YELLOWBOX MAGAZINE - Το νέο περιοδικό για τον ήχο & την εικόνα!

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Δεν εχει το BXT στο εξώφυλλο Χρήστο


Γιατί όχι ηλεκτρονική μορφή με χρέωση;

Σκεφτείτε το @blackboxshow
Βλέπουμε & ακούμε αυτά που γράφετε για την ηλεκτρονική έκδοση.
Η δημιουργία ηλεκτρονικής έκδοσης δεν είναι πολύ απλή υπόθεση όσο φαίνεται. Για να υπάρχουν τα περιοδικά πρέπει να βγάζουν τουλάχιστον τα έξοδά τους. Αν κάπόιος κατεβάσει ένα περιοδικό και το μοιράσει και στους φίλους του, τότε καταλαβαίνετε ότι στο τέλος οι πωλήσεις θα είναι ελάχιστες. Επιπλέον, η μαγεία της εικόνας χάνεται στο pdf. Είναι εντελώς διαφορετικό να το βλέπεις εκτυπωμένο και εντελώς διαφορετικό σε μία οθόνη υπολογιστή.
Δεν είναι τυχαίο που όλα τα περιοδικά βγαίνουν σε έντυπη μορφή.

Το περιοδικό - σε αυτή την φάση - θα είναι μόνο έντυπο. Όποιος θέλει να στηρίξει την προσπάθεια τον ευχαριστούμε εκ των προτέρων.
Ψηφιακή έκδοση θα υπάρξει στο μέλλον για λόγους αρχείου - αν κάποιος θελήσει να ανατρέξει σε κάποιο παλιαότερο άρθρό. Η υπηρεσία αυτή δεν είναι - προφανώς - έτοιμη.

Ξεκινήσαμε από το μηδέν και με πολλά εμπόδια για να δημιουργήσουμε ένα περιοδικό υψηλής αισθητικής και έχουμε βάλει τον πήχη ψηλά. Το περιοδικό θα βελτιώνεται συνεχώς και θέλουμε να ακούμε και τις δικές σας προτάσεις.
Αυτό που είναι ανακοινώσημο είναι ότι από τα επόμενα τεύχη οι παρουσιάσεις δίσκων & βιβλίων (ίσως και ταινιών) θα καταλαμβάνει μεγαλύτερο κομμάτι - στόχος είναι το περιοδικό να αυξηθεί κατά 20%.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξη του περιοδικού.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.245
Reaction score
78.922
Δες το καλύτερα,το κάτω μέρος του ηχειου είναι το BXT.
Αντανάκλαση σε γυαλιστερή επιφάνεια μου φαίνεται.
Για δες το εσύ καλύτερα :biggrin:

(Ο πεινασμένος BXT ονειρεύεται, παλιά ελληνική παροιμία)

Edit: μάλλον εχεις δίκιο Χρήστο, αλλά η παροιμία ισχύει :lolsign:
 





C

chrispo

Guest
Ο gonis έχει απόλυτο δίκιο. Δεν είναι mirror εικόνα, αλλά συνέχεια ηχείου, δηλ. το bxt.
(Δεν υπάρχει συμμετρία, το κάτω είναι woofer και η κάτω μαύρη καμπύλη, αριστερά, είναι λιγότερο προεκτεινόμενη απ´την πάνω)
Καλή αρχή!
 
Last edited by a moderator:

platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.270
Reaction score
1.352
Στην επαρχεια, πότε θα ειναι στα περιπτερα?
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Στην επαρχεια, πότε θα ειναι στα περιπτερα?
Σύμφωνα με το πρακτορείο, 27 Μαρτίου Παρασκευή θα είναι στα περίπτερα σε όλη την επικράτεια αλλά λόγω της κατάστασης θα έβαζα 1-2 ημέρες ακόμα. Παρακαλώ ενημερώστε μας αν Παρασκευή το βρείτε.
Ευχαριστώ
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
To Κii είναι με το Sub από κάτω.
Φαίνεται στο Woofer.

Στα PDF αρχεία που μπορούν να περάσουν δεξιά αριστερά έχετε δίκιο.
Ειναι πολύ εύκολο να γίνει.

Τώρα το έτοιμο ψηφιακό δοκίμιο να γίνει PDF είναι 3 κουμπιά δουλειά. Είναι απίστευτα εύκολο.
Δεν το λέω για να το παίξω έξυπνος, αλλά επειδή ξέρω.
Μία από τις σπουδές μου είναι η γραφιστική.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
To Κii είναι με το Sub από κάτω.
Φαίνεται στο Woofer.

Στα PDF αρχεία που μπορούν να περάσουν δεξιά αριστερά έχετε δίκιο.
Ειναι πολύ εύκολο να γίνει.

