους ειπα οτι το πρωτο μου μηχανακι ηταν ενα ζετακι και οτι το δευτερο ηταν το πρωτο XR 200 prolink που πουληθηκε που μαλιστα το πηρα απο εκει για να μην περιμενω την επομενη μερα, και οτι το transalp που εχω απο εξω το εχω απο το 2000 και ζητησα X-ADV γκρι ! Και μου ειπαν οτι το τελευταιο εφυγε χθες !! Και ανεβηκα σε ενα γκρι που ειχαν εκει μεσα και τους ειπα δεν κατεβαινω απο εδω με τιποτα και ειπαν μα αυτο ειναι το δευτερο το τεστ ντραιβε Και τους ειπα οτι αμα δεν βρουν ενα θα αυτοπυρποληθω :biggrin: Και μου ειπαν οχι παρακαλω μην το κανεις γιατι θα χαλασει το γκαζον ,και οτι θα κανουν τα αδυνατα δυνατα .

Και τωρα περιμενω .......
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top