Τώρα το έτοιμο ψηφιακό δοκίμιο να γίνει PDF είναι 3 κουμπιά δουλειά. Είναι απίστευτα εύκολο.
Δεν το λέω για να το παίξω έξυπνος, αλλά επειδή ξέρω.
Μία από τις σπουδές μου είναι η γραφιστική.
Το pdf υπάρχει - δεν γίνεται αλλιώς, σίγουρα το ξέρετε ως γραφίστας.
Η δυσκολία δεν είναι στο pdf αλλά στον τρόπο που θα πραγματοποιηθεί μία ηλεκτρονική έκδοση - σίγουρα όχι με donwload.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Βλέποντας το όνομα του Δημήτρη Σταματάκου στο Editorial, αποφάσισα και εγώ να το αγοράσω
+1 και από εμένα, by the way "τουμπαίρνοντας" όλους τους χώρους του σπιτιού αυτές τις πονηρές μέρες με τον απεριόριστο χρόνο που υπάρχει βρήκα αποθηκευμένα τεύχη του High fidelity του 2009 και του 2010 και αν μη τι άλλο ήταν φοβερό το συναίσθημα ξεφυλλίζοντας τα. :)

Βλέπουμε & ακούμε αυτά που γράφετε για την ηλεκτρονική έκδοση.
Η δημιουργία ηλεκτρονικής έκδοσης δεν είναι πολύ απλή υπόθεση όσο φαίνεται. Για να υπάρχουν τα περιοδικά πρέπει να βγάζουν τουλάχιστον τα έξοδά τους. Αν κάπόιος κατεβάσει ένα περιοδικό και το μοιράσει και στους φίλους του, τότε καταλαβαίνετε ότι στο τέλος οι πωλήσεις θα είναι ελάχιστες. Επιπλέον, η μαγεία της εικόνας χάνεται στο pdf. Είναι εντελώς διαφορετικό να το βλέπεις εκτυπωμένο και εντελώς διαφορετικό σε μία οθόνη υπολογιστή.
Δεν είναι τυχαίο που όλα τα περιοδικά βγαίνουν σε έντυπη μορφή.

Το περιοδικό - σε αυτή την φάση - θα είναι μόνο έντυπο. Όποιος θέλει να στηρίξει την προσπάθεια τον ευχαριστούμε εκ των προτέρων.
Ψηφιακή έκδοση θα υπάρξει στο μέλλον για λόγους αρχείου - αν κάποιος θελήσει να ανατρέξει σε κάποιο παλιαότερο άρθρό. Η υπηρεσία αυτή δεν είναι - προφανώς - έτοιμη.

Ξεκινήσαμε από το μηδέν και με πολλά εμπόδια για να δημιουργήσουμε ένα περιοδικό υψηλής αισθητικής και έχουμε βάλει τον πήχη ψηλά. Το περιοδικό θα βελτιώνεται συνεχώς και θέλουμε να ακούμε και τις δικές σας προτάσεις.
Αυτό που είναι ανακοινώσημο είναι ότι από τα επόμενα τεύχη οι παρουσιάσεις δίσκων & βιβλίων (ίσως και ταινιών) θα καταλαμβάνει μεγαλύτερο κομμάτι - στόχος είναι το περιοδικό να αυξηθεί κατά 20%.

Σας ευχαριστώ όλους για την στήριξη του περιοδικού.
Συν 10 ειδικά για το τμήμα που έχω υπογραμμίσει. Ακριβώς το ίδιο ισχύει με το βινύλιο και το άϋλο:p:p
Και εννοείται ότι θα το στηρίξουμε όλοι:):)
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
To Κii είναι με το Sub από κάτω.
Φαίνεται στο Woofer.

Στα PDF αρχεία που μπορούν να περάσουν δεξιά αριστερά έχετε δίκιο.
Ειναι πολύ εύκολο να γίνει.

Τώρα το έτοιμο ψηφιακό δοκίμιο να γίνει PDF είναι 3 κουμπιά δουλειά. Είναι απίστευτα εύκολο.
Δεν το λέω για να το παίξω έξυπνος, αλλά επειδή ξέρω.
Μία από τις σπουδές μου είναι η γραφιστική.
δεν υπαρχει βρε ψηφιακο δοκιμιο πριν το pdf, παντα γινεται σε μορφη pdf πριν εκτυπωθει, σε offset τουλαχιστον.
Αν , λεω αν ζητηθει δοκιμιο, το σωστο ειναι να τυπωθει απ το pdf που ναι για εκτυπωση. ( ετσι να χαμε να λεγαμε αυτο, ασχετο.)

τα κανω ολα και μονο pdf πριν και για την εκτυπωση. :tongue:
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Μπορουμε να εχουμε δειγματοληπτικα καποιες σελιδες εδω αναρτημενες,ωστε να δουμε ποσο τεχνικα εμβαθυμενα ειναι τα αρθρα δοκιμων;Προσωπικα ενδιαφερομαι για τον τομεα των δοκιμων και θα ηθελα να ξερω.
Στείλτε δειγματοληπτικα κάποιες σελίδες στον Γιάνννη. :biggrin:
Σπάσε τον κουμπάρα ρε συ Γιάνννη, μια ζωή την έχουμε αν δεν την γλεντησουμε, α και πάρε επιτέλους ένα σαμπ, 20 χρόνια χωρίς μπάσο είναι πολλά, δεν νομίζεις? :biggrin:
 



Μηνύματα
662
Reaction score
534
Καλή αρχή και μακροημέρευση.
Εννοείται πρέπει να ακολουθήσουμε και να στηρίξουμε την προσπάθεια σας σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς.
Πιστεύω είμαστε ακόμα ρομαντικοί κατά βάθος
 

Μηνύματα
23
Reaction score
25
Καλή επιτυχία παιδιά.

Πολύ σημαντική προσπάθεια στην δύσκολη εποχή που ζούμε.

Εγώ θα το αγοράσω.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
39
Καλη αρχη και καλη συνεχεια, φιλοδοξη προσπαθεια σε δυσκολες εποχες..
θα εχει τη στηριξη μας.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.170
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top